Mgr.

Tereza Černohousová

Psycholog Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 26 sjednaných návštěv během posledních 30 dní

"Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou… Více

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • PSYCHOLOG PRO DUŠI Combined ShapeCreated with Sketch.

Na Příkopě 17, Praha 1

Mentoring, školení a workshopy (cena za 60min) 1 500 Kč

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• "Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou a tělem, mezi duší, rozumem a egem, mezi činem a (po)citem, mezi druhými, světem a sám sebou. Pokud se cítíte s rozumem v koncích, zmáhají vás emoce, vztahy, práce, chybějící pocit smyslu, či hledáte osobní rozvoj, porozumění na hlubší úrovni nebo nové cesty pro váš bussiness, jste vítáni.

Moje vzdělání je klasické univerzitní psychologické, má zkušenost zahrnuje navíc i práci s tělem a "alternativní" a duchovní směry, má práce pak těží vše, co je ověřené a užitečné. Pomáhám lidem k objevení cesty z jejich obtíží, k nalezení smyslu, radosti a vnitřní energie pro dosažení jejich cílů. Věřím, že možnosti lidského růstu směrem k naplnění a štěstí neznají hranice. Pracovat s lidmi pro mě znamená především závazek neustat v práci na sobě.

Přichází ke mně lidé, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích, stejně jako s ti, kteří hledají osobní růst. Mezi mé klienty patří také lidé hledající pomoc v oblasti partnerských či rodinných vztahů nebo trpící různými psychickými obtížemi (zejména úzkostmi, strachy či depresemi).

Chovám důvěru v to, že náročné životní situace a nepříjemné stavy v sobě zároveň nesou klíč k pochopení a růstu. Pomáhám lidem vidět jejich zdroje, možnosti a nalézt hlubší porozumění, víru i dosud neviděné schopnosti.

------------------------------------------------------------------------------

Sezení obvykle travají 90 min, frekvenci určuje klient podle toho jak intenzivně chce pracovat. Je možné je také realizovat přes Skype či telefonicky.

Je dobré vědět, že na váš termín se vztahují stornopodmínky. Přichází ke mně korektní a ohleduplní klienti, avšak je třeba sdělit, že pokud se někdy přihodí, že musí zrušit nebo přesunout smluvenou schůzku méně než 24 hodin předem, hradí plnou částku za rezervované sezení. Děkuji za pochopení.

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, jednooborová psychologie
  • PVŠPS, Psychoterapeutická fakulta, dva roky doplňující studium psychoterapie

Publikace

• překlad knihy "Výukový seminář s Miltonem H. Ericksonem" (Emitos, 2010)

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• 2011 - 2015 - Proximity psychologická služba, pod vedením PhDr. Jany Mervartové, psychoterapeutky a soudní znalkyně v oboru psychologie
  • 2014 - 2015 - Krizové centrum Svitavy, práce s lidmi v náročných životních situací a s oběťmi domácího násilí
  • 2009 - 2014 - Dětský domov Dolní Čermná, videotrenér a psycholog, práce s odborným týmem, dětmi i jejich rodinami
  • 2008 - ČČK - dobrovolný krizový intervent, součást humanitárního týmu při povodních

Nemoci

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• T
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: Úzkostné stavy

Slečnu Černohousovou jsem vyhledal z důvodu opakujících se a sílících stavů úzkosti s kterými jsem si už sám nedokázal poradit. Stavy se obyvkle daly vydržet, ale věděl jsem, že dlouhodobě takto žít nechci. Nejčastější stavy jako motání a bolesti hlavy, neustále špatné nálady, nechuť k jídlu, pocit na zvracení, atd. jsem prožíval prakticky denně. Několikrát jsem prodělal i panickou ataku, takže můj stav nebyl zdaleka nejlepší..

Vše začalo tím, že jsem zašel ke své obvodní lékařce, která mi nejprve předepsala na uklidnění Atarax a poté jsem přešel do prvních AD, což jsou Elicea 10mg. V tenhle moment jsem věděl, že potřebuji nalézt odbornou pomoc a situaci vyřešit jednou provždy. Jsem rád, že jsem s návštěvou neotálel a poprvé zašel ke slečně Černohousové po prvním týdnu užívání Elicea. Podle obvoďačky jsem měl mít po první týdnu z půl tablety, celou. Jako první pozitivní pokrok beru to, že jsem na celou vůbec nepřešel a stavy se zlepšily i tak, věřím, že hlavně díky sezením. Je mi jasné, že tento boj není ani zdaleka vyhraný, ale věřím, že jsem na správné cestě a to hlavně díky slečně Černohousové, která já opravdu skvělý pomocník, umí vyslechnout a nenuceně s Vámi dokáže vše rozebrat, díky čemuž si člověk uvědomí věci, které do té doby neviděl nebo nechtěl vidět.

