Mgr.

Tereza Černohousová

Psycholog

34 názorů +přidat

"Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou… Více

Adresy

• PSYCHOLOG PRO DUŠI

Na Příkopě 17, Praha 1
    110 00 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost, Bankovní převod

Psychologická konzultace pro pár (cena za 60min) 1 200 Kč
    Vedení v osobním rozvoji a konzultace pro firmy 1 500 Kč

Hodnocení pacientů

• K
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: nezpracovaný rozchod, potlačené emoce z dětství a potlačená sexualita

Návštěvu u slečny Černohousové mohu všem vřele doporučit. Tereza vytvořila bezpečné a laskavé prostředí, ve kterém jsem se cítila přijímána se všemi obavami a strachy. Během setkání jsem byla Terezou vedena k znovuprožití nezpracovaných životních situací. V mém případě se jednalo o nezpracovaný rozchod, potlačené emoce z dětství a potlačenou sexualitu. Bylo pro mě až neuvěřitelné, jak jednoduché může být uvolnění starých bolestí a správné pochopení situace. Po celou dobu jsem se cítila podporována k dalšímu kroku a Tereze jsem plně důvěřovala. Každé setkání je mi průvodcem na cestě k větší svobodě a šťastnějšímu prožívání.

Tereza Černohousová2018-03-19

Kateřino :-) velmi děkuji za vaši reakci a milé hodnocení. Vím, jak je novým klientům užitečné, pokud je někdo ochotný v otevřenosti sdělit jakými tématy se zabýval... za to obzvlášť děkuji. Setkání s vámi si skutečně užívám, otevřenost a důvěra s jakou procházíte svými procesy je opravdu krásná. Těší mě kráčet tento kousek cesty vedle vás. Budu se těšit na další setkání ❤ Tereza

• K
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Během setkání s Terezou jsem se dověděla o sobě a o tom co se mi v životě děje spoustu informací. Mám teď pocit, že se v sobě lépe vyznám a dokáži životním situacím lépe porozumět. Setkání pro mě byly velice obohacující a pomohly mi se vypořádat s řadou nepříjemných pocitů, které jsem v sobě dlouhou dobu nosila. Terezku doporučuji a děkuji za její podporu.

Tereza Černohousová2018-03-19

Milá Katko, děkuji za vaši zpětnou vazbu. Těší mě, že pro vás bylo setkání užitečné a obohacující. Ať se vám daří <3 a přeji jasnou hlavu, otevřené srdce a lehké nohy :-) do vašeho dalšího putování životem. Tereza

• P
    Umístění: PROXIMITY psychologická službaSlužby: Stavy úzkosti

Dobrý den,
    byla jsem u Terezky poprvé a opravdu i za tu hodinu mi pomohla otevřít oči a zjistit něco, co jsem nosila hluboko v sobě. Člověk se dokáže zamyslet nad tím, proč se mu v životě opakují věci a jaký je vlastně důvod. Chtěla bych i touto cestou Terezce poděkovat a určitě se musím vrátit na další konzultaci, protože potřebuji pomoci s něčím, co asi sama nedokážu. Pavla

Tereza Černohousová2018-02-19

Milá Pavlo, děkuji za vaši reakci. I pro mě bylo naše setkání zajímavé. Klient přicházející s otevřeností a ochotou, tak jako vy, je pro mě jako malý dárek od života. Budete-li se chtít setkat znovu, bude mi potěšením. :-) Ať se daří!

• T
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

K návštěvě odborníka jsem se odhodlávala dlouho. Vybrala jsem si paní Terezu a udělala jsem dobře. Přestože mi konzultace opravdu pomohla "teď a tady", čekala jsem, jestli není náhodou moje "lehkost bytí" jen dočasná a moje problémy se nevrátí zpátky. S měsíčním odstupem musím konstatovat, že se mi opravdu žije lépe a lituji, že jsem se neodhodlala vyhledat pomoc dříve.

