Tento specialista nabízí online konzultace

Pokud je to možné, poraďte se s tímto specialistou online. Získejte pomoc bezpečným způsobem, kdykoliv ji budete potřebovat.

Jak to funguje?

Skype konzultace • 700 Kč

Přijímám: dospělí
721 16.....

Způsoby platby: Bankovní převod

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Dobrý den,
pro online konzultaci si stáhněte Skype do svého mobilu nebo počítače. je to velmi jednoduché, nebojte se toho :-)
Ujistěte se, že budete mít dostatek klidu a pohodlí na místě, kde jste sami, máte možnost otevřeně hovořit. Někteří klienti upřednostňují sluchátka, aby byl pro ně hovor dostatečně soukromý.
Já mám vždy zajištěno, aby celý kontakt probíhal pro Vás bezpečně a chráněně.
Nejpozději deset minut před konzultací mi napište do Skypu zprávu, v čase konzultace Vám odpovím a zavoláme si.

Z posledních týdnů mohu potvrdit, že Skype konzultace fungují dobře a určitě má smysl je využít, dokud se nebudeme moct vídat opět osobně.

Přeji hodně sil, trpělivosti, tolerance a hlavně zdraví!
AM

Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit své lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních kr...

• poruchy v mezilidských vztazích
  • emocionální krize
  • deprese

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání: zkouška psycholog ve zdravotnictví, I. atestace z klinické psychologie, II.atestace se specializací psychoterapie
  • ukončený výcvik: Katatymně imaginativní psychoterapie (KIP) je mezinárodně uznávaný, odborně fundovaný a ověřený přístup. Náleží mezi hlubinné psychoterapeutické metody

• klinická psychologie

900 Kč

Skype konzultace

Supervizní konzultace

Umístění: jiné místo Jiný

Pani Michalčíková mi veľmi pomohla pozrieť sa na vlastný život z inej perspektívy. Vedela neodsudzovať a preto som sa cítil u nej veľmi bezpečne. Naše stretnutia mi pomohli viac si vážiť sám seba. Vždy sme sa vedeli dohodnúť v prípade náhleho zrušenia alebo presunu termínu. Ďakujem!

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Paní Michalčíková má velmi povzbuzující přístup. Ze setkání s ní člověk odchází pochopen, obohazen, naplněn, odhodlán a podpořen. Je velmi stabilní, silná a její postoj nabije člověka jistotou a vírou v dobrou budoucnost. Doporučuji.

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Jako zde všichni ostatní i já mohu paní Michalčíkovou vřele doporučit :-) Její neotřelý důvtip a prozíravost mě vždy nakopnou tím správným směrem. I když k ní přicházím zlomená a v zoufalství, odcházím se světlem v očích, neuvěřitelné. Moc mi pomohla a těším se na další spolupráci.
Je skvělým odborníkem na pravém místě.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím a děkuji za milá slova :-)
Někdy člověk bojuje a bojuje a zapomíná, že si taky potřebuje odpočinout. Neuvědomuje si, že to není jeho slabost, že už nemůže dál , ale že "něco" v něm, co ho má moc rádo, se stará, aby se nevyčerpal úplně. No ano, ono to navenek sice může vypadat, že stojíme, ale my víme, že to je právě to, co je teď zapotřebí a že až nabereme sil, půjdeme dál.
Budu ráda dál u toho, když máte světlo v očích ;-)

Vaše AM

Umístění: online konzultace - termín dohodou

Paní Michalčíková je neskutečně empatický člověk, který pečlivě naslouchá, uklidní a poskytne jedinečný pohled na danou situaci a problém. Nemohla jsem si pro své „odrazy ode dna“ vybrat lepšího průvodce.
Má dlouholetou praxi a na každém sezení mě utvrzuje v tom, že jsem se dostala k opravdovému odborníkovi, který klientovi pomáhá lépe pochopit, proč se věci dějí tak, jak se dějí, a předkládá i jiný způsob vidění reality. Před první návštěvou jsem předpokládala, že mi dá přesný návod na to, jak se „uzdravit“, a vše se tím vyřeší – to jsem byla ale dost vedle :-) Ten si v sobě musí každý najít sám.
Paní Michalčíková mě podporuje v přijetí myšlenky, že to, co se děje, může být v pořádku, a dodává mi odvahu netlačit na pilu, nechat věcí prostě jen „být“. Díky tomu se mi po krůčcích daří získávat ztracenou sebedůvěru a energii popasovat se s minulostí a problémy, které přicházejí. Mockrát děkuji za to, že sdílíte mé bolístky a za obrovskou podporu, kterou si z každého sezení odnáším.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc děkuji Petro za hodnocení.
Udělala jste dosud obdivuhodný pokrok, a když se ohlédnu na naše první setkání, vidím teď úžasnou ženskou, které se podařilo ujít velký kus cesty, protože už moc dobře ví, že "řeka se netlačí, protože teče sama" :-) A s tím zbytkem už se popasujem spolu, ne? :-)

Mějte se krásně!

