Mgr.

Tereza Černohousová

Psycholog

32 názorů +přidat

"Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou… Více

Adresy

 • PSYCHOLOG PRO DUŠI

  Na Příkopě 17, Praha 1
  110 00 Praha, hl. město Praha

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost, Bankovní převod

  Služby

  Psychologická konzultace (cena za 60min) 900 Kč
  Mentoring, školení a workshopy (cena za 60min) od 1 500 kč
  Psychologická konzultace pro pár (cena za 60min) 1 200 Kč
  Psychological counseling in english 1 000 Kč
 • PROXIMITY psychologická služba

  Československé armády 1181
  562 01 Ústí nad Orlicí, pardubický

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost, Bankovní převod
  V této ordinaci přijímám:
  dospělí, děti od 4 let

  Služby

  Psychologická konzultace (cena za 60min) 700 Kč
  Mentoring, školení a workshopy (cena za 60min) 1 500 Kč
  Psychologická konzultace pro pár (cena za 60min) 1 000 Kč

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • "Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

  Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou a tělem, mezi duší, rozumem a egem, mezi činem a (po)citem, mezi druhými, světem a sám sebou. Pokud se cítíte s rozumem v koncích, zmáhají vás emoce, vztahy, práce, chybějící pocit smyslu, či hledáte osobní rozvoj, porozumění na hlubší úrovni nebo nové cesty pro váš bussiness, jste vítáni.

  Moje vzdělání je klasické univerzitní psychologické, má zkušenost zahrnuje navíc i práci s tělem a "alternativní" a duchovní směry, má práce pak těží vše, co je ověřené a užitečné. Pomáhám lidem k objevení cesty z jejich obtíží, k nalezení smyslu, radosti a vnitřní energie pro dosažení jejich cílů. Věřím, že možnosti lidského růstu směrem k naplnění a štěstí neznají hranice. Pracovat s lidmi pro mě znamená především závazek neustat v práci na sobě.

  Přichází ke mně lidé, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích, stejně jako s ti, kteří hledají osobní růst. Mezi mé klienty patří také lidé hledající pomoc v oblasti partnerských či rodinných vztahů nebo trpící různými psychickými obtížemi (zejména úzkostmi, strachy či depresemi).

  Chovám důvěru v to, že náročné životní situace a nepříjemné stavy v sobě zároveň nesou klíč k pochopení a růstu. Pomáhám lidem vidět jejich zdroje, možnosti a nalézt hlubší porozumění, víru i dosud neviděné schopnosti.

  ------------------------------------------------------------------------------

  Sezení obvykle trvají 80-100min, frekvenci určuje klient podle toho jak intenzivně chce pracovat. Je možné je také realizovat přes Skype či telefonicky. Delší formát sezení umožňuje téma nejen mentálně, ale i pocitově více prozkoumat a zpracovat. Doporučuji si vyhradit na setkání 2h - spěch před začátkem sezení a po jeho skončení procesu neprospívá. Frekvenci setkání si volí klient, nejčastěji to bývá jednou za 2-3 týdny.

  V rámci konzultací poskytuji krizové intervence, psychologické poradenství, terapeutické intervence (zpracování pocitů, imaginace, prvky z konstelační a regresní práce aj.), konzultace v oblasti osobního růstu a psychospirituálního rozvoje.

  Je dobré vědět, že na váš termín se vztahují stornopodmínky. Přichází ke mně korektní a ohleduplní klienti, avšak je třeba sdělit, že pokud se někdy přihodí, že musí zrušit nebo přesunout smluvenou schůzku méně než 24 hodin předem, hradí plnou částku za rezervované sezení. Děkuji za pochopení.

