Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Mgr. Pavel Szotkowski
Peroutková 5, Brno-střed, Brno

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zkušenosti

O mně

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým klientům (od 18 let), v některých případech i dospívajícím klientům od 15 let věku.
...

Více


Specializace

  • psychoterapie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Peroutková 5, Brno

1 000 Kč

Mgr. Pavel Szotkowski

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
W
Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Moja spolupráca s p. Szotkowskim trvala s dlhšími časovými prerušeniami 4 roky vo frekvencií 1x týždenne. Za tú dobu som nesmierne vyrástla a dnes viem, ze p. Szotkowski bol pevným bodom na mojej ceste. Nielenže som získala náhľad nad svoje problémy (truchlenie, nízka sebahodnota, sebedeštruktívne vzorce, výkon), ale osvojila som si i určitú samostatnosť a zvýšenú mieru sebareflexie. Začala som si pokladať otázky inak. Vďaka nemu som poznala pevnú oporu s hranicami a aj pocit, že na tom, čo chcem povedať, záleží.
Veľmi oceňujem, že som sa mohla vždy spoľahnúť na jeho úprimnosť. Cítila som, že v terapií je prítomné nepriame vedenie - psychodynamika je o niečo direktívnejší smer a navyše so ctením neutrality - ale vždy to bolo vedené s rešpektom k mojej osobe. Hoci sme si na našej spoločnej ceste, ktorá nebola rovná, preskákali rôznymi obdobiami, verím, že p. Szotkowski je kompetentný človek na svojom mieste.

Dnes, viac ako polroka po ukončení terapie, vnímam benefity v reálnom dennodennom živote: mala som možnosť porozumieť svojej minulosti a vzorcom, ktoré ma ovplyvňovali (ovplyvňujú), získala som schopnosť vyjadrovať a napĺňať svoje potreby, otvorila som otázky identity. Snažím sa žiť život viac v súlade so sebou a darí sa mi to vďaka spoločnej práci.
Pán Szotkowski, ďakujem Vám za spoločnú cestu, ktorá mi zmenila život. W.

E
Ověřený profil
Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Pana magistra mohu jedině doporučit. Na terapii jsem docházela vice než 2 roky. Nebylo to vždy lehké, ale bylo to přínosné.

A
Ověřený profil
Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

K
Ověřený profil

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

S
Ověřený profil
Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

E
Ověřený profil
Umístění: Online konzultace Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

J
Ověřený profil
Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

L
Ověřený profil
Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

R
Ověřený profil
Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

P
Ověřený profil
Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

28 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,jak se léčí psychosomaticka deprese.( nechutenstvi ,bolesti) Dekuji

Dobrý den,
deprese patří mezi psychické poruchy a léčit se s ní můžete buď u psychiatra nebo u psychologa/psychoterapeuta. Psychiatr pravděpodobně předepíše léky - antidepresiva, s terapeutem budete pracovat na postupném zmírnění příznaků pomocí rozhovoru, ve kterém jde o zlepšení vašeho sebepoznání a tedy i rozpoznání příčin vašich potíží. Termín "psychosomatická deprese" mi není znám, ale vámi zmiňované nechutenství je skutečně jedním z typických příznaků deprese. Bolesti již nejsou tak typické, ale v určitých případech se mohou vyskytovat. Pro přesnou diagnostiku vašich potíží vám doporučuji návštěvu odborníka.

Mgr. Pavel Szotkowski

Dobrý den, chci se zeptat můj přítel není schopen vstát do prace budim ho 3x, 4x, 5x kdykoli prijfu do loznice tak zase spi, musím ho i budit aby vypnul budík. Ma to dlouhodobě. Je nějaká možnost s tím něco udělat ?

Dobrý den,
je otázkou, co za jeho problémy se vstáváním stojí. Napadá mě hned několik vysvětlení. Třeba se příteli nechce do práce. Má stejné potíže např. i o víkendu, kdy do práce nevstává? Nebo může jít o jeden z příznaků deprese, poté by byla na místě návštěva lékaře a/nebo psychologa. Také si říkám, zda už přítel prostě není zvyklý na to, že ho půjdete probudit a třeba mu to tak vyhovuje více, než vstávat s budíkem. A závěrem mě napadá otázka, jak to vidí sám přítel - je to pro něj vlastně problém? Chápu, že pro vás může být obtěžující dohlížet na přítelovo vstávání, asi by tedy bylo vhodné s ním promluvit o svých pocitech a obavách a dle jeho reakce pak plánovat další kroky.

Mgr. Pavel Szotkowski

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým klientům (od 18 let), v některých případech i dospívajícím klientům od 15 let věku.
...

Více


Specializace

  • psychoterapie