COVID-19: Dbejte o své zdraví.

ZnamyLekar

U tohoto specialisty můžete se objednat na:

Online konzultace

Začněte léčbu nebo v ní pokračujte bezpečným a efektivním způsobem, aniž byste opustili svůj domov.

Návštěvu v ordinaci

Pokud potřebujete ošetření, ke kterému je nezbytná schůzka se specialistou, nečekejte - objednejte si návštěvu v ordinaci.

Přijímám: dospělí
Hotovost

Konzultace online • 700 Kč

Přijímám: dospělí
776 69.....

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Návštěva se uskuteční formou videokonference. Spojit se můžeme přes Skype, případně Whats app. Odkaz Vám zašlu před online konzultací.

Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit své lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na filozofické fakulně Masarykovy Univerzity. Absolvovala jsem pětiletý sebezkušenostní výcvik v systemické...

Ukončené školy

Online konzultace

Psychoterapie

Dozvědět se více

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Sebevědomí

Pani psycholožka je velmi laskavá a empatická. Imaginacemi mi ukázala cestu jak si sám pomoci v nitru duše. Jak lepší já může zastínit to pochybující. Po každém setkání jsem odcházel optimisticky naladěn.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz

Doporucuji, velice empaticka a mila pani psycholozka. S mym problemem poradila a navedla na spravnou cestu ke zdarnemu vysledku.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Psychický kolaps

Potřebovala jsem odborné vedení, protože jsem si s některými věcmi nevěděla rady. Po každé návštěvě u paní Alexové se cítím líp a líp. Uvědomila jsem si, že není zapotřebí být pokaždé za hodnou holku, že je moc dobré říci občas NE. Já nastavují osobní hranice ve svém životě a můžu si občasné odmítnutí dovolit, podle toho jak to cítím srdcem a ne racionálně. Můžu dělat jen to, na co v té chvíli mám energii a chuť. Pomohla mi opět porozumět věcem, které v mém životě probíhají a že není nutné se obviňovat z věcí, které měl řešit někdo jiný. Uvědomit si co je a není moje starost a podle toho se zařídit. Také mi pomohla nastavit priority jak v partnerském vztahu tak i v pracovním procesu. Děkuji.

Umístění: jiné místo

Skvela pani teraputka! Bylo to levne, byla ochotna i ve svem tehotenstvi za mnou dojizdet. Ona je proste andel. Nechala vypovidat. Ma pochopeni pro vse. Jednoznacne doporucuji kazdemu pro dlouhodobe dochazeni! I po skonceni terapie jsme zustaly v kontaktu. Vazim si ji jako cloveka. Vse dela srdcem a ne pro penize, jak je dnes zvykem.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz porodní trauma, problémy s kojením

Petru Alexovou jsem oslovila na konci šestinedělí, kdy mi celá situace začla přerůstat přes hlavu - těžký porod, problémy s kojením a celkový pocit selhání - odhodlala jsem si (asi poprvé v životě) si jednoduše říct o pomoc. Už teď vím, že to bylo asi to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat. Petra mi pomohla překonat obtížnou situaci s kojením - kojit jsem sice nezačala, ale dokázala jsem se s tím srovnat a přestat na sebe tlačit. Velmi oceňuji její empatii, schopnost dostat se k jádru věci a techniky vizualizace a práce s tělem, které ovládá opravdu bravurně.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Porodní trauma

Petru Alexovou mě doporučila kamarádka. Byla to moje posledni naděje vyhrabat se z porodního traumatu. Zavolala jsem ji jen kratce před dalšim porodem. A presto, ze jsme mely naplanovaných vice sezení (porod uz to nedovolil????) melo to smysl. Trochu jsem pochybovala, ze hypnoza a vizualizace me opravdu pomuze...a svete div se. Narodilo se mi detatko, presne takove, jake jsem videla v predstavach a s kterym jsem si mohla diky Petre rict, jeste pred jeho vykouknutim na svet, dost dulezitych veci. Bylo to intenzivni a prijemne. Petra ma v sobe obrovskou pokoru, a to co ke sve praci sice mit musi, ale nemusi to byt standard - umi naslouchat! Dekuji za pomoc a citlivy pristup.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Nespokojenost v práci a osobním životě

Pomoc psychoterapeutky Petry Alexové jsem vyhledala, když jsem si procházela náročnějším životním obdobím spojeným s obecnou nespokojeností a nulovým elánem do života. Pod jejím vedením jsem se cítila v bezpečném prostředí, ve kterém jsem se mohla s důvěrou otevřít a nebát se nahlédnout i temnější stránky své osobnosti. Díky jejím podpůrným otázkám a pomocí cvičení jsem byla schopna obnovit svou vnitřní sílu a docházet k řešení složitější životní situace vlastní cestou. Z její práce je poznat, že ve své praxi nepostupuje šablonovitě, ale naopak s citem, individuálně a flexibilně k aktuálním potřebám klienta. Největší přínos vidím právě v posílení vlastních kompetencí, díky čemuž svůj život dokáži nakonec ukočírovat sama, s respektem k sobě i svému nejbližšímu okolí.

Umístění: Psychoterapie, psychologie www.terapeutkabrno.cz Podpora v šestinedělí

Petru Alexovou jsem oslovila krátce po porodu druhého syna. Můj první syn byl ještě kojen, potřebovala jsem pomoci s vlastní psychickou situaci, jednak s tím, jak nastavit tandemové kojení, jak nasravit hranice a první sžívání se malého brášky s novorozencem, kdy žárlil házel po něm věci, nechtěl, abych ho kojila. Petra Alexova přijela k nám domů, byla velmi empatická, dala mi praktickou podporu jako psycholog, laktační poradkyně. Ukázala mi jak šatkovat a kojit v šátku, jak nastavit tandemové kojení tak, aby mi to vyhovovalo. Její pomoc pro mne byla velmi důležitá. Intenzivní péče o novorozence a malé batole bez možnosti hlídání v období hormonálních bouří v šestinedělí pro mne bylo náročne. Petra Alexova byla v tomto obdobi vyznamnou pomocí. Doporučuji.

Ukončené školy

• Masarykova univerzita, Filozovická fakulta, obor: psychologie