Na Dlouhém lánu 11/563, Praha
Specialista ORL (mapa)

Chtěla bych se tu podělit o zážitek z dnešní návštěvy se synem u Mudr.Gebouského.
Podle mého je to arogantní a sebestředný lékař. Absolutně nevhodný jako lékař pro děti.Chodíme k Mudr.Lipanské, která je perfektní, rychlá, svědomitá a rozhodně z ní syn nemá strach.Bohužel dnes měla dovolenou a museli jsme tedy do jeho ordinace.Měli jsme tu "čest" se s panem doktorem potkat již jednou asi před rokem.Byla to podobná zkušenost, ale nějak jsem to dokázala přejít.Tentokrát už jsem to nerozdýchala. Považuji za naprosto neprofesionální křičet na malé 4 leté dítě "ticho!" "bude tu klid!", "neřvi" a podobně.A pokřikovat i na mě jako jeho matku.Vím,že někdy je třeba na dítě zvýšit hlas a přitvrdit, když se nemůže uklidnit, ale tohle bylo za hranicí.Syn neplakal dopředu , ptal se co se bude dít.Doktor odsekl a vyděsil ho svým chováním ještě dřív než vůbec vyšetření začalo.Mě se zeptal po vyšetření uší a krku jestli když tak "řve" dokáže mu prosvítit dutiny.Sestra, paní Horáková,která pracuje s panem doktorem se chovala obdobně.Na mě zvyšovala hlas jak mám dítě podržet.Doktor mě dokonce obvinil, že jsem nezodpovědná ,když na jeho doporučení(při první návštěvě) jsem nenechala dítěti odstranit nosní mandli a tím pádem při nástupu do školky má často rýmu.Snažila jsem se vysvětlit, že tento názor měl jen on a že naše ošetřující paní doktorka, která syna zná déle, doporučila vyčkat.Mandle se tenkrát sama zmenšila a vše bylo v pořádku.Pokud je tomu dnes jinak opět se s ní poradím.Pokud doporučí není o čem diskutovat.Nejsem matka co žene dítě za každou cenu pod skalpel,ale pokud je to nutné....Načež mi odpověděl, že když je paní doktorka tak chytrá ať si nás vyšetřuje sama.Z tohoto lékaře mám dojem že své "poslání" dělá čistě proto, že vystudoval medicínu ale vztah k ní nemá a ikdyž jeho schopnosti specialisty nepopírám rozhodně to dělá věcně a bez zájmu o pacienta.Dokonce mi dal k úhradě ATB pro syna, která běžně pojišťovna hradí.Možná je vhodným lékařem pro dospělé, kterým arogance a nepříjemné jednání nevadí, rozhodně to není vhodný lékař pro děti.Dnešní zkušenost mě vyděsila, že člověk co má pomáhat ve své profesi je schopen takto se chovat k lidem, pacientům a obvzlášť k těm nejmenším.

Když jsem se do ordinace dobelhala s mononukleozou, kdy jsem měla na mandlích ohromné povlaky, boláky a polknout jsem skoro nemohla mi tenhle člověk řekl, že prý tam ale žádné nemám. Doma jsem je ještě stahovala vatovou tyčinkou s nějakým roztokem, pravda. Byla to alespoň chvilková úleva. Ovšem ani to tenhle "doktor" nechápal. Prý tam nejsou, tečka. Když jsem ze sebe ze všech sil vydala, že tedy opravdu nemůžu skoro nic, vyhodil mě z ordinace s tím, že dokud se neomluvím, jeho vážené existenci, tak mě léčit nebude. Přístup nehorázný, arogantní, povýšený. V životě už tam nevkročím. Aby se ke mně někdo takhle choval a dával mi najevo, že je neomylný, to si tedy už nenechám líbit.

Právě jsem se poněkud rozladěn vrátil z "čekárny". Po asi půl hodině čekání, když na mne přišla řada (byl jsem poslední a nikdo další již tam nebyl) vyšel přesně ve 12.00 pan doktor a s narcistním úsměvem mi oznámil, že jistě pochopím, že si dává 30 minut pauzy a bude obědvat. Po dobu zmíněných 30 minut, kdy jsem čekal prošla kolem mne sestra hned několikrát (seděl jsem přímo naproti dveřím do ordinace) aniž by mi jakkoli oznámila, že se může stát, že budu čekat nebo ať přijdu později. Tato návštěva, kdy řešení mého problému by zabrala 5-10 minut mne stála 1,5h pracovního času bez toho aniž bych dosáhl vyřešení svého drobného problému.

