Andrea Zemanová, gynekolog Praha

Gynekolog

K Letišti 2/544, Praha
Gynelav s.r.o.

Umístění: jiné místo Jiný

Paní doktorka je milá, sympatická paní, ke které jsem chodila vesměs ráda, protože své pacientky vyslechne, ale:
- za 10 let nedělala ani 1x vyšetření prsou
- v mých 30 letech mi doporučila objednat se na mamograf
- nabízela mi opakovaně očkování proti HPV infekci (jsem vdaná a smysluplnost tohoto očkování je především před zahájením pohlavního života)
- moji vrozenou vadu v pochvě pokaždé komentovala slovy: "To teda nevím, jak vy jednou budete rodit." (taková věta vás v době plánovaného těhotenství umí psychicky rozhodit víc než si vůbec připouštíte)
- v 26. týdnu těhotenství jsem ráno v 8.00 přišla kvůli křečím v břiše a několikadennímu špinění - musela jsem čekat 1, 5 hodiny v čekárně, protože jsem nebyla objednaná a na řadu mezitím šly všechny pacientky, které postupně během té doby do čekárny přicházely, zatímco já čekala. Výsledek vyšetření ji znepokojil a chtěla, ať jedu co nejrychleji do porodnice. Odjela jsem vlastním taxíkem, protože na sanitku údajně minule čekala 45 minut. K taxíku a od taxíku jsem tedy musela jít po svých a 3,5 hodiny po opuštění její ordinace jsem předčasně porodila.

Paní doktorku moc doporučuji, byla vždy milá a profesionální. Sestřičky jsou také příjemné, hlavně sestřička Jana, ale ta je teď na mateřské. Letos jsem si připlatila nadstandard, měla jsem ultrazvuk při každé návštěvě. Teď jsem v zahraničí s dětmi a všechny problémy s ní komunikuji emailem nebo přes telefon, což mi vyhovuje.

I já měla u paní doktorky problém s vyšetřením prsou. Za těch několik let, co k ní chodím, mi ho provedla pouze jednou, když jsem si stěžovala na bolest. Ale jsem moc stydlivá na to, abych si o vyšetření sama říkala, takže i přeste tento velký nedostatek doktorku navštěvuji i nadále. Jinak jsem s ní velmi spokojená a co se jiných vyšetření týče, připadají mi nadstandardní. Například jsem se u jiných gynekologů nesetkala s ultrazvukem při každé preventivní prohlídce. Také jsem si ze začátku platila nadstandardní služby, ale rozdíl mezi přístupem dřívějším a nynějším, kdy si nadstandardní péči neplatím, vůbec nepociťuji. Paní doktorka se mi věnuje stejně jako dříve.

K paní doktorce chodím už 6 let a jsem maximálně spokojená. Starala se o mě celé těhotenství, na každou návštěvu u ní jsem se těšila. Vše mi vždy vysvětlila a nikdy jsem neměla pocit, že ji zdržuji.
Opravdu doporučuji.

Moderně vybavená ordinace, komerční přístup, absence empatie. Zažila jsem to v rané fázi těhotenství, kdy ultrazvuk ještě neukazoval plod dostatečně a paní doktorka začala na to konto velmi necitlivým způsobem řešit možnost, že dítě není v pořádku a mám počítat s tím, že možná potratím. Velkým problémem pak bylo, že jsem nezaplatila tzv. nadstandard pro těhotné - 3000,- Kč. Nebyl mi kvůli tomu později nabídnut test vrozených vad plodu, na který jsem měla jako těhotná nad 35 let nárok. Když jsem o něj sama díky informacím od kamarádek žádala, bylo mi řečeno, že bych musela zaplatit cca 1500,- Kč, ale že už je na test v té chvíli stejně pozdě a v podstatě, ať si trhnu nohou. MUDr. Šula. Neuvěřitelné. Okamžitě jsem si našla jiného gynekologa, který mi test nechal udělat, bez řečí a zdarma, neboť ho hradí pojišťovna. Takže pokud nechcete platit za běžné výkony peníze navíc a máte raději citlivý a lidský přístup - nedoporučuji.

