Karmelitská 21, Praha 1, Praha

Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

1 800 Kč

• fyzioterapeut
  • rehabilitační a fyzikální medicína
  • jiný zdravotnický pracovník s úplným středním odborným vzděláním

Umístění: Masofyzio fyzioterapie

Dovolím si zde odložit svůj příběh. Již v úvodu avizuji, že pokud se rozhodnete svěřit své tělo do rukou Richarda Pobiše, uděláte pro své zdraví to nejlepší. Přišla jsem za ním s nesnesitelnou bolestí v oblasti lopatky ve chvíli, kdy obvodní lékař ani ortoped nezjistili problém. S nesnesitelnými bolestmi, které mě provázely dnem i nocí, jsem se obrátila na RHB kliniku. Termín za 3 měsíce!?! Léky na bolest nepomáhaly. Takže jsem začala hledat a našla. Panu Pobišovi jsem vylíčila své trápení. Byl velmi empatický a slíbil mi, že společně najdeme řešení. Již po první terapii mi sdělil, kde je můj problém a se zcela profesionálním výrazem a s úsměvem na tváři mi sdělil, že tu bolest přehluší ještě větší bolestí. Ano. Jeho terapie bolí. Ale když máte víru v to, že vám bude pomoženo...Postupně terapie bolela méně a méně a bolest odcházela. Dnes jsem díky p. Pobišovi zcela bez bolestí a parádně rozcvičená. Díky, Maso, fakt. Jsem za vaši pomoc neskutečně vděčná. A navíc s vámi byla legrace :-D

Umístění: Masofyzio fyzioterapie

Richard je velký profesionál. Ochotně vychází vstříc i akutním případům. Prvotní je snaha pomoci. Ordinace na Malé straně je příjemná, čistá. Vše Vám dopředu vysvětlí, snaží se najít i širší souvislosti problému. Navíc na fyzioterapii používá i různé přístroje. Velké díky za akutní a rychlou pomoc od bolesti ze zablokované krční páteře a zad. Jen doporučuji!

Zdravím Vás Filipe,
děkuji za recenzi a musím pochválit i Vás, za velmi pozitivní přístup k léčbě,prevencím,které jste v průběhu začal dodržovat a za energii a čas,kterou jste u mne své léčbě věnoval.Mám radost,že jsem Vám mohl pomoci.
S pozdravem Richard Maso Pobiš.

Umístění: Masofyzio manuální terapie

Léčba bolesti zad,nic lepšího jsem nezažil a velmi příjemný přístup.Ještě jednou tímto děkuji za pomoc.

Zdravím Vás Jiří,
mile rád čtu Vaše ohodnocení a děkuji za zájem a přízeň.
S pozdravem Richard Maso Pobiš.

Umístění: Masofyzio fyzioterapie

Pan Pobiš je jednička ve svém oboru. Je to člověk, který ví kam sáhnout. Respektive: ihned věděl, kde je se zády "problém". Můžu jen doporučit!

Zdravím Adame,
děkuji za potěšující zprávu a doufám,že se Vám bude dařit skvěle.
Richard Maso Pobiš

P.Masa Pobiše vřele doporučuji.
Po úrazu ramene, kde ortopedické vyšeřetření neodhalilo žádnou vadu kloubu, mě i přesto dlouho provázely bolesti ramene.
Bolesti mě omezovaly v práci, živím se rukama.
Vyhledal jsem pomoc v oboru manuální medicíny u p.Pobiše.
Terapie byly časově náročné, upřimně se mi to vůbec nehodilo do mého pracovního programu, ale domluvili jsme se na terapiích 3x týdně.
Po 4 týdnech jsem zcela bez bolestí, jsem rád, že jsem věnovat čas sám sobě.Uvědomil jsem si, že zdravé tělo, je základ celého mého podnikání.
Nelituji vynaloženého času, ani peněz.
P. Masa Pobiše doporučuji všem, kdo to myslí se svým zdravím vážně a nechce spoléhat na státní lékařství, kde se řeší vše pouze operací nebo analgetiky.
S pozdravem Pantáta

