Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Ambulantní klinická psychologie
Matice školské 17, České Budějovice

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Oborová zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zkušenosti


Specializace

  • klinická psychologie
  • psychoterapie

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

1 názor pacienta

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
O
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Myslím, že pan Forst je velice dobrý psycholog. Rozumí mi, i když jsem mladá. Naprosto chápe a rozumí mým myšlenkovým pochodům a dobře mě dokáže "usměrnit", když to potřebuji. Dokáže i ocenit, mimo řádky pochválit. Mám s ním dobrý vztah a vždy se k němu těším. Po každé návštěvě odcházím s čistou hlavou, odhlečená a spokojená. Mohu jen doporučit.

P
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Psychologické vyšetření mi kromě rehabilitace doporučila ORL lékařka. Sám nevím co je příčinou mých zdravotních problémů. Pan Forst po mne ale vyžadoval odpověď. Když jsem mu řekl, že opravdu nevím, tak mou odpověď označil za alibistickou a odmítl mne na vyšetření objednat. Možná bychom na vyšetření zjistili více. Setkání na mne udělalo dojem, že pan Forst stojí jen o dlouhodobé pacienty a nechce se zabývat případným psaním zprávy.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Ráda bych se zde podělila o pozitivní zkušenosti s terapií u pana doktora Forsta. K panu doktorovi docházím dlouhodobě, mám předešlou zkušenost i s jiným terapeutem… Jsem ráda, že mi byl doporučen právě pan doktor Forst! Vážím si jeho poctivého a upřímného přístupu. Svým empatickým vhledem mi pomohl zorientovat se a porozumět mým psychickým problémům v krizovém období. Pan doktor je ochotný se mnou konzultovat jakékoli problémy či nejistoty a poskytuje mi podnětnou zpětnou vazbu k danému tématu každého sezení. Přestože jsou jeho reakce někdy přímé a důrazné, jsem za ně vděčná, neboť je vnímám jako smysluplné impulsy k hlubšímu zamyšlení nad sebou. Po malých krocích se tak mohu posouvat dál k větší psychické rovnováze. Děkuji!

V
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Bohužel jedno veliké zklamání. Komunikace, empatie a hlavně porozumění ze strany pana Forsta na bodu mrazu. O spoždění pana Forsta 30 minut a délce schůzky pouho pouhých 20 minut raději ani nemluvě. Silně nedoporučuji.

PhDr. Vladimír Forst

Ne vždy se terapeut setká u klienta s patřičnou motivací a ochotou spolupracovat. Ne každý ale chápe, že když je ve svém zájmu o sebe takřka na nule, tak že sebevětší snaha terapeuta je k ničemu. Ne každý chápe, že prášky lze konzumovat, ale terapii nelze "konzumovat". V té je právě důležitý jistý zájem o to, co se ve mně děje a jistá ochota to aspoň trochu vyjádřit před terapeutem. A to byl právě případ pana V.K. (změnil si iniciály). Proto jsem s ním odmítl spolupracovat, občas se stává, že to s někým nejde a nepůjde, myslím, že se to dá poznat. Toto je pak výsledek, takto vypadá pomsta klienta den poté, co ho (po dvou sezeních, abych si byl jistý) odmítnete.

I
Ověřený profil
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Jsem opravdu spokojená. Pokud hledáte někoho s kým chcete skutečně mluvit upřímně a narovinu, tak PhDr. Forstovi je naprosto ten pravý. Naopak si myslím, že ten kdo by k panu doktorovi šel s úmysly si na něco hrát, tak by nepochodil. S každým dalším sezením se akorát ujišťuji v tom, že pan doktor je opravdu hodobóžový a hodný člověk. Těším se na každé další sezení. Někoho takového jsem opravdu potřebovala. Jsem za Vás ráda!

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Panu doktorovi děkuju, pomohl mi, doporučuji ho. A mé postřehy a omyly? Byl jsem naivní a myslel jsem si, že všechny moje problémy se vyřeší za 1 sezení:-) Dál jsem z počátku dokotovi nevěřil, dělal jsem hrdinu a nepouštěl mu informace a pocity jak doopravdy byly. V této etapě jsme se tak mou vinou neposunuli ani o píď a doktor byl odměřený. Teprve, když jsem komunikoval úplně otevřeně (maska hrdiny musela pryč:), začali jsme postupně nacházet řešení, a to má smyl. Vážím si Vás doktore a vážím si příležitosti konzultovat a posunout své trable!

P
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

K panu Forstovi chodím už dva roky a jsem opravdu ráda, že jsem si vybrala právě jeho. Za tu dobu mi opravdu moc pomohl. Četla jsem zde negativní zkušenosti, ale každý si musí najít toho správného psychologa, který mu bude vyhovovat. Mohu říci, že za tu dobu jsem udělala ve svém životě velký pokrok. Já za sebe mohu p. Forsta doporučit. A děkuji mu.

