Pavel Szotkowski, psycholog Brno

Psycholog, Psychoterapeut Více

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Údolní 5, Brno

Přijímám: dospělí, děti od 15 let
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým klientům (od 18 let), v některých případech i dospívajícím klientům od 15 let věku. ...

• Duševní poruchy
  • Emoční poruchy
  • Neuróza

• psychoterapie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Údolní 5, Brno

800 Kč

Mgr. Pavel Szotkowski

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Pana magistra mohu jedině doporučit. Na terapii jsem docházela vice než 2 roky. Nebylo to vždy lehké, ale bylo to přínosné.

Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

Umístění: Online konzultace Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

40 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den.Mám dotaz ohledně užívání léku QuetiapinNeuraxpharm 200 mg ,který mě napsal psycholog.V příbalovém letáku se zmiňují a upozorňují kdy by se zřejmě léky neměly brát.Jelikož trpím spánkové apnoe/ používám přístroj masku/a v článku je i toto upozornění.Chtěla bych vědět, jestli můžu v klidu užívat dále nebo řešit jinou alternativu.Předem mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, lék Vám jistě nepředepsal psycholog, zřejmě máte na mysli psychiatra. Bohužel tak byl Váš dotaz přiřazen v systému nesprávné odbornosti. Doporučuji Vám zeptat se na to přímo Vašeho lékaře, případně vložte dotaz znovu se žádostí, aby byl zařazen do kategorie PSYCHIATR.

Mgr. Pavel Szotkowski

Dobrý den, od raneho detstvi (5let) mne trapi neschopnost pozrit maso jinak nez v mlete podobe (napr.:mlete maso na vsechny zpusoby, salamy, parky, uzeniny).Dela mi problem jist maso kvuli jeho "nitkovite" strukture. Nejsem schopna pozrit steaky, veprovou panenku,vadi mi i maso v polevce.Problem se strukturou mam i u ryb.Vzdy, jakmile si dam do ust maso takoveto struktury, se mi spusti daveni a ja nemam sanci maso polknout.Udajne to vzniklo v detstvi, kdy jsem se rozhodla, ze nebudu jist zviratka.Nicmene ja na maso chut mam,voni mi, jist ho chci, vynahrazuji si to mletou podobou, ale rada bych se v zivote stravovala normalne. Uz i kvuli tomu, ze mam male dite, kteremu chci jit prikladem a bojim se toho, aby tento navyk nemelo take. Existuje nejaka moznost se tohoto prokleti zbavit ?Snazila jsem se v prubehu let konzumaci masa zkouset nekolikrat, avsak vzdy marne.

Dobrý den,
narozdíl od Vás nedomnívám, že trpíte prokletím, nýbrž prostě vnitřním (neuvědomovaným) konfliktem. Na jednu stranu píšete, že maso chcete jíst, na stranu druhou ale vy, respektive vaše tělo takovou stravu v přirozené, tedy nemleté podobě, naprosto jednoznačně odmítá. Doporučuji Vám přemýšlet nad tím, co všechno pro Vás konzumace masa znamená, jaké k tomu máte nápady. Lépe se nad tím rozmyšlí v rozhovoru s odborníkem - psychoterapeutem. Pokud tedy Vaše dosavadní samoléčebné pokusy nedostačovaly, a jste ochotna do řešení svého problému investovat další energii, je na místě řici si o pomoc.

• Duševní poruchy
  • Emoční poruchy