Na Příkopě 17, Praha 1 , Praha
PSYCHOLOG PRO DUŠI (mapa)

Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost, Bankovní převod, + 1 Více
724 92.....

Individuální konzultace/terapie • 1 000 Kč

Konzultace pro páry a manžele • 1 300 Kč

Psychological counseling/therapy in english • 1 100 Kč +2 Více

Služby firmám a podnikatelům • 1 500 Kč

Školení, workshopy, kolektiv • 2 000 Kč

Aktuálně nabízím prostor pro spolupráci i s nově příchozími lidmi, jste vítaní. Objednání preferuji telefonicky nebo sms ), možno i emailem (tereza@ps...

• trauma

Angličtina

Individuální konzultace/terapie

1 000 Kč

PSYCHOLOG PRO DUŠI

Konzultace pro páry a manžele

1 300 Kč

Psychological counseling/therapy in english

1 100 Kč

Služby firmám a podnikatelům

1 500 Kč

Školení, workshopy, kolektiv

2 000 Kč

Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI vztahová krize

Prvá návšteva, veľmi príjemná a prínosná. Prebrali sme toho viac ako som čakala. Paní Černohousová sa pýtala aj hovorila k veci a veľmi jasno. Po návšteve som sa cítila lepšie. Ďakujem za pomoc.

Mgr. Tereza Černohousová

Dobrý den, děkuji za vaše vyjádření. Těší mě, že pro vás bylo setkání přínosné. Věřím, že ho vytěžíte na maximum! Přeji dny naplněné bdělostí a pohodou. T.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI psychologická konzultace (cena za 60min)

Nikdy bych nevěřila, jak se člověku může změnit život, když si s někým dvě hodiny povídá. Děkuji Vám Terezo a rozhodně budu pokračovat dál ????.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Lenko, děkuji za vaše vyjádření! Ve společnosti je bohužel běžné, že lidé mluví, aniž by cokoli podstatného sdělovali... pochopitelně pak mnozí mohou mít pochybnosti, zda "pouhý rozhovor" něco změní. Slovo tvoří! A vědomé rozhovory uzdravují. Děkuji pěkně za skvělý postřeh a těším se na shledanou!

Konečně plodné sezení s okamžitým efektem. Paní Černohousová je neuvěřitelně zdatná terapeutka. Navštívila jsem ji na základě doporučení, takže jsem měla určitá očekávání, nicméně způsob a výsledek její práce všechna má očekávání plně předčil.

Mgr. Tereza Černohousová

Aurelie, děkuji za milá slova! I pro mě je spolupráce s vámi výborná - hladká a přece velmi hluboká. Upřímně se těším na další setkání. :-)

Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI vyhoření a velký stres

Dobrý den,
chystám se již dlouho napsat velmi pozitivní zpětnou vazbu na Vás Terezko. Hrozně moc Vám děkuji za čas, který jste se mnou strávila. Měla jsem nějaké potíže z dětství, které se projevovaly především v partnerských vztazích. Trvalo mi dlouho najít vnitřní klid, ale díky Vám se ten proces urychlil a já můžu konečně říct, že je vše tak, jak má být, a že jsem se našla v životě. Je to déle jak rok, co jsem vyhledala Vaši pomoc a dnes Vám s radostí můžu říct, že jsem našla toho pravého člověka pro život. Jsem šťastná a především klidná. Máme společně 4 koně, pejsky ani už nepočítám, kočky...morče.....vychováváme moje děti, jeho děti....a poznala jsem, jak může být vše snadné, když je to přirozené. Mám skvělou práci, poznala jsem kupu nových fajn lidí. Našla jsem zkrátka to, v to jsem vždy věřila, a co jsem si vždy přála. Bez Vaší pomoci by se to ale nestalo....změna musela přijít u mě.
Zkrátka a dobře jsem Vám chtěla takto ještě jednou poděkovat. Pěji na Vás ódy kudy chodím, takže se Vám ozve možná spousta mých přátel:)
Přeji Vám do života jen to nejlepší...
Anet Blažková:)

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Anet, srdečně děkuji za váš příběh. Dva-tři dny předtím, než jste jej zveřejnila, jsem projížděla na kole v Suchdole areálem ČZÚ a zrovna jsem si říkala, jak se vám asi po těch měsících daří. Je tak příjemné slyšet takové zprávy. Je velmi pěkné mít to privilegium být u takové přeměny. Velmi mě těší, že jste našla své místo ve vlastním srdci i na světě ❤ Anetko mějte krásné dny, měsíce i roky... ať se vám daří. Tereza

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI psych. konzultace pro pár (cena za 60min)