P
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Pan doktor mě pozorně vyslechl, velice rychle se zorientoval v mých problémech a šel přímo k věci. Citlivým způsobem pojmenoval problémy a hledal skryté vzorce pro mé chování. Probrali jsme dětství, výchovu, dospělost, vztahy v rodině i vztahy pracovní. Hned po první návštěvě mě posunul o velký kus dopředu. Pana doktora doporučuji všem, kteří na sobě chtějí poctivě pracovat a jsou připraveni nést zodpovědnost za své chování a rozhodování. Děkuji, pane doktore, velice jste mi pomohl.

J
Ověřený profil
Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Souhlasím s dříve uvedenými negativními názory , přesně vystihují způsob terapií PHDr.Forsta. Vyhledal jsem tohoto doktora ,aby nám pomohl překonat manželskou krizi, za 3/4 roku jeho terapií se však náš vztah ještě vyhrotil a skončil rozvodem. Neřeší podstatu problému , ale povrchní dojem z přítomných při skupinové terapii, ihned na začátku se tedy přikloní k tomu, kdo se přetvářkou snaží budit dobrý dojem a pak pomáhá tlačit pouze na druhého z dvojice, který se snaží být otevřený. Je sebestředný a pokud se mu názor klienta na jeho řízení terapie nelíbí , tak velice ostře reaguje, nedokáže být nad věcí a pomáhá pouze tlačit jednomu z dvojice na toho druhého , kterého si vybral na začátku jako toho "lepšího",nevadil by mi tlak na mou osobu (proto jsem ho za nás vyhledal) ale čekal bych vyváženost tohoto tlaku (vždy je chyba na obou stranách), chce mít klienta na kterého tlačí pod kontrolou a nepřipustí jakékoli podněty či argumenty , které by zpochybnovali jeho prvotní úsudek.Je jednostranně jízlivý , zesměšňuje, často reaguje podrážděně pokud nesouhlasí s tím co mu klient sděluje či se stylem jeho komunikace. Zapomíná či vůbec neřeší zásadní problémy , které již byly probrány a zaobírá se řešením pouze malicherností , které se probírají na té konkrétní terapii. U skupinové terapie hodnotí člověka podle toho jaký na něj dělá povrchní dojem a nesnaží se proniknout do podstaty osobnosti.Velmi mne mrzí, že jsem si níže uvedené názory nepřečetl dříve , vyhledal bych jiného psychoterapeuta, jelikož se potvrdili a měli bychom tak šanci pro naše děti vztah zachránit.Možná je dobrý na individuální terapie (nevím), ale na skupinovou terapii ho nemohu doporučit, situace ve vztahu spíše vyhrotí než uklidní.

PhDr. Vladimír Forst

Pochopitelně vím, od koho uvedený názor pochází, i kdyby nebyly přítomny iniciály J.K., bylo by to zřejmé. I proto zkusím zareagovat. Kdybych si tohle přečetl o odborníku, ke kterému se chystám, asi bych opravdu šel a hledal někoho jiného. Opět znova žasnu, jak se dají věci "prezentovat jinak", pokusím se vyjádřit stručně.
Představte si, že jste relativně inteligentní a dobře se vyjadřující klient, ale jste vybaven jistým egoismem a tvrdohlavostí a máte proto problémy ve vztazích, včetně partnerského. Jdete k psychologovi, ten si Vaší tvrdohlavosti a zaujatosti sebou všimne. Asi Vám chce pomoci a tak Vám k tomu něco naznačuje. Ale Vás v danou chvíli zajímá - protože jste sebou a jen sebou zaujatý - jen a jen výsledek. Dopadne do tak, že ani terapie /zde asi napůl párová a individuální/ nepomůže a Vy pak hledáte viníka. A protože jaksi platí, že chyba přece není na Vaší straně, ale u druhých, tak si vezmete na paškál toho terapeuta a pomstíte se mu. V době internetu a možnosti klientských zpětných vazeb mu to osladíte třeba na znamylekar.cz. Nemohu a nechci rozebírat co je a není pravda v hodnocení J.K. na mou osobu, jenom konstatuji, že když jste takový, jak jsem naznačil, tak Vás nezajímá JAK jste nezvládl svou krizi v manželství, JAK jste nezvládl komunikaci se ženou a terapeutem, ale zajímá Vás jen ŽE je výsledek špatný.
S malou schopností vidět vlastní odpovědnost a chyby se v naší práci prostě setkáváme dost často, a proto takovéhle posudky čas od času budou. Jediný způsob, jak je nedostávat by vypadal tak, že bychom nepříjemné, tvrdohlavé a dohadující se klienty po pár sezení odeslali někam jinam.
PhDr. Vladimír Forst

M
Ověřený profil
Umístění: Ambulantní klinická psychologie

Pokud trpíte komunikačními zlozvyky, pravděpodbně si s panem Forstem budete mít problém porozumět. Komunikační zlozvyky mu vadí a značně na ně reaguje. Pokud je ve vaší hlavě více než jeden problém, raději se panu Forstovi vyhněte a hledejte pomoc jinde. Informace z dalších recenzí, že pan Forst říká věci na rovinu, je pravdivá. To by mi vyhovovalo, pokud by to vedlo k nějakému řešení. Jenže při neporozumění je sdělení, toho co si pan terapeut myslí, na škodu a odnesete si jen nepříjemný zážitek.

