Praktický lékař pro děti a dorost
Čumpelíkova 7/1011, Praha

Bohužel se musím přidat k negativním komentářům,paní doktorka Wurmova je opravdu arogantní a z člověka udělá blázna,který si snad vymýšlí.Vyšetření mého ročního syna odbyla se slovy ať se vrátíme pokud bude mít víc jak 38 horečky, déle jak tři dny,syn měl ten den ráno dýchací problémy a ošklivý kašel.Byla jsem nucena vyhledat jinou odbornou pomoc,kde mu bylo shledano vysoké crp, oteklé sliznice v důsledku kterých měl dýchací obtíže,dostal čípky a odpovídající léky, díky nim snad bude mít syn i já klidnou noc, kdybych dala na paní doktorku Wurmovou tak bych asi měla čekat až se syn bude zase dusit.Jenže jí se v ordinaci zrovna nedavil tak mi řekla,že tam možná nějaké laryngiticke příznaky budou,ale, že by to nehrotila,ať mu koupím stoptussin.

Pani doktorka Vurmova je skvela, plne erudovana lekarka s ohromnou klinickou zkusenosti a mohu ji vsem vrele doporucit. Mym obema dceram se vzdy plne venovala a dokaze ihned stanovit diagnozu a zahajit jeji adekvatni lecbu. Je mi sympaticke, ze detske pacienty nezatezuje vysetrenim, ktere neni nutne a ze ktereho detsky pacient neprofituje. Organizace prace v ordinaci je vyborna, neceka se, je mozna i konsulatace po telefonu, bez nutnosti k ni jet kvuli kazde malickosti se dvema malymi detmi. Velky dik patri i mile a pracovite sestricce Monice. Tuto ordinaci vsem vrele doporucuji predevsim pro vysokou erudici lekarky a maximalni zajem skutecne pacientovi pomoci.

Ačkoliv běžně komentáře nepíšu, doktorka Vurmová ve mě zanechala tak nepříjemný zážitek, že se musím podělit, snad to někomu pomůže při rozhodování. Pokud vám nevadí arogance a nadřazenost, pokud se vám líbí, když z vás doktor dělá při každém (opravdu věcném) dotazu či projevu nejistoty hysterickou a přestaranou matku a zároveň úplného tupce, pokud se smíříte s tím, že jsou veškeré vaše starosti bagatelizovány a ještě je vám velmi povýšeným tónem vyčteno, že se vůbec staráte, pak se k této doktorce zapište. Já již neměla nervy na to, pokaždé z ordinace odcházet s pocitem, co za krávu ze mě zase udělaly. To jen k osobnímu přístupu, co se týče její lékařské odobornosti, i po této stránce jsem v ni ztratila důveru velice záhy po narození mé dcery. Aby to nebyla jen prázdná obvinění, několik příkladů jejích chybných doporučení: v případě zánětu z prsu mi zakázala z nemocného prsu kojit (což je úplný nesmysl, všcihni odborníci vám řeknou, že to má být přesně naopak), když dcera jeden týden nepřibírala podle tabulek, hned radila nasadit Nutrilon (ve 3. týdnu a prý klidně z láhve!, navíc neustálé uštipačné poznámky o tom, že mám "asi teda málo mléka", na sebevědomí a laktaci opravdu nepřidají). Jedině díky tomu, že jsem ji neposlechla a dělala přesný opak, dodnes úspěšně a plně kojím (5. měsíc). O návštěvě doma po porodu nebyla ani řeč (a to jsem byla po komplikovaném císaři). Při první návštěvě v ordinaci s opovržením poznamenala, jak má dcera z porodnice špatně ošetřený pupík, a když jsem se při další návštěvě ptala, zda je šance na dobré zahojení a co se s tím bude moci případně dělat, opět jsem si vyslechla, co jsem to za hysterku, že to zbytečně řeším. Motorickému vývoji nevěnuje žádnou pozornost, neřeší, co vaše díte už umí či neumí. Když jsem přišla s tím, že má malá rýmu (opravdu ji měla, zadní rýmu, nemohla skoro dýchat při kojení), jen řekla, že ona tam nic nevidí a že rýmu nemá, co plaším. Dalších příkladů je mnoho, nemá cenu vše vypisovat.
Odešla jsem po pěti měsících a velice se mi ulevilo, při posledních návštěvách jsem se už opravdu bála na cokoliv zeptat a informace raději hledala na interentu či u odborníků (díky čemuž jsem m.j. přišla na to, že je dcera motoricky opožděná a sama si vyhledala pomoc fyzioterapeutky). Bez arogantní rekace, tentokrát ze strany sestry, se neobešla ani prosba o předání výpisu ze zdravotní dokumentace. Na závěr dodávám, jak se zde často píše, ze doktorka se sestrou tvoří opravdu "skvělý" tým a báječně si notují.
Takže za mě rozhodně nikdy víc a moc bych si přála, aby takovýmto doktorům v ČR už konečně odzvonilo.

S paní doktorkou a jejím přístupem jsem velmi spokojena. Jsou u ní oba synové. Nedává zbytečně na všechno antibiotika, poradí kdykoli i po telefonu. Nikdy dlouho nečekáme a úsměv je v ordinaci samozřejmostí. Jsme ráda, že mi ji kamarádka doporučila.

