Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Čerchovská 6, Praha
TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

F
Umístění: TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér Jiný

Radek mi velmi pomohl, to jsem leta nedokázal sám nebo s pomocí jiného psychologa, Radek dokázal. Zklidnil jsem se nastartoval cestu k sobě. Vice jsem se zkontaktoval se svými pocity které jsem měl zablokované. Vrátila se mi radost do života. Jedině doporučuji.

Umístění: TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér

Strávila jsem s panem Ernestem v terapii 5 krásných let. Dostával mě z těžkého traumatu. Je klidný, laskavý, lidský. Má velký dar vidět do lidí, vytušit „odkud fouká vítr“. Má velké zkušenosti. Klade neočekávané, nesmírně podnětné otázky, které člověka dovedou k poznání, co se to v něm děje. Terapie probíhá jako rozhovor, společné hledání, co se děje, co bych potřebovala, co bychom teď v tuto chvíli mohli udělat proto, aby mi bylo líp. Je velmi flexibilní, „ušije terapii na míru“. Já mám uměleckou povahu, jsem kreativní. Řadu mých nápadů použil k uzdravujícímu procesu. Nechal mě podílet se na procesu terapie. Vysoce cením, že mi vrátil vzpomínky. Při pokusu o vraždu jsem prožila hrůzné věci. Vzpomínky jsem vytěsnila, zabetonovala a nemohla jsem se k nim dostat, kdybych se na hlavu postavila; nedokázala jsem si vzpomenout, co se mi stalo. Pan Ernest mi velice jemně pomohl se rozpomenout. A hrůzné vzpomínky vyléčit. Dvě předchozí terapeutky to nedokázaly.
Nejen, že jsem na terapii chodila, ale také jsem ji dokončila. Po zranění není ani památky. Je mi dobře. Nic mě nebolí. Odpustila jsem svému vrahovi i dalším lidem, kteří v tom byli zapleteni. Totálně se proměnily moje vztahy. Přestala jsem se bát lidí. Dozrála jsem. Poznala jsem do hloubky sama sebe. Rozkvetla jsem a vydala se samostatně do života. Na konci terapie jsme se důstojně rozloučili.
Je třeba počítat s tím, že proces terapie je náročný. Když jsme otevírali staré vzpomínky, dotýkali se jich, bylo mi strašně zle psychicky i fyzicky. Bolí pracovat na starých ranách, bolí slyšet pravdu do očí. Bolí udělat krok k uzdravení. Vyžaduje to obrovské úsilí, vytrvalost, naději na zdárný konec.
Co se týče organizačních věcí: setkání se konají v příjemně zařízené místnosti, která je prostorná do šířky i do výšky, takže i když je člověku fakt zle, může dýchat, má prostor. Vždy je uvařen dobrý čaj, káva. Setkání se konají velmi často, každý týden. Ruší je jen výjimečně. Společné hledání termínů setkání je v pohodě, je vstřícný. Co se domluví, to platí.
Hrozně moc doporučuji terapii u Radka Ernesta.

Umístění: TERRA - Terapeutický a rozvojový ateliér

Radoslav Ernest své klienty nelituje, nebagatelizuje jejich problémy, ani jim neservíruje předpřipravené návody. V tom je výjimečný. V terapiích s ním jsem si připadala jako Šeherezáda hovořící se svým učitelem pohádek - mudrcem. Jeho komentářů bylo jako šafránu, zato byly tak podnětné, že jsem o nich vždycky dlouze přemýšlela a to mě učilo samostatnému přístupu. Když nerozumíte svým pocitům osamění, úzkosti apod. a slýcháváte rady typu musíš odpustit sama sobě, naučit se mít ráda, nemůžeš očekávat od ostatních, že tě zachrání atd. tak to teoreticky chápete, ale říkáte si: "ale jak?!" A to "jak" mi pomohl naučit se Radoslav Ernest. Nebylo to jak mávnutí kouzelným proutkem, byl to proces. Ještě několik měsíců po terapiích jsem si na něj v různých situacích vzpomněla a postupně jsem se to "jak" učila. A mohu říct, že na mě tento přístup zafungoval.

Za panem doktorem jsme dorazili ve chvili, kdy jsme prozivali vetsi partnerskou krizi. Bohuzel jsme se dostali az do faze, ze jsme bydleli kazdy zvlast. Nikdy jsme se ve vztahu nehadali a prislo nam, ze jsme i narocne situace rozumne resili, presto jsme nevedeli jak dal a "ze to neni uplne ono". S panem doktorem jsme si spolecne uvedomili, ze nase rozdily jsou dulezite a je treba je vyuzivat pro vztah, vnimat druheho, neustale vysvetlovat a velmi otevrene mluvit i o citlivych tematech, podporovat se. Rozhodne nam pan doktor nerikal, co mame delat a jak, prosazoval individualitu kazdeho paru, nepouzival zadne "univerzalni" rady, na sezenich nas poslouchal, nase partnerske rozhovory moderoval, daval treti pohled na vec, tim nas asi i naucil vice spolu spolupracovat, jak poslouchat druheho. Chteli bychom mu timto predat obrovske dekuji, protoze vztah se posunul spravnym smerem, oba vztah nyni hodnotime jako "ten pravy" a chceme na nem nadale pracovat dlouhodobe, aby vzkvetal. Terapii hodnotime i po roce jako obrovsky prinos pro vztah. Chystame svatbu, koupili jsme byt, jsme opravdu stastni. (Skoro) Turkovi

Perfektní přístup - lidský, ale věcný. Během sezení jsem se velmi posunul a p. Ernest zjevně velmi dobře chápal mou situaci a dokázal mě jí provést. Dodnes (po 2 letech) čerpám z toho, co jsme spolu vytvořili.

