Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Matice školské 17, České Budějovice
Ambulantní klinická psychologie

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

• Trauma
  • Deprese
  • Emoční poruchy

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Souhlasím s dříve uvedenými negativními názory , přesně vystihují způsob terapií PHDr.Forsta. Vyhledal jsem tohoto doktora ,aby nám pomohl překonat manželskou krizi, za 3/4 roku jeho terapií se však náš vztah ještě vyhrotil a skončil rozvodem. Neřeší podstatu problému , ale povrchní dojem z přítomných při skupinové terapii, ihned na začátku se tedy přikloní k tomu, kdo se přetvářkou snaží budit dobrý dojem a pak pomáhá tlačit pouze na druhého z dvojice, který se snaží být otevřený. Je sebestředný a pokud se mu názor klienta na jeho řízení terapie nelíbí , tak velice ostře reaguje, nedokáže být nad věcí a pomáhá pouze tlačit jednomu z dvojice na toho druhého , kterého si vybral na začátku jako toho "lepšího",nevadil by mi tlak na mou osobu (proto jsem ho za nás vyhledal) ale čekal bych vyváženost tohoto tlaku (vždy je chyba na obou stranách), chce mít klienta na kterého tlačí pod kontrolou a nepřipustí jakékoli podněty či argumenty , které by zpochybnovali jeho prvotní úsudek.Je jednostranně jízlivý , zesměšňuje, často reaguje podrážděně pokud nesouhlasí s tím co mu klient sděluje či se stylem jeho komunikace. Zapomíná či vůbec neřeší zásadní problémy , které již byly probrány a zaobírá se řešením pouze malicherností , které se probírají na té konkrétní terapii. U skupinové terapie hodnotí člověka podle toho jaký na něj dělá povrchní dojem a nesnaží se proniknout do podstaty osobnosti.Velmi mne mrzí, že jsem si níže uvedené názory nepřečetl dříve , vyhledal bych jiného psychoterapeuta, jelikož se potvrdili a měli bychom tak šanci pro naše děti vztah zachránit.Možná je dobrý na individuální terapie (nevím), ale na skupinovou terapii ho nemohu doporučit, situace ve vztahu spíše vyhrotí než uklidní.

PhDr. Vladimír Forst

Pochopitelně vím, od koho uvedený názor pochází, i kdyby nebyly přítomny iniciály J.K., bylo by to zřejmé. I proto zkusím zareagovat. Kdybych si tohle přečetl o odborníku, ke kterému se chystám, asi bych opravdu šel a hledal někoho jiného. Opět znova žasnu, jak se dají věci "prezentovat jinak", pokusím se vyjádřit stručně.
Představte si, že jste relativně inteligentní a dobře se vyjadřující klient, ale jste vybaven jistým egoismem a tvrdohlavostí a máte proto problémy ve vztazích, včetně partnerského. Jdete k psychologovi, ten si Vaší tvrdohlavosti a zaujatosti sebou všimne. Asi Vám chce pomoci a tak Vám k tomu něco naznačuje. Ale Vás v danou chvíli zajímá - protože jste sebou a jen sebou zaujatý - jen a jen výsledek. Dopadne do tak, že ani terapie /zde asi napůl párová a individuální/ nepomůže a Vy pak hledáte viníka. A protože jaksi platí, že chyba přece není na Vaší straně, ale u druhých, tak si vezmete na paškál toho terapeuta a pomstíte se mu. V době internetu a možnosti klientských zpětných vazeb mu to osladíte třeba na znamylekar.cz. Nemohu a nechci rozebírat co je a není pravda v hodnocení J.K. na mou osobu, jenom konstatuji, že když jste takový, jak jsem naznačil, tak Vás nezajímá JAK jste nezvládl svou krizi v manželství, JAK jste nezvládl komunikaci se ženou a terapeutem, ale zajímá Vás jen ŽE je výsledek špatný.
S malou schopností vidět vlastní odpovědnost a chyby se v naší práci prostě setkáváme dost často, a proto takovéhle posudky čas od času budou. Jediný způsob, jak je nedostávat by vypadal tak, že bychom nepříjemné, tvrdohlavé a dohadující se klienty po pár sezení odeslali někam jinam.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie

Pokud trpíte komunikačními zlozvyky, pravděpodbně si s panem Forstem budete mít problém porozumět. Komunikační zlozvyky mu vadí a značně na ně reaguje. Pokud je ve vaší hlavě více než jeden problém, raději se panu Forstovi vyhněte a hledejte pomoc jinde. Informace z dalších recenzí, že pan Forst říká věci na rovinu, je pravdivá. To by mi vyhovovalo, pokud by to vedlo k nějakému řešení. Jenže při neporozumění je sdělení, toho co si pan terapeut myslí, na škodu a odnesete si jen nepříjemný zážitek.