Ukončené školy

 • Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, jednooborová psychologie
 • PVŠPS, Psychoterapeutická fakulta, dva roky doplňující studium psychoterapie

Publikace

 • překlad knihy "Výukový seminář s Miltonem H. Ericksonem" (Emitos, 2010)

Znalost jazyků

 • angličtina

Stáže

 • 2011 - 2015 - Proximity psychologická služba, pod vedením PhDr. Jany Mervartové, psychoterapeutky a soudní znalkyně v oboru psychologie
 • 2014 - 2015 - Krizové centrum Svitavy, práce s lidmi v náročných životních situací a s oběťmi domácího násilí
 • 2009 - 2014 - Dětský domov Dolní Čermná, videotrenér a psycholog, práce s odborným týmem, dětmi i jejich rodinami
 • 2008 - ČČK - dobrovolný krizový intervent, součást humanitárního týmu při povodních
Více

Nemoci

 • trauma
 • deprese
 • generalizované úzkostné poruchy
 • emoční poruchy
 • sociální fobie
 • vztahová krize
 • emocionální bolest
 • nízké sebevědomí
 • životní krize
 • potíže ve vztazích
 • osobní rozvoj
 • seberealizace
Více

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
32 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • P
  Umístění: PROXIMITY psychologická službaSlužby: Stavy úzkosti

  Dobrý den,
  byla jsem u Terezky poprvé a opravdu i za tu hodinu mi pomohla otevřít oči a zjistit něco, co jsem nosila hluboko v sobě. Člověk se dokáže zamyslet nad tím, proč se mu v životě opakují věci a jaký je vlastně důvod. Chtěla bych i touto cestou Terezce poděkovat a určitě se musím vrátit na další konzultaci, protože potřebuji pomoci s něčím, co asi sama nedokážu. Pavla

 • T
  Návštěva z ZnamyLekar.cz
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

  K návštěvě odborníka jsem se odhodlávala dlouho. Vybrala jsem si paní Terezu a udělala jsem dobře. Přestože mi konzultace opravdu pomohla "teď a tady", čekala jsem, jestli není náhodou moje "lehkost bytí" jen dočasná a moje problémy se nevrátí zpátky. S měsíčním odstupem musím konstatovat, že se mi opravdu žije lépe a lituji, že jsem se neodhodlala vyhledat pomoc dříve.

 • E
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

  Navštívila jsem paní Terezu, protože jsem měla dlouhodobé potíže s vycestováním kamkoli z bytu, objevovaly se průjmy a bolesti žaludku. Společně jsme se pomocí terapie dopátraly, že je to spojené s jídlem, nebyla jsem schopná na cestách polknout sousto a jedla s nechutí. Pomohla mi procítit a pustit všechny potlačené emoce a už po pár návštěvách problém zmizel. Za to Vám děkuji a těm, co čtou tyto řádky a nejsou si jisti jestli do toho jít doporučuju zkuste to.. Odměnou za tento krok vám bude to, že se změní váš pohled na svět a na sebe.. samozřejmě k lepšímu :)

  Mgr. Tereza Černohousová2017-12-04

  Evo, vy jste mě úplně dojala :-) děkuji za velmi milé hodnocení. Nutno podotknout, že na celém procesu se podílela především vaše otevřenost novým pohledům, ochota cítit "staré" emoce i je propustit a vstoupit do nových možností! Bylo mi ctí být vám v tomto průvodcem.

 • T
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: Úzkostné stavy

  Slečnu Černohousovou jsem vyhledal z důvodu opakujících se a sílících stavů úzkosti s kterými jsem si už sám nedokázal poradit. Stavy se obyvkle daly vydržet, ale věděl jsem, že dlouhodobě takto žít nechci. Nejčastější stavy jako motání a bolesti hlavy, neustále špatné nálady, nechuť k jídlu, pocit na zvracení, atd. jsem prožíval prakticky denně. Několikrát jsem prodělal i panickou ataku, takže můj stav nebyl zdaleka nejlepší..

  Vše začalo tím, že jsem zašel ke své obvodní lékařce, která mi nejprve předepsala na uklidnění Atarax a poté jsem přešel do prvních AD, což jsou Elicea 10mg. V tenhle moment jsem věděl, že potřebuji nalézt odbornou pomoc a situaci vyřešit jednou provždy. Jsem rád, že jsem s návštěvou neotálel a poprvé zašel ke slečně Černohousové po prvním týdnu užívání Elicea. Podle obvoďačky jsem měl mít po první týdnu z půl tablety, celou. Jako první pozitivní pokrok beru to, že jsem na celou vůbec nepřešel a stavy se zlepšily i tak, věřím, že hlavně díky sezením. Je mi jasné, že tento boj není ani zdaleka vyhraný, ale věřím, že jsem na správné cestě a to hlavně díky slečně Černohousové, která já opravdu skvělý pomocník, umí vyslechnout a nenuceně s Vámi dokáže vše rozebrat, díky čemuž si člověk uvědomí věci, které do té doby neviděl nebo nechtěl vidět.