Vždy mi pomohl a byl ohleduplný k mé bolesti ... takže za 1 =) Doporučuji ...

Pan doktor ma specificky pristup, ale ke mne byl vzdy profesionalni. V cekarne jsem nikdy necekala dlouho. Od nemoci mi pomohl. Za me dobry.

Nepochybuji o odbornosti pana doktora, nicméně rozhodně se neumí chovat k malým dětem, resp. ani k jejich rodičům, jeho chování je arogantní, přezíravé typu: "Neřvi, musíš poslouchat" - upozorňuji, že dítě mělo horečku a oboustranný zánět středního ucha. Rodičům s dětmi tedy jednoznačně tohoto dr. jako ORL specialistu nedoporučuji.

Náladový a neochotný lékař.Byla jsem u něho se dvěma dospělými syny, všichni jsme měli zánět dutin. Hodinu a třičtvrtě před koncem pracovní doby nám pan doktor (viditelně naštvaný, že má pacienty v čekárně) řekl, že nás všechny nestihne ošetřit, ať si vybereme kdo je na tom nejhůř! Přitom jsme nebyli poslední (za námi přišla ještě jedna slečna) a před námi dva starší lidé, kteří šli jen na kontrolu a byli vyřízeni během dvou minut a maminka s holčičkou. Prý "má pacienty po baráku", na které čeká. Můj starší syn ztratil nervy a odešel s tím, že nemá chuť se nechat ošetřovat od někoho, kdo s ním takhle jedná, do druhého dne se mu zdravotní stav zhoršil a už musel na ORL jít s teplotou. Já s mladším synem jsme zůstali a pana doktora jsme neváhali "obtěžovat". Ošetřil nás, ale byl velmi nepříjemný. Samozřejmě se žádní pacienti "po baráku"" nedostavili. Pokud možno nikdy více k dr. Gebouskému!

Výborný pan doktor. Zkušený, pečlivý, odborník na svém místě.

S panem doktorem Gebouským mám výborné zkušenosti. Uvedu příklad: Asi dva roky jsem měl problémy s bílými čepy na krčních mandlích. Pan Gebouský mi rozmluvil jejich chirurgické odstranění a volil neinvazivní metodu pravidelných výplachů. Za to jsem velmi rád. Jak jsem později zjistil z více zdrojů (např. od mé přítelkyně, která pracuje na JIP kardiochirurgie), tak krční mandle zachytávají infekce, které se po jejich odstranění mohou snadněji dostat např. do srdce, což pak vede k velmi závažným problémům.

Já n pana doktora nemůžu říct nic šptnýho. chodím k němu od asi čtyř let. A musím říct že mě dostal z velkého problému. Před tím jsem chodila k jinému a ten mě pořád to ucho píchal a nakonec řekl mamce že budu muset na sekání ucha jestli to takhle pujde dál.Nebyl měsíc abych nebyla na ušním a nepíchaly mě. Ale pak semnou šla k panu doktoru Gebouskýmu a ten řekl že ne a profoukl mi dutiny a já nevím co ještě. od té doby sem sice zánět měla ale ne pořád. A vždy se ke mě choval hezky a vřele a i ted. Jasně někdo má na doktory blbý vzpomínky taky mám ten případ. Ale když jsem šla k jinému ušnímu nechápal můj strach. Mám od té doby panickou hrůzu z ušních ordinací ale pan doktor ví jak na mě i v dospělosti. A každej má své dny. I já byla dusledkem komplikace doktora s pacientem v jiné ordinaci kdy doktor vyhodil pacienta. A v Kartouzké poliklinice na ušním když vás bolí ucho tak že mlátíte hlavou o zed a před vámy jsou jen dva lidi a za vám asi deset a sestra bere ty co přišly po vás a řekne musíte vydržet co bys te asi tak dělaly? tohle se mi u pana doktora Gebouskýho nikdy nestalo. Minule mi docela dost tekla krev z nosu a v Kartouzké mi sestra řekla musíte počkat jsou tu jiní lidi. tam vás nechaj klidně vykrvácet. sebrala jsem se a odjela na dlouhý lán a tam mě vzal okamžitě jen co mě viděl že mi teče krev. Jo tak si vyberte kde jsou lepší?