MUDr. Miroslava Schramlová

Pediatr Více

Ústí nad Labem 1 adresa

Ord.prakt. lékaře pro děti a dorost
Beethovenova 34/424, Ústí nad Labem

U paní doktorky jsme byli coby u zastupující lékařky. Nicméně doufám, že už tam nebudeme muset. Byla nervní i při dívání se dceři do krku. Nemyslím si, že je výjimečné, že se dítěti při tom zvedne žaludek, ale abych si jí kvůli tomu musela brát na klín a držet, když se nevzteká neutíká a spolupracuje, mi přijde drsné a pro dítě zbytečně stresující. Přístup ,,honem honem ať už jste pryč,, je smutný.

C

S paní doktorkou jsme nenašly společnou řeč - jak ohledně léčby, tak i očkování. Dlouho jsme řešili opruzeniny a odcházeli s tím, že když nezabrala jedna mast, co nám dala, tak za to můžou látkové pleny, a dala nám letáček nekřesťansky drahého přípravku (touto značkou řešila i další problém - suchou a citlivou kůži). Při další návštěvě řekla, že musíme sami zkoušet, co zabere - ani neupozornila, že důvodem můžou být příkrmy, tj. potravinová alergie (ikdyž daná potravina je braná jako nealergizující, což se nyní ukazuje jako pravděpodobný důvod). Je tak vidět, že nezná "staré" míchané přípravky (nyní používám 3 různé míchané na 3 různé kožní potíže) - a nemá znalosti z farmakologie - spousta hlavně mastí lze připravit na míru, když lékař předepíše složení. A také je vidět vliv farmaceutických firem a jejich školení - doporučení drahých kosmetických, nikoli léčebných prostředků.
Co se týče očkování, čekala jsem rovnocenný dialog a nikoli pranýřování, že jsem nezodpovědná matka, ikdyž jsem pouze žádala odklad očkování do synových cca 8 měsíců a nechtěla ho očkovat v zimních měsících, kdy řádí chřipka a další nemoci. Poslední kapkou bylo, když ho chtěla naočkovat cca 10 dní po prodělané laryngitidě s tím, že už je v pořádku (kontraindikací očkování je prodělání nemoci, dítě musí být cca měsíc zdravé dle PL) - změnili jsme lékaře a jsme spokojeni.

Paní doktorka Schramlová se naší dcery ujala před čtyřmi lety a po celou dobu se projevuje jako výborná a ochotná lékařka ,která se nám nezřídka věnuje i po své ordinační době. Vážím si toho,že dcera je její pacientkou. Jen více takových lékařů... . P.G.

Paní Schramlovou nedoporučuji!!!! Musím souhlasit s názorem tady jedné paní, pokud se ohradíte, nebo požadujete léčbu postaví se na zadní a je neochotná. Kvůli ní jsem s mou malou dcerkou, když jí měla 3 měsíce zánět středního ucha, jen pro info - po celou dobu jsem říkala této "lékařce", že má rýmu - neřešila to. Jen kapkama do nosu. Má holčička musela brát ve 3 měsících antibiotika a být v bolestech. Léčbu dostala jen díky tomu, že jsem šla k MUDr. Dimitrivové nosní-ušní, a ta mou dceru začala léčit. Následně jsem se dozvěděla, že to může být z chřipky. Když jsem to sdělila Schramlové řekla jen, že je to možný a že se u miminka nedá chřipka zjistit pouze testy a ty, že ona dělat NEBUDE!!!!! Už mám lékařku o ulici blíž a je úžasná. Tímto chci jen varovat všechny maminky. Vše nemusí být jen banalita jak "lékařka" tvrdí. Jinak sestřička úžasná.

Dobrý den, paní Dr. Schramlovou používáme jako "servisní organizaci" prvního stupně na již 3-tí dítě. Jsme s ní nad rámec spokojeni. Ať už jdeme za paní Dr. ohledně řádné kontroly, nebo ve speciální záležitosti, tak jsme vždy velmi spokojeni. Je někdy až s podivem jak dokáže být příjemná a komunikativní přičemž na ní nepoznáte jestli měla dobrý nebo špatný den. Všichni jsme jen lidé a proto ji v tomto ohledu máme za velmi oblíbenou lékařku. Ohledně odborných znalostí nejsem schopen fundovaně odpovědět, ale po dobu působení v ordinaci po Dr. Houdkové jsme neměli jediný problém ani ohledně odborného posouzení aktuálního zdravotního stavu či provedeného vyšetření. Za sebe mohu tedy jen říct, že kdyby bylo více takových ochotných a příjemných lidí hned by bylo na světě lépe.

Jen sama chvala na pani doktorka..je to moc usmevava pani hodna...vždy odpovi na co se ptám..je super :-))

Já můžu jen chválit jak paní doktorku, tak její sestřičku.
Výborná erudovaná doktorka, má lidské pochopení a schopnost vcítění (jak do dětí, tak i do rodičů). Byli už jsme párkrát i vážně nemocní a vždycky to paní doktorka diagnostikovala,řešila a nikdy nic nezanedbala.
A netrpí takovou zvláštní vlastností některých lékařů a to je sebestředná namyšlenost.
Zažila jsem s dětmi i paní doktorku Houdkovou, kterou jsme měli rádi, ale na paní doktorku a její ordinaci nedáme dopustit.

No, tak já moc paní Dr. nedoporučuji. Je sice docela milá a hodná k dětem, ale to je asi tak všechno a to, podle mě, nestačí. Nechci srovnávat, protože s Dr. Houdkovou se srovnávat ani nedá, ale čekala bych lepší přístup k rodičům a k vzájemné komunikaci. Vše je dost jednostranné, když mám jiný názor, tak se mi ho snaží vymluvit a staví mě do role laika s tím, že ona to přece musí vědět líp...Naposledy mě "dorazilo" když se pozastavila nad vyjádřením specialisty, ke kterému nás poslala s tím, že jí se ta zpráva od něj nezdá - no, asi čekala, že podpoří její diagnozu, se kterou jsem já nesouhlasila a specialista měl totožný názor se mnou. Děti chci přehlásit a doufám, že najdu Dr., která bude přístupnější v komunikaci s rodičem. Sestřička je fajn, ale taky by to chtělo někdy trochu víc empatie

Paní doktorka je příjemná, co potřebuji to mi vysvětlí, když úplně nesouhlasím, domluví se se mnou na rozumném kompromisu, nebo mi dá další argumet a přesvědčí mě, že navrhovaný postup je opravdu ten správný. Prostě z ní mám dobrý pocit, žádnou špatnou zkušenost.
PS: se slzou v oku vzpomínám na paní doktorku Houdkovou, když jsem s prvním dítětem vešla do ordinace, po nějakých patnácti letech mě paní doktorka oslovila příjmením za svobodna a připomněla nemoci které jsem prodělala já i můj bratr, zírala jsem :-)

Převzít ordinaci po Dr. Houdkové, to není lehké. Také jsem měla obavy. Paní doktorka je skvělá, moc příjemná, má stále úsměv na tváři a děti jí důvěřují. Vždy byl čas si promluvit a svěřit se s každým problémem. Sestřička je také moc milá. Neměnila bych.