Železnobrodská 25/764, Praha
Ušní - nosní - krční ambulance (mapa)

Umístění: Ušní - nosní - krční ambulance Zánět středního ucha a angína

Pan doktor dvakrát léčil dcerku se zánětem středního ucha a úspěšně, vše vysvětlil a poradil co a jak. Když měla dcerka zanesená ouška, krásné ji je vyčistil a poradil jak čistit příště doma. Vždy je k ní pozorný a milý. Mě léčil dvě opravdu silné hnisavé angíny, přístup byl také v pořádku.

Š
Umístění: Ušní - nosní - krční ambulance Špatné dýchání

Bohužel pan doktor mě zklamal. Trápilo mě dýchaní a chrápání v noci. Věděl moc dobře, že jsem měla mírně vybočenou nosní přepážku a s tím nic neudělal, tedy neposlal mě na další vyšetření např FVN Karlovo nám. ( Mrzelo mě, že se mi ještě vysmál, že chrápu) Rozhodla jsem se zkusit u jiného doktora ORL a díky pani doktorce jsem po operaci nosu a konečně už dýchám a můžu v klidu spát. K Mudr. Jatelovi již nenavštěvuji.

Umístění: Ušní - nosní - krční ambulance

Dobrý den,

Před par týdny jsem navštívila pana doktora s banalnim problémem. Při čištění uši mi zůstala vata v uchu.
Už při čekání v čekárně mi jedna z pacientek vyprávěla, ze pan doktor bude mít půl hodinovou přednášku o tom, jak to dělám špatně a podobně. Upřímně, všichni víme, ze to nemame delat, ale děláme to.
Opak byl ale pravdou.
Mám velký problém s tím, když mi doktoři koukají do dutin, natož aby mi něco dělali a tak má nervozita byla obrovská.
Aniž by pan doktor znal muj postoj, měl obrovské pochopení a jeho vyšetření bylo naprosto ukázkové a velmi citlivé. Pro zajímavost mi ještě ukázal jak ucho vypadá.
Tedy já za sebe mohu vřele doporučit!!!
Navíc prisla jsem do čekárny v 7:50 a přede mnou byli 4 pacienti. V 8:06 jsem odchazela domu s pocitem, ze se rada vrátím zpět.
Děkuji ještě jednou panu doktorovi za jeho přístup, rada Vás doporučim dále.
Děkuji J. Š.

Doporučuji, velmi dobrý pan doktor. Spíše mě udivují níže uvedené negativní komentáře. Léčí děti i dospělé.

Rozhodně pana doktora nedoporučuji. Pravděpodobně hlavně díky němu jsem s pětiletou dcerkou skončila v nemocnici v Motole se zánětem zvukovodu a středního ucha. Pan doktor Jatel dcerce píchl levé ucho,po dvou dnech od píchnutí se jí v uchu objevil hnis a 2 noci brečela bolestí. Po další návštěvě tohoto doktora,kdy jí předepsal antibiotika(po kterých dostala průjem) a ucho vyčistil pouze zvenku (a mě vynadal,jak špatně ucho čistím)!!! Žádnou odsávačku nepoužil,nic..
Po poradě po tel. s jiným doktorem z Prahy 6(který operoval mou dceru a vyndaval jí nosní mandle),jsme se k němu druhý den vydaly (i když je to 1,25hodiny cesty). Dcerka totiž opět celou noc probrečela a já jí nasadila dokonce lék na zuby (který je až od 12let),ale jinak paralen ani nurofen nezabíral! Pan doktor na Praze 6 dcerku vyšetřil,odsál z ucha hnis,vyčistil a zděsil se. Poslal nás na rtg ucha do Motola s návrhem hospitalizace. Dcera si v Motole poležela týden,ten den přijetí jí ouško čistili asi 4x,měla veliké bolesti,které jsou prý se zánětem zvukovodu spojené. Byla jsem i pochválena,že jsem tlumila bolest lékem pro větší děti.
U pana doktora nás už nikdo neuvidí,máme to kousek,tak jsem chtěla ušetřit čas,což se mi nevyplatilo.
Celý týden jsem mohla sledovat vyšetření ouška v Motole,lékaři měli výborný přístup,byli citliví,ochotní a hlavně dcerce pomohli. Pravidelně ouško odsávali a čistili.

MUDr. Robert Jatel

Děkuji za váš anonymní názor na průběh léčby zánětu středního ucha vaší dcery s následnou nejběžnější komplikací současnosti, a sice zánětem zvukovodu. Jak uvádíte, bylo k ošetření zánětu středního ucha provedeno propíchnutí bubínku neboli paracentéza. Uvědomuji si, že tento zákrok může být pro dítě i rodiče stresem. Zásadně proto provádím první poučení rodičů i o následné péči před provedením zákroku, podruhé při předání zprávy, po třetí je ve zprávě, kterou si rodiče odnáší vše napsáno a po čtvrté mohou rodiče najít poučení na mých webových stránkách http://www.iatros-orl.cz/ramy/ouska.htm Bolestivý zánět zvukovodu vzniká při nedostatečném čištění sekretu, který vytéká ze středouší. Čištění je nutné provádět během dne opakovaně, vždy podle aktuálního vývoje. Zpravidla stačí otírat ouško zevně vatičkou namočenou v borové vodě, případně borovou vodu do zvukovodu nakapat. Odsávání v ambulanci není nezbytné. První kontrola u lékaře bývá za 2-3 dny, při nepříznivém vývoji jsou předepisována antibiotika. Není-li možné provádět čištění zvukovodu v domácích podmínkách, je možné navštěvovat ambulanci denně. Při úplném zanedbání péče o zvukovod může dojít ke zhoršení stavu s následnou hospitalizací, kterou popisujete.

