MUDr.

Petr Kovář

Gynekolog

Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

<b> Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy.</b>
Pro další termíny volejte vybranou ordinaci.

<strong>MUDr. Petr Kovář</strong>…

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Adresy

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy.
    Pro další termíny volejte vybranou ordinaci.

MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o. a Gynenatal s.r.o., která poskytují komplexní ambulantní gynekologickou a prenatální péči v Havířově, Frýdku – Místku a Hlučíně. Více o gynekologické ordinaci zjistíte na www.gynprenatal.cz

MUDr. Petr Kovář vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde promoval v roce 1994. V roce 1997 složil atestaci prvního stupně v oboru gynekologie a porodnictví, o čtyři roky později získal druhý kvalifikační stupeň.

Po promoci pracoval na gyn.– por. oddělení NsP Havířov, zabýval se především ultrazvukovou diagnostikou a endoskopickými operačními technikami, vedl poradnu pro rizikové gravidity. Od r. 2002 se věnuje soukromé gynekologické praxi.

Od roku 1995 se věnuje kromě lékařské praxe také publikační, lektorské a pedagogické činnosti především v  zdravotně-výchovné oblasti. Stal se autorem řady odborných i popularizačních statí, věnovaných především plánovanému rodičovství a reprodukční medicíně. Je autorem knihy Sexuální agrese, spoluautorem knihy Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně, jíž vydal společně s MUDr. Radimem Uzlem a publikace Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví. Spolupodílel se na vzniku několika publicistických relací a rozhovorů o zdraví v rozhlase a televizi, působil m.j. jako odborný konzultant při vzniku celovečerního filmu k problematice HIV –AIDS „Mezi nimi“. Působí na LF OU v Ostravě, dále jako externí vyučující na PdF Ostravské univerzity a FPF Slezské univerzity, podílel se na několika dílčích projektech VŠB Technické univerzity Ostrava. Je vedoucím vzdělávací agentury CAT Ostrava, která každoročně realizuje přednášky pro studenty a pedagogy v rámci celé ČR, věnované především problematice sexuální osvěty a výchovy, dále se podílí na vzdělávání ve zdravotnictví. Je řešitelem několika regionálních i celorepublikových grantových studií resortu školství. Každoročně se zúčastňuje celé řady přednášek a besed v oblasti reprodukčního zdraví, sexuologie a sexuální výchovy, tuzemských i zahraničních konferencí a sympozií.

Je členem vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, České gynekologické společnosti a České sexuologické společnosti ČLS JEP.

Další webové stránky:
    www.ambulantni-hysteroskopie.cz

Knižní a filmová publikace:
    Antikoncepční otazníky
    Sexuální agrese - znásilnění z pohledu medicíny a práva
    Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautor)
    Gynprenatal s.r.o. je partnerem nově natočeného filmu MEZI NIMI.

Smluvní zdravotní pojišťovny :

• 1988-1994: Studium na LF UP Olomouc, obor ženský lékař

Publikace

• Uzel R., Kovář P., Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně
  • Kovář P., Sexuální agrese – znásilnění z pohledu medicíny a práva
  • Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautorství v rámci autorského kolektivu)

Znalost jazyků

Fotografie

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: hysteroskopie

Skvělý lékař i sestřičky,vše odborně vysvětleno.Mohu jen doporučit.Maximální spokojenost,profesionální přístup.