V roce 2013 (mě bylo 32let) jsem podstoupila velmi komplikovanou operaci bederní páteře, prasklé 2 plotýnky s útlakem naprosto všeho, rozsah byl 22mm a druhá plotýnka 16mm,obě plotýnky zasahovaly do durálního vaku, s jedním gigantickým úlomkem.
Operace měla tenkrát celkem "dobrý" konec, ovšem bez jakékoliv následné péče :-(
Po odležených 2 měsících pouze na zádech, v tu dobu s malými dětmi, jsem se pomaličku vracela do běžného života, s pocitem, že mám vše za sebou.
Bohužel, tento stav netrval dlouho.
Za 4 roky se potíže začaly vracet, ani ve snu by mě nenapadlo, že se to celé může opakovat, v mnohem větším rozsahu.
Prošla jsem si půlročním peklem, kdy jsem nebyla schopná fungovat, lékaři si mě přehazovali mezi Hradcem, Brnem, a nakonec i Prahou.
Skončilo to rozsáhlou stabilizační operací páteř.
Zažil jsem dočasný pocit ochrnutí nohou, kdy se vám honí hlavou opravdu vše.
Lázně, rehabilitace, a verdikt..."Musíte se s tím naučit žít!"
Pokud se naruší dynamika páteře, časem to nevydrží další segment a dostanete se zase na začátek...s verdiktem, rozsáhlý nález na krční a hrudní páteři, a návrh dalšího operačního řešení.
Operaci jsem odmítla a hledala jiné řešení, 3 roky jsem omdlévala, trpěla stavy, kdy nejde vůbec nic.
Závratě, zvracení, bolesti které nechce nikdo zažívat...léčba pouze analgetika, později opiáty.
Začarovaný kruh, kolapsy, nemocnice, stavy bezmoci.
Zaujal mě článek v jednom časopise, kde se psalo o Manuální medicíně.
Ve své zoufalosti jsem kontaktovala p.Pobiše, i přestože nás dělilo 200km.
Jeho prvotní reakce mě mile překvapila.
Zájem o pacienta, vše si vyslechl, vysvětli mi vše potřebné a velice empaticky nabídl, že bude dojíždět on za mnou, alespoň ze začátku, než si mě vyšetří a vytvoří nějaký léčebný plán.
Po první fyzické kontaktu konstatoval, že se pokusí napravit vše, co bude v jeho silách, problém byl ve všech třech částech páteře.
Šrouby a lešení v bederní části ho nikterak (na rozdíl od jiných fyzioterapeutů) neodradily.
Terapie byly náročné časově, pro mě samozřejmě i emočně, fyzicky.
Ovšem stačilo naslouchat, co mi pán během terapií říká, co mám dělat já..byť to běžnému smrtelníkovi nedává v danou chvíli smysl, p.Pobiš absolutně ví co dělá, pracuje s celým tělem, nejen s problematickou partií.
Jeho zájem o stav pacienta byl nevídaný, stále se mnou byl v kontaktu, chtěl hlásil všechny změny a vždy mě po telefonu uklidnil, že dané stavy jsou v pořádku.
Empatie je dnes velkým darem.
Výsledky s krční páteří se dostavily cca po 3 terapiích, kdy mě přestala po 3 letech bolet hlava a já byla schopná fungovat bez prášku na bolest.
Nicméně, takhle snadné to nebylo...terapie trvaly několik týdnů, abychom povolili vše tak jak má být, tělo má zpětný reflex, kdy se rádo vrací do svého původního postavení.
Muselo se s tím vším pracovat důsledně a vše zafixovat v novém postavení.
Po dlouhých letech a trnité cestě, mám díky p.Pobišovi zase šanci na plnohodnotný život, téměř bez bolesti.
Za sebe nemám slov, jak PODĚKOVAT !!!!!
P. Pobišovi přeji mnoho uzdravených pacientů.

Richard Pobiš

velmi Vám děkuji za milou recenzi.Ano cesta byla trnitá,vynaložené úsilí,čas,energie z Vaší strany,důvěra v mé schopnosti měly za výsledek obrovskou úlevu.Pouze jsem přiložil ruce k dílu a dělal svoji práci,jak jsem zvyklý. Mým zájmem je uzdravovat a navracet pacienty a klienty do kvalitního života bez bolestí a strádání.Ukázal jsem Vám cestu a Vy po ní skvěle a s grácií kráčíte.Děkuji,že jsem směl přispět ke kvalitnímu životu a děkuji za Vaši důvěru,kterou jste ve mně měla a také za to,že jsem Vás mohl poznat.Ať se Vám daří co nejlépe a co nejdéle.
Richard Maso Pobiš Manuální medicína s.r.o.