PhDr. Vladimír Forst

Nemám ve zvyku na názory pacientů zde reagovat, ale zde učiním výjimku. Pan Michal ve svém sdělení viditelně usiluje o to, aby působil dojmem poučeného pacienta a zkušeného člověka, který se vyzná v lidech (i v odbornících) a umí se vyjadřovat. Navíc - zdá se mi - chce vyvolat dojem, že je emočně "nad věcí" a vnitřně v klidu. Pokouší se zevšeobecňovat (komunikační zlozvyky, "v hlavě víc než jeden problém apod.) a tím dále vyvolat dojem bystrého a nestranného pozorovatele, který se zde rád podělí o zkušenost a druhým poradí ke komu jít či nejít. Důvod proč sem tentokrát píšu, spočívá v tom, že to vidím úplně jinak a vadí mi to. Jedná se o pacienta, kterého jsem den předtím, nežli napsal svůj příspěvek viděl poprvé a naposledy. Spolupráci jsem mu odmítl, nedošel jsem k názoru, že má motivaci a celkově předpoklady k tomu, aby se tím posunul. Kdyby na mou adresu napsal: odmítl mne, naštvalo mě to, vidím se jinak, než mě vidí doktor, to bych bral. Ale to, že se po jedné schůzce pasuje na "experta na psychology" a snaží se skrýt svou frustraci a poškodit toho, kdo mu nevyšel vstříc, to mi vadí. Vladimír Forst

Umístění: Ambulantní klinická psychologie

Jsem v péči odborníků 20 let a za tu dobu jsem jich vystřídala několik. Nikdy jsem ale úplně necítila to správného propojení a soulad. Dr. Forst je terapeut, na kterého jsem celou tu dobu čekala.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie

Ztracene 4 roky, posun minimalni. Sezeni v 99% nezacne vcas, ve spouste pripadu pan doktor behem sezeni vyrizuje telefonaty a smsky, nacez neni schopen navazat. Tvrdi, ze do cloveka nevidi, ale vsechno vi nejlip. Epatie nulova. Metafory a pribehy ze zivota naprosto o nicem. Vyhovuje mu moc nad pacientem. Naprosto nesnese kritiku. Pred koncem sezeni casto necha tema otevrene, protoze uz neni cas, ale na dalsim sezeni si nemuze vzpomenout, co jsme to vlastne probirali. Mam ve svem okoli dalsi 3 lidi s o mnoho kratsi zkusenosti, ale vsechny jsou stejne. Skoda, ze jsem uveril, ze zmena neprijde jen tak, ale je to na dlouho. Rozhodne bych za sezeni s timto lekarem neplatil.

Po přečtení názorů zde, jsem zvolil právě pana Forsta a rozhodně toho nelituji, (jeho přístup možná není "ten milej strejda od vedle" ale rozhodně vám pomůže) už po prvním sezení jsem měl v hlavě více otázek sám na sebe než kdy jindy :) zároveň jsem si je do dalšího sezení zodpověděl a jsem spokojenější :) šťastnější :) mohu říct, že je to jen o přístupu toho daného jedince. Pokud se chcete jen vypovídat najděte si nějakého kamaráda ;) pokud však chcete opravdu s daným/i problémem/y pomoct je jasnou volbou právě pan Forst. Věřte, že i kdyby vás měl dostat při prvním sezení do kolen, nedělá to pro nic za nic. Všechno začíná právě a pouze u VÁS. Děkuji pane doktore. Oplt S.