Dle mého názoru je Tereza terapeutkou v pravém smyslu slova. Po několika sezeních jsem díky ní pochopila, že řešení všech mých problémů a všechny odpovědí, které hledám, jsou ukryté přímo ve mně. A profesionalita Terezy spočívá právě v tom, že mi pomáhá všechny odpovědi a důvody mých problémů a nespokojenosti najít v sobě samé, vyplavit je na povrch. Na začátku jsem sice chtěla všechno vyřešit co možná v nejkratším čase a s vynaložením co nejmenších sil. Tak to ale nefunguje. Teď už vím, že všechny moje současné i minulé problémy tvoří jedno obrovské zamotané klubko, které je potřeba odmotávat postupně, a hlavně trpělivě. Můj život se začal měnit k lepšímu, ale paradoxně úplně jiným směrem, než jsem původně zamýšlela. Největším překvapením pro mě bylo například to, když jsem si uvědomila, že i některé moje problémy v partnerském vztahu souvisí právě s tím, že jsem chtěla svého partnera doslova změnit „ve svůj obraz“, nemohl se mnou volně dýchat. Jaké to bylo úžasné zjištění, že to všechno byl jen nějaký vliv mých rodičů, a já vlastně chci plně podporovat jeho individualitu, protože právě kvůli tomu jsem se do něj zamilovala, že je takový, jaký je, a ne, jaká jsem já. Původně jsem chtěla i náš dům zařizovat jen podle sebe, ale nyní vím, že chci domov, kde budou otisky našich individualit fungovat společně. Navíc jsem začala v sobě objevovat i touhu změnit zaměstnaní, věnovat se něčemu spíš kreativnímu, uměleckému…. Není to překvapující, když jsem vystudovala Mat-Fyz? A chtěla jsem to vůbec já? Nebo to byly cíle někoho jiného, které jsem mylně považovala za své? I na to a mnohé jiné vám pomůže Tereza najít odpověď.
A za to všechno vděčím Tobě Terezo a těším se na další sezení.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá A., děkuji za krásnou výpověď o vaší cestě. Těší mě být svědkem toho jak "sloupáváte" vrstvy nánosů minulosti a vaše opravdovost se postupně dere na povrch. Věřím, že najdete cestu životem, která bude naplněná radostí - je to lidská přirozenost... pouze je nutné se k ní navrátit. Krásné dny přeji ❤ Tereza

Kdybych měl ve svěm životě vybrat jeden moment, který měl největší dopad na kvalitu mého života, bez váhání vím, že to bylo plné uvědomění si toho, že sám v tuto chvíli svůj život nezvládám, a že s tím chci něco dělat. K Tereze jsem se dostal díky tomu, že psycholožka, ke které jsem původně chtěl začít chodit neměla další volnou kapacitu. Vše dopadlo, přesně tak, jak mělo.

Zlom přišel v momentě, kdy jsem si uvědomil, že trpím silnými úzkostmi, a že je zažívám téměř celý svůj život. Do té chvíle jsem to bral jako součást existence, ne jako něco, co nemusí být samozřejmost a o co lze mít zájem. Jak se říká, ryba neví, že je ve vodě.

Často se stávalo, že úzkost přešla v depresi a v neschopnost konat přirozeně v mém životě. Těměř každou situaci provázel intenzivní nejasný strach a úzkost. Pocit, že člověk by raději neexistoval. Nechuť ke kontaktu s lidmi a o to větší nechuť sám k sobě. A na to navazující extrémní snahy o kompenzaci, mimo jiné realizované mnoha závislostmi.

Psychoterapie změnila vše. S Terezou se vídám necelý rok a můj život je od základů jiný. Samozřejmě, člověk tvoří svůj život sám, ale Tereza dokáže říci přesně to, co člověk potřebuje v danou chvíli slyšet, aniž by si to sám uvědomoval. Nebojí se bez okolků říznout do živého, pokud je třeba a stejně tak Vám bude v tvrdých chvílích největší oporu, jakou jste kdy ve svém životě zažili. Cítí to, co jste cítili, když nikdo ve Vašem životě necítil.

Tereza neřeší Vaše problémy za Vás, místo toho Vám ukáže, že k jejich řešení máte sílu Vy sami. Nepotřebujeme pomoci, potřebujeme pochopit. Nepotřebujeme vyřešit, potřebujeme cítit.

Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem se s Terezou kdy setkal, a že mám možnost k ní nadále chodit. Terezu plně doporučuji každému, kdo chce poznat sám sebe, každému, kdo má odvahu nahlédnout do svého nitra i přes paralyzující strach z toho, co může nalézt.

Jestli Vám mohu dát jedinou radu, buďte trpěliví. Když člověk začne prožívat své nejhlubší bolesti, na první pohled to není hezké, ale obrovsky se Vám uleví.

Podívat se pravdě do očí je to, čeho se nejvíce bojíme, avšak je to zářoveň naše nejautentičtější a nejhlubší touha.

