Praktický lékař pro děti a dorost
Nad Malým mýtem 2a/1739, Praha

k paní doktorce jsme šli náhodou při akutním problému syna, když jsme byli v Praze na návštěvě. hned nás vzala, syna prohlídla, udělala testy a vyléčila. jelikož jsme zrovna zařizovali stěhování do Prahy, neváhala jsem a k paní doktorce jsme přešli. vůbec nelituji. syn patří spíš mezi nemocné děti a já zas mezi matku co řeší vše, paní doktorka je v tomhle úžasná, vždy vyslechne mě, vyšetří syna, pokud to stav vyžaduje udělá testy, případně řekne co dál. očkování nám nenutí a dá se s ní o něm mluvit, což mi vyhovuje. jsem ráda, že jsem našla pro syna doktorku co rozumí své profesi, evidentně se pořád sama vzdělává, dokáže poradit se vším, je to příjmemná a sympatická žena, stejně jako její sestřička a syn je má rád, takže se tam nebojí chodit.
a ještě pro mě jedno velké plus, paní doktorka podporuje i dlouhodobé kojení :)
takže pokud někdo hledá dětského lékaře, tuto doktorku můžu jen doporučit....

Paní doktorka je sice milá, ale vůbec jsme nebyli schopni se s ní domluvit. Jako by nás vůbec neposlouchala. Při jekémkoliv dotazu nám pouze třeba 5x stejnou větou zopakovala to, co už řekla, ale nebyla schopna nic vysvětlit. Očkování prosazuje i nepovinné, na druhou stranu nedělá velké problémy s odkladem i toho povinného. Příkrmy od 4.měsíce nejen že doporučuje (a to dokonce i maso!), ale nepřipouští žádnou diskuzi! Když jsem se o tom chtěla pobavit, postavila mě před hotovou věc, že prostě musím, a že až přijdu na kontrolu za dva měsíce, bude už dítě jíst všechno a bude to jeho základní strava (kojení pouze doplněk). To mě rozhodilo opravdu hodně, protože doktor přece nemůže diktovat, ale jen radit a doporučovat. Měla by nabídnout varianty a ne se snažit napasovat klienty do nějakého svého vzorce. Co nás ale donutilo odejít bylo to, že nás od 2.měsíce dítěte neustále stresovala tím, že dítě prý špatně držíme a prosazovala neustále svoje metody, a to i v 5. měsíci. Bylo nám to divné, a tak jsme navštívili dětského fyzioterapeuta, podle kterého jsme mu tímto přístupem blokovali přirozený vývoj páteře. Jakmile jsme začali postupovat podle doporučení fyzio, všechno se velmi rychle začalo lepšit.

Tato paní doktorka byla ochotná přijet k nám domů zkontrolovat novorozence po porodu doma. Na druhou stranu její doporučování i nepovinných očkování, velmi emotivní strašení dávno vymizelými nemocemi, to považuji za velmi neetické a neprofesionální. Úsměvné je její doporučování příkrmů s masem již od několika měsíců kojence.

Ano souhlasím s tím, že je paní doktorka milá a usměvavá nicméně když časem zjistíte, že se stále jen usmívá vede si svou řeč a absolutně nedbá na to co říkáte vy a opět opakuje dokola a dokola svoje bez reakce na váš názor, tak vás její úsměv příliš nezajímá, především jde o zdraví dětí. Když jsem k ní přišla se svou 3letou dcerou která měla skoro 40 horečky paní dotorka mi na kus papíru napsala seznam homeopatik, které si máme zakoupit a k tomu přidala hromadu letáčků (jako obvykle). Bylo to v pátek a dcera měla večer skutečně vysokou horečku a musela jsem jí dělat zábaly a shánět lékárnu, která má večer otevřeno abych koupila nějaké skutečné léky ne jen tabletky co na obalu mají dokonce nápis, že u přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti. V pondělí jsme šli opět k paní doktorce s tím, že se to nijak nelepší akorát teplotu udržuji nižší díky lékům, které mi doporučili v lékárně a jestli by nám tedy nemohla dát recept alespoň na nějaké kapky na kašel. Bylo mi řečeno, že homeopatika jsou dobrá, že recept je zbytečný a opět mi dala letáčky a seznam dalších homeopatik. Přijde mi, že paní doktorka si z tohoto dělá živnost a její přehnaná aplikace homeopatik na vše včetně vysokých horeček mi přijde motivovaná spíše ze strany výrobce těchto přípravků. Ztratila jsem k ní veškerou důvěru (i na základě jiných zkušeností, které nebudu vypisovat) a hledám nového dětského pediatra.
P.S. Přijde mi nevhodné aby sem pozitivní komentáře vkládal její zaměstnanec!

