Mgr.

Tereza Černohousová

Psycholog Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 21 sjednaných návštěv během posledních 30 dní

"Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • PSYCHOLOG PRO DUŠI Combined ShapeCreated with Sketch.

Na Příkopě 17, Praha 1

Osobní růst a psychospirituální rozvoj (cena za 60min) 800 Kč
    Krizová intervence (cena za 60min) 800 Kč
    Psychologická konzultace pro páry (cena za 60min) 1 200 Kč
    Mentoring, školení a workshopy (cena za 60min) 2 000 Kč
  • PROXIMITY psychologická služba Combined ShapeCreated with Sketch.

Československé armády 1181

Mentoring, školení a workshopy (cena za 60min) 1 500 Kč

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• "Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou a tělem, mezi duší, rozumem a egem, mezi činem a (po)citem, mezi druhými, světem a sám sebou. Pokud se cítíte s rozumem v koncích, zmáhají vás emoce, vztahy, práce, chybějící pocit smyslu, či hledáte osobní rozvoj, porozumění na hlubší úrovni nebo nové cesty pro váš bussiness, jste vítáni.

Moje vzdělání je klasické univerzitní psychologické, má zkušenost zahrnuje navíc i práci s tělem a "alternativní" a duchovní směry, má práce pak těží vše, co je ověřené a užitečné. Pomáhám lidem k objevení cesty z jejich obtíží, k nalezení smyslu, radosti a vnitřní energie pro dosažení jejich cílů. Věřím, že možnosti lidského růstu směrem k naplnění a štěstí neznají hranice. Pracovat s lidmi pro mě znamená především závazek neustat v práci na sobě.

Přichází ke mně lidé, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích, stejně jako s ti, kteří hledají osobní růst. Mezi mé klienty patří také lidé hledající pomoc v oblasti partnerských či rodinných vztahů nebo trpící různými psychickými obtížemi (zejména úzkostmi, strachy či depresemi).

Chovám důvěru v to, že náročné životní situace a nepříjemné stavy v sobě zároveň nesou klíč k pochopení a růstu. Pomáhám lidem vidět jejich zdroje, možnosti a nalézt hlubší porozumění, víru i dosud neviděné schopnosti.

------------------------------------------------------------------------------

Chcete se seznámit? Úvodní schůzka v délce 45 min je zdarma. Je to čas pro vás nacítit si, jak vám je v mé přítomnosti a také je to obvykle čas, který zabere úvodní vyprávění klienta a informace o chodu poradny. Za tento čas neplatíte. Pokud je schůzka delší, hradíte pouze poměrnou částku za čas "navíc" dle ceníku.

Běžná sezení u mě zpravidla trvají 90 min, frekvenci určuje klient podle toho jak intenzivně chce pracovat. Při dlouhodobější pravidelné spolupráci se frekvence setkání s různými klienty pohybuje od 2x týdně po 1x za měsíc podle toho, jak to klient cítí a jaké jsou jeho finanční možnosti. Sezení je možné také absolvovat přes Skype.

Je dobré vědět, že na váš termín se vztahují stornopodmínky. Přichází ke mně korektní a ohleduplní klienti, avšak je důležité sdělit, že pokud se někdy přihodí, že musí zrušit nebo přesunout smluvenou schůzku méně než 24 hodin předem, hradí plnou částku sezení. Pokud se to týká úvodního setkání, ztrácíte nárok na svůj čas zdarma :-) děkuji za pochopení.

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, jednooborová psychologie
  • PVŠPS, Psychoterapeutická fakulta, dva roky doplňující studium psychoterapie

Publikace

• překlad knihy "Výukový seminář s Miltonem H. Ericksonem" (Emitos, 2010)

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• 2011 - 2015 - Proximity psychologická služba, pod vedením PhDr. Jany Mervartové, psychoterapeutky a soudní znalkyně v oboru psychologie
  • 2014 - 2015 - Krizové centrum Svitavy, práce s lidmi v náročných životních situací a s oběťmi domácího násilí
  • 2009 - 2014 - Dětský domov Dolní Čermná, videotrenér a psycholog, práce s odborným týmem, dětmi i jejich rodinami
  • 2008 - ČČK - dobrovolný krizový intervent, součást humanitárního týmu při povodních