Tereza Černohousová2018-02-19

Milá Báro, děkuji za vaši zpětnou vazbu i za časový odstup, který jste si na ni dala. Je pro mě příjemným potvrzením toho, že i jednotlivé setkání, pokud je intenzivní a skutečně prožité, může být silným hybatelem změny. Děkuji ❤

• E
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Navštívila jsem paní Terezu, protože jsem měla dlouhodobé potíže s vycestováním kamkoli z bytu, objevovaly se průjmy a bolesti žaludku. Společně jsme se pomocí terapie dopátraly, že je to spojené s jídlem, nebyla jsem schopná na cestách polknout sousto a jedla s nechutí. Pomohla mi procítit a pustit všechny potlačené emoce a už po pár návštěvách problém zmizel. Za to Vám děkuji a těm, co čtou tyto řádky a nejsou si jisti jestli do toho jít doporučuju zkuste to.. Odměnou za tento krok vám bude to, že se změní váš pohled na svět a na sebe.. samozřejmě k lepšímu :)

Tereza Černohousová2017-12-04

Evo, vy jste mě úplně dojala :-) děkuji za velmi milé hodnocení. Nutno podotknout, že na celém procesu se podílela především vaše otevřenost novým pohledům, ochota cítit "staré" emoce i je propustit a vstoupit do nových možností! Bylo mi ctí být vám v tomto průvodcem.

• T
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: Úzkostné stavy

Slečnu Černohousovou jsem vyhledal z důvodu opakujících se a sílících stavů úzkosti s kterými jsem si už sám nedokázal poradit. Stavy se obyvkle daly vydržet, ale věděl jsem, že dlouhodobě takto žít nechci. Nejčastější stavy jako motání a bolesti hlavy, neustále špatné nálady, nechuť k jídlu, pocit na zvracení, atd. jsem prožíval prakticky denně. Několikrát jsem prodělal i panickou ataku, takže můj stav nebyl zdaleka nejlepší..

Vše začalo tím, že jsem zašel ke své obvodní lékařce, která mi nejprve předepsala na uklidnění Atarax a poté jsem přešel do prvních AD, což jsou Elicea 10mg. V tenhle moment jsem věděl, že potřebuji nalézt odbornou pomoc a situaci vyřešit jednou provždy. Jsem rád, že jsem s návštěvou neotálel a poprvé zašel ke slečně Černohousové po prvním týdnu užívání Elicea. Podle obvoďačky jsem měl mít po první týdnu z půl tablety, celou. Jako první pozitivní pokrok beru to, že jsem na celou vůbec nepřešel a stavy se zlepšily i tak, věřím, že hlavně díky sezením. Je mi jasné, že tento boj není ani zdaleka vyhraný, ale věřím, že jsem na správné cestě a to hlavně díky slečně Černohousové, která já opravdu skvělý pomocník, umí vyslechnout a nenuceně s Vámi dokáže vše rozebrat, díky čemuž si člověk uvědomí věci, které do té doby neviděl nebo nechtěl vidět.

Ještě bych rád dodal, že sem měl z psychologie vždy dojem takový, že tam chodí jen slaboši a lidé, kteří nevědí jak dál. Názor už mám zdaleka opačný a naopak to teď beru tak, že díky této zkušenosti se můžu posunout dále a rozvíjet se. Už teď vím, že až úzkostné stavy vyřešíme, budu docházet dále a to díky osobnímu rozvoji! :)

Tereza Černohousová2017-12-04

Tomáši, děkuji za vaši odvahu vydat se cestou terapie a osobního rozvoje. Získal jste tak mj. šanci udělat si vlastní názor na tento typ spolupráce ;-) Těší mě, že můžeme vést naše intenzivní rozhovory, které mě velmi baví, a díky kterým mohu být katalyzátorem i svědkem změn ve vašem životě i v tom, jak se cítíte. Těším se na další!

