Psychologická ordinace
Kaprova 14, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Psychologická ordinace Jiný

K panu doktorovi Kajukovi jsem chodila asi rok a půl, což byla neskutečná ztráta času. Většinou jsem u něj byla přes 2h, na což dopředu neupozorňuje, většinou mluví jen on a vy jste nuceni poslouchat. Vůbec neřešil, s jakým problémem jsem přišla, podle něj jsem byla naprosto v pořádku, jen jsem prý "přecitlivělá". Ano, pár docela zajímavých věcí mi řekl, ale určitě mi to nepomohlo v seberozvoji nebo k lepšímu psychickému stavu. Dokonce se stalo, že když mi náhle zemřel můj blízký a volala jsem si s panem doktorem, tak v jednu chvíli se zapomněl a začal si povídat s nějakou paní, co venčila psa a na mě úplně zapomněl, bez omluvy, úplně mě ignoroval a neexistovala jsem. Dlouho jsem pak byla raději bez psychologa, až teď mám skvělou terapeutku, která sice není "zadarmo", ale aspoň mi hodně pomohla, o 100% víc, než pan doktor Kajuk. Nedoporučuji.

Umístění: Psychologická ordinace Jiný

Velmi mi pomohl, nabizi jiny pohled na vase problemy, je pozorny a empaticky. Je pravda, ze nekdy stravi dost casu vlastnim vykladem, nekdy i zdanlive vasich problemu se netykajiciho. Myslim, ze je to proste soucast jeho terapie, snazi se v urcitou chvili odvest vasi pozornost. Nikdy se neurazi, pokud ho prerusite. Nikdy se mi nestalo, ze bych mu svuj problem nemela moznost vylozit a nebyla mi poskytnuta dostatecna pece.

Umístění: Psychologická ordinace Jiný

Opravdová ztráta času. Pan doktor mi od začátku skákal do řeči a následně dlouhosáhle vyprávěl nespočet příběhů jiných lidí, kolegů, kamarádů, pacientů.. V první polovině jsem se snažila získat zpět prostor, snažila jsem se vrátit k tématu - tedy k důvodu proč přicházím, nicméně opakovaně zcela marně. Pan doktor mi vždy znovu skočil do řeči a nedal se odradit od svého vyprávění, které mne nesmírně nudilo. V druhé polovině sezení jsem se rozhodla, že ho zkusím nechat vypovídat - zda mi dá následně prostor k tomu, abych mohla říct proč přicházím, něco o sobě či o svém trápení. Výsledek - mluvil celou dobu(!!!), evidentně velice nevypovídaný člověk. 10minut před koncem sezení jsem si začala balit své věci, stále mluvil, a poté mu skočila do řeči s tím, že to na další sezení nevidím, byl překvapený, chtěl mluvit dál, ale nakonec pochopil, že již nepřijdu. Začal se tedy snažit. Vysvětlila jsem stručně, že potřebuji více prostoru (95% času mluvil on :( ..)abych se mohla otevřít. Zeptal se mě s čím tedy přicházím? Omluvila jsem se s tím, že nejsem úplně schopná během 8mi minut před koncem sdělit celý svůj příběh. Ještě několikrát to zkoušel, ale já jsem měla úplné jasno - v tomto nechci pokračovat ani tomu dávat šanci. Chtěl kartičku pojištovny, aby to měl proplacené, uvnitř jsem přemýšlela o tom, kdo zaplatí tuto hodinu naslouchání věcem, které mě těžce nezajímají mě? .... Nedoporučuji. Psycholog má pomáhat Vám, ne Vy jemu. Psycholog má vyslechnout Vás, ne Vy jeho. Miliony jeho životních příběhů a příběhů lidí, které vůbec neznám - to je to jediné co si odnáším. Potřebovala jsem se trochu projít po Praze, abych ze sebe ten příval nevypovídanosti setřásla a šla zase vesele dál svým dnem. Byla to velká ztráta času - nedoporučuji.

Umístění: Psychologická ordinace

Mily pan, ale povidal jen o sobe a k terapii, alespon v mem pripade, nikdy nedoslo.
Byla jsem tam dvakrat. A nikdy nedoslo ani k tomu abych mu rekla, co bych s nim chtela resit.
Poprve jsem se mu predstavila, jmeno a co delam. A on zacal povidat, co si mysli o mem oboru, ktery studuju a pak presel plynule na historky z valky.
Podruhe jsem prisla a on si me nepamatoval. Opakovalo se to stejne. Predstavila jsem se mu a rekla, co studuju a on opetovne povidal sve historky a nazory.
Navic to nebyl dialog, ale monolog. Kdyby se aspon zeptal, jaky na to mam nazor ja (i kdyz se to terapie vubec netykalo). Ale on jen povidal nazory na ruzna temata, na ktere behem sveho monologu narazil.

Clovek, ktery nema problem s interakci s lidmi by ho asi zastavil. Ale kdyz je jedna z veci, kterou s nim chcete resit, prave tohle, tak tam jen sedite a snazite se udrzovat pozornost.
I tak si myslim, ze by psycholog nemel tolik mluvit. Zvlast o kompletne nerelevantnich tematech.

Umístění: Psychologická ordinace Deprese

Pan doktor, je velice vnímavý, pokud odbočí na jiné téma, klidně mu sdělte, že se chcete vrátit k jádru pudla. Spolupráce s ním mi už mnohokrát zachránila život. Jeho přístup mi vyhovuje, je přátelský, poskytuje nadhled a oporu.

Poskytne jiný pohled na problém, který vás trápí a nabídne řešení, které by Vás nenapadlo. Je trpělivý, klidný a velice vstřícný.

Pan doktor se choval naprosto bezhraničně - jednou sezení trvalo 40 minut, jindy 90, několikrát dokonce přes 2 hodiny, aniž bychom na tom byli dohodnutí. Na diagnostiku u něj byla i má kolegyně, pan doktor mi sdělil, jak v diagnostice dopadla! Cca 70 - 80% času konzultace mluvil on, což je u psychoterapie naprosto nestandardní a nemůže to být účinné - hodně z toho byly jeho vlastní příběhy - o vojně, o tom jak běhá - sice měly většinou v jeho podání nějakou souvislost s mými problémy, avšak byl více u svého chápání mého problému, než u toho, jak jej vnímám já. Sice pracoval na pojišťovnu, tzn. pro mne "zadarmo", avšak po nějaké době mi chození k němu přišlo jako ztráta času. Za dobu našeho setkávání víc vím z jeho vyprávění o něm, než co ví on o mě.

X

Pan doktor Kajuk, přesně odhadl diagnózu mého expřítele. Hodně mi pomohl, rozluštil pro mě záhadu. Ale s jeho názory na problematiku střídavé péče nesouhlasím.

Velmi lidský přístup, pochopení pto Vaše problémy, skutečný zájem o pacienta.

Přístup, komunikaci, profesionalitu na jedničku vlastně všechno na jedničku, sám jsem si ho vyhledal, sám jsem chtěl pomoci, a vybral jsem dobře. Pomohl už po prvním sezení, nedám na něj dopustit a doporučil jsem ho už mnoha lidem.