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Slečna Tereza Černohousová mi pomohla začít silněji vnímat mnou opakované vzorce chování a dovést mě k zamyšlení se nad mými představami o realitě. Přestala jsem jednat tak sebedestruktivně a odsuzovat a zpochybňovat pocity. Místo toho pro mne nyní slouží jako potřebné signály hlubšího (emocionálního) zranění, které si žádá pozornosti a vyléčení. Jsem na celoživotní cestě k větší autenticitě a díky Terezčinu vhledu konečně vím, jak se jí více přiblížit. Poskytla mi ujištění, že je změna k pozitivnímu možná, za což (kromě mnoha dalšího) jí jsem neskonale vděčná.

• A
    Umístění: jiné místo

Jedná se o mou první dlouhodobější zkušenost s terapeutem a musím říct, že je velice pozitivní. Tereza je milá, empatická a otevřená ke konverzaci na jakékoli téma. Její úžasný a profesionální přístup mne přesvědčil o tom, že k ní budu určitě docházet i v nadále. Terezu mohu vřele doporučit.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

K návštěvě jsem se rozhodl po rozpadu dlouholetého vztahu. Kdy jsem si uvědomil, že se potřebuji vypovídat někomu, kdo mi dokáže odborně pomoct. Odcházel jsem naprosto spokojen , jelikož jsem si uvědomil co všechno za rozpadem vztahu stálo a ujasnil jsem si své pocity. Vřele doporučuji!

• Umístění: PROXIMITYSlužby: psychologické poradenství

K paní Tereze jsem přišla když už mi starosti s péčí o nemocnou babičku přerostly přes hlavu. Byla jsem bez energie, málem jsem přišla o přítele a sebe jsem stavěla až na poslední místo. Teď, zhruba po roce jsem se díky Tereze naučila jak si najít čas na sebe, svého přítele a zároveň se i nadále co nejlépe o babičku starat. Jsem konečně spokojená. Dostala jsem od ní spoustu užitečných rad za které jsem ji moc vděčná. Ještě jednou děkuji.

• P
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Paní Terezku jsem začala navštěvovat v době, kdy by člověk mohl být v relativním klidu. Dobré pracovní místo a také partnerský vztah. I přes tato pozitiva mě však nadále životem doprovázejí mé strachy, vzpomínky z minulosti, které se neptají a prostě dají o sobě bez varování vědět. Dlouhodobě jsem užívala antidepresiva a chtěla jsem docílit úplného vysazení. Bylo to náročné období, ale díky paní Terezce to bylo mnohem jednodušší. Velice děkuji své kolegyni, že mě pomohla se rozhoupat a paní Terezku navštívit. Paní Terezka je úžasný člověk, milá, sympatická a empatická. Je to člověk na správném místě. Doporučuji ji všemi deseti.

• Umístění: PROXIMITYSlužby: psychologické poradenství

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si přiznala, že na svoje problémy už sama nestačím. Dlouhodobé problémy spojené s úmrtím otce, opakující se problémy s partnerskými vztahy apod. to všechno se tak nějak nakupilo...
    Na první návštěvu jsem šla s pocitem totální ztroskotance a bála se, že skončím na antidepresivech.
    Měla jsem štěstí, narazila jsem na Terezu Č. Líbilo se mi, že mě do ničeho nenutila, jenom se stala takovým průvodcem a rádcem.
    Společně jsme se ponořily až do hlubin mojí duše a šly někdy až na dřeň, ale jinak to prostě nejde.
    Svého rozhodnutí rozhodně nelituji a Terezu můžu jen doporučit, je skvělá! :)

• D
    Umístění: jiné místoSlužby: Sháněla jsem radu - telefonicky

Po dlouhém volání a shánění rady a pomoci ve složité situaci jsem narazila na paní Terezu Černohousovou a zahřál mě velice příjemný
    a lidský přístup,pochopení a zároveň jsem dostala potřebné rady a
    kontakty.Byl to můj odrazový můstek k řešení situace. Moc za to
    děkuji. Dana

