Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Kreditní karta, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Věnuji se psychologickému poradenství a terapii pro dospělé a dospívající. Mám zkušenosti s prací s lidmi potýkajícími se s náročnými životními situ...

• Krize

Psychoterapie dětí a dospívajících

Psychoterapie dětí a mladistvých

Psychoterapie závislostí

Anna Putnová - Psychologické poradenství a terapie

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den je mi 13 let a mám problém a to ten že se vesvem věku ještě stále počurávám hlavně v noci i když se mi stávaj občas nehody i během dne a krom toho se mi asi tak poslední měsíc stalo to že jsem se několikrát pokakal. Necítím žádnou nutkavou potřebu jít na záchod vždy pocit že musím jít a než dojdu tak to mám v kalhotách. Máma už mi chce dát pleny doufám že se v me velkosti nevyrábí.

Dobrý den, ahoj.

Chápu, že potíž s počůráváním a pokakáváním není nic příjemného a že by ses toho rád zbavil.
    Může to mít více příčin - tělesných i psychických. Nejprve bych doporučila probrat to s dětským lékařem, aby se prošetřilo, zda tam není nějaká tělesná příčina. Problém může souviset i s tím, co člověk ve svém životě zažívá, jaké má pocity anebo s něčím, co je pro něj náročné. U každého to může být trochu jinak, proto na to není jednoduchý recept na řešení. Je proto vhodné si o tom promluvit s dětským psychologem, někdy je přínosné chodit na pravidelné konzultace a tam problém řešit.
    O řešení pokakávání je udělaná dobrá knížka "Honzík a neposedné hovínko". Na přechodnou dobu můžou pomoci i plíny, dokud se to nezpraví. Je vhodné ale hledat i možnou příčinu potíží spolu s rodiči.

S pozdravem,
    Anna Putnová

Mgr. Anna Putnová

• Dobrý večer, už tak rok nebo 2 trpím sluchovými halucinacemi, ale pouze ve společnosti, nikoli když jsem doma sám nebo kdekoli jinde sám. Velmi často, například v práci se mi zdá jak kdyby mě okolí pomlouvalo, nebo něco vyčítalo...nevim jestli to je vsugerované nebo to je fakt. Dále trpím častými změnami nálad a bohužel i neschopností soustředit se na určitou věc na 100%. Skoro vždycky myšlenky nebo vnímání zajde někam jinam, než aby zůstalo u věci u které má. Když se mám na nějaký úkol soustředit naplno v práci, ve škole nebo doma jsou to velké rozdíly. Nejlíp se mi dělá doma v klidu, než mezi lidmi a ještě k tomu nějaké složitější věci. Jsem většinou nervózní a nemohu se plně soustředit. Bohužel jsem cca 4 roky pravidelně požíval mariuhanu a mám podezdření, že tato látka může z nějaké části za mé psychické problémy, které jsem předtím nemíval.
    Dále se chci zeptat co by jste mi doporučil/a protože z toho mám už delší dobu deprese. Díky a hezký večer.

Dobrý den,

za Vašimi nepříjemnými stavy a pocity ve společnosti a potížemi se soustředěním mohou stát různé příčiny. Píšete, že se cítíte komfortněji doma a soustředění je lepší, když jste sám. Mohlo by tedy být přínosné například zkoumat, čím je tento rozdíl způsoben a zda je možné hledat cesty, jak se mezi lidmi cítit lépe. Doporučuji Vám se objednat na konzultaci k psychologovi a tam to probrat. Pokud byste se cítil svými potížemi výrazněji omezen v běžném životě, je na místě se objednat i k psychiatrovi. Péče psychologa a psychiatra se může dobře doplňovat. Přeji Vám hodně štěstí, Anna Putnová

Mgr. Anna Putnová

• Krize