Ještě bych rád dodal, že sem měl z psychologie vždy dojem takový, že tam chodí jen slaboši a lidé, kteří nevědí jak dál. Názor už mám zdaleka opačný a naopak to teď beru tak, že díky této zkušenosti se můžu posunout dále a rozvíjet se. Už teď vím, že až úzkostné stavy vyřešíme, budu docházet dále a to díky osobnímu rozvoji! :)

• S
    Umístění: PROXIMITY psychologická služba

Terezu jsem oslovila se zakázkou osobního hledání a zorientování se ve vztahu a jsem ji vděčná od prvního telefonického kontaktu. Již tehdy jsem vnímala zájem a ochotu vyjít mi vstříc – tehdy především s včasností prvního kontaktu.
    Jeden z prvních dojmů je profesionální přístup a přitom přirozená srdečnost, lidskost a spontánnost. Při následných setkáních mě vždy přijala v každém mém rozpoložení a velmi citlivě mi nastavila hranice a zároveň – v případě potřeby - „pochovala“.
    Provází mě mým příběhem a vrací mi otěže do mých rukou. Je opravdová, energická, inteligentní a s velkým rozhledem. Oceňuji,že vyváženě naslouchá a zároveň popíše, co vidí a slyší. Reflektuje na veškerá témata, která přinesu, zároveň mi často vykreslí přesah, který zpočátku a zasažená děním nevidím.
    Návštěvy a rozhovory s Terezou jsou odrazový můstek, které mi nabízí různé pohledy vnímání situací, jež v životě přicházejí. Od faktických situací mě vede K SOBĚ, což je v důsledku jediné, co jsme schopni ovlivnit.
    Děkuji ji za to, že se mnou po určité období „počítá“, protože pokud má mít proměna smysl, chce svůj čas.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Slečna Tereza Černohousová mi pomohla začít silněji vnímat mnou opakované vzorce chování a dovést mě k zamyšlení se nad mými představami o realitě. Přestala jsem jednat tak sebedestruktivně a odsuzovat a zpochybňovat pocity. Místo toho pro mne nyní slouží jako potřebné signály hlubšího (emocionálního) zranění, které si žádá pozornosti a vyléčení. Jsem na celoživotní cestě k větší autenticitě a díky Terezčinu vhledu konečně vím, jak se jí více přiblížit. Poskytla mi ujištění, že je změna k pozitivnímu možná, za což (kromě mnoha dalšího) jí jsem neskonale vděčná.

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Ester, nebudu zatajovat, že jsem dojatá! Taková silná slova... děkuji za ně. Vděčnost však klidně a směle směřujte především k vlastní duši, takhle "pružná", chytrá a energická mladá žena má před sebou jistě ještě velké věci... jsem jen průvodcem na části vaší cesty a činí mi radost být chvíli jejím svědkem. Sky is the limit! And maybe not??! ;-)

• A
    Umístění: jiné místo

Jedná se o mou první dlouhodobější zkušenost s terapeutem a musím říct, že je velice pozitivní. Tereza je milá, empatická a otevřená ke konverzaci na jakékoli téma. Její úžasný a profesionální přístup mne přesvědčil o tom, že k ní budu určitě docházet i v nadále. Terezu mohu vřele doporučit.

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Milá Alice, naše setkání jsem si skutečně užívala. Ten vybroušený jazyk! A také vaše ochota nořit se do hloubek a nových perspektiv je prostě báječná. Znát své hodnoty, pochopit jejich hloubku a význam a skutečně je žít jsou tři různé polohy... bylo krásné setkat se se ženou, která se dokáže bez výčitek rozhodnout pro sebe a svoji pohodu a upřednostnit je před pseudohodnotami současné společnosti, aby mohla být šťastná a zářit. Takže buďte kdo jste a vyzařujte, ať mají lidé kolem šanci od vás něco chytit :-)))))) bylo mi ctí.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

K návštěvě jsem se rozhodl po rozpadu dlouholetého vztahu. Kdy jsem si uvědomil, že se potřebuji vypovídat někomu, kdo mi dokáže odborně pomoct. Odcházel jsem naprosto spokojen , jelikož jsem si uvědomil co všechno za rozpadem vztahu stálo a ujasnil jsem si své pocity. Vřele doporučuji!

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Pavle, děkuji za váš vzkaz! Takto živý, plodný a intenzivní rozhovor nevedu každý den. Díky za vaši spoluúčast ;-) ať se daří!

• Umístění: PROXIMITYSlužby: psychologické poradenství

K paní Tereze jsem přišla když už mi starosti s péčí o nemocnou babičku přerostly přes hlavu. Byla jsem bez energie, málem jsem přišla o přítele a sebe jsem stavěla až na poslední místo. Teď, zhruba po roce jsem se díky Tereze naučila jak si najít čas na sebe, svého přítele a zároveň se i nadále co nejlépe o babičku starat. Jsem konečně spokojená. Dostala jsem od ní spoustu užitečných rad za které jsem ji moc vděčná. Ještě jednou děkuji.

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Milá Marcelko, jak lehko se čtou tato slova přestože vím kolik "váhy" za nimi stojí! Obrat, který jste za ten rok a pouhých pár setkání (12? 13?) udělala je skutečně nesmírný... bylo mi ctí být u toho a sledovat jak málo stačí (mám na mysli sezení) ke zcela radikální změně. Klaním se před vaší odvahou a sílou, vím kolik jste do toho vložila. I pro mě byla naše setkání velkou inspirací. Mnoho šťastných dní do vašeho života Marcel!

