lékařský dům MEDICINA PLUS
Hvězdova 1601, Praha

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

U p. doktora Svobodu jsem byl na EMG (elektromyografii) na Hvězdové 1601 v Praze. Před cca. měsícem jsem si při nehodě vyhodil koleno, potrhal vazy.. Za sebou už mam jednu operaci, další mně čeká. Bohužel jsem si u toho poškodil i nerv, který ovládá kotník.

Poté, co jsem si přečetl zážitky lidí z EMG vyšetření, měl jsem z tohoto vyšetření strach. Jelikož jsem technik, předem jsem si nastudoval, co se u EMG dělá, co je výstupem, taky jsem si nastudoval informace o poraněních nervů, anatomii apod.

Pán doktor i jeho sestřička na mně ale hned zapůsobili tím nejlepším dojmem. Pán doktor mi celé vyšetření komentoval a to laicky i odborně, takže jsem tomu i docela rozuměl. EMG není nic příjemné, ale pán doktor mně na každý impulz upozornil, omlouval se za bolest a postupně komentoval zjištěné výsledky.

Hodně se mi líbilo i to, že pán doktor jasně řekl, co je cílem vyšetření i co je cílem pro celkové vyléčení. Je na něm vidět, že nechce pouze udělat vyšetření a vystavit z něho papír, ale má zájem i na celkovém dlouhodobém doléčení. S tímto přístupem se bohužel často nesetkávám.

Poškození nervu mám dost velké (90% motoricky, 75% sensitivně) a za další 3 měsíce mám přijít na další vyšetření, abychom zjistili pokrok v regeneraci nervu. I když vím, co to obnáší, na další vyšetření pojedu téměř s radostí. Do té doby mam zatím předepsané nějaké léky/vitamíny B a rehabilitace.

Pokud se někdo musí objednat na EMG, p. doktora Svobodu doporučuji na 100%. Kromě věcí, které jsem zmínil, mně objednali do 1 týdne od zavolání. V jiných případech to bylo 3-6 týdnů, co jsem si nemohl dovolit, protože na výsledky EMG čeká můj ortopéd.

Ján Regeš