V Úvalu 1/84, Praha
Fakultní nemocnice v Motole, LDN (mapa)

Umístění: Fakultní nemocnice v Motole, LDN

Doktora Katru si cenim za jeho lidsky pristup, pro pacienta se snazi udelat maximu mozneho. Jedna na rovinu, vse se snazi vysvetlit, dopredu upozornuje na rizika. Povahove je trochu "salamista", ale na pravem miste - dokaze uklidnit pred operaci nervozniho rodice, klidne pristupuje i k velmi neposednym detem.
Nerad resi administrativu, stohy zdravotni dokumentace od neho necekejte - jako chirurg je imho ale vynikajici.
Jako svedectvi prikladam nas pribeh - mozna to nekomu dalsimu pomuze. Synovi na Slovensku, kde zijeme, diagnostikovali ve 4 mesicich hemangiom na nose, ca v 6 mesicich mu nasadili lecbu betablokatory - po pul roce bez efektu, nador na nose mu dale rostl, zacinal pripominat bakuli. Nasi lekari nas od chirurgicke lecby odrazovali (velke riziko vykrvaceni, velky kosmeticky defekt a pooperacni komplikace) a radeji dale doporucovali vydrzet konzervativni lecbu. Byli jsme zoufali, hledal jsem moznosti i jinde. Konzultoval jsem u dr. Malise z Motol, ktery mi doporucil dr. Katru. Absolvovali jsme celou radu dalsich vysetreni, nez se vyridili vsechny potrebne souhlasy osetrujich lekaru a souhlas pojistovny s lecbou v zahranici, ubehlo 3/4 roku.
Syna operovali ve dvou letech, vlastni operaci predchazel pomerne komplikovany angiograficky zakrok (timto dekuji za vynikajici praci dr. Padrovi), pri kterem se zjistilo, ze se nejedna o hemangiom, ale AV malformaci. Na druhy nasledovalo chirurgicke odstraneni AV malformace (dr. Katra a predpokladam i plasticky chirurg), ktera uz prorustala nosni chrupavku. Zakrok se podaril, syn je vice nez pul roku po operaci, ma symetricky nos, jizva je minimalni, velmi pekne se mu to zhojilo, volne dycha, beha, skace, proste normalne funguje, tak jak se na dvouleteho kluka patri.
Jsem neskutecne stastny, ze to jiz mame za sebou. Zaroven jsem velmi vdecny lekarum v Motol a celemu zdravotnickemu personalu, odvedli vynikajici praci - na to, ze podobnou diagnozu resili vubec poprve.
Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda vymluvy. Nam dr. Katra velmi pomohl, nerikam, ze dela zazraky, ale prace ho bavi a hlavne chce lidem pomoct. Krome toho k problemu pristupuje velmi analyticky a neboji se novych veci. Zatim netrpi "bozskym syndromem" a akceptuje i zpetnou vazbu. To z nej dela na stredoevropske pomery vynikajiciho lekare.
Podotykam, ze vyse uvedene je muj osobni nazor a nemusi se shodovat s Vasim - pri vsi ucte.

Umístění: Fakultní nemocnice v Motole, LDN

Pan doktor je clovek na svem miste. Jsem nadsena jeho pristupem k malym pacientum i k nam vystresovanym matkam :). Operoval nam 8 tydenniho syna a nebojim se rict, ze mu zachranil zivot. Jsem stastna, ze jsme se dostali do jeho pece a uprimne za vse dekuji.
Pana doktora mohu jen doporucit, sve deti bych mu sverila kdykoliv zas...

Umístění: Fakultní nemocnice v Motole, LDN

Dobrý den, souhlasím se všemi pozitivními názory. Pan doktor je opravdu skvělý, s tak dobrým přístupem jsem se ještě nesetkala. Je velice ochotný a vše vysvětlí. Operoval naší 2. měsíční dceru, měla cystický lymfangiom na krku. Díky panu doktorovi byla operace naplánovaná velmi rychle. Vše proběhlo v pořádku. Ještě jednou moc děkuji! Krásová Barbora

Dobrý den, pan doktor je nejlepší. Ochota, profesionální jednání, lidskost, skvělý přístup, precizně odvedená práce. Chtěla bych mu velmi poděkovat. 1.12. operoval naši 18. měsíční dceru. Měla hemangiom na krku. Lepšího odborníka neznám. Opravdu ví, co dělá, a proč to dělá. Ještě nikdy jsem se s tak skvělým přístupem od lékaře nesetkala. Moc Vám děkuji. Jurková Lada

Dobrý den,

chtěla bych moc poděkovat panu doktorovi Katrovi za profesionální provedení operace štítné žlázy u mé dospívající dcery. Velmi si dal záležet, jizva je nepatrná. Jsem moc ráda a vděčná za to, že nemocnice Motol má takového lékaře.
Děkuji Vám. Jeřábková Dana

Dobrý den, chtěl bych poděkovat panu doktorovi za precizní zákrok operace štítné žlázy u dcery. Je to odborník na svém místě

Pan doktor ví co dělá a je velice šikovný. Operoval naší dceru a vše bylo naprosto v pořádku. Profesionální i lidský přístup v jednom.

Pan Rami Katra je opravdu lekar na spravnem miste .Doufam ,ze Motol ho umi ocenit ,protoze jsem se bouzel nesetkala za 10 let s takovym pristupem .Jeho rychlost a ochota vyresila nesemu synovi ve 4 mesicich fibrom na jazyku a dnes je bez komplikaci zdravi jako rybicka .Dekujeme

Jsem nesmírně vděčná, že se můj syn dostal do jeho péče v Motole, naprosto profesionální a hlavně lidský přístup, ochota komunikovat, reakce na zavolání, kdy sám volal zpět, pokud nemohl vzít telefon... Doporučuji a děkuji mu z celého srdce za šanci na život, kterou dal mému synovi.

Pan doktor je velmi ochotný na rozdíl od jiných lékařů v Motole,přiběhl ze své ambulance ,aby synovi udělal převaz po té co lékařka,která měla službu na oddělení nás nechala čekat a potom odešla že má něco důležitějšího.Toto považuji za vrchol arogance.Děkujeme panu doktorovi za jeho lidský přístup k malému dítěti.