K MuDr. Zemanové nemám větší výhrady, až na to, že jsem přihlášená k ní, ale ona tam téměř nikdy není a nechává se bez upozornění zastupovat MuDr. Šulou. Když pominu jeho arogantní a sexistický přístup, naprosté ignorování mých otázek, tak MuDr. Šula je velice neprofesionální, neumí ani vyjmout nitroděložní antikoncepční tělísko. Místo toho mě nechal 3 roky trpět velmi silnou menstruací každých 14 dní a když už jsem byla zcela vyčerpaná, namísto, aby tělísko jednoduše vyndal, poslal mě do nemocnice na hysterektomii! Naštěstí v nemocnici u Apolináře jsou inteligentní a schopní lékaři. Tělísko mi 1 z nich vyjmul zcela bezbolestně bez potřeby anestezie, trvalo mu to asi 3 vteřiny. Rozhodně tohoto "lékaře" (MuDr. Šulu) nedoporučuji, pokud nejste masochisti a nechcete zcela zbytečně a dobrovolně trpět.

S paní doktorkou jsem naprosto spokojená, péče v těhotenství výborná. Doporučuji dále.

Hodnocení DOBRÝ je na pani doktorku Zemanovou (toto je její profil, nikoli Dr. Šuly)
Přešla jsem k pani doktorce při zjištění těhotenství kvůli kvalitním recenzím a dobře vybavené ordinaci a musím vyádřit svou spokojenost. Pani doktorka je milá, ochotná, jemná, vyždy se mi věnuje na 100%, na UTZ ukazuje miminko, nepospíchá,nechá mě láskyplně se dívat na ten malý zázrak, je pečlivá, vše vysvětlí a nic nepodceňuje.

Na druhou stranu se také musím zmínit o Dr. Šulovi, který pani doktorce ubral bodík a tedy nemůže ode mě dostat hodnocení VELMI DOBRÝ.
Vadí mi, že nevím koho v ordinaci objevím! A to je chyba i pani doktorky. Na pana doktora Šulu jsem narazila dvakrát a jsem s jeho jednáním i vyšetřením absolutně nespokojená! Jsem pacientka pani doktorky Zemanové, né jeho!!! Tak nechápu jak se může stát, že když jsem objednaná ke své lékařce tak na mě v ordinaci vykoukne bodrý chlap s nemístnými poznámkami!
Chápu, že se navzájem zastupují když jeden nebo druhý nemůže ordinovat, nicméně běžná praxe je přeci taková, že pokud můj lékař nemůže ordinovat tak sestřička obvolá pacienty a přeobjedná je. Nebo alespoň vyvěsí na dveře ceduli (DNES ZÁSTUP ZA MUDR.ZEMANOVOU - MUDR.ŠULA) Vidět takovou ceduli okamžitě se otočím na podpatku, odcházím a druhý den si zavolám o nový termín ke své lékařce! A né, že mě tam nechají (nic netušící) čekat přes půl hodiny v čekárně a zjistím to až při vstupu do ordinace!
Tady se nejedná o oční!! Ale o gynekologii, nejintimnější lékařské odvětví. A já se opravdu necítím dobře když nevím na koho se to budu za chvíli vystavovat a kdože to do mě bude sahat! Navíc absolutně nejsem spokojená se způsoby vyšetřování a chováním pana dotora Šuly - a koukám, že zde nejsem jediná.
Toto by pani doktorka měla napravit! Vybrala jsem si jako lékařku jí a né jejího otce!

Dost dobrá :) Co více říci :) Chápete mě :)

Bohužel se také musím přidat k negativům. K paní doktorce jsem přestoupila po přestěhování do jiné části Prahy a na doporučení. Nevěděla jsem, že je paní doktorka na dovolené a uvítal mě její otec, pan doktor Šula. S ním jsem nikdy problém neměla. Ale překvapilo mě právě, že pokaždé, když přijdu na vyštřění k paní doktorce, tak se mě jen zeptá, zda je vše ok, udělá stěr a toť vše. Žádný UTZ a hlavně žádné vyšetření prsou. Jak má doktor odhalit nějaký nález, když mě ani neprohlédne?? Jsem z toho nezájmu dost překvapená. Jak pak probíhá péče v těhotenství? Hledám někoho nového...