Psychiatrie pro děti a dorost
Blanická 25, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

S paní doktorkou jsem velice spokojen. To, že nechce dětem a dospívajícím předepisovat návykové léky typu neurolu, naprosto chápu - mnohdy mohou ještě více uškodit. Díky otevřenému a humornému přístupu se vždy cítím uvolněně a na každou další návštěvu se těším. A ještě jedna rada pro nespokojence - pokud pořád budete "sedět v koutě" a naříkat nad sebou, jak jste nemocní a psychicky na dně, ze svých problémů se nevyhrabete. Zkuste svou situaci brát s nadhledem a optimismem. Funguje to :-)

S paní doktorkou mám bohužel též negativní zkušenosti.
Paní doktorka nejspíše trpí jakýmisi předsudky vůči dospívajícím, či co. Rozumím tomu, že se snaží používat slovník mládeže, ale to, jak se mnou mluvila bylo moc i na mě. Nežádala jsem žádné návykové léky, nekouřila jsem. I přesto mě upozornila na to, ať od ní neočekávám léky na uklidnění, a že kouření považuje za drogu.
Za paní doktorkou mě poslal pediatr s problémy žaludeční neurózy, úzkostem a panickým záchvatům, při kterých jsem se nemohla ovládnout.
První návštěva vypadala tak, že ode mě paní doktorka chtěla charakterisovat rodinné příslušníky. Když se chtěla zeptat na to, zda mám nějakou známost a jak daleko jsme (to naprosto chápu, protože tento údaj je důležitý), zeptala se tak neohrabaně až se mi zvedal žaludek.
Na druhé návštěvě, kde jsem byla již bez matky na mě paní doktorka křičela a chovala se hodně nepříjemně, když jsem jela domů neudržela jsem slzy v autobuse a už jsem za ní nikdy nešla.
Když se můj problém začal zhoršovat rozhodla jsem se nalézt jiného člověka, který by mi mohl pomoci. Naštěstí jsem se dostala do rukou pana doktora Honzáka. Je to moc milý pan doktor, je klidný, poslouchá, vypráví příběhy, dává rady a z jeho návštěv odcházím s pocitem lehkosti.
Řekla jsem mu o paní Peterové a on řekl: Není dobré, když chtějí lidé s problémy řešit ještě problémy někoho dalšího.

chovala jsem se slušně...jako dětský psychiatr je MOŽNÁ dobrá...jsem hrubě nespokojena...jojo, kritizovat umí každý, v tomto případě každá. Slečny, dámy, nebo jak vás nazvat, dopisujte raději na recepty. Rozumíte jistě všemu, jak je zřejmé z vašich reakcí, ale, a to zdůrazňuji, někdy si, vy ... musíte prostě v životě poradit samy - a pokud už někoho žádáte o pomoc, rozhodně ho nekritizujte, snaží se vám pravděpodobně porozumět. Ondřej Kosina

Jsem hrubě nespokojena. Nedovede odhalit vůbec nic!! Hned nazačátku mi řekne že od ní nedostanu žádné léky, pro výrobu drog (přestože absolutně neví s čím přicházím, zda léky potřebuji a co jsem zač.) A nakonec se dozvíte, že je to všechno váš problém a ona vám s ním pomoci nedokáže.
Jako psychiatr pro malé děti je nejspíš dobrá protože nemusí řešit nic složitého, žádné procesy, žádné léky, žádné poruchy - jen a pouze zjevné a jasné příčiny. Je moc hrr.

Paní doktorka je asi skutečně lepší pro malé děti, než pro dorost. Unáhlené závěry, škatulkování, neprofesionalita, necitlivost. "Práškovací" první návštěva působila dobře. Po této zkušenosti si rozmyslím, zda má pro mě taková péče smysl. Uvítání ve stylu: "co tady zase děláš", nedůvěra (paní doktorce evidentně připadalo hrozně zvláštní, že nepotřebuji ve svých šestnácti letech kouřit, ani pít alkohol). Aniž by cokoliv věděla, křičela ať si udělám pořádek v osobním životě. V její ordinaci celou dobu tikají hodiny -tik tak tik tak tik tak - ticho. Používat před emetofobiakem výrazy jako "blití", "to vyšetření je stejně hnusný" a nakonec - "hoď kdyžtak na záznamník, že už nepřijdeš". Po mé dlouhé cestě a překonávání, abych se dostala k odoborníkovi, jsem odcházela se slzami v očích a zklamaná. Řekla mi: "tady žádná pomoc neexistuje". Léčba ve formě homeopatických přípravků (klidně tři najednou), a tzv. relaxace (je krásný slunečný den, a cítím se dobře). Mám pocit, že mě hodila do špatného pytle. Nesedli jsme si asi ani jako lidé. Z jejích návštěv jsem odcházela apatická. Nesnažila se zjistit, co mě opravdu trápí, introverty považuje asi za nějaký póvl se kterým se nemá cenu zabývat. "Máš přítele?" Ano. "A lezete spolu do postele nebo se vodíte v parku za ručičky?" Co k tomu dodat...
Chovala jsem se slušně a naivně jsem si myslela, že ona se bude chovat slušně také.

P.Mudr.Petrová je úžasná lékařka a nejen lékařka i jako člověk samotný.Dokáže spojit uvěřitelné s neuvěřitelným a je to znát na výsledcích spolupráce dětí.

P.Dr.děkuji Vám za vše co pro mého syna i mne děláte. Šindlerová

Paní doktorka možná umí léčit děti, které mají problémy s pomočováním, nicméně o psych. poruchách jako takových toho skutečně moc neví. Hned ze začátku se mě pokusila přesunout na dospělé oddělení s tím, že v ordinaci vlastně nikdy neměla nikoho skutečně "vyšinutého".
Tíživá situace a vyhrocené vztahy v mé rodině jí přišly vtipné a nijak se nerozpakovala se jim smát. Když jsem se jí svěřila s myšlenkami na sebevraždu, nijak na to nereagovala. Naprosto nevnímá, co já říkáte - na vše se ptá několikrát. Neustále pošilhává po hodinách a stěžuje si, že ji vlastně zdržujete, a že pracuje až moc hodin. Pokud kouříte, nazve vás feťákem. Neustále telefonuje. Za všechno si vlastně můžete sami.
Po posledním sezení jsem se zhroutila a nebyla schopná několik dní fungovat.
Nedoporučuji, měním psychiatra.

Výborný přístup, nebojí se nepopulárníách opatření, které pacientovi pomohou. Pochopení a přesná diagnostika, práce s jinými - týmová práce a propojení s jinými pracovišti.

ke psaní názorů na paní doktorku se velmi rád připojím s tím, že paní doktorka Peterová patří k mému dětství...víc asi psát ani nemusím

Ondřej Kosina

paní doktorka je skvělí psychiatr! dřív mi to nepřišlo,ale teď když se podívám zpět tak sem strašně rádaže sem kní chodila a že mi pomohla se dostat ze srabu. Sem jí zato moc vděčná.
Je vážně nejlepší! A kdo tvrdí opak je blázen!!!
Káťa Š.