• P
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Paní Terezku jsem začala navštěvovat v době, kdy by člověk mohl být v relativním klidu. Dobré pracovní místo a také partnerský vztah. I přes tato pozitiva mě však nadále životem doprovázejí mé strachy, vzpomínky z minulosti, které se neptají a prostě dají o sobě bez varování vědět. Dlouhodobě jsem užívala antidepresiva a chtěla jsem docílit úplného vysazení. Bylo to náročné období, ale díky paní Terezce to bylo mnohem jednodušší. Velice děkuji své kolegyni, že mě pomohla se rozhoupat a paní Terezku navštívit. Paní Terezka je úžasný člověk, milá, sympatická a empatická. Je to člověk na správném místě. Doporučuji ji všemi deseti.

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Milá Pali, velmi děkuji za váš komentář a za váš postřeh. Ano právě tak to často je, že teprve až tehdy, kdy jsme v "relativním klidu", máme dobrou vnější stabilitu, se otevře naše kapacita postavit se čelem k bolestem z minulosti... často se pak klienti ptají: "Proč právě teď, když konečně můžu mít klid po tak dlouhé době?" Jediná odpověď zní: "Právě proto... právě proto, že to předtím nebylo možné, protože starostí, bolestí a/nebo dramat bylo příliš mnoho a nebyla volná kapacita..." A pak už jen sebrat sílu a odvahu pro to rozhodnutí a to jste vy dokázala. Jen tak dál!

• Umístění: PROXIMITYSlužby: psychologické poradenství

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si přiznala, že na svoje problémy už sama nestačím. Dlouhodobé problémy spojené s úmrtím otce, opakující se problémy s partnerskými vztahy apod. to všechno se tak nějak nakupilo...
    Na první návštěvu jsem šla s pocitem totální ztroskotance a bála se, že skončím na antidepresivech.
    Měla jsem štěstí, narazila jsem na Terezu Č. Líbilo se mi, že mě do ničeho nenutila, jenom se stala takovým průvodcem a rádcem.
    Společně jsme se ponořily až do hlubin mojí duše a šly někdy až na dřeň, ale jinak to prostě nejde.
    Svého rozhodnutí rozhodně nelituji a Terezu můžu jen doporučit, je skvělá! :)

Mgr. Tereza Černohousová2017-10-03

Ivet, vím jak dlouho jste sbírala síly! Děkuji za vaši odvahu a bylo mi ctí, že jsem vaším průvodcem mohla být po několik měsíců právě já. Otevřené oči krásným momentům i srdce milým lidem Ivet :-) ať se daří!

• D
    Umístění: jiné místoSlužby: Sháněla jsem radu - telefonicky

Po dlouhém volání a shánění rady a pomoci ve složité situaci jsem narazila na paní Terezu Černohousovou a zahřál mě velice příjemný
    a lidský přístup,pochopení a zároveň jsem dostala potřebné rady a
    kontakty.Byl to můj odrazový můstek k řešení situace. Moc za to
    děkuji. Dana

Paní Dagmar,
    děkuji za vaše vyjádření vděku... podat základní informace po telefonu považuji za samozřejmost, byť to byl náš první kontakt. Těší mě, že jsme měly později možnost setkat se i osobně. Přeji dostatek sil a inspirace ve vaší situaci... dveře i telefonní linku máte dojista nadále otevřené!

• R

K návštěvě psychologa mě přiměly velké problémy v komunikaci s partnerem, kdy už jsme nebyli schopni se na čemkoli domluvit. Shodli jsme se s partnerem, že je to pravděpodobně poslední šance, jak vztah zachránit, potřebovali jsme pomoc třetí osoby. Z návštěvy jsem obavy neměla, už v minulosti jsem na paní Černohousovou měla pozitivní reference. Doufala jsem, že z první návštěvy odejdeme nadšení s cílem naši komunikaci zlepšit. Nejenom, že se nám to díky konzultacím u Terezy podařilo, navíc jsem si ještě díky nim dokázala najít odpovědi na některé své životní otázky. Velmi jsem oceňovala profesionální avšak zároveň lidský přístup a také možnost práce v terénu - tedy v případě nutnosti návštěvu Mgr. Černohousové u klientů doma. Díky srozumitelnému vysvětlení podstaty komunikace mezi partnery naše problémy téměř vymizely, pokud problém v komunikaci nastane, už víme, jak jej řešit. Pro návštěvu u této psycholožky bych se kdykoli v případě potíží rozhodla znovu, paní Černohousová je odborník, působila na mě velmi uklidňujícím dojmem, dokonce již po první návštěvě jsem se zbavila stresu, který ve mě náš problém vyvolával.

Milá Radko,
    u klientů s takovou otevřeností a zvědavostí jako u vás to jde skoro samo ;-) pokud je člověk ochotný se učit a přijímá odpovědnost za události ve svém životě i za vlastní pocity... pak je cesta ke změně úplně volná. Bylo mi potěšením. Mnoho šťastných dní přeji!