• S
    Umístění: PROXIMITY psychologická služba

Terezu jsem oslovila se zakázkou osobního hledání a zorientování se ve vztahu a jsem ji vděčná od prvního telefonického kontaktu. Již tehdy jsem vnímala zájem a ochotu vyjít mi vstříc – tehdy především s včasností prvního kontaktu.
    Jeden z prvních dojmů je profesionální přístup a přitom přirozená srdečnost, lidskost a spontánnost. Při následných setkáních mě vždy přijala v každém mém rozpoložení a velmi citlivě mi nastavila hranice a zároveň – v případě potřeby - „pochovala“.
    Provází mě mým příběhem a vrací mi otěže do mých rukou. Je opravdová, energická, inteligentní a s velkým rozhledem. Oceňuji,že vyváženě naslouchá a zároveň popíše, co vidí a slyší. Reflektuje na veškerá témata, která přinesu, zároveň mi často vykreslí přesah, který zpočátku a zasažená děním nevidím.
    Návštěvy a rozhovory s Terezou jsou odrazový můstek, které mi nabízí různé pohledy vnímání situací, jež v životě přicházejí. Od faktických situací mě vede K SOBĚ, což je v důsledku jediné, co jsme schopni ovlivnit.
    Děkuji ji za to, že se mnou po určité období „počítá“, protože pokud má mít proměna smysl, chce svůj čas.

Tereza Černohousová2017-12-04

Milá Sylvo! Je krásné pozorovat, jak se probouzíte a znovunacházíte svoji vitální sílu. Setkání s člověkěm, který kráčí směrem k sobě jsou vždy plná potěšení, bez ohledu na to v jak těžkém okamžiku v životě se zrovna teď nachází. Když se člověk shledá sám se sebou pravdivě a s láskou, může se pak obrátit k druhým s větší otevřeností, laskavostí a skutečným sebe-vědomím. Těší mě že mohu být společně s vámi na této cestě!

• E
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Slečna Tereza Černohousová mi pomohla začít silněji vnímat mnou opakované vzorce chování a dovést mě k zamyšlení se nad mými představami o realitě. Přestala jsem jednat tak sebedestruktivně a odsuzovat a zpochybňovat pocity. Místo toho pro mne nyní slouží jako potřebné signály hlubšího (emocionálního) zranění, které si žádá pozornosti a vyléčení. Jsem na celoživotní cestě k větší autenticitě a díky Terezčinu vhledu konečně vím, jak se jí více přiblížit. Poskytla mi ujištění, že je změna k pozitivnímu možná, za což (kromě mnoha dalšího) jí jsem neskonale vděčná.

Tereza Černohousová2017-10-03

Ester, nebudu zatajovat, že jsem dojatá! Taková silná slova... děkuji za ně. Vděčnost však klidně a směle směřujte především k vlastní duši, takhle "pružná", chytrá a energická mladá žena má před sebou jistě ještě velké věci... jsem jen průvodcem na části vaší cesty a činí mi radost být chvíli jejím svědkem. Sky is the limit! And maybe not??! ;-)

• A
    Umístění: jiné místo

Jedná se o mou první dlouhodobější zkušenost s terapeutem a musím říct, že je velice pozitivní. Tereza je milá, empatická a otevřená ke konverzaci na jakékoli téma. Její úžasný a profesionální přístup mne přesvědčil o tom, že k ní budu určitě docházet i v nadále. Terezu mohu vřele doporučit.

Tereza Černohousová2017-10-03

Milá Alice, naše setkání jsem si skutečně užívala. Ten vybroušený jazyk! A také vaše ochota nořit se do hloubek a nových perspektiv je prostě báječná. Znát své hodnoty, pochopit jejich hloubku a význam a skutečně je žít jsou tři různé polohy... bylo krásné setkat se se ženou, která se dokáže bez výčitek rozhodnout pro sebe a svoji pohodu a upřednostnit je před pseudohodnotami současné společnosti, aby mohla být šťastná a zářit. Takže buďte kdo jste a vyzařujte, ať mají lidé kolem šanci od vás něco chytit :-)))))) bylo mi ctí.

• P
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠISlužby: psychologická konzultace (cena za 60min)

K návštěvě jsem se rozhodl po rozpadu dlouholetého vztahu. Kdy jsem si uvědomil, že se potřebuji vypovídat někomu, kdo mi dokáže odborně pomoct. Odcházel jsem naprosto spokojen , jelikož jsem si uvědomil co všechno za rozpadem vztahu stálo a ujasnil jsem si své pocity. Vřele doporučuji!

