Pekařská 44, michalcikova.alzbeta@seznam.cz, Brno-střed, Brno
Soukromá psychologická praxe - aktuálně bohužel nemohu přijímat další klienty do dlouhodobé terapie (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Hotovost, Bankovní převod
721 16.....

Psychoterapie (od 700 kč)

Krizová intervence (od 700 kč)

Psychologické konzultace (700 Kč) + 6 Více

Psychologické poradenství/konzultace (od 700 kč)

Konzultace ve víkendovém termínu nebo od 20,00 (od 1 000 kč)

Osobní rozvoj, sebezkušenost, koučing (od 800 kč)

Kounicova 26, Brno-střed, Brno
Ordinace klinické psychologie (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Všeobecná zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, + 1 Více

Psychologické konzultace

Psychoterapie

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních kr...

• poruchy v mezilidských vztazích
  • emocionální krize
  • deprese

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání: zkouška psycholog ve zdravotnictví, I. atestace z klinické psychologie, II.atestace se specializací psychoterapie
  • ukončený výcvik: Katatymně imaginativní psychoterapie (KIP) je mezinárodně uznávaný, odborně fundovaný a ověřený přístup. Náleží mezi hlubinné psychoterapeutické metody

Znalost jazyků

Angličtina

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Soukromá psychologická praxe - aktuálně bohužel nemohu přijímat další klienty do dlouhodobé terapie psychoterapie

Za me maximalni spokojenost. Sla jsem k pani doktorce, aby mi "pomohla" s panickymi ataky. 50 minut uteklo mrknutim oka a ja odchazela spokojena. Myslim, ze mi zatim stacilo vedet, proc se to deje, duvody. A to mi pani doktorka poskytla. Celou dobu jsem se citila moc prijemne, skoro jako na navsteve u kamaradky. Pani doktorka kladla prime a jasne otazky a mela v sobe energii, vasen a zajem, ktery me motivoval k uprimnym odpovedim i premysleni. Ocenuji jeji motto, ze neposkytuje rady, ale pomuze navest, aby si clovek sam nasel odpovedi. Souhlasim s ni: jenom tak jsme schopni ty zavery akceptovat a pracovat s nimi. Reseni neprijde zvenku, ale z nas samych. Jsem moc rada, ze jsem si ji vybrala a priste pujdu zase k ni.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Včerejší terapie s paní Michalcikovou mi opravdu moc pomohla. Díky ni konečně chápu příčinu svých problému , které mě trápí už skoro půl roku. Po vyslechnutí mých problému a toho, co jim předcházelo, dokázala během chvíle pojmenovat ti pravou příčinu a souvislost. Tímto bych chtěla paní Michalcikove moc poděkovat. Samozřejmě člověk na sobě musí porad pracovat, aby se cítil lépe, ale jsem přesvědčena, ze me rozhodnutí jít na terapii vedenou paní Michalcikovou byl krok správným směrem. Ještě jednou moc děkuji a těším se na další setkání. Lucie

Dobrý den, Lucie,
děkuji za moc milé zhodnocení našeho setkání. Všechno to, o čem píšete, by nebylo možné bez velice upřímného a otevřeného přístupu z Vaší strany.
I když to může vypadat, že já jsem ta, co ví a vidí (za roh), myslím, že tomu tak úplně není :) Vy jste byla barometr, který nás orientoval, co z mých otázek a postřehů Vás/nás na sezení vedlo, dávalo smysl a propojilo se Vám. Jakmile někde uvnitř cítíme, že nějaká souvislost nám dává smysl, je to pocit úlevy. Otázkou však zůstává, jestli by mělo jít o nějaké důsledné hledání příčin. Ono samo o sobě najít souvislost často nestačí. A následuje: "aha, tak k tomu se to vztahuje/s tím to souvisí! No jo, to je všechno pěkný, ale co s tím?" Jen tím, že to teď vím, se něco změní? A to je ta další práce, o které píšete. A moc se na ni s Vámi těším :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

S paní Mgr. Michalčíkovou jsem potřebovala konzultaci, abych si ujasnila svuj názor a dostalo se mi jasne, věcne a stručné odpovědí na mou otázku.Přesně to jsem pořebovala.Timto ji zároven chci poděkovat za její ochotu a laskavý přístup.
Jako psychoterapeuta jí mužu jen doporučit.

