Praktický lékař pro děti a dorost
Budečská 27, Praha

Souhlaim s pánem Krupkou. Jsem velmi ráda, že se o mého syna stará právě paní doktorka Maternová. Je pečlivá, zkušená, pravda moc toho nenamluví, ale už jsem si opakovaně overila, že ví proč něco doporučí, tak ví proč to dělá.

Paní doktorka léčit děti umí, slovy však neplýtvá a jedná jen v případech,kdy je to medicínsky nutné. Jistě, pro maminky,které si pletou pediatra s advokátem či psychologem je to téměř nepochopitelné.

Je úžasná, ano je velmi pečlivá, ale to není nic špatného! Mám mojí plnou důvěru. Moji 2 kluci jí mají rádi, věří jí a já také. Vždy mě pomohla ve všem. Jsem moc ráda, že k ní moji kluci chodí...

Velmi kladne hodnotim prostredi ordinace a cekarny pani doktorky - vse absolutne ciste, zadne cekaci doby, nemocne deti jsou zvany jindy nez zdrave.I kdyz bydlime blizko hledame ale za pani doktorku nahradu, bohuzel. Pani doktorka temer nekomunikuje a je tak ticha, ze ja ji opravdu neslysim. Parkrat se clovek rad na neco prepta znovu, ale ja si po nekolikate pripadam jako hlupak. Nemam dostatek informaci co detem je nebo proc jim co predepisuje. Nechci aby si se mnou dlouze povidala, ale rada bych mela alespon zakladni informace. Vetsinou vse probiha uplne mlcky.

K pani doktorce jsem prestala se svymi dcerami chodit, vubec ji neslysim, nekonumikuje a o nicem sama aktivne rodice neinformuje. Na vse se musim ptat a pripada mi, ze se doprosuji informaci. Mrzi me to, jinak jsme s prostredim byli spokojeni.

S negativním hodnocením Dr. Maternové nesouhlasím. Moji dceru ošetřuje od jejího narození a s její péčí jsem spokojena. Myslím, že antibiotika předepisuje, když je to potřeba a pokud si není jistá, udělá vyšetření CRP. Že nechává děti po nemoci dlouho doma je logické - když jsou oslabené po nemoci, v MŠ hned zase něco chytnou a jsou doma o to déle. A co se týče úrovně odbornosti - jste vy ostatní přispěvatelé lékaři, že to můžete takhle od boku posoudit? Já bych si na to netroufla. Paní doktorku hodnotím kladně.

K této lékařce jsme chodili asi prvního půl roku, syn byl zdravý, takže moc zkušeností s léčením nemáme.
Ale je mi velmi nesympatická, skoro vůbec nic neřekne (nejsem sice matka, která by potřebovala vědět, jakou si má koupit mastičku na zadeček apod., ale i tak). Chtěla jsem odložit očkování, to sice docela šlo, ale ne o moc. Ale nepovinná nenabízí.
Jinak ordinace je příjemná, čekací doba super, téměř nikdy jsme nečekali, max. 10 minut. Ord. hodiny jsou rozdělené na zdravé a nemocné. Sestřička je naopak velmi sympatická a milá.

Pani doktorka je sice ticha a moc informaci o nemoci nepoda, deti opravdu nechava hodne dlouho po nemoci doma, ale vzdy, kdyz jsme rekonvalescenci zkratili, deti si nemoc ze skolek dotahly znovu... Asi nejakou tu praxi ma. Dcera ma alergii na lepek - na gastro nas odeslala sice az po 3 mesicich, ale jeji priznaky nebyly typicke - mela pouze nafouknute bricho. Syn zase jako maly modral - na kardio jsme byli odeslani OKAMZITE. Musim rict, ze nic nezanedbala, antibiotika predepisuje az po delsim uvazeni, rozhodne ne na vsechno! A navic cte odborne clanky a vzdelava se, coz u praktiku rozhodne neni uplne bezna vec. Navic obe deti ji maji rady a rozhodne se ji neboji.

Bohužel musím potvrdit většinu hodnocení na Mudr. Maternovou. Mám s ní velice spatnou zkušenost. Dovolila jsem si jí o víkendu rano v 9.30 hod. zavolat, kdy moje půlroční dcera měla 40st. horečky, co mám dělat , a když jsem jí v pondělí ráno navštívila , řekla si za probuzení ráno o vikendu detská pediatrička 200Kč, že jsem si jí dovolila vzbudit a volat!!!! Přijde mi to naprosto nehorazné vzhledem k tomu, jaký obor DETI si tato vystudovaná osoba , který jako lékařka složila slib , zvolila!!!! Toto mě nutí, že vyhledávám nového pediatra!!!

Paní doktorku jsem zvolila proto, že má dcera byla nedonošená a paní MUDr. Maternová byla blízko, tak co kdyby něco... Bohužel jsem se velmi přepočítala. Paní doktorka je velmi tichá, sama nám nesděluje žádné informace, na vše nasazuje ATB. Jakmile byl problém, nikdy ho neřešila adekvátně. Dcera skončila díky paní MUDr. na Karláku v nemocnici na kapačkách. A to jsem paní doktorce pořád volala, zda je to v pořádku, že po ATB hrozně zvrací, nemůže jíst, má průjem. Dle paní MUDr. je to prý normální reakce na ATB. Potom, co moje dcera už nemohla ani chodit, jsme ji s manželem naložili do auta a jeli do nemocnice (to už dcera měla v 5 letech 12kg!) a tam už byl i problém jí vůbec vzít krev a zavést kanilu, jak byla dehydratovaná. Na konec nám na Karláku nezávisle na sobě 3 lékaři potvrdili, že dera nemá angínu a nasazení ATB nebylo adekvátní. Těchto zkušeností máme několik včetně té, kdy se paní doktorka od problému distancovla, a když viděla, že je to vážné, tak poté prohlásila, že nám to přeci říkala, že máme jet do nemocnice. Bohužel nemohu doporučit.