Ráda bych se podělila se zkušesnostmi s p.Pobišem.
Svěřila jsem mu do péče svého syna (věk 17let, nejednalo se tedy o dětskou rehabilitaci!)
Syn se narodil s celkem , u novorozenců, běžnou deformací chodidel, které byly stočené dovnitř.
Běžně se tento defekt řeší hned po porodu zasádrováním nožiček, a je po problému.
U nás se tak bohužel nestalo, a lékaři později čekali, že se to napraví rehabilitacemi.
To se i z části podařilo,až na jednu věc, syn nebyl schopný došlápnout na celou plosku chodidla.
Absovoval mnoho rehabilitací, speciálních vložek do bot, stav se ale moc nelepšil.
Podstoupil za mnoho let řadu vyšetření, ortoped, neurolog..
Verdikt zněl, operovat achilovky,jinak to nepůjde.
S operací jsme nesouhlasili, a hledali pomoc v "nestátních zařízení"
Střídalo se období lepší - horší, syn chodil stále po špičkách, v tom důsledku se začaly nabalovat další potíže, v podobě špatného držení těla, bolesti v zádech.
Čistě náhodou jsme narazila na webu na stránky Manuální medicíny, a p.Pobiše.
Hned z prvního telefonického rozhovoru, mi bylo jasné, že mluvím s velikým profesionálem (po mnoha letech zkušeností s jinými zdravotníky)
Jeho zájem byl nepředstíraný, nesliboval nemožné, nicméně si od začátku byl jistý tím, že situace je řešitelná.
Domluvili jsme si schůzku, na které nám oběma vše vysvětlil, při první vyšetření chyběly synovi 2cm,aby mohl dát patu na podložku :-( p.Pobiš řekl jasné...To zvládneme!!!
Terapie byly chvílemi náročné, začátky bolestivé, nicméně snesitelné i pro puberťáka.
První úleva se dostavila brzy, syn začal vnímat lepší pohyblivost šlach, po 2-3 týdnech byl schopný po téměř 17 letech , postavit na celé chodidlo, o pár týdnů později byl schopný zvednout špičky nohou z podložky, zlepšilo se držení celého těla.
Cesta to byla trnitá, dlouhá, ale velice efektivní!
P. Pobiš dokázal napravit, co se lékařům nepodařilo, nechtělo, nemohli, neuměli?
To vše v upřímným zájmem o pacienta, hodně se synem mluvil vysvětloval.
Ohromný kus práce odvedl i s tím, jak syn vnímá svoje tělo, že on odvede svoji práci a zbytek je na synovi, že i on musí přemýšlet, uvědomovat si svůj styl chůze, když už mu nic nebrání si ulevovat od bolesti.
Vše proběhlo v naprostém souladu,znalosti,um, empatie,důslednost, doporučení následné péče atd.
Všem, kdo mají "neřešitelné" potíže s pohybovým aparátem přeji, aby se dostali do rukou tohoto empatického člověka.
Ještě jednou velice, velice děkujeme!!
Rodina Chlumeckých

Richard Pobiš

jsem moc rád,že jsem mohl Vojtovi pomoct a že už má nyní stabilní a standardní postavení chodidel,že může plně využívat nášlapu,bez dalších omezení.Jak jsem říkal,pokud nebudou dolní končetiny v pořádku,pak se můžeme rozloučit s plně funkčním a stabilním pohybovým aparátem bez bolestí.Vojta je statečný a skvělý kluk a jsem moc rád,že jsem mu mohl pomoci.Vyhnuli jsme se zbytečným operacím,bolestem a zdlouhavým rehabilitacím,které by musel podstoupit s nejistým výsledkem.Teď je to už jen na něm,jestli bude pokračovat v tom,co jsme si řekli,aby se problém nezačal znovu objevovat.Nicméně vím,že si je Vojta vědom všeho a je šťastný za plnohodnotný život bez bolestí a trablů.Děkuji za Vaši důvěru.
Richard Maso Pobiš Manuální medicína s.r.o.

Dobrý den, rád bych se podělil o své zkušenosti s panem Pobišem.

