Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Přijímám: dospělí, děti od 15 let
Hotovost, Bankovní převod, Kreditní karta, + 1 Více

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým a dospívajícím klientům od 15 let věku. Psychoterapii můžete využít nejenom v případ...

• Duševní poruchy
  • Emoční poruchy
  • Neuróza

• psychoterapie

Nejčastěji hledané služby

Individuální psychoterapie (50 minut)

700 Kč

Ostatní služby

Online psychoterapie

800 Kč

Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

Umístění: Online konzultace Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

32 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, kamarád se mi svěřil, že už několik let slyší v hlavě hlasy, které komentují dění kolem něj. Také komentují jeho každodenní činosti, kritizují jeho i ostatní nebo pomlouvají. Občas prý slyší i náhodná slova nebo spojení bez souvislosti s realitou. Hlasitost hlasů je prý různá...občas je to tichý šepot, jindy na něj mluví, jako ostatní osoby v místnosti nebo na něj dokonce křičí. Někdy se při rozhovoru stane, že mě přeruší a zeptá se mě, jestli jsem něco řekl. Z 90 % daná věc vůbec nesouvisí s tím o čem jsem mluvil. Často si na tyto hlasy stěžuje a jsou mu nepříjemné, ale bojí se jít k odborníkovi (nejspíš ze studu). Mohu se zeptat jaké jsou možnosti léčby, případně jak se tato porucha jmenuje a jestli má nějaké další příznaky? V žádném případě se mu nesnažím nahradit lékaře, spíše chci mít představu o tom, co se mu děje v hlavě, abych pochopil jeho chování a dokázal ho motivovat k oné návštěvě lékaře. Za jakoukoli odpověď předem děkuji.

Dobrý den, slyšení hlasů je psychotický příznak, typicky se objevuje u schizofrenie, méně často či přechodně se může vyskytovat také u jiných psychických poruch. Váš kamarád by měl navštívit psychiatra, který může po vyšetření stanovit přesnou diagnozu a léčbu. Je dobré, že se jej snažíte motivovat k návštěvě lékaře, možná bych Vám doporučil se kamaráda dotázat, co mu ve vyhledání psychiatra psychiatra brání. Z velké části jsou obavy lidí z návštěvy psychiatra liché nebo minimálně přehnané. Pokud by se jednalo o schizofrenii, léčba probíhá zejména pomocí medikamentů, tzv. antipsychotik, které dokážou velmi účinně snižovat projevy emoci jako jsou halucinace a bludy. Důležité je s léčbou začít včas, čím déle probíhá období bez léčby, tím více může nemoc nabývat na závažnosti a posléze být hůře léčitelná. Kamarádovi můžete také nabídnout, že jej na objednané vyšetření doprovodíte, pokud by mu to pomohlo. Každopádně je dobré s objednáním neotálet, čekací lhůty ke specialistům jsou zpravidla dlouhé v řádu měsíců. Kromě ambulantních psychiatrických ambulancí může kamarád (nebo i Vy) kontakt některé z tzv. center duševního zdraví, které působí již ve většině větších měst, kontakty si snadno vyhledáte na internetu.

Mgr. Pavel Szotkowski

• Dobrý den, když začnu myslet na cokoliv spojeného s dýcháním (vzduch, plíce, kyslík, atd.) náhle mám pocit, že nemohu dýchat nebo mám málo kyslíku a potřebuji opravdu hluboké nádechy. Obyčejně stačí jeden nebo dva, ale tentokrát ne. Již druhý den se nemohu nadechnout normálně. Začalo mne bolet na hrudi a v zádech. Též jsem si všimla, že jsem velice paranoidní. Když přijdu do místnosti, musím se podívat i do nejmenšího koutu, a i přesto sebou při sebemenším zvuku ucuknu. Děkuji za pomoc.

Dobrý den, pravděpodobně se potýkáte s úzkostí. K projevům úzkosti patří pocity nedostatku dechu, tíže na hrudi, bušení srdce, zvýšené pocení, napětí, třes, ale také obavné myšlenky někdy až charakteru katastrofických scénářů. Pro zvládání projevů úzkosti jsou vhodná dechová a relaxační cvičení (např. Jacobsonova progresivní svalová relaxace). Pokud se nebude dařit zvládat potíže svépomocí, na místě je návštěva psychologa a řešení přičiny úzkosti.

• Duševní poruchy
  • Emoční poruchy