Umístění: jiné místo

K Mgr. Szotkowskému jsem chodila přes 2 roky vždy 1 x týdně s úzkostnými stavy. Pod jeho vedením jsme společně analyzovali moje chování k okolí, sobě samé, reagování v různých situacích. Nebylo to vždy lehké, ale dal mi jiný pohled na mé jednání, uvědomila jsem si spoustu věcí (špatné vzorce chování, malou sebeúctu,..). Snažím se udělat ve svém životě pořádek, myslet více na sebe a odhodit "masku dokonalé ženy, která vše zvládne". Není jednoduché přiznat si svoje nedostatky, není jednoduché otevřít se a být upřímný k "cizímu člověku", ale pokud toto zvládnete, je to velmi osvobozující. Pan magistr je velmi empatický a moc mi pomohl. Děkuji Mgr. Szotkowskému za jeho terapeutické vedení, psychoterapie mě posílila v osobním i pracovním životě, přeji mu hodně štěstí a spoustu spokojených klientů. Mohu jenom doporučit.

Údolní 11, Brno-střed, Brno
Mgr. Pavel Szotkowski (mapa)

Přijímám: dospělí, děti od 15 let
Hotovost, Bankovní převod, Kreditní karta, + 1 Více

Individuální psychoterapie • 700 Kč

Profesní diagnostika • od 700 kč

Online psychoterapie • 800 Kč +1 Více

Psychotherapy in English • 800 Kč

Zaměřuji se na poskytování individuální psychoterapie dospělým a dospívajícím klientům od 15 let věku. Psychoterapii můžete využít nejenom v případ...

• duševní poruchy
  • emoční poruchy
  • neuróza

Umístění: jiné místo

Psychoterapií mě pan Szotkowski provázel dva roky. Za tu dobu jsem se postupně naučila mluvit a přemýšlet nahlas. Na způsob vedení jsem si zvykala delší dobu, ale pana Szotkowského mohu jen doporučit. Díky němu jsem se mnohé dozvěděla o sobě sama a zažitých vzorcích chování. Moc mi pomohl a je jen škoda, že se naše cesty rozdělily.

Umístění: jiné místo

Když na dětství a dospívání nemáte jen pěkně vzpomínky, a dárky, vzorce od rodičů.... Zkrátka jste ustrašená hromádka, která má minimum sebevědomí. S věkem téměř duševně-už i tělesně umíráte i když na takové věci máte ještě biologicky čas. Okolí netuší-mlčíte-vy se snažíte (mnohdy víc, než můžete zvládnout) a zároveň utíkáte (mnohdy zbytečně, protože ani netušíte, jak lehké je ledacos zvládnout)… Ale tak to dál nejde! „Nejsem normální-slušně řečeno!“ Rozhodnete se vyhledat pomoc. Netušila jsem, jak velká zátěž pro mě bude taková komunikace s mužem mezi 4-ma očima-problém s očním kontaktem, sucho v ústech, můžu vůbec mluvit, myslím si to tak správně, můžu mít názor?… (-ale vy fakt můžete :-) ) Překonáváte sám sebe, je to dřina, ale dáváte do toho všechno, co v sobě ještě máte. Prokoušete se historií, jste naštvaný (smutný) na její postavy, situace. Pak i na sebe. Poznáte, že například Váš strach, to vaše „chození při zdi“,… je velkou příčinou vašeho stavu, vztahů. Uvědomíte si, že je JEN NA VÁS, jak se k tomu postavíte. Jste dospělý, zodpovědný, už nejste dítě! Můžete říct NE, a nebýt místo toho např. Hujerem, či hromádkou neštěstí, aby jste někomu neublížil, aby se na vás někdo nezlobil. Nikdo není dokonalý! Někdy méně znamená více. Láska začne mít jiné proudění. Začnete se na svět koukat jinýma očima. Zkoušíte, sbíráte odvahu,…to začíná další práce… Zkrátka a dobře, děkuji p. Szotkowskému za jeho čas a vedení, které mi věnoval. Nelituji. Doporučuji. Nevzdávejte svůj život předčasně!

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski Zhoršující se zdravotní stav následkem prožité traumatické události- pocity úzkosti a napětí

S terapií pana Szotkowského jsem byla velice spokojena, začala jsem si více vážit sama sebe, otevřel se mi racionálnější pohled na svět, uvědomila jsem si, že já jsem tady taky a také, že nastalé životní situace mohou mít i jiná řešení, než jen ty, které by se líbily a vyhovovaly všem okolo vás na úkor vás samotných. Přeji mu hodně štěstí a spoustu úspěšně postavených bolavých dušiček zpátky pevně na nohy:-)))

Umístění: jiné místo

Pan Szotkowski je výborný psycholog. Díky terapii jsem si utřídila myšlenky, uvědomila si svoji hodnotu, lépe zvládám strach a zachránilo mě to před psychickým zhroucením.

