Specialista ORL
Na Dlouhém lánu 11/563, Praha

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

Umístění: Specialista ORL Jiný

Bohužel jsem zažila zatím nejhorší zkušenost s lékařem. Pan doktor Gebouský se mě ani nezeptal co mě trápí a jen nahlížel do počítače. Poté mi kárným tonem dal najevo, že se mám léčit u jednoho lékaře. Předtím jsem navštívila v rámci stejné společnosti (Alfamedica s.r.o) jinou paní doktorku. Vzhledem k tomu, že je to jedna společnost a záznamy se sdílí neviděla jsem důvod proč by tomu tak mělo být. To mi také na jejich telefonní lince potvrdili. Pan Gebouský mi vyčítal, že dle záznamů jsem nezvedala telefon když mi volali cca před dvěma lety. Vůbec jsem nechápala jak je toto relevantní k mému současnému stavu. Pan Gebouský na mě křičel, vůbec mi nenabídl vyšetření jen mě nevhodně poučoval. Z ordinace jsem odešla, nechtěla jsem tam být již ani minutu. Pomohli mi na Dejvické kde je personál empatický a sanží se vám pomoci. Nechápu jak pan Gebouský může vykonávat svou práci lidem, které evidentně nemá rád.

Umístění: Specialista ORL Jiný

Tak než jsme k panu doktorovi šla, koukala jsem se na recenze, a zděsila jsem se, co nás asi čeká. Múj 9měsíční syn má už 3 tydny rýmu, měl covid a když se to nelepšilo, jela jsem na orl do Motola, kde mi naznačovali, že přeháním a synovi nic není, par dní na to pediatrička na kontrole napsala, že syn má lehkou rýmu. Volala jsem za necelè dva dny na to tady panu doktorovi, přijal mě, byl velmi milý, ochotný, a oznámil mi, že syn ma nejen hodně rýmu ale i krk hodně chycený a rozhodně se to musí řešit. Jsem ráda,že jsem šla, i přes to, že jsem se obávala zase odbití a neempatického přístupu, pan doktor nás naopak mile a rychle vyšetřil nečekali jsme a věřím, že i další léčba proběhne jak má. Děkuji

Chtěla bych se tu podělit o zážitek z dnešní návštěvy se synem u Mudr.Gebouského.
Podle mého je to arogantní a sebestředný lékař. Absolutně nevhodný jako lékař pro děti.Chodíme k Mudr.Lipanské, která je perfektní, rychlá, svědomitá a rozhodně z ní syn nemá strach.Bohužel dnes měla dovolenou a museli jsme tedy do jeho ordinace.Měli jsme tu "čest" se s panem doktorem potkat již jednou asi před rokem.Byla to podobná zkušenost, ale nějak jsem to dokázala přejít.Tentokrát už jsem to nerozdýchala. Považuji za naprosto neprofesionální křičet na malé 4 leté dítě "ticho!" "bude tu klid!", "neřvi" a podobně.A pokřikovat i na mě jako jeho matku.Vím,že někdy je třeba na dítě zvýšit hlas a přitvrdit, když se nemůže uklidnit, ale tohle bylo za hranicí.Syn neplakal dopředu , ptal se co se bude dít.Doktor odsekl a vyděsil ho svým chováním ještě dřív než vůbec vyšetření začalo.Mě se zeptal po vyšetření uší a krku jestli když tak "řve" dokáže mu prosvítit dutiny.Sestra, paní Horáková,která pracuje s panem doktorem se chovala obdobně.Na mě zvyšovala hlas jak mám dítě podržet.Doktor mě dokonce obvinil, že jsem nezodpovědná ,když na jeho doporučení(při první návštěvě) jsem nenechala dítěti odstranit nosní mandli a tím pádem při nástupu do školky má často rýmu.Snažila jsem se vysvětlit, že tento názor měl jen on a že naše ošetřující paní doktorka, která syna zná déle, doporučila vyčkat.Mandle se tenkrát sama zmenšila a vše bylo v pořádku.Pokud je tomu dnes jinak opět se s ní poradím.Pokud doporučí není o čem diskutovat.Nejsem matka co žene dítě za každou cenu pod skalpel,ale pokud je to nutné....Načež mi odpověděl, že když je paní doktorka tak chytrá ať si nás vyšetřuje sama.Z tohoto lékaře mám dojem že své "poslání" dělá čistě proto, že vystudoval medicínu ale vztah k ní nemá a ikdyž jeho schopnosti specialisty nepopírám rozhodně to dělá věcně a bez zájmu o pacienta.Dokonce mi dal k úhradě ATB pro syna, která běžně pojišťovna hradí.Možná je vhodným lékařem pro dospělé, kterým arogance a nepříjemné jednání nevadí, rozhodně to není vhodný lékař pro děti.Dnešní zkušenost mě vyděsila, že člověk co má pomáhat ve své profesi je schopen takto se chovat k lidem, pacientům a obvzlášť k těm nejmenším.