  Ještě bych rád dodal, že sem měl z psychologie vždy dojem takový, že tam chodí jen slaboši a lidé, kteří nevědí jak dál. Názor už mám zdaleka opačný a naopak to teď beru tak, že díky této zkušenosti se můžu posunout dále a rozvíjet se. Už teď vím, že až úzkostné stavy vyřešíme, budu docházet dále a to díky osobnímu rozvoji! :)

  Mgr. Tereza Černohousová2017-12-04

  Tomáši, děkuji za vaši odvahu vydat se cestou terapie a osobního rozvoje. Získal jste tak mj. šanci udělat si vlastní názor na tento typ spolupráce ;-) Těší mě, že můžeme vést naše intenzivní rozhovory, které mě velmi baví, a díky kterým mohu být katalyzátorem i svědkem změn ve vašem životě i v tom, jak se cítíte. Těším se na další!

 • S
  Umístění: PROXIMITY psychologická služba

  Terezu jsem oslovila se zakázkou osobního hledání a zorientování se ve vztahu a jsem ji vděčná od prvního telefonického kontaktu. Již tehdy jsem vnímala zájem a ochotu vyjít mi vstříc – tehdy především s včasností prvního kontaktu.
  Jeden z prvních dojmů je profesionální přístup a přitom přirozená srdečnost, lidskost a spontánnost. Při následných setkáních mě vždy přijala v každém mém rozpoložení a velmi citlivě mi nastavila hranice a zároveň – v případě potřeby - „pochovala“.
  Provází mě mým příběhem a vrací mi otěže do mých rukou. Je opravdová, energická, inteligentní a s velkým rozhledem. Oceňuji,že vyváženě naslouchá a zároveň popíše, co vidí a slyší. Reflektuje na veškerá témata, která přinesu, zároveň mi často vykreslí přesah, který zpočátku a zasažená děním nevidím.
  Návštěvy a rozhovory s Terezou jsou odrazový můstek, které mi nabízí různé pohledy vnímání situací, jež v životě přicházejí. Od faktických situací mě vede K SOBĚ, což je v důsledku jediné, co jsme schopni ovlivnit.
  Děkuji ji za to, že se mnou po určité období „počítá“, protože pokud má mít proměna smysl, chce svůj čas.

  Mgr. Tereza Černohousová2017-12-04

  Milá Sylvo! Je krásné pozorovat, jak se probouzíte a znovunacházíte svoji vitální sílu. Setkání s člověkěm, který kráčí směrem k sobě jsou vždy plná potěšení, bez ohledu na to v jak těžkém okamžiku v životě se zrovna teď nachází. Když se člověk shledá sám se sebou pravdivě a s láskou, může se pak obrátit k druhým s větší otevřeností, laskavostí a skutečným sebe-vědomím. Těší mě že mohu být společně s vámi na této cestě!

 • E
  Návštěva z ZnamyLekar.cz
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

  Slečna Tereza Černohousová mi pomohla začít silněji vnímat mnou opakované vzorce chování a dovést mě k zamyšlení se nad mými představami o realitě. Přestala jsem jednat tak sebedestruktivně a odsuzovat a zpochybňovat pocity. Místo toho pro mne nyní slouží jako potřebné signály hlubšího (emocionálního) zranění, které si žádá pozornosti a vyléčení. Jsem na celoživotní cestě k větší autenticitě a díky Terezčinu vhledu konečně vím, jak se jí více přiblížit. Poskytla mi ujištění, že je změna k pozitivnímu možná, za což (kromě mnoha dalšího) jí jsem neskonale vděčná.

  Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

  Ester, nebudu zatajovat, že jsem dojatá! Taková silná slova... děkuji za ně. Vděčnost však klidně a směle směřujte především k vlastní duši, takhle "pružná", chytrá a energická mladá žena má před sebou jistě ještě velké věci... jsem jen průvodcem na části vaší cesty a činí mi radost být chvíli jejím svědkem. Sky is the limit! And maybe not??! ;-)

 • A
  Umístění: jiné místo

  Jedná se o mou první dlouhodobější zkušenost s terapeutem a musím říct, že je velice pozitivní. Tereza je milá, empatická a otevřená ke konverzaci na jakékoli téma. Její úžasný a profesionální přístup mne přesvědčil o tom, že k ní budu určitě docházet i v nadále. Terezu mohu vřele doporučit.

  Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

  Milá Alice, naše setkání jsem si skutečně užívala. Ten vybroušený jazyk! A také vaše ochota nořit se do hloubek a nových perspektiv je prostě báječná. Znát své hodnoty, pochopit jejich hloubku a význam a skutečně je žít jsou tři různé polohy... bylo krásné setkat se se ženou, která se dokáže bez výčitek rozhodnout pro sebe a svoji pohodu a upřednostnit je před pseudohodnotami současné společnosti, aby mohla být šťastná a zářit. Takže buďte kdo jste a vyzařujte, ať mají lidé kolem šanci od vás něco chytit :-)))))) bylo mi ctí.

 • P
  Návštěva z ZnamyLekar.cz
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

  K návštěvě jsem se rozhodl po rozpadu dlouholetého vztahu. Kdy jsem si uvědomil, že se potřebuji vypovídat někomu, kdo mi dokáže odborně pomoct. Odcházel jsem naprosto spokojen , jelikož jsem si uvědomil co všechno za rozpadem vztahu stálo a ujasnil jsem si své pocity. Vřele doporučuji!

  Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

  Pavle, děkuji za váš vzkaz! Takto živý, plodný a intenzivní rozhovor nevedu každý den. Díky za vaši spoluúčast ;-) ať se daří!

 • Umístění: PROXIMITYSlužby: psychologické poradenství

  K paní Tereze jsem přišla když už mi starosti s péčí o nemocnou babičku přerostly přes hlavu. Byla jsem bez energie, málem jsem přišla o přítele a sebe jsem stavěla až na poslední místo. Teď, zhruba po roce jsem se díky Tereze naučila jak si najít čas na sebe, svého přítele a zároveň se i nadále co nejlépe o babičku starat. Jsem konečně spokojená. Dostala jsem od ní spoustu užitečných rad za které jsem ji moc vděčná. Ještě jednou děkuji.

  Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

  Milá Marcelko, jak lehko se čtou tato slova přestože vím kolik "váhy" za nimi stojí! Obrat, který jste za ten rok a pouhých pár setkání (12? 13?) udělala je skutečně nesmírný... bylo mi ctí být u toho a sledovat jak málo stačí (mám na mysli sezení) ke zcela radikální změně. Klaním se před vaší odvahou a sílou, vím kolik jste do toho vložila. I pro mě byla naše setkání velkou inspirací. Mnoho šťastných dní do vašeho života Marcel!

 • P
  Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

  Paní Terezku jsem začala navštěvovat v době, kdy by člověk mohl být v relativním klidu. Dobré pracovní místo a také partnerský vztah. I přes tato pozitiva mě však nadále životem doprovázejí mé strachy, vzpomínky z minulosti, které se neptají a prostě dají o sobě bez varování vědět. Dlouhodobě jsem užívala antidepresiva a chtěla jsem docílit úplného vysazení. Bylo to náročné období, ale díky paní Terezce to bylo mnohem jednodušší. Velice děkuji své kolegyni, že mě pomohla se rozhoupat a paní Terezku navštívit. Paní Terezka je úžasný člověk, milá, sympatická a empatická. Je to člověk na správném místě. Doporučuji ji všemi deseti.

  Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

  Milá Pali, velmi děkuji za váš komentář a za váš postřeh. Ano právě tak to často je, že teprve až tehdy, kdy jsme v "relativním klidu", máme dobrou vnější stabilitu, se otevře naše kapacita postavit se čelem k bolestem z minulosti... často se pak klienti ptají: "Proč právě teď, když konečně můžu mít klid po tak dlouhé době?" Jediná odpověď zní: "Právě proto... právě proto, že to předtím nebylo možné, protože starostí, bolestí a/nebo dramat bylo příliš mnoho a nebyla volná kapacita..." A pak už jen sebrat sílu a odvahu pro to rozhodnutí a to jste vy dokázala. Jen tak dál!