Názor přidán dne 13.09.11 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Názor přidán dne 21.07.11 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Názor přidán dne 10.07.11 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Názor přidán dne 31.05.11 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Musím si dovolit nesouhlasit s níže napsanými názory o nedostatku empatie, pochopení, atd. Pokud chcete, aby se vaše problémy návštěvou u psychologa řešily samy, pak vězte, že jste si spletli slovo "psycholog" se slovem "psychiatr". To je totiž ten váš vysněný odborník, který vám předepíše ty kouzelné pilulky, které vyřeší všechny problémy za vás. K psychologovi běžte tehdy, pokud nechcete brát oblbováky a jste schopni přijímat konstruktivně kritické připomínky, a prostřednictvím jich si uvědomit, na čem byste měli na sobě pracovat, aby se kvalita vašeho života konečně zlepšila. To, že někdo vyřeší své problémy nejhorším možným způsobem, je velmi politováníhodně, vyjadřuji svou nejhlubší soustrast, ale taková věc může mít stovku dalších příčin...nikdy není nic tak jednoduché, jak se může i našim nejbližším jevit, a právě proto taky vyhledáváme odborníka, aby nám pomohl s řešením těchto těžkých životních situací, ale nikoli je řešil za nás! Také pro mě bylo ze začátku těžké přijímat tyto konstruktivní připomínky, ale pak jsem si uvědomila přínos tohoto přístupu v porovnání s posloucháním jenom toho, "co chci slyšet". Vyžadovalo to sice mnohem více času na přemýšlení i mimo ordinaci, ale bohatě se mi to vyplatilo, a nyní na pana doktora nedám ani při nejmenším dopustit, rozhodně bych ho bez rozpaků doporučila i svým přátelům s tím, že tohle je opravdový odborník na lidskou duši.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Po 4 rande mě přítel řekl:bohužel tě předběhla jiná žena. Nedělej si vážné naděje. Jě mě to líto napsal. Rozešel se pomocí emailu. Nic tomu předtím nenasvědčovalo. Nějak se z takového chování nemohu vzpamatovat.

Dobrý den, budu stručný: v reakcích Vašeho už bývalého partnera vidím dva rysy - jistou necitlivost přístupu, která dává tušit lehkost a malou odpovědnost, s jakou tyto věci řeší - to za prvé. A za druhé pak jakýsi samozřejmý pocit převahy nad partnerkou, které se přece může stát, že ji jiná žena předběhne. On sám sebe asi vnímá jako ten střed kolem kterého se svět (a ženy) přece točí. Chápu Vaši bolest, ale v tomto případě jste neměla šťastnou ruku. Vladimír Forst

PhDr. Vladimír Forst

• Dobrý den, občas se budím v noci, většinou kolem 2-3 hodiny, párkrát i před 12. To by ještě nebylo nic divného, ale já se začnu třeba hned po probuzení třást. Hlavně teda v nohou pociťuju třes a nemůžu to zastavit, stav trvá okolo 10 minut. Nejspíš to souvisí s mojí psychikou, neustále se bojím, že mám nějakou závažnou nemoc, už skoro rok. Někdy je to lepší a nedělám si starosti vůbec, někdy horší a právě v tom období se v noci klepu. Myslím si, že to jsou panické ataky, ale nevím. Mám to třeba jednou za měsíc, společně s pocením.
    Nechci chodit na psychologii, protože přes den bývám obvykle v pořádku. Všechno se mi děje od doby, co jsem měla první záchvat, který byl ze všech nejhorší. Myslela jsem, že umřu.
    Co bych mohla udělat, abych se strachu a těchto stavů konečně zbavila? Abych pořád nemyslela na nejhorší?
    Je mi 18 let.
    Děkuji za odpověď.

Dobrý den, asi to nebude příliš uctivé vůči Vašemu věku 18 let, ale myslím, že zdůvodnění proč nejít za psychologem "přes den bývám obvykle v pořádku" mi připadá nedostačující a nešťastné. Vaše stavy, tak jak je popisujete, mi ale spíše připadají jako alarm, nežli jako něco, co už by konečně mělo odejít, jak píšete v závěru. Takže základ vhodného dalšího postupu vidím v tom, zda si necháte poradit anebo se budete dál držet toho, že tohle přece péči odborníka nepotřebuje. Podle mne potřebuje, mimo jiné protože čelíte nejen skrytému strachu, ale i podvědomé nechuti se jím zaobírat. Vladimír Forst

• Trauma
  • Deprese