Mgr.

Alžběta Michalčíková

Psycholog, Psychoterapeut

Objednat se 564 návštěv profilu během posledních 30 dní

Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních krizích, při dlouhodobých obtížích… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.

Dotazy od pacientů (16)

Obáváte se o své zdraví?

Ask questions to thousands of doctors, you will receive answer for your question within 48h, completely for free.

Zeptejte se naších lékařů
  • Dobrý den. Mám vnuka 17 roků, který se potýká, dle mého soudu, s psychickými potížemi. Sám si naordinoval antidepresiva střední síly. Je studentem 2. ročníku Gymnazia a jelikož se s ním rozchází dívka je před zhroucením. Je třeba navštívit psychologa či psychiatra? Děkuji

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Alžběta Michalčíková

Dobrý den,
    vzhledem k tomu, že Váš dotaz už je starší, doufám, že některý z kolegů již odpověděl a já teď jen potvrzuji jejich doporučení.
    Odpovídám později, nějakou dobu jsem portál s otázkami… Více

• Dobrý den paní doktorko, chci se zeptat, zda by mi pomohla hypnóza ke zmírnění bolesti. Mám 4 roky po operaci kyčle, kdy mi byly poškozeny nervy a stalo se z toho chronické poškození s velkou bolestí, kterou léčím v ambulanci bolesti už i opiáty.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,
    chápu, že žít každodenně s velkými bolestmi je zoufalé a pokud musíte užívat silné tlumící léky, jistě to hodně snižuje kvalitu života. Nemůžete svobodně dělat, co byste ráda a omezení… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Nabízím psychologickou poradenskou a terapeutickou pomoc v těžkých životních situacích, při poruchách nálady, v emočních, vztahových či pracovních krizích, při dlouhodobých obtížích psychických i somatických, při obtížích spojených například s úzkostí, strachem, neporozuměním nebo ztrátou smyslu života. Můžete se na mě obrátit, pokud vám psychicky není dobře, rádi byste tomu porozuměli a pokusili se společnou prací o podporu a změnu.

Jmenuji se Alžběta Michalčíková, narodila jsem se v r.1972 v Brně, kde nyní také žiji s manželem a dcerami. Jsem profesionální klinický psycholog s dlouholetou praxí v psychiatrické nemocnici a na somatických odděleních a soukromou psychologickou praxi provozuji od roku 2009.
    Kromě terapeutické dlouhodobější spolupráce poskytuji také poradenskou péči (i pro děti a páry) , včetně krizové intervence. Vzhledem k dlouhodobé praxi v psychiatrické léčebně jsem schopna zachytit vážnější psychické problémy svých pacientů včetně klinické diagnostiky psychiatrických diagnóz. V těchto případech úzce spolupracuji s kolegy psychiatry a dokážu nabídnout svým klientům vhodnou péči.
    (odborný profil naleznete níže).

Ve chvíli konzultace není pro mne nic důležitějšího než klient a jeho příběh.
    ​​Patřím k lidem, které jejich profese nesmírně baví a zajímá. Psychoterapie je pro mne tvořivá práce.
    Využívám ráda práci s příběhy, archetypy, představami, sny, mýty a pohádkami, symboly i kresbou a fantazií. Řídím se samozřejmě vždy volbou klienta a způsoby práce nikdy nevnucuji :-)
    Svým klientům v rámci terapie mohu např.nabídnout práci s metodou SANDSPIEL, což znamená doslově "hra na písku", kterou považuji za velice užitečný a efektivní nástroj při terapeutické práci. Tato metoda není v České republice zatím běžně využívaná, což je škoda.
    Více se o ní dozvíte na webu mé soukromé praxe http://psychoterapie-brno.weebly.com/.

„Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
    Že mýty mají větší moc než historie.
    Že sny jsou mocnější než skutečnost.
    Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
    Že smích je jediným lékem na zármutek.
    A věřím, že láska je silnější než smrt.“
    Robert Fulgum

------------------------------------------------------------

Odborný profil:
    Záruka poskytování odborné péče na základě širokého a obsáhlého vzdělání a zkušeností:
    Magisterské studium psychologie na FF MU jsem ukončila v r.2000, jsem atestovaný specialista a absolventka 1000+ terapeutických hodin (výcvik, supervize...) a získala jsem také řadu zkušeností a oprávnění pracovat různými metodami na více než 40 certifikovaných seminářích a kurzech.
    Celoživotně se vzdělávám a terapeuticky pracuji kombinací katatymně imaginativní psychoterapie a jungiánské analytické psychoterapie.​

• klinická psychologie

Ukončené školy

• Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno, jednoobor.psychologie
  • postgraduální vzdělávání IPVZ, psycholog ve zdravotnictví, atestace

