Mgr.

Psycholog, Psychoterapeut

Objednat se 481 návštěv profilu během posledních 30 dní

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních krizích, při dlouhodobých obtíží... Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Soukromá psychologická praxe

Osobní rozvoj, sebezkušenost, koučing od 600 kč
    Supervizní konzultace od 500 kč

Dotazy od pacientů (6)

• Mentalni anorexie

Dobry den, pani doktorka! Spolupracujete prosim aj s klientmi s poruchami prijmu potravy? A moje druha otazka: mate prosim smlouvu s Vzp? Velka vdaka za odpoved! Lekarova

Dobrý den,
    děkuji za dotaz. Nejsem specialistkou výhradně na oblast poruchy příjmu potravy, ale s klientkami s touto problematikou pracuji také. To, zda se dohodnu s klientkou na spolupráci , vychází… Více

• Mohou to byt stavy uzkosti a deprese?

Dobry den uz asi dva roky trpim kazdodeni bolesti hlavy a neustalou unavou nastivila jsem neurologii, ale z duvodu tehotenstvi jsem vysetreni nedokoncila a od doby co jsem porodila se dostavili i jine potize nemam naladu chodit ven, pocituji nervozitu jsem strasne unavena a venku me prepadava pocit na… Více

Dobrý den,
    omlouvám se předem, že na Váš dotaz odpovídám se zpožděním.
    Píšete, že jste podstoupila částečně neurologické vyšetření. To, zda Vaše obtíže nemají nějakou příčinu ve Vašem těle,… Více

Podívejte se na všechny(6) odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních krizích, při dlouhodobých obtížích psychických i somatických, při obtížích spojených například s úzkostí, strachem, neporozuměním nebo ztrátou smyslu života. Můžete se na mě obrátit, pokud vám psychicky není dobře, rádi byste tomu porozuměli a pokusili se společnou prací o podporu a změnu.

Jmenuji se Alžběta Michalčíková, narodila jsem se v r.1972 v Brně, kde nyní také žiji s manželem a dcerami. Jsem profesionální klinický psycholog s dlouholetou praxí v psychiatrické nemocnici a na somatických odděleních a soukromou psychologickou praxi provozuji od roku 2009.
    Kromě terapeutické dlouhodobější spolupráce poskytuji také poradenskou péči (i pro děti a páry) , včetně krizové intervence. Vzhledem k dlouhodobé praxi v psychiatrické léčebně jsem schopna zachytit vážnější psychické problémy svých pacientů včetně klinické diagnostiky psychiatrických diagnóz. V těchto případech úzce spolupracuji s kolegy psychiatry a dokážu nabídnout svým klientům vhodnou péči.
    (odborný profil naleznete níže).

Ve chvíli konzultace není pro mne nic důležitějšího než klient a jeho příběh.
    ​​Patřím k lidem, které jejich profese nesmírně baví a zajímá. Psychoterapie je pro mne tvořivá práce.
    Využívám ráda práci s příběhy, archetypy, představami, sny, mýty a pohádkami, symboly i kresbou a fantazií. Řídím se samozřejmě vždy volbou klienta a způsoby práce nikdy nevnucuji :-)
    Svým klientům v rámci terapie mohu např.nabídnout práci s metodou SANDSPIEL, což znamená doslově "hra na písku", kterou považuji za velice užitečný a efektivní nástroj při terapeutické práci. Tato metoda není v České republice zatím běžně využívaná, což je škoda.
    Více se o ní dozvíte na webu mé soukromé praxe http://psychoterapie-brno.weebly.com/.

„Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
    Že mýty mají větší moc než historie.
    Že sny jsou mocnější než skutečnost.
    Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
    Že smích je jediným lékem na zármutek.
    A věřím, že láska je silnější než smrt.“
    Robert Fulgum

------------------------------------------------------------

Odborný profil:
    Záruka poskytování odborné péče na základě širokého a obsáhlého vzdělání a zkušeností:
    Magisterské studium psychologie na FF MU jsem ukončila v r.2000, jsem atestovaný specialista a absolventka 1000+ terapeutických hodin (výcvik, supervize...) a získala jsem také řadu zkušeností a oprávnění pracovat různými metodami na více než 40 certifikovaných seminářích a kurzech.
    Celoživotně se vzdělávám a terapeuticky pracuji kombinací katatymně imaginativní psychoterapie a jungiánské analytické psychoterapie.​

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání IPVZ, psycholog ve zdravotnictví, atestace

Publikace

• Odborná korektura knihy "Psýché a smrt", Edgar Herzog, Emitos, 2012 (Psyche and Death. Death-Demons in Folklore, Myths, and Modern Dreams