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace Hlučín

Chtěla bych touto cestou podpořit pacientky, které se rozhodují podstoupit hysteroskopii ambulantně, bez narkózy, u pana doktora Kováře. Jednoznačně doporučuji, protože...
    1. ... to opravdu nebolí! Ucítíte jakýsi tlak v břiše, jako když máte menses, ale bolest to rozhodně není. Zavádění přístroje a odstranění polypů či srůstů je stále jen jemný tlak, nejde o bolest. Pan doktor se také po celou dobu mnohokrát ujišťuje, zda zákrok nebolí.
    2... celou dobu můžete (pokud budete chtít) vše sledovat na obrazovce. Pan doktor popisuje, co vidíte a co dělá. Myslím, že pak lépe porozumíte tomu, co se děje ve vašem těle, co je možnou příčinou vašich potíží a vidíte, jak "to nedobré" z vás lékař odstraňuje.
    3. ...pan doktor Kovář je profesionál. Jaké lékař je všude ceněn. Také díky svým komunikačním schopnostem a dovednosti empatie dokáže značně zmírnit váš případný strach. Při zákroku asistovaly sestry z ambulance a celá trojice s lékařem v čele působila sehraně, zkušeně, jistě. Měli vše pod kontrolou.

Když bych měla na závěr shrnout své pocity ze zákroku, musím konstatovat, že třeba u zubaře je to někdy dost nepříjemné, přístroje občas tlačí, často to zabolí... Není tomu tak v případě hysteroskopie prováděné panem doktorem Kovářem. Ta je bezbolestná, prováděná v příjemném a přátelském prostředí. Nebojte!

• Š
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Ambulantní hysteroskopie.

Pana MUDr.Petra Kováře jsem objevila náhodou na internetu, kde jsem vyhledávala ambulantní hysteroskopii. Chtěla jsem se vyhnout narkóze a pobytu v nemocnici, Prohlédla jsem si podrobnosti o zákroku na webových stránkách, kde je vše dobře vysvětleno i s obrázky. Poté jsem ještě pročítala názory pacientek. A bylo rozhodnuto, i když jsem musela jet až z Liberce. Moc jsem nevěřila tomu, že zákrok je bezbolestný, ale je to tak. Na radu sestřičky jsem si vzala ibalgin a nic mě nebolelo.V průběhu zákroku mi pan doktor vše vysvětloval, ukazoval na monitoru a neustále se dotazoval, zda to nebolí. Vše trvalo asi 10 minut. Druhý den jsem ani nevěděla, že jsem někde byla. Pan doktor je milý a šikovný. Působí velmi profesionálně, takže budí důvěru . Moc děkuji panu doktorovi i sestřičkám .

• I

Když mi moje gynekoložka řekla, že musím podstoupit hysteroskopii kvůli polypu v děloze, začala jsem pátrat na internetu, abych se dozvěděla o tomto vyšetření více. Zjistila jsem, že se dá provést i ambulantně. Moje gynekoložka mi to nedoporučila, že by to bylo příliš bolestivé a poslala mě do nemocnice pod narkózu. Nedalo mi to a zavolala jsem do ordinace MUDr. Kováře, který má bohaté zkušenosti s ambulantní hysteroskopií. Vše proběhlo hladce, výkon byl téměř bezbolestný (to jsem docela citlivka) a pan doktor byl velmi příjemný. Vše mi vysvětlil a odhalil příčinu mých potíží. Kdybych se rozhodovala znova, určitě bych neváhala a podstoupila výkon u pana doktora a hlavně bych už se tak zbytečně nebála.

• Maximální spokojenost ve všech směrech !! K panu doktorovi jsem přešla na základě kladných recenzí a moderní technologie. Opravdu jsem se ještě nikdy nikde nesetkala s takovým skvělým lékařem,který mi vždy vše vysvětlí tak abych to pochopila. A hlavně jeho péče o pacientky mě velice mile překvapila, ale to bude asi tím,že předtím jsem bohužel narazila na přesný opak pana doktora Kováře. Nyní si nemůžu vynachválit jak pana doktora tak i jeho sestřičku v ordinaci v Bašce. Prostě super! :-)