Když jsem se do ordinace dobelhala s mononukleozou, kdy jsem měla na mandlích ohromné povlaky, boláky a polknout jsem skoro nemohla mi tenhle člověk řekl, že prý tam ale žádné nemám. Doma jsem je ještě stahovala vatovou tyčinkou s nějakým roztokem, pravda. Byla to alespoň chvilková úleva. Ovšem ani to tenhle "doktor" nechápal. Prý tam nejsou, tečka. Když jsem ze sebe ze všech sil vydala, že tedy opravdu nemůžu skoro nic, vyhodil mě z ordinace s tím, že dokud se neomluvím, jeho vážené existenci, tak mě léčit nebude. Přístup nehorázný, arogantní, povýšený. V životě už tam nevkročím. Aby se ke mně někdo takhle choval a dával mi najevo, že je neomylný, to si tedy už nenechám líbit.

Právě jsem se poněkud rozladěn vrátil z "čekárny". Po asi půl hodině čekání, když na mne přišla řada (byl jsem poslední a nikdo další již tam nebyl) vyšel přesně ve 12.00 pan doktor a s narcistním úsměvem mi oznámil, že jistě pochopím, že si dává 30 minut pauzy a bude obědvat. Po dobu zmíněných 30 minut, kdy jsem čekal prošla kolem mne sestra hned několikrát (seděl jsem přímo naproti dveřím do ordinace) aniž by mi jakkoli oznámila, že se může stát, že budu čekat nebo ať přijdu později. Tato návštěva, kdy řešení mého problému by zabrala 5-10 minut mne stála 1,5h pracovního času bez toho aniž bych dosáhl vyřešení svého drobného problému.

Vždy mi pomohl a byl ohleduplný k mé bolesti ... takže za 1 =) Doporučuji ...

Pan doktor ma specificky pristup, ale ke mne byl vzdy profesionalni. V cekarne jsem nikdy necekala dlouho. Od nemoci mi pomohl. Za me dobry.

Nepochybuji o odbornosti pana doktora, nicméně rozhodně se neumí chovat k malým dětem, resp. ani k jejich rodičům, jeho chování je arogantní, přezíravé typu: "Neřvi, musíš poslouchat" - upozorňuji, že dítě mělo horečku a oboustranný zánět středního ucha. Rodičům s dětmi tedy jednoznačně tohoto dr. jako ORL specialistu nedoporučuji.

Náladový a neochotný lékař.Byla jsem u něho se dvěma dospělými syny, všichni jsme měli zánět dutin. Hodinu a třičtvrtě před koncem pracovní doby nám pan doktor (viditelně naštvaný, že má pacienty v čekárně) řekl, že nás všechny nestihne ošetřit, ať si vybereme kdo je na tom nejhůř! Přitom jsme nebyli poslední (za námi přišla ještě jedna slečna) a před námi dva starší lidé, kteří šli jen na kontrolu a byli vyřízeni během dvou minut a maminka s holčičkou. Prý "má pacienty po baráku", na které čeká. Můj starší syn ztratil nervy a odešel s tím, že nemá chuť se nechat ošetřovat od někoho, kdo s ním takhle jedná, do druhého dne se mu zdravotní stav zhoršil a už musel na ORL jít s teplotou. Já s mladším synem jsme zůstali a pana doktora jsme neváhali "obtěžovat". Ošetřil nás, ale byl velmi nepříjemný. Samozřejmě se žádní pacienti "po baráku"" nedostavili. Pokud možno nikdy více k dr. Gebouskému!

Výborný pan doktor. Zkušený, pečlivý, odborník na svém místě.