Moje děti chodí k paní doktorce od malička, přecházela jsem k ní po špatných zkušenostech s jinou pediatričkou.Jsem velmi spokojena s přístupem, je vždy milá a příjemná což se o všech nedá říci. Jsem maximálně spokojena a doporučila bych ji.Děkuji ,že nám byla doporučena.Jezdíme za ní z Vysočan, ale nelituju toho.

K PANÍ DOKTORCE CHODÍM JIŽ S TŘETÍM DÍTĚTEM.Vždy jsem odcházela s pocitem, že je o mé děti mile a odborně postaráno. Paní doktorka je rychlá, věcná a vzdělaná. Dovede lidsky pohovořit s rodičem a vysvětlit co mi není jasné. Nechápu, jak si na ní můžme někdo stěžovat? Nabývám dojmu, že tyto pomluvy jsou cílené a nepravdivé.
Doufám, že se nebudou opakovat a naopak že ten , kdo je s paní doktorkou a sestřičkou spokojen,najde si čas a napíše sem svůj názor

tuto doktorku VELMI nedoporucuji, snesu dost, ale vse bagatelizuje a ze me dela blba, kdyz tam prijdu s dcerou, ktera ma dva dny teploty pres 39C bez jakychkoliv priznaku,tak mi vyklada, ze nejsme v Ordinaci v Ruzove zahrade a ze stejne nic nemuze poznat. Tak doufam, ze se z toho dcera vylize a nebude mit nasledky.

Jelikoz jsem behem zivota absolvovala nekolik zdravotnich kurzu jako zdravotnik detske organizace, tak si dovolim tvrdit, ze o nemocech a zakladnich informacich o zdravi neco malo vim.

Kdyz mela mala pocinajici ekzem, opet ze to nic neni. Jelikoz jsem sama mela ekzem, zasla jsem rovnou na kozni, kde mi ani doktorka neco poradila, ale i presto se ji ekzem rozleza po celem tele, tak jsem zvedava, az ji uvidi, co na to rekne. Nejspi: No jo, ekzem...

Jako male mimino byla vleze na zadech natocena do luku do leva a odmitala pouzivat levou ruku, taky pry to nic neni, nakonec jsem s ni sla ke zname rehabilitacni a ta mi rekla, ze by se to melo cvicit, protoze jak zacne chodit, tak by vic zatezovala jednu nohu a zrejme by dopadla jako ja, a to ze by mela jednu nohu kratsi nez druhou (ja mam sama tento problem). Z toho pak plynou problemy s pateri, ktere take mam.

Takze pokud tam chodite, nenechavejte se odbyt. Ja hledam jinou.

Na roční prohlídce jsem chtěla žádanku na oční a ona řekla že ne. Prý nemám dítě zbytečně někam tahat. Syn nechodil a vyžadoval mojí spločnost (dnem i nocí). V roce a půl jsem šla sama na oční a měl 4 diobtrie. Od té doby je klid.

V žádném případě nedoporučuji.Nepozná zánět průdušek ani zápal plic.Na to když mi moje 6ti týdenní dcera nedýchala a řval monitor řekla,že selhal a já plašim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Já byla s dcerou doma,já jí rozdýchala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Naočkovala mi malou při rýmě - dala hexavakcínu a prevenar najednou a řekla,že tam nemusíme čekat a můžeme jít klidně domů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To jsme nezažila.Moje malá měla pak strašnou reakci,očkování proběhlo dopoledne a do večera do 23h nechtěla jíst,pít,jen plakala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pak mi řekla,že to zveličuju a že takovou reakci mít nemohla!!Od té doby k paní doktorce nechodím.A nepoznala nadměrné svalové pnutí,které má moje dcera již od porodu - projevovalo se propínáním do luku a pupečníkovou kýlou.Neřešila a řekla,že to nic není.V 8měs mi holka nezelzla,neseděla.Nyní cvičíme Vojtovku a snažíme se to dohnat.Děkujeme paní doktorce že nám zanedbala péči,ze mě dělala ustrašeného magora a že moje malá má před sebou dlouhou cestu aby byla malá v pořádku.

kdyz jsem byla mala a udelala se mi vyrazka,pani doktorka rekla ze to je pouze koprivka...po par dnech jsem mela hlavu natelkou jak meloun a ihned jsem jela na kozni, kde mi rekli ze mam atopcky exem. To bylo jeji prvni zanedbani. Pred 3 lety jsem k ni dosla s tim, ze me pali pri moceni, odvetila mi na to ze je to normalni pri menstruaci a dala mi algifen. Neprislo mi to normalni nebot bolest jen ma chvilku prestala, dokud jsem nesla mocit. Tak me tedy nakonec poslala do nemocnice, kde mi zjistili zanet ledvin. Mohl to byt ale ”jen pouhy” zanet mocaku kdyby se to resilo hned, a ja nemusela mit 41 horecky, halucinace a zimnici. Dekuji pani doktorko za krasne detstvi!! :( Diky bohu, ze jsem uz u dospelaku.