F
Umístění: online konzultace - termín dohodou

K paní magistře Michalčíkové chodím zatím krátce. Ale mám pocit, že jsme naladěny na stejnou notu. Dlouho jsem hledala náhradu za moji náhle zemřelou psychoterapeutku...a neúspěšně. U paní magistry věřím, že zůstanu a budu, respektiveme společně budeme, pokračovat v řešení mých problémů a závažných osobních strastí.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím a děkuji za milé hodnocení, jsem ráda, že cítíte při naší společné práci bezpečí a důvěru. Ráda se s Vámi budu vídat a doprovázet Vás tím, na co je člověku těžko být sám.
Mějte se pěkně,
AM

Umístění: online konzultace - termín dohodou psychoterapie

K paní Alžbětě jsem docházela přibližně rok na psychoterapii. Je to výjimečná terapeutka, velice empatická, trpělivá a s vhledem do problémů, který mě dokázal postrčit jiným směrem a přinutil uvažovat jinak. Terapii jsem ukončila před dvěma lety a dodnes z těchto sezení těžím. Vždy, když řeším nějaký problém, první mě napadne: "Co by mi na to asi řekla Alžběta?" :-) Dodala mi mnoho odvahy a povzbuzení k řešení si svých problémů sama; ujištění, že mám život ve svých rukou; pocit, že je vše v pořádku a že vše má svůj čas. V mém životě se objektivně moc nezměnilo, ale po této terapii sama sebe a okolí subjektivně vnímám jinak. A hlavně to poznání, že trávník - ať už vždy stejný nebo pokaždé jiný - je takový, jaký má být. ;-) Ještě jednou děkuji, velmi jste mi pomohla.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Moc Vás zdravím! Ráda si na Vás vzpomenu a říkám si , jak se Vám vede. Jsem ráda za Vaše moc milé hodnocení a přeji Vám, aby se Vám vedlo spokojeně, protože vše má svůj čas a život máte ve svých rukou. A to je v pořádku :-)

Vaše AM

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: online konzultace - termín dohodou

Jako vždycky velmi spokojena.
Jiný neotřelý pohled na věc, skýtá prostor k přemýšlení a pozitivním změnám v životě.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Děkuji Marie za milá slova. Přeji, ať se Vám dobře vede!

Umístění:

Paní Michalčíkovou jsem navštívil kvůli vztahovým problémům, se kterými jsem si dlouho nevěděl rady a měl jsem v životě velké potíže. Postupně, návštěvu po návštěvě jsme společně nahlíželi na problémy, hledali možné příčiny, ale hlavně jejich řešení a vyrovnávání se s nimi. Paní Michalčíková vždy rozebírá problém ze všech možných pohledů a nabízí (podotýkám nabízí) varianty jeho vysvětlení nebo pochopení. Člověk pak získává stále silnější pocit sebejistoty, že má situaci pod kontrolu a že si ní nakonec poradí. Samozřejmě díky skvělému průvodci. Mě se to nakonec podařilo a svoji terapii považuji za velmi úspěšnou. Moc děkuji paní Michalčíková.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Ráda si na Vás vzpomenu a přeji Vám, aby se Vám plnily všechny plány a sny, které na Vás po našich posledních sezeních v životě čekaly :-)
A kdyby to šlo pomaleji, nevadí. Poradíte si s tím.

Mějte se dobře

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění:

Paní Michalčíkovou jsem vyhledala na základě opakujících se nepříjemných životních situací a po zralé úvaze, že sama už se z místa nedokážu pohnout. Do terapie jsem nastoupila s očekáváním rychlého rozhřešení, ale hlavně s tím, že dostanu jakýsi návod na život, který, když budu krok po kroku následovat, mi dá všechno brzo do pořádku.
Tak přesně o tomhle terapie s paní Michalčíkovou není. :-)
Je to velmi milá a vyrovnaná terapeutka, z které vyzařuje zájem o klienta a jeho příběh. Zároveň má ale pevné osobní hranice a dokáže nastavit zrcadlo, které nemusí být vždy příjemné. Nic nepřikrášluje. Dokáže krotit moji zatvrzelou netrpělivost a poskytuje racionální protipól mému emotivnímu prožívání. Svými otázkami zasévá semínka novátorství do zaběhlých vzorců myšlení a vnímání, a rozbory snů a nebo pískoviště poskytují velmi zajímavé vhledy. Velkým bonusem je i její inteligence, životní moudrost, ochota a velký přehled.
Za dobu naší spolupráce mi dodala odvahu se začít stavět na vlastní nohy, a i když mě čeká ještě daleká cesta a spousta práce, poprvé v životě mám pocit, že už "jedu" správně.

