Slovákova 6, Brno

Hotovost
776 69.....
776 69.....

Psychoterapie

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na filozofické fakulně Masarykovy Univerzity. Absolvovala jsem pětiletý sebezkušenostní výcvik v systemické...

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozovická fakulta, obor: psychologie

Psychoterapie

Slovákova 6, Brno

Dozvědět se více

Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Psychický kolaps

Potřebovala jsem odborné vedení, protože jsem si s některými věcmi nevěděla rady. Po každé návštěvě u paní Alexové se cítím líp a líp. Uvědomila jsem si, že není zapotřebí být pokaždé za hodnou holku, že je moc dobré říci občas NE. Já nastavují osobní hranice ve svém životě a můžu si občasné odmítnutí dovolit, podle toho jak to cítím srdcem a ne racionálně. Můžu dělat jen to, na co v té chvíli mám energii a chuť. Pomohla mi opět porozumět věcem, které v mém životě probíhají a že není nutné se obviňovat z věcí, které měl řešit někdo jiný. Uvědomit si co je a není moje starost a podle toho se zařídit. Také mi pomohla nastavit priority jak v partnerském vztahu tak i v pracovním procesu. Děkuji.

Umístění: jiné místo

Skvela pani teraputka! Bylo to levne, byla ochotna i ve svem tehotenstvi za mnou dojizdet. Ona je proste andel. Nechala vypovidat. Ma pochopeni pro vse. Jednoznacne doporucuji kazdemu pro dlouhodobe dochazeni! I po skonceni terapie jsme zustaly v kontaktu. Vazim si ji jako cloveka. Vse dela srdcem a ne pro penize, jak je dnes zvykem.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz porodní trauma, problémy s kojením

Petru Alexovou jsem oslovila na konci šestinedělí, kdy mi celá situace začla přerůstat přes hlavu - těžký porod, problémy s kojením a celkový pocit selhání - odhodlala jsem si (asi poprvé v životě) si jednoduše říct o pomoc. Už teď vím, že to bylo asi to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat. Petra mi pomohla překonat obtížnou situaci s kojením - kojit jsem sice nezačala, ale dokázala jsem se s tím srovnat a přestat na sebe tlačit. Velmi oceňuji její empatii, schopnost dostat se k jádru věci a techniky vizualizace a práce s tělem, které ovládá opravdu bravurně.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Porodní trauma

Petru Alexovou mě doporučila kamarádka. Byla to moje posledni naděje vyhrabat se z porodního traumatu. Zavolala jsem ji jen kratce před dalšim porodem. A presto, ze jsme mely naplanovaných vice sezení (porod uz to nedovolil????) melo to smysl. Trochu jsem pochybovala, ze hypnoza a vizualizace me opravdu pomuze...a svete div se. Narodilo se mi detatko, presne takove, jake jsem videla v predstavach a s kterym jsem si mohla diky Petre rict, jeste pred jeho vykouknutim na svet, dost dulezitych veci. Bylo to intenzivni a prijemne. Petra ma v sobe obrovskou pokoru, a to co ke sve praci sice mit musi, ale nemusi to byt standard - umi naslouchat! Dekuji za pomoc a citlivy pristup.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Nespokojenost v práci a osobním životě

Pomoc psychoterapeutky Petry Alexové jsem vyhledala, když jsem si procházela náročnějším životním obdobím spojeným s obecnou nespokojeností a nulovým elánem do života. Pod jejím vedením jsem se cítila v bezpečném prostředí, ve kterém jsem se mohla s důvěrou otevřít a nebát se nahlédnout i temnější stránky své osobnosti. Díky jejím podpůrným otázkám a pomocí cvičení jsem byla schopna obnovit svou vnitřní sílu a docházet k řešení složitější životní situace vlastní cestou. Z její práce je poznat, že ve své praxi nepostupuje šablonovitě, ale naopak s citem, individuálně a flexibilně k aktuálním potřebám klienta. Největší přínos vidím právě v posílení vlastních kompetencí, díky čemuž svůj život dokáži nakonec ukočírovat sama, s respektem k sobě i svému nejbližšímu okolí.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Podpora v šestinedělí

Petru Alexovou jsem oslovila krátce po porodu druhého syna. Můj první syn byl ještě kojen, potřebovala jsem pomoci s vlastní psychickou situaci, jednak s tím, jak nastavit tandemové kojení, jak nasravit hranice a první sžívání se malého brášky s novorozencem, kdy žárlil házel po něm věci, nechtěl, abych ho kojila. Petra Alexova přijela k nám domů, byla velmi empatická, dala mi praktickou podporu jako psycholog, laktační poradkyně. Ukázala mi jak šatkovat a kojit v šátku, jak nastavit tandemové kojení tak, aby mi to vyhovovalo. Její pomoc pro mne byla velmi důležitá. Intenzivní péče o novorozence a malé batole bez možnosti hlídání v období hormonálních bouří v šestinedělí pro mne bylo náročne. Petra Alexova byla v tomto obdobi vyznamnou pomocí. Doporučuji.

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozovická fakulta, obor: psychologie