Přišla jsem na tři měsíce, a zůstala dva roky. Přišla jsem s pláčem, a odcházela rozesmátá a šťastná. Přišla jsem osamělá a bez vidiny čehokoliv dobrého, a opouštěla ho se sbaleným kufrem do nového začátku. Radek Ernest se mnou byl, když se odehrávaly největší kotrmelce mého mladého života. Jeho trpělivost, přívětivost a až dojemná lidskost mi pomohly zastavit se a zbavit se vzteku, křivdy, sebedestrukce i pocitů méněcennosti, které jsem s sebou vlekla od útlého dětství. A to i navzdory faktu, že jsem to na začátku naší terapie považovala téměř za nemožné. Dokázal se povznést nad veškeré škatulky a nikdy mě za nic nesoudil. Naopak. Byla jsem si jistá, že se můžu svěřit naprosto s čímkoli a on se tomu bude snažit porozumět, přestože mu moje koníčky, vášně, posedlosti i motivace musely být mnohdy cizí. Radek Ernest je nejen výborný psycholog, ale také dobrý a kvalitní člověk. Jsem ráda, že jsem ho poznala, jeho přítomnost si v sobě ponesu i následující roky. Na naše setkání jsem se vždycky těšila a každé podobně ztracené duši, které potřebuje oporu a empatii, ho mohu jedině vřele doporučit. Přeji hodně štěstí do dalších plaveb.-)

Cez pochopenie, ktoré mi bolo dopriate, som sa učila chápať samu seba. Cez pocity, ktoré mi bolo umožnené slobodne vyjadriť, som sa učila slobodne ich prežívať. Tiež mi bolo dovolené pocity nevyjadriť, no ja som ich nakoniec vždy vyjadrila, lebo som sa cítila, že možem, že je to bezpečné. Po terapii cítim, že všetko je ako má byť - základná vlna, na ktorej žijem a z ktorej sa na problémy či smútky pozerám inak (a že sa nevyparili z mojho života, ako som očakávala - len ich už nevnímam ako hrozbu). Vyzdvihla by som predovšetkým Radkov ľudský prístup, bezvýhradné pochopenie a prijatie, bez akéhokoľvek hodnotenia. Chýbajú mi spoločné stretnutia, prežívam iné, hodnotné vzťahy, a na ten s Radkem budem spomínať, ako spomínate na láskyplnú babičku, ktorá piekla výborné buchty a jej úsmev hladil po duši :)

Psychoterapie s Radoslavem Ernstem byla pro mě velmi důležitá zkušenost a průlom v mém životě. Dozvěděla jsem se a naučila hodně o sobě, o emocích, o blízkosti, o vztazích s lidmi a calou tu dovednost používám ted sama každý den. Jeho empatie, neomezená touha pomoci a podpora jakou dává v kombinaci s odbornými znalostmi léčí. Skvěly člověk, vyborný psychoterapeut. Velmi doporučuji setkaní s Radoslavem Ernstem.

Čím dál častěji vzpomínám na skupinu, kterou vedli Radek Ernest a Barbara Ernest a na to, co jsem si z ní odnesla. Opravdu je toho hodně a cítím se velice spokojená s tím, co se ve mě změnilo a na co jsem přišla. Sezení mi pomohly urovnat si spoustu věcí, hlavně tedy pojmenovat a pracovat s nimi dál. Je to až neuvěřitelné, jak se cítím jinak a kolik jsem toho ušla. Samozřejmě se stále setkávám s těmi samými problémy, ale tak už to bývá. Jen je to teď mnohem jednodušší a já jsem silná v kramflecích.
Chci vám ze srdce oboum poděkovat a podpořit vás v další práci se skupinami. Velice se mi líbila spolupráce s vámi a nadále sleduji vaše stránky. Třeba se zase někdy potkáme.

Chodila jsem k panu Radkovi Ernestovi s malymi prestavkami tri roky.potkali jsme se,kdyz jeste pracoval ve statni organizaci kalejdoskop.kdyz se potom rozhodl prejit do soukrome praxe a chtel mi domluvit jineho terapeuta,rekla jsem ze v zadnem pripade.neslo prerusit ten zvlastni dlouhodoby rozhovor,ktery mezi nama probihal.setkani s nim me naplnovala.nekdy bylo tezsi navazat komunikaci,ale nikdy nebylo poznat,ze by mel spatnou naladu.pri kazdem setkani jsem mela pocit kontaktu a jeho naproste ucasti.preju mu hodne stesti a radosi z prace,kterou dela dobre.