• V

Dobrý den! S tímto panem doktorem i jeho personálem mám velmi dobrou zkušenost. Již podruhé jsem u něj podstoupila abmulantní hysteroskopii. Vřele doporučuji všem pacientkám, která ještě váhají, zda tento zákrok ambulatně podstupovat. I pro ty citlivější povahy, není se čeho bát. Pan doktor vše vysvětlí, je empatický a příjemný, stejně jako sestřičky. V mém případě trval zákrok jen krátce, byl bezbolestný a bez jakýchkoliv dalších komplikací.
    L. Vaculíková

• Nemohu jinak než se připojit k pozitivnímu vyjádření.Pana MUDr.Petra Kováře jsem objevila náhodou na internetu a dozvěděla se,že provádí ambulantní hysteroskopii.Měla jsem i možnost se podívat na pořad Sama doma,kde o všem hovořil.Působil na mě tak mile,že jsem se na něj obrátila s mým problémem.Odepsal mi hned druhý den a já se k němu mohla objednat.I když jsem musela jet víc jak 5 hodin, vůbec toho nelituji.Sestřičky i pan doktor mě svým milým přístupem zbavili strachu.V průběhu celého zákroku mi pan doktor vše vysvětloval,ukazoval a odpovídal na moje otázky.Neustále se ptal jestli to nebolí,občas to bylo malinko nepříjemné,ale většina zákroku byla bez bolesti.Přeji panu doktorovi jen samé spokojené pacientky jako jsem byla já.Jeho přístup ke mně a mému problému mě přesvědčil,že když bude potřeba,tak i přes velkou dálku za ním pojedu znova.Moc děkuji panu doktorovi i sestřičkám za ochotu,milé jednání i veselou náladu.
    Dagmar Pauzová Duchcov

• Když mi můj lékař doporučil ambulantní hysteroskopii u MUDr.Petra Kováře, obávala jsem se, že tento zákrok bude velmi bolestivý a nepříjemný. Opak byl však pravdou. Vše proběhlo rychle a opravdu bezbolestně. Pan doktor se dotazoval zda je vše v pořádku a zda to nebolí. Sestřičky i pan doktor byli velmi příjemní a profesionální, což mi pomohlo odstranit mé obavy, při samotném zákroku. Moc děkuji celému ošetřujicimu personálu. Věra

• Včera jsem byla u pana doktora na ambulantní hysteroskopii - odstranění polypů v děloze. Pana doktora jsem si našla na internetu,neb jsem tento zákrok nechtěla podstoupit v narkóze, kvůli možným rizikům s tím spojených a mohu jen potvrdit, že narkóza není vůbec nutná.Zákrok je bezbolestný, případně chvilku může bříško zabolet jen jako při běžné menstruaci a za cca 15 minut hotovo (jak říkal pan doktor "jako návštěva u kadeřníka to není", ale skutečně není čeho se bát). Dnes ani nevím, že jsem na něčem takovém byla. Pan doktor je velmi příjemný člověk a zručný profesionál ,také sestřičky jsou velmi hodné a ochotné, příjemné prostředí, uklidňující tichá hudba... Jela jsem z Brna, vezl mě manžel autem a vše i s cestou zabralo cca 5 hodin.Bude-li třeba pojedu zase a mohu to všem ženám v podobné situaci jen doporučit, neboť je spousta zákroků,kde narkóza je nezbytná, ale tento k nim rozhodně nepatří. Panu doktorovi přeji hodně štěstí, pacientky spokojené jako jsem já a ještě jednou mu moc děkuji. Yveta

• P

Pan doktor je příjemný, milý lékař, kterého mohu pouze doporučit. Již podruhé jsem u něj byla na ambulantní hysteroskopii. Rychlost objednání, po zákroku žádná bolest, zákrok proveden bez umrtvení. Opravdu si nemohu na nic stěžovat, na druhý den po zákroku mi zavolal a sdělil výsledek histologie, vše bylo v pořádku, zeptal se mě kdy jsem dojela domů (jela jsem z dosti velké dálky, ale nelituji) a zda jsem v pořádku. Takže po již mé druhé zkušenosti dávám 5*. Hana