Sanite
Vítězné náměstí 9, Praha 6, Praha

Psychologické poradenství • 1 400 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Vítězné náměstí 9, Praha

1 400 Kč

Sanite

Pracuji jako klinický psycholog a psychoterapeut, přičemž se zaměřuji na kognitivně behaviorální terapii pro dospělé. Od roku 2008 - 2018 jsem působil...

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Nesmírně laskavý, empatický a moudrý člověk. Mám zkušenost s desítkou terapeutů i různých terapeutických směrů, ale nikdy jsem se nesetkala s takto podpůrnou osobou. V ordinaci u paní Johanidesové se můžete cítit skutečně v bezpečí beze strachu se zcela otevřít.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Docházím do Ambulance klinické psychologie k paní Silvii Johanidesové. Musím upřímně přiznat, že kdyby jí nebylo, tak už tu možná nejsem. Je to absolutní anděl, ta největší pomoc, kterou si člověk může představit. Upřímně lituji, že jsem terapii nevyhledala ve svém životě dříve, mohla jsem se vyvarovat tolika stresu a trápení. Kdokoliv má problém se svým myšlením a chováním, tak velice doporučuji. Silvie mi dokáže změnit absolutně negativní myšlení na pozitivní. Pracujeme na tom a neskutečně se to každý měsíc zlepšuje. Rodina vidí velké výsledky a já také. Není třeba prášků, stačí změnit uvažování. Silvie bude navždy v mém srdci jako moje záchrana, člověk, který mi neskutečně pomohl. Vždy jsem do ordinace absolutně natěšená a nemůžu se dočkat, že mě čeká zase naděj (že bude lépe). Nestydím se svěřit se vším co mě trápí a vždy mi dokáže cíleně pomoci s konkrétním strachem a panikou. Dokonce už i lépe spím. Kéž by byl každý psycholog takový jako je Silvie.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Pro mne vzdy prijemna a lecebna konzultace. Pani magistra je pro mne profesional, kteremu mohu duverovat.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Terapie byla hezká .Poslalo se cvičení, které mi pomůže na neklid.Silvie mě ochránila,aby jsem nechytil smrtící virus,tak jsem měl terapii online.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Je to nejlepší terapie. Silvie mě zachránila před výdutí v hlavě a před náhlým selháním srdce. Ordinace je nová a moderní a je blízko Pražského hradu.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Co dodat? Naprosta spokojenost. Pani Johanidesova se snazi nad problemy zamerit komplexne. Sezeni s ni je mixem empatie, profesionalniho pristupu, pragmatickeho pohledu do taju naseho smysleni a hlavne navrhu reseni. Zadne zbytecne hodiny travene nad analyzovanim dectvi. K pani magistre chodim temer rok. Neresime uz davno jen muj primarni problem, ale i neduhy bezneho zivota v prubehu casu. Naprosta spokojenost. Pokud hledate profika, ktery vam pomuze se postavit opet zpatky na nohy, je to prave ona.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Velmi příjemná psychoterapeutka, snaží se řešit můj problém a najít řešení. K problému má profesionální přístup

U
Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Skvela psychoterapeutka, doporucuji vsem, kteri maji nejaky problem. Mila zenska, ktera se snazi pomoci a najit reseni. Velice prijemne prostredi.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Paní magistra Johanidesová je velmi příjemná, empatická, chtěla bych touto cestou moc poděkovat za dosavadní poskytnutou pomoc. Léčba byla účinná a pomohla mi začít řešit dlouhodobé potíže.

Umístění: Ambulance klinické psychologie psychoterapie

Terapie mi pomáhá výborně. Paní paycholožka je moc milá a motivuje mě.
Pomáhá mi i najít cestu sama k sobě.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mam takovej problem ze neemuzu byt sama nemuzu jit sama ven a ani d o vytahu uz vubec nechodim take nemuzu uz ani d obchodu muzete mi rict cim nebo co to je dekuji za odpoved

Dobrý den, v léčbě fobií obecně je velmi účinná kognitivně-behaviorální terapie. Léčba spočívá v tom, že se pacient postupně vystavuje situacím, kterých se obává. Nejdříve se zmapují situace, kterých se člověk obává (např. jet výtahem, jít do obchodu atd.). Tyto situace se seřadí od těch, kterých se nejméně obává k těm, kterých se obává nejvíce. Těmto situacím se pak postupně vystavuje, přičemž si každý určuje své tempo. Při tomto "otužování se" nepříjemným situacím může být přítomen terapeut nebo rodinný příslušník nebo to může pacient provádět sám, zkrátka se to dělá tak, jak mu to nejlépe vyhovuje. Když se podaří zvládnout jednu nepříjemnou situaci, která je konkrétně stanovena (např. sjet výtahem jedno patro v doprovodu terapeuta), tak se to vyzkouší ještě několikrát, aby si člověk tzv. přivykl. Úzkost má totiž jednou důležitou vlastnost a to je to, že není nekonečná a po určité době začne klesat. Čím víckrát se dané situaci vystavíme, tím více klesá. Tento jev se nazývá "habituace". Naopak pokud se nepříjemným situacím vyhýbáme, úzkost tím posilujeme. Úzkost se pak může rozšířit i na ostatní podobné situace (tzn. pokud mám strach např. chodit do supermarketu a vyhýbám se tomu, může se objevit obava chodit do sousední ovoce a zeleniny apod.) Každopádně léčba fobií je dobře řešitelná. Kromě léčby fobie expozicemi (vystavování se situacím) je také důležité se zabývat tím, co k fobii přispělo, většinou se jedná o stresové situace, které člověka trápí. To je druhá, velmi důležitá část terapie, které se věnuje stejná pozornost jako vystavování se situacím. Přeji hodně zdaru. Silvie Johanidesová.

Mgr. Silvie Johanidesová

Dobrý den, mohu se zeptat, jak se dá léčit obsedantně-kompulzivní porucha?

Dobrý den, jak píše kolegyně, trochu ještě rozvádím. Za dva základní postupy v léčbě obsedantně-kompulzivní terapie, které jsou vědecky ověřené, se považuje kognitivně behaviorální terapie a farmakoterapie (první volbou je léčba inhibitory vychytávání serotoninu). KBT provádí terapeut a farmokoterapii psychiatr.

K léčbě OCD se využívá také ACT – Terapie přijetí a závazku a práce s rodinou pacienta. Dle vědeckých studií mohou v budoucnu najít své místo v léčbě OCD také stimulační metody – rTMS a tDCS.

Hlavní metodou psychoterapie je vystavení se (tzv. expozice). Pacient se učí vydržet neprovádění rituálů, ale to vše postupně od těch nejméně zatěžujících k těm nejvíce nepříjemným. Tzv. expozice - zábrana kompulze spočívá v postupnému vystavování se situaci, která vede k rozvoji nepohody, napětí nebo úzkosti, přičemž pacient neprovádí kompulzi nebo rituál.
Kromě zábrany rituálů se také podrobně věnujeme obsedantním (vtíravým, nutkavým) myšlenkám, se kterými dále pracujeme technikami k tomu určenými (např. kognitivní restrukturalizace).
Jako u všech neurotických onemocnění se kromě příznaku samotného, tedy v našem případě obsese a kompulze, věnujeme i tomu, co člověka trápí, protože když je člověk "ve stresu", pak se příznak zhoršuje. To je druhá, velmi důležitá část terapie, které se věnuje stejná pozornost jako příznakům. Silvie Johanidesová

Mgr. Silvie Johanidesová