Dobrý den,
děkuji za milé hodnocení. Někdy vlastně víme co a jak nejlépe sami. Jen potřebujeme ujištění a urovnání si myšlenek s někým zvenčí, abychom svým pocitům důvěřovali, mohli se na sebe sama spolehnout. Dělat rozhodnutí bez důvěry v sebe sama je totiž velice těžké.
Přeji Vám, ať se Vám daří a abyste dokázala dobře rozpoznávat, co je možné měnit a co ne. A aby se se Vám to první dařilo pozměnit tak, aby Vám v tom bylo dobře :-)

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Na paní doktorku jsem se obracel pouze prostřednictvím emailu, protože jsem potřeboval poradit v jedné osobní záležitosti. A už jen z tohoto kontaktu ji mohu plně doporučit. Ne jen, že odpověděla obratem, ale navíc podrobně, všechno člověku vysvětlila a bylo na ni poznat, jak moc ji baví její práce. Takových lidí není nikdy dost.
Paní doktorce tímto moc děkuji za čas i vstřícnost a přeji mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.
Jakub

Dobrý den Jakube,
děkuji za moc milé hodnocení :-)
Jsem ráda, že se nám podařilo ve Vaší situaci najít cestu, jak dál. Uvidět možnosti je opakem bezmoci, a to je vždy důležité, když se člověk něčím trápí. Přeji Vám, aby se Vám i Vašim blízkým dařilo dobře.
Hezké dny,

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní Alžběta je velmi empatická, vyhledala jsem ji na doporučení známé v těžké životní situaci a nelituji, dokáže mě zvednout na nohy, uvézt na pravou míru myšlenky, které mě zatěžují a trápí, nastaví mi zrcadlo, dá naději do budoucna. Po posledním sezení jsem po dlouhé době trápení v osobním životě odcházela s hlavou vztyčenou a s uvědoměním si vlastní hodnoty.

Mgr. Alžběta Michalčíková

"Šanci máš, jen když si ji dáš" - a to jste udělala. Dala jste si šanci, protože si za to stojíte. Děkuji, že jsem u toho s Vámi a mohla být a sledovat, jak se dokážete zase postupně nadechnout a zvednout pro další cestu životem.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní Alžběta je vynikající psychoterapeutka. Umí naslouchat a dostat se k jádru problému velice rychle. Dlouho jsem váhal, ale návštěva se opravdu vyplatila a cítil jsem se výborně. Rozhodně doporučuji.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Děkuji moc za milá slova, často si na Vás vzpomenu a moc Vám přeji, aby Vás zdravotně čekalo už jen dobré období a cítil jste se dobře :-)

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní Michalčíková je velmi ochotná a příjemná. Terapeutická sezení jsou velice pozitivní a Paní magistra vám ukáže jiný pohled na problémy. Se sezeními jsem byl velice spokojen a můžu jenom doporučit. Ještě jednou moc děkuji.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní Michalčíková je velmi příjemná, ochotná a empatická psycholožka, ze které vyzařuje vnitřní klid a vyrovnanost, což považuji za základ kvalitní psychologické práce. Spolupráce s ní byla nadmíru přínosná a cenná - v krátké době jsem si díky jejímu provázení vyjasnila spoustu otázek. V neposlední řadě oceňuji její odbornou kvalifikaci. Určitě doporučuji.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní Alžběta je žena na správném místě! Dělá svou práci ráda a předvším ji dělá dobře!
Osobně jsem dlouho váhala než jsem vyhledala pomoc a snažila se se svými problémy vypořádat sama. Teď už bych rozhodně tak dlouho neváhala. Moc děkuji za znovunalezení sebevědomí, zase jsem si začla věřit a začla dělat věci s klidnou hlavou.
Přeji mnoho spokojených klientů jako jsem byla já!
P.S. Vaše poučky a přirovnání si často vybavím v běžném životě :)

