Pod Marjánkou 1906/12, Praha 6 , Praha

Přijímám: dospělí
Hotovost
776 20.....

Psychologické poradenství • 1 000 Kč

Jsem psycholog a terapeut provozující soukromou praxi. Zaměřuji se na kognitivně behaviorální terapii pro dospělé. Od roku 2008 do roku 2018 jsem...

• nespavost / nespavost
  • krize
  • deprese

Ukončené školy

• Funkční specializace v systematické psychoterapii
  • Atestace v oboru klinická psychologie
  • Aktuálně studium 1. lékařské fakulty UK v Praze, Ph.D. (obor neurovědy)
Zobrazit více

Pod Marjánkou 1906/12, Praha

1 000 Kč

Kognitera, soukromá psychologická praxe

Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe

Paní magistra je profesionální a zároveň velmi milá a přátelská. Tato kombinace se jen tak nevidí.
Obracím se na ni s velkou důvěrou, kterou nikdy nezklame a vždy mi pomůže. Tyto pozitivní zkušenosti mají i mojí známí, kteří paní magistru navštívili.
Tuto psycholožku mohu jen doporučit!

Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe

Pani magistra je profesional na svem miste. Navstevuji ji jiz druhym rokem, a moc mi pomohla zvladat mirne stavy deprese a uzkosti ale i obycejne kazdodenni trable a starosti. Je moc mila a empaticka, dokaze vytvorit bezpecne podpurne prostredi. Vyzkousela jsem jiz radu psychologu a koucu, ale pani Johanidesova mne lidsky oslovila nejvice.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe

Pani Johanidesova je clovek na spravnem miste. Velmi mi pomohla pri budovani sevevedomi a boji s depresivnimi stavy. Jeji pristup je nesmirne laskavy, vrely a zaroven velmi durazny v tom, jakym zpusobem je schopna identifikovat jadro problemu, na nejz se okamzite zameri a namisto prazdneho tlachani pomuze najit cesty, kterym jej lze napravit. Rozhodne doporucuji!

Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe Úzkosti

Rád bych poděkoval paní magistře za laskavý a profesionální přístup při terapeutickém vedení. Pomohla mi vyřešit mé dlouhodobé úzkosti a lépe se zorientovat v životě. Je odborník na svém místě. Jednoznačně doporučuji.

Velmi děkuji paní terapeutce, která mně výrazně ulevila od úzkostí spojených s OCD. Vůbec jsem si už nevěděla rady, jak se nepříjemných stavů zbavit a neuměla si představit, že to bude někdy lepší. Vřele ji doporučuji!!!

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe Deprese

Na pani terapeutku jsem se obratila znovu po nekolika letech, kdy jsme spolecne dokazaly vyresit moje zacinajici deprese, a to systematickym a peclivym pristupem, bez nutnosti medikace. Diky jejimu pratelskemu a zaroven profesionalnimu pristupu ji mohu vrele doporucit kazdemu, kdo hleda sympatickeho a ochotneho terapeuta, se kterym chce efektivne vyresit sve problemy. Ja jsem nyni na ceste v boji s unavovym syndromem, ale uz po par sezenich vidim velkou nadeji na zlepseni.

Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe Deprese

Již moje první návštěva předčila očekávání, protože paní Magistra je velmi sympatická osoba, což je u mě podstatné, na to, abych na terapii vůbec chodila. Není to po prvé, co jsem terapii zkoušela, předtím jsem nenavázala dobrý vztah se psychoterapeutem. Léčím se na depresi a bylo mi doporučeno, že největší efekt mají antidepresiva v kombinaci s psychoterapií. Na terapii stále docházím, ale mám pocit, že za poměrně krátkou dobu se cítím lépe. Již to není tak náročné vstát ráno z postele. Paní Magistra mi pomohla toho moc pochopit v mém dosavadním životě. Můžu opravdu doporučit.