Umístění: jiné místo

Pan psycholog je klidný a příjemný člověk. Pro mne to bylo první setkání s psychologem. Až zde jsem pochopila, že není důvod se stydět za odborné konzultace, ale brát to spíše jako výhru. Pan Szotkowski byl po celou dobu terapie velmi profesionální a otevřel mi oči. Osobní situaci se mnou podrobně rozebral do posledních střípků a mnohokrát mi kázal úplně jiný pohled na situaci, který jsem dříve neviděla. Pomohl mi utřídit myšlenky, postavit se na vlastní nohy a především mi dodal sílu jít dál. Pane magistře, mockrát Vám děkuji. Velmi doporučuji.

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski individuální psychoterapie

Pan psycholog vystupuje velmi profesionálně, otevřeně a podává svůj názor velmi šetrně ale upřímně. Za rok a čtvrt psychoterapie s ním jsem se znatelně posunul v klidnějším a stabilnějším prožívání stresových situací a dozvěděl jsem se o sobě, svém chování a přemýšlení tolik, kolik jsem ani nevyčetl z hromady psychologických knih za předchozí roky. Moc za ten příjemně strávený čas děkuji a ostatním doporučuji.

Umístění: Mgr. Pavel Szotkowski individuální psychoterapie

Díky terapii jsem se někam posunula ve svém životě, spoustu věcí jsem si uvědomila. Můžu jen doporučit. Děkuji.

Individuální psychoterapie

Online psychoterapie

Psychotherapy in English

27 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    jsem studentka VŠ a do nedávna jsem si přivydělávala. Nejprve na Infocentru u nás ve škole a následně jako marketingová asistentka. Nyní jsem ve fázi hledání. Jenže nastává zde jeden problém. Nějak si nedokážu nástup na novou brigádu představit. Jakmile si představím tu zodpovědnost, časovou náročnost a nakonec i kolektiv plný naprosto neznámých lidí, tak se mi udělá špatně a chce se mi brečet.Tento pocit převažoval také v mé práci na pozici marketingové asistentky, kdy jsme se tam necítila dobře a byla jsem v neustálé křeči. Když někdo na mě promluvil cítila jsem, že mám na krajíčku.
    Strašně mě to trápí, protože bych si ráda něco přivydělala, ale nevím, jestli mám dostat sil na to,abych překonávala tenhle strach po dobu potřebnou k nějakému odeznění. Obecně o sobě vím, že mi déle trvá, než se s něčím nebo s někým sžiju a většinu času jsme radši sama než v kolektivu. Ostatně i v dětství jsme byla spíš ta odstrčená a měla jsem málo kamarádů, co jsem přisuzovala i tomu, že jsem introvert. Dodnes nemám ráda velké skupiny lidí a snažím se jim vyhýbat. Proto bych se ráda zeptala, jak se mám v takové situaci zachovat. Hledat práci dál a strach překonat? Je mi jasné, že asi bude potřeba i návštěva terapeuta. Děkuji za odovědi

Dobrý den,
    je těžké Vám v tomto radit na základě písemného dotazu. Zkusím odpovědět obecněji: na jednu stranu může být vhodné překonat strach a najít si práci, protože zůstat doma by znamenalo vyhýbat se problémům, což dlouhodobě může vést k ještě větším potížím přinutit se do náročných činností. Na stranu druhou záleží na tom, jaké máte psychické zdroje: pokud by to mělo být tak, že v práci budete plná strachu či se slzami na krajíčku, asi těžko tam budete odvádět dobrý výkon a případné propuštění z takové práce by pro Vás mohlo být ještě více zraňující.
    Určitě bych tedy souhlasil s tím, co píšete v poslední větě - tyto potíže je nutno konzultovat s psychologem/psychoterapeutem. Ne každý musí milovat velké skupiny lidí, ale pokud je Váš strach natolik velký, že vám v podstatě brání v práci, může se jednat o významný problém, který si zaslouží terapii. A to nejlépe posoudí odborník, když ho osobně navštívíte.
    Přeji Vám hodně zdaru!

Dobrý den,
    deprese patří mezi psychické poruchy a léčit se s ní můžete buď u psychiatra nebo u psychologa/psychoterapeuta. Psychiatr pravděpodobně předepíše léky - antidepresiva, s terapeutem budete pracovat na postupném zmírnění příznaků pomocí rozhovoru, ve kterém jde o zlepšení vašeho sebepoznání a tedy i rozpoznání příčin vašich potíží. Termín "psychosomatická deprese" mi není znám, ale vámi zmiňované nechutenství je skutečně jedním z typických příznaků deprese. Bolesti již nejsou tak typické, ale v určitých případech se mohou vyskytovat. Pro přesnou diagnostiku vašich potíží vám doporučuji návštěvu odborníka.

• duševní poruchy
  • emoční poruchy