PhDr. Vladimír Forst

Nemám ve zvyku na názory pacientů zde reagovat, ale zde učiním výjimku. Pan Michal ve svém sdělení viditelně usiluje o to, aby působil dojmem poučeného pacienta a zkušeného člověka, který se vyzná v lidech (i v odbornících) a umí se vyjadřovat. Navíc - zdá se mi - chce vyvolat dojem, že je emočně "nad věcí" a vnitřně v klidu. Pokouší se zevšeobecňovat (komunikační zlozvyky, "v hlavě víc než jeden problém apod.) a tím dále vyvolat dojem bystrého a nestranného pozorovatele, který se zde rád podělí o zkušenost a druhým poradí ke komu jít či nejít. Důvod proč sem tentokrát píšu, spočívá v tom, že to vidím úplně jinak a vadí mi to. Jedná se o pacienta, kterého jsem den předtím, nežli napsal svůj příspěvek viděl poprvé a naposledy. Spolupráci jsem mu odmítl, nedošel jsem k názoru, že má motivaci a celkově předpoklady k tomu, aby se tím posunul. Kdyby na mou adresu napsal: odmítl mne, naštvalo mě to, vidím se jinak, než mě vidí doktor, to bych bral. Ale to, že se po jedné schůzce pasuje na "experta na psychology" a snaží se skrýt svou frustraci a poškodit toho, kdo mu nevyšel vstříc, to mi vadí. Vladimír Forst

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Po 4 rande mě přítel řekl:bohužel tě předběhla jiná žena. Nedělej si vážné naděje. Jě mě to líto napsal. Rozešel se pomocí emailu. Nic tomu předtím nenasvědčovalo. Nějak se z takového chování nemohu vzpamatovat.

Dobrý den, budu stručný: v reakcích Vašeho už bývalého partnera vidím dva rysy - jistou necitlivost přístupu, která dává tušit lehkost a malou odpovědnost, s jakou tyto věci řeší - to za prvé. A za druhé pak jakýsi samozřejmý pocit převahy nad partnerkou, které se přece může stát, že ji jiná žena předběhne. On sám sebe asi vnímá jako ten střed kolem kterého se svět (a ženy) přece točí. Chápu Vaši bolest, ale v tomto případě jste neměla šťastnou ruku. Vladimír Forst

PhDr. Vladimír Forst

Dobrý den, občas se budím v noci, většinou kolem 2-3 hodiny, párkrát i před 12. To by ještě nebylo nic divného, ale já se začnu třeba hned po probuzení třást. Hlavně teda v nohou pociťuju třes a nemůžu to zastavit, stav trvá okolo 10 minut. Nejspíš to souvisí s mojí psychikou, neustále se bojím, že mám nějakou závažnou nemoc, už skoro rok. Někdy je to lepší a nedělám si starosti vůbec, někdy horší a právě v tom období se v noci klepu. Myslím si, že to jsou panické ataky, ale nevím. Mám to třeba jednou za měsíc, společně s pocením.
Nechci chodit na psychologii, protože přes den bývám obvykle v pořádku. Všechno se mi děje od doby, co jsem měla první záchvat, který byl ze všech nejhorší. Myslela jsem, že umřu.
Co bych mohla udělat, abych se strachu a těchto stavů konečně zbavila? Abych pořád nemyslela na nejhorší?
Je mi 18 let.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, asi to nebude příliš uctivé vůči Vašemu věku 18 let, ale myslím, že zdůvodnění proč nejít za psychologem "přes den bývám obvykle v pořádku" mi připadá nedostačující a nešťastné. Vaše stavy, tak jak je popisujete, mi ale spíše připadají jako alarm, nežli jako něco, co už by konečně mělo odejít, jak píšete v závěru. Takže základ vhodného dalšího postupu vidím v tom, zda si necháte poradit anebo se budete dál držet toho, že tohle přece péči odborníka nepotřebuje. Podle mne potřebuje, mimo jiné protože čelíte nejen skrytému strachu, ale i podvědomé nechuti se jím zaobírat. Vladimír Forst

PhDr. Vladimír Forst

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti


Specializace

  • klinická psychologie
  • psychoterapie