Znalost jazyků

• angličtina

Certifikáty

Nemoci

• velmi dobrý

Paní Alžběta je velmi empatická, vyhledala jsem ji na doporučení známé v těžké životní situaci a nelituji, dokáže mě zvednout na nohy, uvézt na pravou míru myšlenky, které mě zatěžují a trápí, nastaví mi zrcadlo, dá naději do budoucna. Po posledním sezení jsem po dlouhé době trápení v osobním životě odcházela s hlavou vztyčenou a s uvědoměním si vlastní hodnoty.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Mgr. Alžběta Michalčíková ( 17. října 2016)

"Šanci máš, jen když si ji dáš" - a to jste udělala. Dala jste si šanci, protože si za to stojíte. Děkuji, že jsem u toho s Vámi a mohla být a sledovat, jak se dokážete zase postupně nadechnout a zvednout pro další cestu životem. Vaše AM

• velmi dobrý

Paní Alžběta je vynikající psychoterapeutka. Umí naslouchat a dostat se k jádru problému velice rychle. Dlouho jsem váhal, ale návštěva se opravdu vyplatila a cítil jsem se výborně. Rozhodně doporučuji.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Mgr. Alžběta Michalčíková ( 17. října 2016)

Děkuji moc za milá slova, často si na Vás vzpomenu a moc Vám přeji, aby Vás zdravotně čekalo už jen dobré období a cítil jste se dobře :-) Vaše AM

• velmi dobrý

Paní Michalčíková je velmi ochotná a příjemná. Terapeutická sezení jsou velice pozitivní a Paní magistra vám ukáže jiný pohled na problémy. Se sezeními jsem byl velice spokojen a můžu jenom doporučit. Ještě jednou moc děkuji.

• velmi dobrý

Paní Michalčíková je velmi příjemná, ochotná a empatická psycholožka, ze které vyzařuje vnitřní klid a vyrovnanost, což považuji za základ kvalitní psychologické práce. Spolupráce s ní byla nadmíru přínosná a cenná - v krátké době jsem si díky jejímu provázení vyjasnila spoustu otázek. V neposlední řadě oceňuji její odbornou kvalifikaci. Určitě doporučuji.

• velmi dobrý

Paní Alžběta je žena na správném místě! Dělá svou práci ráda a předvším ji dělá dobře!
    Osobně jsem dlouho váhala než jsem vyhledala pomoc a snažila se se svými problémy vypořádat sama. Teď už bych rozhodně tak dlouho neváhala. Moc děkuji za znovunalezení sebevědomí, zase jsem si začla věřit a začla dělat věci s klidnou hlavou.
    Přeji mnoho spokojených klientů jako jsem byla já!
    P.S. Vaše poučky a přirovnání si často vybavím v běžném životě :)

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Mgr. Alžběta Michalčíková ( 6. dubna 2016)

Dobrý den, těší mě, že se Vám daří dobře a děkuji za milé hodnocení. Pokud se občas vracíte k naší společné práci a vybavuje se Vám to, co jste v průběhu sezení postupně objevovala a oslovilo Vás, tak v práci na sobě stále pokračujete a to je moc příjemné. Společně jsme začaly a sama dokážete jít svou cestou dál a podpořit se. Přeji Vám ať se Vám jde světem dobře, klidně a s důvěrou v sebe sama. Vaše AM PS: A k poučkám :-) - věta je jen věta, pár slov, kouzlo nastává ve chvíli, kdy vědění dokážete použít, to už je pouze Vaše zásluha a um :-) Tak si to kouzlení užijte :-)

• velmi dobrý

Pani magistra je velmi ochotna. Do meho problemu se dokazala vcitit, skvele mi poradila a otevrela mi oci dokoran. Jeste jednou velke diky.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Mgr. Alžběta Michalčíková ( 31. března 2016)

Moc děkuji a přeji Vám i Vašim dětem spokojenost a hodně společné radosti :-) Vaše AM

• velmi dobrý

Skvěle vedené terapeutické sezení, nové pohledy na dosavadní problémy, jsem velmi spokojena a jednoznačně doporučuji

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Mgr. Alžběta Michalčíková ( 31. března 2016)

Děkuji moc za zhodnocení naší společné práce a velkou zásluhu vidím ve Vás, máte chuť jít dál, hledat, vnímat a zažívat ... i když asi platí, že terapie může bolet, zisk, který objevujete, je velice cenný :-) Není až tak důležité, co se nám v životě stane, ale jak si s tím poradíme. Těším se na další setkání Vaše AM