FNKV Oftalmologická klinika
Šrobárova 50, Praha

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Deli Křížová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý deň,mám problém s pravim okem asi mesic vidím zahmlené.
Chodím ku doktorom do Trinca zaťim to je iba o kvapkách a mastiach.
Brali mi steri z oka na virusi,herpesia chlamýdie zaťim negatívne.
Cítim že v oku Neco je ale není chodím tam skoro každý týždeň ,asi pred mesiacom
som tam mal teliesko to mi vybrali a doteraz má oko štipe ,slzy a vyberám z oka
ako keby špinavé slzy.Doktory sú v pohode ale už je to dlho neviem čo mám robiť.
S pozdravom Tomáš

Dobrý den, těžko se odpovídá na Váš dotaz, protože obtíže co popisujete můžou být způsobeny hned několika problémy.
Každopádně, pokud jste měl před měsícem tělísko v oku, mohlo zanechat jizvu na rohovce, která způsobuje zamlžené vidění. Tento stav by se měl postupem času mírně zlepšit, je ale možné, že vidění již 100% nikdy nebude. Hojení jizvy taktéž může způsobovat slzení a pocit dalšího tělíska. Pokud bylo ale celé vyndané a stav nebyl nijak komplikován, měl byste být za měsíc již bez obtíží. Doporučila bych Vám se Vašeho lékaře přímo zeptat, jaký má předpoklad na dobu léčení, on zná Vaše oko nejlépe. S pozdravem, MUDr. Křížová

MUDr. Deli Křížová

Dobrý den, je mi 23 let a již asi půl roku mě trápí pálení obou očí. Nejvíce se to projevuje ráno po probuzení, oči jsou někdy zalepené a občas mně bolí vější koutek levého oka. Všiml jsem si častějšího vypadávání řas, oči se mi zdají také trochu nateklé a jakoby těžké. Na zmírnění si kapu kapky OPTIVE, které moje obtíže většinou trochu zmírní. Navštívil jsem svého očního lékaře a ten mi zdělil, že mám zánět spojivek a předepsal mi kapky MAXITROL. Dočetl jsem se, že obsahují kortikoidy a měly by se užívat velmi opatrně. Rád bych se proto zeptal, zda neexistují "šetrnější" kapky (bez kortikoidů) na moje obtíže? Popřípadě mi mohli poradit nějaký postup jak můj stav řešit. Mockrát děkuji za odpověď. Josef

Dobrý den, potíže které popisujete jsou velmi časté při syndromu suchého oka, čemu nasvědčuje i fakt, že Vám přechodně pomůžou kapky Optive. Potíže s nateklými víčky se objevují u chronické blefaritidy, tedy zánětu víček, který je častou příčinou vzniku syndromu suchého oka. Na tyto potíže by mohl Maxitrol přechodně pomoci, ale mnohem důležitější je provádět hygienu a masáže očních víček, co Vám potíže může natrvalo odstranit. Ráda Vás naučím, jak tyto masáže provádět. Dále je důležité do stravy přidat Omega mastné kyselin, buď v přirozené formě, nebo ve formě kapslí.
Hezký den, MUDr. Deli Křížová

MUDr. Deli Křížová