Prof. MUDr. Karel Šonka Dr.Sc.

Neurolog Více

Praha 1 adresa

Centrum pro poruchy spánku a bdění, Neurologická klinika VFN v Praze
Kateřinská 30, Praha

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Skvělý doktor, věnoval mi tři hodiny, potíže, které jsem nemohla s nikým jiným řešit, protože jim nerozumněl zjistil velice pečlivě, doporučil mi léčbu, která mi zabrala. Trvalo než jsem se tam dostala, pacientů je neskutečné množství, to samé v PCP v Bohnicích, kde je snad 10 lékařů a odbavují pacienty kvalitně a bez prodlevy. Neurolog mi napsal doporučení na mou žádost právě do Kateřinské. Po dvou měsících jsem se ozvala emailem, kde jsem se připomněla a požádala o sdělení termínu. Vyšetření bylo detailní a pro mou další léčbu velice přínosné (u jiného lékaře, specialisty vhodného na moje potíže). Předtím jsem svou nespavost řešila s obvodním lékařem a i psychiatr v tomto může pomoci. Pokud bych se nedostala do této laboratoře, tak bych zkusila jinou. S doporučením od neurologa, který napíše zprávu detailně a je názoru, že potřebuji problém řešit se specialistou se nebudu stydět vyžadovat vyšetření. Platím zdravotní, mám problém, tak ho řeším. Dovolím si reagovat na negativní příspěvěk pí Nodlové: 30 let neřešit problém a vinu alibisticky hodit na doktora, jako by byl jediný na světě, to nesvědčí o snaze se vyléčit, ale najít viníka (samozřejmě v někom jiném). Pokud byl doktor Šonka poslední šancí, tak jste místo proklínání měla vložit energii do toho, abyste doložila závažnost vaší nemoci a dojít na místo osobně. Já nespala 5 dní v kuse, byla jsem troska a stačilo mi pár rad, dodržovat je, užívat léky (které mohou předepsat i jiní lékaři) a být trpělivá pár měsíců. A to kromě nespavosti mám i další 4 diagnozy. Pokud před spaním už tricet let proklínáte a jste plná vzteku, tak se vyspíte asi až na hřbitově, pardon za upřímnost..

V péči pana dr. Šonky jsem již přes 30let. Jeho předchůdce byl pan doc, Roth. Je mi 57 let . V roce 89 zemřel dr. Roth, světová kapacita na poruchy spánku. Tuto poradnu lidí s poruchami spánku po něm přebral a s obrovským nasazením pro postižené lidi pracuje usilovně dr. prof CSCpan K. Šonka. Mohu posoudit, jaké obrovské kroky a vývoj kupředu dokázal dr. K. Šonka. Postupně jsem brala léky, které on zajistil, tehdy i náročně testoval, spolupracuje s nejvyspělejšími pracovišti na světové úrovni.Jeho práce je dokonalá,velmi potřebná pro nás. Choroba neni vidět, ale trpí se u ní moc, nehledě o zdrav, riziku, které s sebou tato choroba nese, Např já, nekouřím, jsem abstinent a ve 48 letech jsem po bypassu.Jsou to následky Narkolepsie.Děkuji moc dr Šonkovi i jeho celému týmu psycholožce , asistentce a lékařům za to, že mi pomáhají ochotně procházet životem co nejkvalitnějšim způsobem. Ludvíková Olga pacientka.

Nikdy nezapomenu dr. Šonkovi, že mne nepřijal ani nevyšetřil, když jsem v roce 1999 těžce onemocněla "chronickou nespavostí". Nespala jsem třeba tři-čtyři dny vkuse, nebyla jsem schopna vnímat, pohybovat se, jíst, komunikovat, žít ... Jako poslední možnost mne poslali do spánkové poradny dr.Šonka, nepřijal mne, ani se se mnou nezabýval. Od té doby je ze mne "mrzák" - život je peklo a proklínám ten den, kdy mne poslali za dr. Šonkou.