Zprávy

Na Poříčí 12, Praha

Návštěvu je možné zrušit nebo přesunout nejpozději 24 hodin předem. Jinak bude účtována.

• Adresy (2)

Na Poříčí 12, Praha 1, Praha

Bankovní převod

Konzultace online

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

První konzultaci klient platí předem převodem na účet. Platba musí být na účet připsána nejpozději 24 h před konzultací.
    Další konzultace klient platí po sezení klasickým převodem na účet nebo převodem na účet pomocí QR kódu.
    Číslo účtu: **********/****
    Do poznámky: jméno a příjmení klienta

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Maximálně 10 minut před online konzultací dostane e-mailem zprávu s odkazem, na kterém se propojíme.

Ačkoli teď prožíváte své téma jako tíživé, komplikované a zahlcující, je jisté, že jsou ve vašem životě také oblasti, které nezasahuje. Momenty, kdy j...

Ukončené školy

Filmy

Znalost jazyků

• Angličtina,
    • Čeština

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Online konzultace

Ostatní služby

Psychoterapie a kariérní poradenství | Zuzana Vyhnánková

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Bc. Zuzana Vyhnánková, Dis.? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, odborníkem mi byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti a rád bych se o tom dozvěděl více informací. Vždy jsem si myslel, že se starám o potřeby jiných lidí, že rád nezištně pomůžu někomu, u koho vidím, že to potřebuje, že mi je upřímně líto lidí, kteří trpí. Tato diagnoza ale nasvědčuje o úplném opakuji a já tedy hledám, kde je pravda. Nepopírám, že nějaké charakterové rysy spojené s touto diagnozou nemám, z dostupných zdrojů ale popis této poruchy osobnosti zní zcela hrozně.
    Chtěl bych se tedy zeptat na pár otázek -
    Musím naplňovat veškerý popis této poruchy osobnosti? A opravdu to musí být v takové "síle", která se uvádí na internetu?
    Nemůžu mít někoho upřímně a nezištně rád nebo něco dělat pro druhého bez očekávání nějakého prospěchu pro mě?
    Můžu být vlastně vůbec dobrý člověk?
    Rád bych se zlepšil a bojoval sám se sebou, ale k tomu potřebuji zodpovězení těchto otázek, abych zjistil, jak na tom jsem.Vím, že mám narcistické rysy zvýrazněné, ale zároveň si myslím, že je ve mně i dost dobra a empatie k okolnímu světu, která ne vždy vyjde na povrch, ale někde ve mně je a já bych se rád naučil pracovat sám se sebou, abych byl lepším člověkem jak pro sebe, tak pro lidi okolo mě a využíval v sobě co nejvíc ty dobré vlastnosti a byl připraven na to, kdy se vynoří ty špatné, protože vím, že ty nikdy nezmizí.
    Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, ke zprávám kolegů bych chtěla jen dodat, že míra sebereflexe, které jste evidentně schopen, je pro narcistně narušené osobnosti většinou nedostupná. Proto bývá jejich léčba obtížná (obvykle necítí, že by měly nějaké problém). V tom vidím vaši velkou výhodu a naději, že budete moct žít takovou identitu, o které píšete. Pokud pochybujete, zda je diagnóza správná, není nic snazšího, než si ji ověřit u jiného odborníka. Ale spíše než na diagnózu (která, naprosto chápu, může být velmi zraňující) bych se soustředila na rozvíjení sebereflexe a podporu svojí preferované identity, tedy jak zmiňujete – schopnosti pracovat sám se sebou, podporu pozitivních vlastností a chování a regulaci těch "negativních". V tom může být psychoterapie skvělým nástrojem a zrcadlem.

Bc. Zuzana Vyhnánková, DiS.

Dobrý den, řeším rozchod s přítelem. Budeme spolu skoro šest let, je nám 23. Poslední dva roky nám vztah nefunguje plně, je to spíše přátelská rovina, protože mi už není příjemný ani jeho dotek, není mi z toho dobře a jsem vůči němu odtažitá a necítím přitažlivost. Nevím úplně, jak to vzniklo, a kde a kdy se ten kořen toho objevil. Vím, že ho to trápí a navrhoval mi různé věci, jak by se pro mě stal atraktivnější, ale nějak to nefunguje, řešila jsem to i se svou gynekoložkou/sexuoložkou, protože se mi po styku s ním chtělo zvracet, nebo brečet a ta mi řekla, že se s ním mám rozejít, a že nemá význam v tomhle věku něco takového řešit. Máme spolu celkem silnou emoční vazbu, ale moc nevěřím tomu, že by se mělo něco změnit. On navrhoval, že bychom si zašli na párovou terapii, ale nevím, jestli by to v téhle fázi mělo význam, a jestli ještě něco řešit chci, spíše mám pocit, že bych to dělala kvůli němu. Nejsem si však definitivně jista, že chci vztah pustit, protože se bojím, abych pak nezjistila, že jsem neměla problém jen s ním, ale že mám problém nějak obecně v intimitě. Nevím, jak si to mám přebrat. Jsem otevřená jakýmkoli dalším názorům a radám, protože se to už hrozně dlouho neposouvá a je to celkem ubíjející.

Dobrý den, chci ocenit, že přestože nevíte, zda má v této fázi ještě smysl něco společně řešit, děláte krok k řešení – pokládáte dotaz. A v tom vidím naději, že situace skutečně může mít dobré řešení. Zároveň slyším, že byste si pro sebe představovala vztah fungující na všech úrovních. Sexualita a schopnost intimního kontaktu s partnerem je často indikátorem toho, jak funguje dynamika vztahu celkově. Nemusí se tedy vůbec jednat o problém v sexu jako takovém a proto na něj bývá sexuolog často krátký. Pokud vás problém trápí už tak dlouho, mohla by být párovka dobrou cestou, i kdyby měla sloužit jen jako bezpečné místo pro kultivovaný a uctivý rozchod. Ztrávili jste spolu s partnerem kus života a z Vašeho dotazu mám pocit, že vám na vztahu stále ještě alespoň trochu záleží. Pokud si kladete otázku, zda není problém pouze na Vaší straně a chcete si být jistá, že nepouštíte vztah, který sám o sobě má ještě potenciál, věnujte si pár hodin individuální terapie. Řekla bych, že nepotrvá dlouho a budete mít jasno. Držím Vám palce, ať najdete to nejlepší řešení pro sebe.

Ukončené školy

• Vysoká škola aplikované psychologie