MUDr. Zuzana Solarová vystudovala Karlovu univerzitu v Praze, obor všeobecné lékařství, atestovala z diabetologie a endokrinologie. Absolvovala st...

• Diabetes mellitus 1. typu

Inzulínová pumpa

Klinické vyšetření

Krevní test

DIAvize diabetologické a endokrinologické centrum

Vyšetření hladiny cukru v krvi

Vyšetření moči

DIAvize diabetologické a endokrinologické centrum

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, jsem v 7. týdnu těhotenství a vzhledem k hypothyreoze v rodině jsem si nechala jako samoplátce odebrat krev na vyšetření štítné žlázy. Výsledné hodnoty jsou TSH 3.77 uIU/ml, fT4 16.69 pmol/l, anti-TPO 7.66 IU/ml. Dle vyjádření laboratoře jsou hodnoty v normě, nicméně v 1. trimestru těhotenství se uvádějí nižší limity pro TSH, podle zdroje a použité analytické metody obvykle horni limit 2.5-3.8 uIU/ml. Je na místě kontaktovat endokrinologa, může uvedená hodnota TSH negativně ovlivnit těhotenství? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, v I. trimestru jsou opravdu kritéria přísnější, bude jistě dobré, abyste se nechala vyšetřit endokrinologem, vezměte s sebou k vyšetření i výsledky z laboratoře. Objednat se můžete například do naší ambulance DiaVize.

MUDr. Zuzana Solarová

• Dobrý den chci se zeptat zda přijímáte i s tehotenskou cukrovkou? Jestli bych k Vám mohla docházet do ambulance děkuji

Ano

MUDr. Zuzana Solarová