• R

K návštěvě psychologa mě přiměly velké problémy v komunikaci s partnerem, kdy už jsme nebyli schopni se na čemkoli domluvit. Shodli jsme se s partnerem, že je to pravděpodobně poslední šance, jak vztah zachránit, potřebovali jsme pomoc třetí osoby. Z návštěvy jsem obavy neměla, už v minulosti jsem na paní Černohousovou měla pozitivní reference. Doufala jsem, že z první návštěvy odejdeme nadšení s cílem naši komunikaci zlepšit. Nejenom, že se nám to díky konzultacím u Terezy podařilo, navíc jsem si ještě díky nim dokázala najít odpovědi na některé své životní otázky. Velmi jsem oceňovala profesionální avšak zároveň lidský přístup a také možnost práce v terénu - tedy v případě nutnosti návštěvu Mgr. Černohousové u klientů doma. Díky srozumitelnému vysvětlení podstaty komunikace mezi partnery naše problémy téměř vymizely, pokud problém v komunikaci nastane, už víme, jak jej řešit. Pro návštěvu u této psycholožky bych se kdykoli v případě potíží rozhodla znovu, paní Černohousová je odborník, působila na mě velmi uklidňujícím dojmem, dokonce již po první návštěvě jsem se zbavila stresu, který ve mě náš problém vyvolával.

• D

Jsem technicko-obchodní zástupce a mám za sebou i delší manažerskou zkušenost, včetně zahraničních zkušeností. Byl jsem vychován v rodině, kde se víc dbalo na hodnocení výkonu než prožívání duševní a vyjadřování si lásky mezi rodiči. Plusem této výchovy, nicméně bylo, že jsem získal potřebnou ctižádost a cílevědomost a dostal jsem do stavu finančního a materiálního zázemí, nicméně k životní spokojenosti a stěstí to je nedostatečné.
    K Tereze jsem přišel v listopadu 2015 v úplném zmatku po rozchodu s partnerkou po 2 letém vztahu (z toho 1,5 společném bydlení) ze strany partnerky, který pro mě velmi mnoho mnohou znamenal. Obviňoval jsem sám sebe, kde jsem udělal chybu a ztrácel jsem životní jistotu v sebe a smysl života.
    Nemohl jsem spát, soustředit a návrat k normálu byla moje hlavní objednávka. Tereza mně nastavovala zrcadlo a provedla mně během měsíců do cíle této objednávky, kdy jsem v klidu spal až do budíčku a začal normálně fungovat.
    V průběhu terapie jsem, ale začal chápat, že přítelkyně mně rozchodem nezranila, jenom mi otevřela moje dětské zranění a nechtěl jsem si je nést do dalšího vztahu a prožít to znovu.
    Postupně mně nenásilně svoji otevřeností dost častou svými vlastními životními zkušenostmi nebo ze svého okolí provedla k poznání jak moc nás duševní zranění z dětství (dávno již úplně zapomenuté) a taky automatické vzorce z výchovy ať již od rodičů nebo z okolí ovlivňují v našich dalších vztazích a na tom jsme postupně začali pracovat a dále pracujeme. Je pro mě důležité žít život s pocitem klidu a na sobě dál pracovat. Vnímám to tak, že když někdo chce mít krásné tělo, zhubnout nebo se v něčem zlepšovat, tak začne chodit do posilovny, více se hýbat. Když chce žít vyrovnanější a láskyplný život a více pochopit sám sebe a svůj střed tak je tady Terezka, která mi s tím moc pomáhá a Terezku vřele doporučuji.
    DM, 45 let Praha

• K

Tereza není obyčejná psycholožka. Její rozhled, znalosti, praxe, přístup, intuice, empatie a naladění spirituální je opravdu autentické a silné. Každé sezení mě, věřím, posouvá v životě dopředu a blíže k mé pravé podstatě, k tomu, co je opravdu moje, k mojí duši. Terezu jako průvodce vnitřní krajinou mohu ze srdce doporučit.