Rok zpátky jsem (už jako mladý člověk, který sportoval každý den) začal mít vleklé problémy se zády. Táhlo se to nějaký ten čas, kdy jsem navštěvoval různé rehabilitace (i ty placené), kde jsem cvičil, dýchal do břicha apod. Bohužel, výsledky byly naprosto minimální a můj stav se příliš nelepšil. Dopadlo to tak, že jsem zkoušel bolesti "přecvičit", přičemž se mi zablokovala jak hrudní páteř, tak žebra. Pomalu jsem se nevyhrabal z postele a vůbec nevěděl, co s tím, protože moje bolesti byly každodenní a nikdo mi nedokázal pomoct. Náhodou jsem narazil na internetu na Manuální medicínu a smluvil si terapii s panem Pobišem u sebe doma (pan Pobiš přijel hned druhý den!). Musím říct, že terapie (hlavně ze začátku) opravdu bolí, byl jsem první týden rád, že jsem po terapii vůbec došel na záchod, ale stav se postupně začal lepšit. U pana Pobiše jsem strávil nakonec nějaký ten měsíc, ale odcházím bez bolestí. Líbí se mi, že i když přijdete s tím, že vás bolí záda, pan Pobiš pracuje s celým tělem, nikoliv jen tam, kde to bolí. Z vlastní zkušeností vím, že běžné rehabilitace nejsou k zahození, nicméně, pokud je situace natolik vážná, že se třeba vaše záda se proměnily v beton (jako tomu bylo u mě), běžná rehabilitace nepomůže.

Tímto panu Pobišovi ještě jednou moc děkuji a určitě jeho terapie vřele všem doporučuji!

Richard Pobiš

moc děkuji za milá slova a jsem velmi rád,že co jsme si řekli,předsevzali,jsme splnili do puntíku a jste vyléčen.Trvalo to nějaký čas,musel jste překonat prvotní bolesti a odezvy na terapie a to jak manuální,tak přístrojové.Co se týče toho,že jste velmi mladý,pak bohužel musím konstatovat,že mladých lidí,pacientů a klientů časem přibývá a to jak pro degenerativní změny,pro nedostatek pohybu a pro nezdravý životní styl,tak sportovců díky špatné metodice,nebo chybějící odborné předtréningové a po tréningové péči.Je zde mnoho faktorů,zejména vymizení PREVENCE a to nejen slova,ale dodržování PREVENCE,právě jako je zdravý životní styl,pohyb,vyhýbání se stresových faktorů,pravidelné správné cvičení atd.Velmi si vážím Vaší recenze a pevně doufám,že budete nadále dodržovat,na čem jsme se domluvili,tedy pravidelně docházet na cvičení pod vedením instruktora a zkušeného trenéra,aby jste se tzv. osvalil a posílil,budete dbát na správné držení těla při práci u počítače,včetně nastavení výšky stolu,úhlu monitoru a práce s myší,budete si dělat tzv,zdravotní přestávky,budete dbát na to,aby jste neprochladl a neřešil neřešitelné a uměl pracovat s tím,co právě je a hlavně měl jako první prioritu svoje zdraví.Vím,že jste člověk,který vše dodržuje a tím,že jste prošel celou procedurou je zjevné,že se nebudete chtít vrátit zpět do dob,kdy jste nemohl vstát z postele a byl jste na tom zdravotně jak fyzicky,tak psychicky velmi špatně.Přeji Vám,ať se vše daří a potkáme se spolu už pouze při sklenici skvělého moku.Ještě jednou děkuji a přeji pevné zdraví!Richard Maso Pobiš Manuální medicína s.r.o.

Skvělý terapeut, který pomůže tam, kde ostatní už neví a nebo nemohou. Pracuje jinak než na rehabilitacích, co jsem kdy zažila. Úžasné výsledky jsem měla už po první návštěvě. Moc doporučuju!

Již dlouho mě trápily bolesti zad a krční páteře. Na pana Pobiše jsem četla spoustu skvělých doporučení hlavně z Prahy, kde také působí. Vstupní diagnostická prohlídka odhalila příčiny mých potíží a pan Pobiš zvolil vhodnou terapii, díky kterým postupně docházelo k odstranění příčin mých potíží. Musím říct, že je naprosto profesionální, veškeré postupy se mnou detailně probral a průběh terapie vysvětlil. Je nutné také vyzdvihnout, že pan fyzioterapeut je velmi příjemný a milý člověk. Také má velké zkušenosti se sportovci, což je mě důležité, prostě ví, kam má sáhnout a problém odhalí hodně rychle. Už dříve jsem chodila na fyzioterapie, které jsem měla proplacené mojí pojišťovnou, ale vůbec mi nepomohli. Naopak se můj zdravotní stav zhoršil. Vůbec nelituji peněz, které jsem u něj zaplatila, vzal mě do péče téměř ihned bez dlouhého čekání a opravdu pomohl! Pana Pobiše určitě doporučuju, jsem bez bolestí, které se naštěstí už nevrací, protože dodržuju i prevenci, kterou mi pan Pobiš doporučil ve spolupráci s osobním trenérem.