MUDr. Taťána Duchoňová

Hradec Králové 1 adresa

Sam. ordinace PL - stomatologa
Milady Horákové 258, Hradec Králové

Umístění: Sam. ordinace PL - stomatologa

Nechci zde předjímat žádný závěr, to ať si každý udělá sám z mého příběhu. K paní doktorce jsem chodil již od dětství a co si pamatuju, jineho stomatologa jsem před ní neměl. Lékařka je to opravdu milá a vztřícná, opatrná a vždy ke každé opravě přistupovala co nejšetrněji. Kontrola každý půlrok a rentgen každý rok. Všechny mé plomby od paní doktorky byly amalgamové. Bohužel jsem nevěděl, jak amalgamová plomba funguje, ale paní doktorka mě ani žádnou jinou možnost nenabídla. Věřil jsme, že své práci rozumí a dělá jí co nejlépe. Mým důvodem pro změnu stomatologa byl kaz na horní sedmičce u kterého paní doktorka usoudila, že je velký a že je potřeba odvrtat na nerv, ten umrtvit a provést čištění kanálků. Jelikož se údajně tyto sedmičky kazí symetricky, tak bylo vhodné provest to samé i na druhe horní sedmičce. Dodám, že mě trochu začala bolet jen jedna, druhá nebolela vůbec, ale. stale jsem měl dostatek důvěry. Zkrátím svůj příběh, během 7 měsíců (9 návštěv), kdy jsem měl obě sedmičky celou dobu otevřené (dočasná vložka) a probíhalo "čištění kanálků" padl názor, že by bylo lepší je vytrhnout, což jsem odmítl a chtěl zuby zachránit, prostě udělat kanálky a zub uzavřít, nic nestandardního. Na poslední návštěvě mě paní doktorka doporučila, abych se s otevřenými zuby obrátil na jí doporučenou lékařku, která na to má prý správné vybavení. Asi bych zde dost těžko popisoval své pocity při poslední návštěvě z lékaře, kterému jsem svěřil své zdraví a věřil, že je soudný a ví co dělá a dokáže odhadnout včas na co má a na co ne. K doporučené lékařce jsem nešel, jelikož jsem už nevěřil ničemu. Zjistil jsem si jaká ordinace je v HK nejlepší a zajistil si zde vstupní prohlídku. Doufal jsem, že sedmičky půjdou zachránit. V tuto dobu už jsem si začal zjišťovat, jak se má správně provádět čištění kanálků a důvod proč to musí být provedené na první nejpozději druhé návštěvě. Zubovina pod sklovinou je porézní a nasaje vše co je v ústech a pak se zde množí bakterie a zub už nelze vyčistit. Nazor na muj chrup v nové ordinaci byl dost depresivní - nelze zachránit ani jednu sedmičku, takže trhání z několika důvodu, jednak samozřejmě už byly zuby tak kontaminované, že se nedaly vyčistit, dále byly tak moc vyvrtané, že to byly pouze skořápky. Jedna sedmicka byla dokonce zevnitř provrtaná až na dáseň, mam z ordinace fotku. Jejich překvapené výrazy, když na to koukali, si budu pamatovat hodně dlouho. Místo jedné vytrzene 7 mám doporučený implantát. Dále zjistili, že několik plomb je volných až se s nimi dalo hybat a jsou pod nimi kazy. Pod ostatními plombamy byly také kazy, dokonce u některých byly videt na okrajích plomb mezi zubem a plombou, jelikoz nebyla udělaná dostatečně kvalitně-těsně a hladce. V tuto dobu jsem si začal zjišťovat neco o amalgamu a jeho smršťování postupem času, každopádně to s kvalitou provedení nesouvisí. Také podotýkám, že na kontroly jsem chodil pravidelně, včetně rentgenu a do této chvíle jsem si důvěřivě myslel, jak je vše v pořádku, o zuby jsem zvyklý se starat docela pečlivě. Ze vstupní prohlídky jsem odcházel zelený a vzpamatovával se z ní přes měsíc. Tento názor píši po více než roce, musel jsem to trochu vstřebat. Opravy a záchrany mých zubů stále probíhají a i když zdraví za ty peníze stojí, stejně mám stále pocit, že mi je někdo dluží a že to nemuselo dopadnout takto tragicky.

Naprosto úžasná lékařka, velice doporučuji! Navštívili jsme ji s 3 letou dcerou, o které moje zubařka prohlásila,že je neosetritelna... Mela v zoubku 2 kazy.Paní doktorka má úžasný přístup k dětem a je velmi milá. Odcházeli jsme s vytrženým zubem a dcera téměř nezaplakala. Ordinace je pěkná, sestřička taky moc milá.

Odmala mám zdravý chrup a i přesto mohuu říci, že bych paní doktorku nikomu nedoporučila - kaz mi našli na ortodoncii pár dní po prevenci. Hnusnější plomby jsem teda v životě neviděla (krom toho, že mi jedna ze dvou vypadla) a co mi vadilo nejvíc - snad se mi nestalo, že bych byla předem upozorněna, co se se mnou bude dít nebo nedej bože, aby se mě někdo zeptal, zda s tím souhlasím... Každý mi říkal, ať uteču. Učinila jsem a jsem nadmíru spokojená :-) Že je milá, to je určitě pravda, ale lékař asi lepší schopný drsňák než ne příliš zdatný usměváček...

Paní doktorka, je profesionál na svém místě. Je velice milá, ochotná a svoji práci dělá kvalitně.K dětem se chová velice hezky. Výhodou je, že jdete na řadu včas dle objednání. Podle předchozích komentářů soudím, že je psali lidé, kteří často o svůj chrup nedbají a vinu pak svádí na ostatní. Pro informaci, předchozí sestřička v ordinaci pracovala 7 let a odešla proto, že si během práce zvýšila vzdělání na VŠ.

S paní zubařkou jsem velmi spokojená. Je nejen velmi milá a komunikativní, ale i velký profesionál, ke kterému nikdy nejdu s nervama.