Adresa

Psychiatrické ordinace
Cholupická 27/687, Praha

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR + 2 Více


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Zkušenosti

O mně

Poskytujeme odbornou péči v celém oboru psychiatrie.
Kromě psychofarmakologické léčby se zaměřujeme i na psychoterapii.
Všechny služby j...

Více

Léčené nemoci

  • Poruchy nálady (deprese, bipolární porucha, ...)
  • Reakce na stres
  • Posttraumatická porucha
Zobrazit všechny léčené nemoci

Specializace

  • psychiatrie
  • psychoterapie

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Jana Pluháčková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,

v minulosti jsem měla těžké stavy úzkostí a panické ataky. Teď je to víceméně v pořádku, ale pořád mám z něčeho strach. Přemýšlím co se může stát, nad smrtí, nad smyslem života a nevidím v něm význam. Pořád počítám roky, kolik mi asi zbývá, jak přijmu smrt atď. Radši ani nechci děti protože se bojím že se jim něco stane. Mám skvělou práci, bez stresu, hezký byt, vlastně "všechno" co by si člověk přál ale pořád nejsem spokojená. Před asi měsícem se mi objevili zdravotní potíže. Mám pořád jakoby pocit nutkání na močení a "svědí" mě močový měchýř. Lékaři na nic nemohou přijít. Ale už je to nesnesitelný a myslím na to že kdyby to mělo pretrvávat celý život tak to prostě nezvládnu. Vždy se rozpláču už z té zoufalosti že nevím co s tím. Dělali mi různé testy ale vše je v pořádku. Říkají že to může být i psychosomatická nemoc. Chtěla jsem psychologa anebo psychoterapeuta i předtím aby mi pomohl najít cestu jak se dostat z těch strachů a nepřemýšlet tolik nad smyslem života. Ale byla bych ráda kdyby byl znalej i v oboru psychosomatiky. Hledám někoho na Praze 4, 2, 3. Je možné že tato nemoc je psychického původu. Setkal se s tím už někdo? Děkuji moc.

Dobrý den, je dobře, že se snažíte vaše obtíže objasnit a řešit. S psychosomatickými potížemi se setkává snad každý psychiatr a psycholog, jsou časté (včetně těch, které popisujte vy konkrétně). Někdy postačí intenzivní psychoterapie, jindy je s výhodou kromě psychoterapie i nasazení medikace, která pozitivně ovlivní Vámi popisované obavy, úzkosti i samotné psychosomatické potíže.

MUDr. Jana Pluháčková

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, užívám rok na úzkostně depresivní stavy prosulpin 100mg ráno, aurorix 150mg ráno a večer a na spaní 15 mg mirtazapin, poslední měsíc se mi udělalo vždy jednou týdně špatně, myslel jsem že je to z léků tak jsem je na dva dny vysadil, asi jsem to neměl dělat prášky jsem hned nasadil zpět ale začal jsem mít nechutenství, nespavost, studený pot atd., zajímalo by mě jestli je to nějaký syndrom z vysazení a kdy se mi to vrátí do normálu, k dr. jdu ve středu .Vím že toho máte hodně, poprosil bych o rychlou odpověď. Děkuji moc

Dobrý den, Vámi popisované zakolísání stavu s vysazením a nasazením může souviset, užíváte dohromady spíše vyšší dávky, proto je dobré léky vysazovat a nasazovat postupně. Úprava stavu je individuální (dny-týdny). JP

MUDr. Jana Pluháčková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.