Umístění: Kognitera, soukromá psychologická praxe

K paní magistře jsem chodila zhruba půl roku. Za tu dobu se mně podařilo naučit zacházet s úzkostmi a panickými stavy se kterými jsem si do té doby nevěděla rady. Líbil se mně systematický přístup k problému, zároveň jsme řešili i minulost, rodiče, což, jak se ukázalo s problémem souviselo. Jsem moc ráda za to, co jsem pochopila a naučila se. Mohu jen doporučit.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Mam takovej problem ze neemuzu byt sama nemuzu jit sama ven a ani d o vytahu uz vubec nechodim take nemuzu uz ani d obchodu muzete mi rict cim nebo co to je dekuji za odpoved

Dobrý den, v léčbě fobií obecně je velmi účinná kognitivně-behaviorální terapie. Léčba spočívá v tom, že se pacient postupně vystavuje situacím, kterých se obává. Nejdříve se zmapují situace, kterých se člověk obává (např. jet výtahem, jít do obchodu atd.). Tyto situace se seřadí od těch, kterých se nejméně obává k těm, kterých se obává nejvíce. Těmto situacím se pak postupně vystavuje, přičemž si každý určuje své tempo. Při tomto "otužování se" nepříjemným situacím může být přítomen terapeut nebo rodinný příslušník nebo to může pacient provádět sám, zkrátka se to dělá tak, jak mu to nejlépe vyhovuje. Když se podaří zvládnout jednu nepříjemnou situaci, která je konkrétně stanovena (např. sjet výtahem jedno patro v doprovodu terapeuta), tak se to vyzkouší ještě několikrát, aby si člověk tzv. přivykl. Úzkost má totiž jednou důležitou vlastnost a to je to, že není nekonečná a po určité době začne klesat. Čím víckrát se dané situaci vystavíme, tím více klesá. Tento jev se nazývá "habituace". Naopak pokud se nepříjemným situacím vyhýbáme, úzkost tím posilujeme. Úzkost se pak může rozšířit i na ostatní podobné situace (tzn. pokud mám strach např. chodit do supermarketu a vyhýbám se tomu, může se objevit obava chodit do sousední ovoce a zeleniny apod.) Každopádně léčba fobií je dobře řešitelná. Kromě léčby fobie expozicemi (vystavování se situacím) je také důležité se zabývat tím, co k fobii přispělo, většinou se jedná o stresové situace, které člověka trápí. To je druhá, velmi důležitá část terapie, které se věnuje stejná pozornost jako vystavování se situacím. Přeji hodně zdaru. Silvie Johanidesová.

Mgr. Silvie Johanidesová

• Dobrý den, mohu se zeptat, jak se dá léčit obsedantně-kompulzivní porucha?

Dobrý den, jak píše kolegyně, trochu ještě rozvádím. Za dva základní postupy v léčbě obsedantně-kompulzivní terapie, které jsou vědecky ověřené, se považuje kognitivně behaviorální terapie a farmakoterapie (první volbou je léčba inhibitory vychytávání serotoninu). KBT provádí terapeut a farmokoterapii psychiatr.

K léčbě OCD se využívá také ACT – Terapie přijetí a závazku a práce s rodinou pacienta. Dle vědeckých studií mohou v budoucnu najít své místo v léčbě OCD také stimulační metody – rTMS a tDCS.

Hlavní metodou psychoterapie je vystavení se (tzv. expozice). Pacient se učí vydržet neprovádění rituálů, ale to vše postupně od těch nejméně zatěžujících k těm nejvíce nepříjemným. Tzv. expozice - zábrana kompulze spočívá v postupnému vystavování se situaci, která vede k rozvoji nepohody, napětí nebo úzkosti, přičemž pacient neprovádí kompulzi nebo rituál.
    Kromě zábrany rituálů se také podrobně věnujeme obsedantním (vtíravým, nutkavým) myšlenkám, se kterými dále pracujeme technikami k tomu určenými (např. kognitivní restrukturalizace).
    Jako u všech neurotických onemocnění se kromě příznaku samotného, tedy v našem případě obsese a kompulze, věnujeme i tomu, co člověka trápí, protože když je člověk "ve stresu", pak se příznak zhoršuje. To je druhá, velmi důležitá část terapie, které se věnuje stejná pozornost jako příznakům. Silvie Johanidesová

Mgr. Silvie Johanidesová

• nespavost / nespavost
  • krize
  • deprese

Ukončené školy

• Funkční specializace v systematické psychoterapii
  • Atestace v oboru klinická psychologie
  • Aktuálně studium 1. lékařské fakulty UK v Praze, Ph.D. (obor neurovědy)
Zobrazit více

• psychoterapie