Nepozná zánět vedlejších nosních dutin ani v takovém stadiu, když vytlačuje oko ven a to doslova, nemluvě o příšerných bolestech celé půlky hlavy. Nebyl ochoten ani vyšetřit sonem, RTG, prý "běžná, možná alergická rýma". Po návštěvě u jiného ORL doktor okamžitě konstatoval zánět, lokalizoval ložisko, udělal sono a nasadil antibiotika s doporučením, pokud budou problémy nadále přetrvávat neprodleně se hlásit v nemocnici. Tohoto lékaře zásadně nedoporučuji

MUDr. Robert Jatel

Děkuji za váš názor, který je pro mě podnětem k další péči o své pacienty. Přestože jsem s vámi pravděpodobně nenašel společnou řeč, bylo pro vás jistě přínosné, že jste navštívila dalšího ORL specialistu a své problémy již řešila ve vzájemné shodě. Mrzí mě, že jste nebyla s mým vysvětlením diagnózy spokojena. Z toho co uvádíte, vyplývá, že se jednalo pravděpodobně o akutní obtíže v oblasti nosu. Podle současného pohledu na záněty nosu je každá „obyčejná“ rýma zároveň i zánětem vedlejších nosních dutin, o čemž jsem se v ambulanci asi nezmínil. Dříve používaná RTG vyšetření jsou pro svoji neprůkaznost a radiační zátěž stále více opouštěna. V případě naznačených komplikací by bylo diagnostickou volbou jedině vyšetření CT, nikoliv ultrazvuk. Neuvádíte, zda jsem vám doporučil nějaké léky. Jen na okraj se např. zde: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12877377 můžete dočíst, že při akutním zánětu dutin je účinnost léčby antibiotiky ve srovnání s placebem srovnatelná. Vzhledem k vaší anonymitě se nemohu blíže k vašemu případu vyjádřit. V případě pochybností s diagnózou nebo navrhovanou léčbou je v mé ambulanci vždy dostatek prostoru k zodpovězení všech otázek přímo na místě.

K Mudr. Jatelovi chodím se dvěma malými dětmi už několik let. Jsem velmi spokojená s tím, jak nás (celou rodinu) léčí. V minulosti mi jeho občasné vtipné poznámky také nebyly vhod. Za posledních pár let si však nemůžu na nic stěžovat. Naopak jsem ráda, že se mohu na cokoli zeptat a dostanu důkladnou, jasnou a pochopitelnou odpověď. Děti k němu chodí v pohodě, navzdory nepříjemným zákrokům, které u něj musely podstoupit.

MUDr. Robert Jatel

Děkuji vám paní Srbová za váš názor. Jsem rád, že jsem byl schopen vám i vaší rodině několikrát úspěšně pomoci. Doufám, že v budoucnosti budete moji péči potřebovat co nejméně. Přeji pevné zdraví.

No, já nevím, ale mně přijde pan doktor prazvláštní... na zalehnuté uši po zánětu dutin,mi řekl, že mám brát zyrtek, protože jsem alergik a až mi odezní ta alergická rýma, tak mi do týdne uši odlehnou. Nemůžu si pomoct, ale proč mám brát prášky na alergii v době, kdy není žádný alergen, který by mi vadil a jak přišel na to, že mám alergickou rýmu, když mi sezóna i vzhledem k počasí, začne až tak za dva měsíce. Já mám spíš pocit, že se mu nechtělo něčím tak stupidním, jako je týden zalehnuté uši, které sice bolí, ale no a co, zabývat... apropo, pan doktor navíc se mnou mluvil jako s pětiletým dítětem.. ne, tohohle doktora už nikdy....jak už tu někdo zmínil, je to namyšlený, arogantní, povýšený člověk, který má pocit, že lidé tu jsou pro něj a ne on pro lidi..

MUDr. Robert Jatel

Děkuji za váš názor. Přes značný pokrok v medicíně existují chorobné stavy, u kterých není prokázána účinná metoda léčby. Mezi ně bohužel patří i vámi zalehlé uši neboli dysfunkce Eustachovy tuby. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25029951 Přesto mohou být určité léčebné postupy u vybraných skupin pacientů například alergiků, zejména v souvislosti s akutním zánětem, přínosné. Bez ohledu na to zda právě máte či nemáte svoji alergickou „sezónu“. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20463825 Jakkoli může být zjištění, že na vaše obtíže neexistuje účinná ověřená metoda léčby frustrující, ve vašem případě jste s antihistaminikem typu Zyrtec měla naději na dřívější uzdravení

Udivuje mě negativní názor týkající se trpělivosti pana doktora s malými dětmi... Moje dcerky jsou vyloženě hysterické, když je má nějaký lékař vyšetřit - přesto tento pan doktor s bravurou zvládl i zánět středního ucha tříleté rváčky. I já sama jako pacientka jsem vždy byla velice spokojená s jeho profesionálním přístupem. Trefné užívání ironie je známkou inteligence:-) a rozhodně mi nevadí, když se skutečně dobrý lékař cítí být chytřejší, než já - ve svém oboru rozhodně je. A těší mě, že i jiným pacientkám je příjemné mít pohledného doktora:-)

Odbornost pana doktora Jatela si netroufám posuzovat. Jeho chování je však otřesné - je namyšlený, arogantní a ironický a nemá trpělivost vše pacientovi vysvětlit. Reprezentuje přesně ten typ lékařů, kteří mají pocit nadřazenosti a dávají to pacientům najevo.