Zkušená, milá pediatrička s perfektním přístupem k dětem. Vždy nám velmi pomohla a po přečtení předchozích negativních komentářů musím silně nesouhlasit. Při sebemenším podezření nás okamžitě odesílá na specializované pracoviště. Mému staršímu synovi se ve věku 5 měsíců objevil atopický ekzém. Okamžitě nás poslala na specializované pracoviště do Motola. Stejně tak, když byl víckrát za sebou nemocný, jsme byli poslání na imunologické vyšetření. Nespokojila se s tím, že je první rok ve školce (jako spousta dalších pediatrů, kteří Vám řeknou, že je normální, že je děcko nemocné). A syn měl nález, který se po pár injekcích dá včas vyřešit. Je to pediatrička, která se o Vaše děti stará, což dokazuje i tím, že pokud jí v nouzi zavoláte i o svátku v pravé poledne, tak Vám zvedne telefon a mile poradí. O sestřičce ani nemluvím, ta je prostě skvělá. Za touhle doktorkou a touhle sestřičkou si stojím a jsem velmi ráda, že je máme.

K paní doktorce chodím se svým druhorozeným synem, jelikož byla jediná, která byla ochotná převzít syna do péče po ambulantním porodu. Druhý a třetí den za námi ochotně přijela na druhý konec Prahy, zapůjčila mi pro malého váhu, posléze, když jsme potřebovali, i odsávačku hlenů na vysavač, vše bezplatně. Jsem ráda, že i v dnešní době existuje doktorka, které jde o malé pacienty, a ne o peníze. Když měl malý ve 2m pneumokokový zánět průdušek, hned nasadila antibiotika, výsledky výtěrů jen potvrdily správnost rozhodnutí. Je pravda, že na některé věci mám jiný názor než ona, ale paní doktorky si velmi vážím, a myslím, že jsem pro svého syna zvolila dobře.

Paní doktorka Novotná mi svou rychlou reakcí zachránila život!!! Moc jí za vše děkuji a docela mě mrzí, že se najde někdo, kdo píše, jak je špatná lěkařka a neumí se ani podepsat...

Velice špatný pediatr. Neumí diagnostikovat. Mé dítě si u ní opakovaně stěžovalo na teploty a bolesti. Bylo mu odpovězeno, ať se neměří a přineslo domů štos letáků na homeopatika, a tím to pro tuto dámu skončilo. Že bylo dítě velice vážně nemocné jí nezajímalo, protože to ani neuměla poznat. Včas jej neodeslala na odborná vyšetření, protože nemá žádné konktakty na specialisty. Neni to doktorka, je to pouhá podnikatelka, která dětem nabízí očkování proti tomu a onomu, ani se nezamyslí zda oním specifickým očkováním konkrétnímu dítěti spíš neublíží. Tuto ordinaci po osobních zkušenostech absolutně nedoporučuji. Že je tato žena doktorkou vypovídá pouhý titul před jejím jménem, ovšem objektivní klinické zhodnocení stavu dítětě u ní nenajdete. Nediagnostikuje, tudíž nepředepisuje léky. Upřímně radím všem rodičům, kteří mají své děti u ní zaregistrované, ať hledají zkušenějšího pediatra.

Paní doktorka se mi o děti starala 20 let, je nesmírně zkušená, neléčí antibiotiky na slepo, vždy odebere vzorek na mikrobiologii a udělá CRP. Nezažila jsem, že by neposlala dítě na odborné vyšetření - vždy dala výměnný poukaz s doporučením lékaře či lékařky.
Jsem s MUDr,Novotnou velmi spokojena - ošetřuje racionálně, ale současně tak, aby se dítě nebálo k lékaři chodit.
Doporučuji.

Paní doktorka nejenže neustále opakuje ty samé věci, ale že by třeba zkontrolovala u dítěte vývoj, to ne. Když jí sdělíte, že máte ten a ten problém, konstatuje, to musíte dělat to a to, vy jí řeknete: Ano, to přesně dělám už nějakou dobu a potíže jsou stejné. A ona zopakuje: to musíte dělat to a to (to stejné, co říkala předtím). Komunikuje s lidmi, jako by byli postižení (Chlapečku, ruce se používají na držení věcí - samozřejmě nadsazeně). Lékař pro mě není někdo "víc", ale normální člověk, který by měl komunikovat, řešit a vnímat pacienty. Mám dvě vysoké školy, ale takhle bych nikdy s nikým nejednala. Její přeslazenost je v této kombinaci k vzteku. Kdyby někdo věděl o dobrém lékaři v této lokalitě, prosím o tip. Zatím neměním, neboť se bojím, že si nepolepším.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Máme 3 a půl letého vnuka, trpí neustále kašlem . Pořádně už mu nic nezabírá .Byl odeslán na alerkologii , zatím se alergie nepotvrdila. Mysleli jsme že v létě to bude lepší ,ale omyl ,už je to čím dál tím horší. Bylo mu doporučeno vytrhnout nosní mandli. Opravdu to pomůže ? Děkuji

ano, vyndání nosní mandle opravdu pomůže.
S pozdravem Dr.Novotná

MUDr. Zdena Novotná