Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Údolní 5, Brno

Přijímám: dospělí, děti od 15 let

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým klientům (od 18 let), v některých případech i dospívajícím klientům od 15 let věku.
...

• Duševní poruchy
  • Emoční poruchy
  • Neuróza

• psychoterapie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Údolní 5, Brno

900 Kč

Mgr. Pavel Szotkowski

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Individuální psychoterapie (50 minut)

Pana magistra mohu jedině doporučit. Na terapii jsem docházela vice než 2 roky. Nebylo to vždy lehké, ale bylo to přínosné.

Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

Umístění: Online konzultace Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

Umístění: Online konzultace individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

44 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý večer ,prosímAURORIX MI NEPOMÁHÁ JDE NAHRADIT LYRICOU?

Doporučuji vám vložit dotaz znovu, neboť byl nesprávně přiřazen do kategorie "psychoterapeut", tento dotaz ale může zodpovědět jedině lékař se specializací "psychiatrie".

Mgr. Pavel Szotkowski

Dobrý den, mám problém zvládat své emoce. Kdykoli je nějaká vypjatá situace, jsem naštvaná, nebo se něco vážného diskutuje, řeším to brekem i když nechci a nemám pro to důvod. Nevím proč se to děje i když nechci a nejde to zastavit dokud se úplně neuklidním. Je mi 21 let. Mám to tak co si pamatuju. Nevím jestli je to normální nebo bych měla vyhledat specialistů, jestli ano jakého? Psychologa, řešit s obvodním lékařem nebo jestli je to ženská záležitost která může být spojena i s hormony? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, určitě je normální, že prožíváte emoce. Problematické může být jejich zvládání neboli regulace. Pokud cítíte, že se Vám emoce vymykají z rukou, nedokážete je ovládat tak, jak byste chtěla a negativně to ovlivňuje život váš nebo vašeho okolí, je to určitě dobrý důvod k vyhledání psychologa/psychoterapeuta a k případnému zahájení psychoterapie. Pokud to tak máte "odjakživa", nehledal bych za tím nějaké jiné, např. hormonální vysvětlení, jak naznačujete. Pokud by tomu tak bylo, vaše potíže by pravděpodobně měly nějaký jasně ohraničený začátek, např. v pubertě nebo po nasazení hormonální antikoncepce apod.

Emoční regulace je téma, na kterém psychoterapeuti s klienty běžně pracují. Pokud se rozhodnete své potíže začít řešit, přeji vám hodně zdaru!

...

• Duševní poruchy