Tereza Černohousová2017-10-03

Pavle, děkuji za váš vzkaz! Takto živý, plodný a intenzivní rozhovor nevedu každý den. Díky za vaši spoluúčast ;-) ať se daří!

Zkušenosti a dovednosti

• "Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

Psychologie je původem svého názvu naukou o duši. Má práce je pak cestou ke znovuobjevení rovnováhy mezi psychikou a tělem, mezi duší, rozumem a egem, mezi činem a (po)citem, mezi druhými, světem a sám sebou. Pokud se cítíte s rozumem v koncích, zmáhají vás emoce, vztahy, práce, chybějící pocit smyslu, či hledáte osobní rozvoj, porozumění na hlubší úrovni nebo nové cesty pro váš bussiness, jste vítáni.

Moje vzdělání je klasické univerzitní psychologické, má zkušenost zahrnuje navíc i práci s tělem a "alternativní" a duchovní směry, má práce pak těží vše, co je ověřené a užitečné. Pomáhám lidem k objevení cesty z jejich obtíží, k nalezení smyslu, radosti a vnitřní energie pro dosažení jejich cílů. Věřím, že možnosti lidského růstu směrem k naplnění a štěstí neznají hranice. Pracovat s lidmi pro mě znamená především závazek neustat v práci na sobě.

Přichází ke mně lidé, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích, stejně jako s ti, kteří hledají osobní růst. Mezi mé klienty patří také lidé hledající pomoc v oblasti partnerských či rodinných vztahů nebo trpící různými psychickými obtížemi (zejména úzkostmi, strachy či depresemi).

Chovám důvěru v to, že náročné životní situace a nepříjemné stavy v sobě zároveň nesou klíč k pochopení a růstu. Pomáhám lidem vidět jejich zdroje, možnosti a nalézt hlubší porozumění, víru i dosud neviděné schopnosti.

------------------------------------------------------------------------------

Obvyklá délka jednoho setkání je 80-110 min maximálně, frekvenci určuje klient podle toho jak intenzivně chce pracovat. Je možné je také realizovat přes Skype či telefonicky. Delší formát přirozeně vede k nižší frekvenci setkání (nejčastěji to bývá jednou za 2-4 týdny), neboť umožňuje téma nejen mentálně, ale i pocitově více prozkoumat a zpracovat. Navíc mnoha klientům vyhovuje, že je časově i "logisticky" výhodnější (např. s ohledem na uvolňování ze zaměstnání apod.). Doporučuji si vyhradit na setkání 2h - spěch před začátkem a po sezení procesu neprospívá.

Formálně - v rámci konzultací poskytuji krizové intervence, psychologické poradenství, terapeutické intervence (zpracování pocitů, imaginace, konstelační a regresní práce aj.), párové a rodinné poradenství, konzultace v oblasti osobního či psychospirituálního růstu.

Je dobré vědět, že na váš termín se vztahují stornopodmínky - zrušení či přesunutí schůzky den před smluveným sezením znamená stornopoplatek ve výši 100% ceny zrušeného setkání.

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, jednooborová psychologie
  • PVŠPS, Psychoterapeutická fakulta, dva roky doplňující studium psychoterapie

Publikace

• překlad knihy "Výukový seminář s Miltonem H. Ericksonem" (Emitos, 2010)

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• 2011 - 2015 - Proximity psychologická služba, pod vedením PhDr. Jany Mervartové, psychoterapeutky a soudní znalkyně v oboru psychologie
  • 2014 - 2015 - Krizové centrum Svitavy, práce s lidmi v náročných životních situací a s oběťmi domácího násilí
  • 2009 - 2014 - Dětský domov Dolní Čermná, videotrenér a psycholog, práce s odborným týmem, dětmi i jejich rodinami
  • 2008 - ČČK - dobrovolný krizový intervent, součást humanitárního týmu při povodních