Dobrý den,
těší mě, že se Vám daří dobře a děkuji za milé hodnocení. Pokud se občas vracíte k naší společné práci a vybavuje se Vám to, co jste v průběhu sezení postupně objevovala a oslovilo Vás, tak v práci na sobě stále pokračujete a to je moc příjemné. Společně jsme začaly a sama dokážete jít svou cestou dál a podpořit se.
Přeji Vám ať se Vám jde světem dobře, klidně a s důvěrou v sebe sama.
Vaše AM

PS: A k poučkám :-) - věta je jen věta, pár slov, kouzlo nastává ve chvíli, kdy vědění dokážete použít, to už je pouze Vaše zásluha a um :-) Tak si to kouzlení užijte :-)

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Pani magistra je velmi ochotna. Do meho problemu se dokazala vcitit, skvele mi poradila a otevrela mi oci dokoran. Jeste jednou velke diky.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc děkuji a přeji Vám i Vašim dětem spokojenost a hodně společné radosti :-)

Psychologické poradenství/konzultace

od 900 kč

od 900 kč

Dobrý den, Lucie,

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Jako psychoterapeuta jí mužu jen doporučit.

Jakub

Dobrý den Jakube,
děkuji za moc milé hodnocení :-)
Hezké dny,

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Přeji mnoho spokojených klientů jako jsem byla já!
P.S. Vaše poučky a přirovnání si často vybavím v běžném životě :)

Dobrý den,
Přeji Vám ať se Vám jde světem dobře, klidně a s důvěrou v sebe sama.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc děkuji a přeji Vám i Vašim dětem spokojenost a hodně společné radosti :-)

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju

Dobrý den,
    někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
    Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
    Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
    Držím palce a přeji lepší dny,
    AM

• Dobrý den,

v pondělí jsem navštívila kvůli depresivním stavům specialistu, který mi dal spoustu rad, jak se stavu zbavit, abychom mohli začít terapii. Antidepresiva neberu. Bohužel problém stále přetrvává, nejsem ani schopná jít do práce a nevím, jak si pomoci. Kamarád mi doporučil melatonin, je to dobrý nápad?
    Děkuji

Dobrý den,
    nejsem si úplně jistá, jestli jsem z dotazu porozuměla správně: jak se zbavit stavu, abychom mohli začít terapii -
    mám tu zkušenost, že naopak zahájení terapie by teprve postupně mohlo vést ke zmírnění Vašich obtíží. Depresivní stavy určitě mají nějakou souvislost s Vámi, s Vaším životem, událostmi, tím, jak a co prožíváte a zpracováváte. Bylo by dobré, aby psycholog zhodnotil klinický stav, závažnost, zda jde o reaktivní depresi, která je často adekvátní vzhledem k tomu, co jste zažívala v nedávné nebo o vzdálenější době, nebo jde o depresi, která by mohla mít jiný podklad. Deprese (pokud nejde o dočasnou depresivní rozladu a reakci)nebývá "řešitelná" v rámci dnů nebo pár týdnů. Většinou se kloním k tomu, že nepomůže aplikace rad, ale porozumění při terapeutické práci tomu, co se s Vámi a ve Vás děje, pochopení smyslu toho všeho.
    S užíváním melatoninu má vícero z mých klientů dobrou zkušenost jako podporou při pravidelné terapii. Je to však individuální.
    Přeji Vám, abyste se brzy dostala do stavu, kdy bude možné opět chodit do práce a postupně se Vám při terapii dařilo lépe.
    AM

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Dobřany - Specializovaná oddělení pedopsychiatrie (pacienti předškolního věku, mladšího školního věku, staršího školního věku, dorostového věku
  • FDN Brno - Oddělení dětské psychiatrie a psychologie
  • Terapeutické zkušenosti: od roku 2002 postupně výcvik v Sandplay terapii, katatymně imaginativní psychoterapii a výcvikový program České společnosti pro analytickou psychologii

Znalost jazyků

Angličtina