Mgr. Tereza Černohousová

Adame, velmi děkuji za Vaši upřímnou výpověď i za zpětnou vazbu - hotové vyznamenání. "Cítí to, co jste cítili, když nikdo ve Vašem životě necítil." Krásné, děkuji... své vnímání a cítění považuji za to nejcennější, co mohu ve spolupráci s klienty nabídnout. "Tereza neřeší Vaše problémy za Vás, místo toho Vám ukáže, že k jejich řešení máte sílu Vy sami." Děkuji. Kéž se mi to daří nadále :-) Je pěkné moci vidět vaši radost ze změn - nutno podotknout, že jsou skutečně rozsáhlé a těší mě, že se vám takto daří. Přeji lehkost na další vaší cestě a dobré sebe - vědomí. :-) Tereza

Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI nezpracovaný rozchod, potlačené emoce z dětství a potlačená sexualita

Návštěvu u slečny Černohousové mohu všem vřele doporučit. Tereza vytvořila bezpečné a laskavé prostředí, ve kterém jsem se cítila přijímána se všemi obavami a strachy. Během setkání jsem byla Terezou vedena k znovuprožití nezpracovaných životních situací. V mém případě se jednalo o nezpracovaný rozchod, potlačené emoce z dětství a potlačenou sexualitu. Bylo pro mě až neuvěřitelné, jak jednoduché může být uvolnění starých bolestí a správné pochopení situace. Po celou dobu jsem se cítila podporována k dalšímu kroku a Tereze jsem plně důvěřovala. Každé setkání je mi průvodcem na cestě k větší svobodě a šťastnějšímu prožívání.

Mgr. Tereza Černohousová

Kateřino :-) velmi děkuji za vaši reakci a milé hodnocení. Vím, jak je novým klientům užitečné, pokud je někdo ochotný v otevřenosti sdělit jakými tématy se zabýval... za to obzvlášť děkuji. Setkání s vámi si skutečně užívám, otevřenost a důvěra s jakou procházíte svými procesy je opravdu krásná. Těší mě kráčet tento kousek cesty vedle vás. Budu se těšit na další setkání ❤ Tereza

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Během setkání s Terezou jsem se dověděla o sobě a o tom co se mi v životě děje spoustu informací. Mám teď pocit, že se v sobě lépe vyznám a dokáži životním situacím lépe porozumět. Setkání pro mě byly velice obohacující a pomohly mi se vypořádat s řadou nepříjemných pocitů, které jsem v sobě dlouhou dobu nosila. Terezku doporučuji a děkuji za její podporu.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Katko, děkuji za vaši zpětnou vazbu. Těší mě, že pro vás bylo setkání užitečné a obohacující. Ať se vám daří <3 a přeji jasnou hlavu, otevřené srdce a lehké nohy :-) do vašeho dalšího putování životem. Tereza

Umístění: PROXIMITY psychologická služba Stavy úzkosti

Dobrý den,
byla jsem u Terezky poprvé a opravdu i za tu hodinu mi pomohla otevřít oči a zjistit něco, co jsem nosila hluboko v sobě. Člověk se dokáže zamyslet nad tím, proč se mu v životě opakují věci a jaký je vlastně důvod. Chtěla bych i touto cestou Terezce poděkovat a určitě se musím vrátit na další konzultaci, protože potřebuji pomoci s něčím, co asi sama nedokážu. Pavla

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Pavlo, děkuji za vaši reakci. I pro mě bylo naše setkání zajímavé. Klient přicházející s otevřeností a ochotou, tak jako vy, je pro mě jako malý dárek od života. Budete-li se chtít setkat znovu, bude mi potěšením. :-) Ať se daří!

K návštěvě odborníka jsem se odhodlávala dlouho. Vybrala jsem si paní Terezu a udělala jsem dobře. Přestože mi konzultace opravdu pomohla "teď a tady", čekala jsem, jestli není náhodou moje "lehkost bytí" jen dočasná a moje problémy se nevrátí zpátky. S měsíčním odstupem musím konstatovat, že se mi opravdu žije lépe a lituji, že jsem se neodhodlala vyhledat pomoc dříve.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Báro, děkuji za vaši zpětnou vazbu i za časový odstup, který jste si na ni dala. Je pro mě příjemným potvrzením toho, že i jednotlivé setkání, pokud je intenzivní a skutečně prožité, může být silným hybatelem změny. Děkuji ❤

• trauma
  • deprese
  • generalizované úzkostné poruchy

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, jednooborová psychologie
  • PVŠPS, Psychoterapeutická fakulta, dva roky doplňující studium psychoterapie

Stáže

• 2011 - 2015 - Proximity psychologická služba, pod vedením PhDr. Jany Mervartové, psychoterapeutky a soudní znalkyně v oboru psychologie
  • 2014 - 2015 - Krizové centrum Svitavy, práce s lidmi v náročných životních situací a s oběťmi domácího násilí
  • 2009 - 2014 - Dětský domov Dolní Čermná, videotrenér a psycholog, práce s odborným týmem, dětmi i jejich rodinami
Zobrazit více

Znalost jazyků