Publikace

• Odborná korektura knihy "Psýché a smrt", Edgar Herzog, Emitos, 2012 (Psyche and Death. Death-Demons in Folklore, Myths, and Modern Dreams

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Dobřany - Specializovaná oddělení pedopsychiatrie (pacienti předškolního věku, mladšího školního věku, staršího školního věku, dorostového věku
  • FDN Brno - Oddělení dětské psychiatrie a psychologie
  • Terapeutické zkušenosti: od roku 2002 postupně výcvik v Sandplay terapii, katatymně imaginativní psychoterapii a výcvikový program České společnosti pro analytickou psychologii

Certifikáty

Nemoci

• poruchy v mezilidských vztazích
  • emocionální krize
  • agresivní chování
  • závislosti
  • nízké sebevědomí
  • krize pracovní/vztahová/trauma
  • provázení v těžkých životních situacích
  • osobní růst, sebereflexe, osobní potenciál

Hodnocení pacientů

Umístění: Soukromá psychologická praxeSlužby: psychoterapie

Za me maximalni spokojenost. Sla jsem k pani doktorce, aby mi "pomohla" s panickymi ataky. 50 minut uteklo mrknutim oka a ja odchazela spokojena. Myslim, ze mi zatim stacilo vedet, proc se to deje, duvody. A to mi pani doktorka poskytla. Celou dobu jsem se citila moc prijemne, skoro jako na navsteve u kamaradky. Pani doktorka kladla prime a jasne otazky a mela v sobe energii, vasen a zajem, ktery me motivoval k uprimnym odpovedim i premysleni. Ocenuji jeji motto, ze neposkytuje rady, ale pomuze navest, aby si clovek sam nasel odpovedi. Souhlasim s ni: jenom tak jsme schopni ty zavery akceptovat a pracovat s nimi. Reseni neprijde zvenku, ale z nas samych. Jsem moc rada, ze jsem si ji vybrala a priste pujdu zase k ni.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Včerejší terapie s paní Michalcikovou mi opravdu moc pomohla. Díky ni konečně chápu příčinu svých problému , které mě trápí už skoro půl roku. Po vyslechnutí mých problému a toho, co jim předcházelo, dokázala během chvíle pojmenovat ti pravou příčinu a souvislost. Tímto bych chtěla paní Michalcikove moc poděkovat. Samozřejmě člověk na sobě musí porad pracovat, aby se cítil lépe, ale jsem přesvědčena, ze me rozhodnutí jít na terapii vedenou paní Michalcikovou byl krok správným směrem. Ještě jednou moc děkuji a těším se na další setkání. Lucie

Mgr. Alžběta Michalčíková2017-06-15

Dobrý den, Lucie,
    děkuji za moc milé zhodnocení našeho setkání. Všechno to, o čem píšete, by nebylo možné bez velice upřímného a otevřeného přístupu z Vaší strany.
    I když to může vypadat, že já jsem ta, co ví a vidí (za roh), myslím, že tomu tak úplně není :) Vy jste byla barometr, který nás orientoval, co z mých otázek a postřehů Vás/nás na sezení vedlo, dávalo smysl a propojilo se Vám. Jakmile někde uvnitř cítíme, že nějaká souvislost nám dává smysl, je to pocit úlevy. Otázkou však zůstává, jestli by mělo jít o nějaké důsledné hledání příčin. Ono samo o sobě najít souvislost často nestačí. A následuje: "aha, tak k tomu se to vztahuje/s tím to souvisí! No jo, to je všechno pěkný, ale co s tím?" Jen tím, že to teď vím, se něco změní? A to je ta další práce, o které píšete. A moc se na ni s Vámi těším :-)

Mějte se pěkně, AM

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

S paní Mgr. Michalčíkovou jsem potřebovala konzultaci, abych si ujasnila svuj názor a dostalo se mi jasne, věcne a stručné odpovědí na mou otázku.Přesně to jsem pořebovala.Timto ji zároven chci poděkovat za její ochotu a laskavý přístup.
    Jako psychoterapeuta jí mužu jen doporučit.