Mgr. Alžběta Michalčíková

Děkuji moc za to, jak vidíte naši společnou práci. A těším na další setkání s Vámi :-)
Mějte se hezky
AM

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: online konzultace - termín dohodou psychoterapie

Za me maximalni spokojenost. Sla jsem k pani doktorce, aby mi "pomohla" s panickymi ataky. 50 minut uteklo mrknutim oka a ja odchazela spokojena. Myslim, ze mi zatim stacilo vedet, proc se to deje, duvody. A to mi pani doktorka poskytla. Celou dobu jsem se citila moc prijemne, skoro jako na navsteve u kamaradky. Pani doktorka kladla prime a jasne otazky a mela v sobe energii, vasen a zajem, ktery me motivoval k uprimnym odpovedim i premysleni. Ocenuji jeji motto, ze neposkytuje rady, ale pomuze navest, aby si clovek sam nasel odpovedi. Souhlasim s ni: jenom tak jsme schopni ty zavery akceptovat a pracovat s nimi. Reseni neprijde zvenku, ale z nas samych. Jsem moc rada, ze jsem si ji vybrala a priste pujdu zase k ni.

19 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Jsem na dně a uzavřela jsem se a užírám se nevím co mám dělat pomoz te mi prosím,děkuju

Dobrý den,
    někdy je člověku mizerně má pocit, že s tím nedokáže nic udělat. Někdy se dějí v našich životech takové události, že reagovat na ně zhroucením a depresivně je přirozená reakce psychiky, která má potřebu sebe samu takto ochránit. Nevyčítejte si to. Myslím, že by Vám pomohlo si s někým promluvit o tom, čím procházíte, co Vás trápí, co se poslední dobou ve Vašem životě odehrálo. Už jen to, že se ukáže, s čím Vaše pocity souvisejí, Vám může ulevit.
    Zkuste nejprve podat pomocnou ruku sama sobě a pokud to je jen trochu možné obraťte se na krizové centrum nebo některou z linek důvěry, nejlépe pak zkuste domluvit si konzultaci u psychologa/terapeuta v místě Vašeho bydliště.
    Kdo je na dně, právě ten se může odrazit. Neztraťte víru, že pomoc je možná. A tu víru jistě alespoň trochu máte, jinak byste se neobrátila na tento portál s prosbou o pomoc :-)
    Držím palce a přeji lepší dny,

Mgr. Alžběta Michalčíková

• Dobrý den. Před několika dny 2.5. mi doma náhle z ničeho nic zemřel manžel. Bylo mu 54 let. Nikdy se s ničím neléčil byl silný a zdravý
    .... Osudného dne rikal ze je mu špatně ale abych zavolala lékaře mi neřekl. Byla jsem nějaký čas v koupelně a když jsem se vratila ležel manzel v bezvedomi
    Volala jsem záchranku a sama se ho pokoušela zachránit nez prijeli odbornici. Zachrana byla však marná a po asi půl hodine mi lekar zdelil ze manžel je mrtev..... nedokážu se s tim absolutně vyrovnat. Pořád si vycitam že jsem je nezavolas okamžitě když mi řekl že je mu špatně. Nenapadlo mě že se jedná o infarkt....manžel normálně ještě se mnou vtipkoval,jedl a myslela že to není nic vazneho...nevim jak dál.porad se mi to vrací a přehrává se mi ten den v hlave..nemůžu se pořádně vyspat,cítím velkou úzkost....a nevim jak se vyrovnat se stresem. Děkuji za radu....

Dobrý den, četla jsem Váš dotaz i reakci kolegyně, se kterou jistě souhlasím. Ráda bych možná ještě zmínila, že okolnosti, které popisujete a tak nečekaná ztráta, která neumožnila se na odchod manžela jakkoli připravit (byť teoreticky), je opravdu velmi těžká. Dnes je 26.5., velmi málo od smrti manžela na to, aby bylo možné klidně spávat a necítit úzkost. Nevím, jak moc Vás může podpořit nejbližší rodina, což by bylo jistě dobré. Moc Vám však doporučuji aspoň na nějaký čas terapeutické provázení - realita života je pro Vás teď obtížně uchopitelná, člověk má pocit, že žije ve zlém snu, je těžké připustit a přijmout, že manžel zemřel. Zkuste najít v místě bydliště terapeuta, který umí pracovat s tématem ztráty a traumatem a podpořil by Vás při procházení bolestným obdobím. Pomohl by Vám s bezmocí, opuštěností i s výčitkami a pocity viny, které teď přirozeně máte a pravděpodobně Vám potvrdí, že vše, co prožíváte odpovídá situaci, ve které jste. Podpořil by Vás, abyste po sobě nechtěla příliš mnoho a nechala si čas, aby bylo možné společně pomalu a postupně zpracovat, co se vlastně vůbec stalo.
    Jsou chvíle a události, které nezměníme a žít dál je v ten čas ta nejtěžší cesta. Moc Vám přeji, abyste šla. Bude to smutné a bolavé, ale věřte, že je to možné...

• poruchy v mezilidských vztazích
  • emocionální krize
  • deprese

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Dobřany - Specializovaná oddělení pedopsychiatrie (pacienti předškolního věku, mladšího školního věku, staršího školního věku, dorostového věku
  • FDN Brno - Oddělení dětské psychiatrie a psychologie
  • Terapeutické zkušenosti: od roku 2002 1300+ hodin Sandplay terapie, Katatymně imaginativní psychoterapie a výcvikový program České společnosti pro analytickou psychologii

Znalost jazyků

Angličtina