Mgr. Alžběta Michalčíková2017-05-02

Dobrý den,
    děkuji za milé hodnocení. Někdy vlastně víme co a jak nejlépe sami. Jen potřebujeme ujištění a urovnání si myšlenek s někým zvenčí, abychom svým pocitům důvěřovali, mohli se na sebe sama spolehnout. Dělat rozhodnutí bez důvěry v sebe sama je totiž velice těžké.
    Přeji Vám, ať se Vám daří a abyste dokázala dobře rozpoznávat, co je možné měnit a co ne. A aby se se Vám to první dařilo pozměnit tak, aby Vám v tom bylo dobře :-)
    Mějte se pěkně, AM

• Na paní doktorku jsem se obracel pouze prostřednictvím emailu, protože jsem potřeboval poradit v jedné osobní záležitosti. A už jen z tohoto kontaktu ji mohu plně doporučit. Ne jen, že odpověděla obratem, ale navíc podrobně, všechno člověku vysvětlila a bylo na ni poznat, jak moc ji baví její práce. Takových lidí není nikdy dost.
    Paní doktorce tímto moc děkuji za čas i vstřícnost a přeji mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.
    Jakub

Mgr. Alžběta Michalčíková2017-03-14

Dobrý den Jakube,
    děkuji za moc milé hodnocení :-)
    Jsem ráda, že se nám podařilo ve Vaší situaci najít cestu, jak dál. Uvidět možnosti je opakem bezmoci, a to je vždy důležité, když se člověk něčím trápí. Přeji Vám, aby se Vám i Vašim blízkým dařilo dobře.
    Hezké dny,

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní Alžběta je velmi empatická, vyhledala jsem ji na doporučení známé v těžké životní situaci a nelituji, dokáže mě zvednout na nohy, uvézt na pravou míru myšlenky, které mě zatěžují a trápí, nastaví mi zrcadlo, dá naději do budoucna. Po posledním sezení jsem po dlouhé době trápení v osobním životě odcházela s hlavou vztyčenou a s uvědoměním si vlastní hodnoty.

Mgr. Alžběta Michalčíková2016-10-17

"Šanci máš, jen když si ji dáš" - a to jste udělala. Dala jste si šanci, protože si za to stojíte. Děkuji, že jsem u toho s Vámi a mohla být a sledovat, jak se dokážete zase postupně nadechnout a zvednout pro další cestu životem.

Vaše AM

• Paní Alžběta je vynikající psychoterapeutka. Umí naslouchat a dostat se k jádru problému velice rychle. Dlouho jsem váhal, ale návštěva se opravdu vyplatila a cítil jsem se výborně. Rozhodně doporučuji.

Mgr. Alžběta Michalčíková2016-10-17

Děkuji moc za milá slova, často si na Vás vzpomenu a moc Vám přeji, aby Vás zdravotně čekalo už jen dobré období a cítil jste se dobře :-)

Vaše AM

• Paní Michalčíková je velmi ochotná a příjemná. Terapeutická sezení jsou velice pozitivní a Paní magistra vám ukáže jiný pohled na problémy. Se sezeními jsem byl velice spokojen a můžu jenom doporučit. Ještě jednou moc děkuji.

• Paní Michalčíková je velmi příjemná, ochotná a empatická psycholožka, ze které vyzařuje vnitřní klid a vyrovnanost, což považuji za základ kvalitní psychologické práce. Spolupráce s ní byla nadmíru přínosná a cenná - v krátké době jsem si díky jejímu provázení vyjasnila spoustu otázek. V neposlední řadě oceňuji její odbornou kvalifikaci. Určitě doporučuji.

• Paní Alžběta je žena na správném místě! Dělá svou práci ráda a předvším ji dělá dobře!
    Osobně jsem dlouho váhala než jsem vyhledala pomoc a snažila se se svými problémy vypořádat sama. Teď už bych rozhodně tak dlouho neváhala. Moc děkuji za znovunalezení sebevědomí, zase jsem si začla věřit a začla dělat věci s klidnou hlavou.
    Přeji mnoho spokojených klientů jako jsem byla já!
    P.S. Vaše poučky a přirovnání si často vybavím v běžném životě :)

Mgr. Alžběta Michalčíková2016-04-06

Dobrý den,
    těší mě, že se Vám daří dobře a děkuji za milé hodnocení. Pokud se občas vracíte k naší společné práci a vybavuje se Vám to, co jste v průběhu sezení postupně objevovala a oslovilo Vás, tak v práci na sobě stále pokračujete a to je moc příjemné. Společně jsme začaly a sama dokážete jít svou cestou dál a podpořit se.
    Přeji Vám ať se Vám jde světem dobře, klidně a s důvěrou v sebe sama.
    Vaše AM

PS: A k poučkám :-) - věta je jen věta, pár slov, kouzlo nastává ve chvíli, kdy vědění dokážete použít, to už je pouze Vaše zásluha a um :-) Tak si to kouzlení užijte :-)

• Pani magistra je velmi ochotna. Do meho problemu se dokazala vcitit, skvele mi poradila a otevrela mi oci dokoran. Jeste jednou velke diky.

Mgr. Alžběta Michalčíková2016-03-31

Moc děkuji a přeji Vám i Vašim dětem spokojenost a hodně společné radosti :-)