MUDr.

verifiedCreated with Sketch.

Gynekolog

127 názorů +přidat

Přidejte názor Požádejte o spuštení online kalendáře Zeptejte se specialisty

Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy. Pro další termíny volejte vybranou ordinaci. MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o.… Více

Adresy

Hodnocení pacientů

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: Hysteroskopie

Dobrý den, neumím sice moc psát do těchto internetových stránek, ale budu ráda, když případně můj názor někomu pomůže v rozhodování. Panu Doktorovi (opravdu s velkým "D") patří můj obrovský dík. Je mi 56 let, ale ještě jsem takto po lidské stránce (a jistě i odborné) nikoho v oblasti gynekologie nepotkala. Vidět to v televizi, tak si řeknu, že jde o nějakou Růžovou zahradu a je to zcela mimo realitu. Nebylo. Nejen, že mi pan Doktor provedl v pátek 25.5.zcela bezbolestně hysteroskopii, ale jako odborník hned odhadl, že není vše OK. Proto pro mě bezplatně poslat výsledky do laboratoře (skvělá cgb) a v pondělí 28.5 už byly výsledky, které mi po schválení naší formy komunikace, sdělil telefonicky. Nejprve ovšem chtěl, abych si k tomu našla nějaké klidné místo (jak ohleduplné), protože výsledky nebyly dobré. Pak jsme si psali, telefonovali a pan doktor jasně dal najevo svoje stanovisko, že svoje zdraví musím urgentně řešit, abych neotálela a myslela na sebe. Dával i typy na nemocnice, kde lze hysteroctomii provést. Věnoval mi tolik času, dokonce ještě z nemocnice jsem mu volala a rozebírala postup operace,opět si na mě našel čas. Vždy vše vlídně, s patrnou starostí o mě jako člověka. Dnes mám 14 dní po zákroku a vzhledem k tomu, že vše bylo zachyceno relativně včas, pravděpodobně mě čekají jen kontroly, operace šla způsobem LAVH, takže jen čtyři malé dírky na břichu, invaze c.minimální. Panu Doktorovi patří mé velké díky, ovlivnil mě i jeho způsob k chránění zdraví, na 1. místě a jen stále vše oddalovat, což byl můj způsob. Pana Doktora tedy všem doporučuji a držím palce při řešení zdravotních problémů! Martina U. (Jen ještě dodávám, že jsem z Brna a opět bych neváhala (bohužel není již aktuální) jet na hysteroskopii až do Havířova) Nevím proč v Doctor's rating není vynikající, abych mohla uděli????.

• Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Ambulantní hysteroskopie, ultrazvukové vyšetření průchodnosti vejcovodů

Dobrý den,
    v červnu 2018 jsem podstoupila ultrazvukové vyšetření průchodnosti vejcovodů a poté ambulantní hysteroskopii s odstraněním polypů u pana doktora Kováře. Metody hysteroskopie jsem se bála neboť jsem ji před dvěma lety absolvovala u jiného lékaře v jiném středisku s velkou bolestí, následným zánětem a na sále jsem byla hodinu. Nicméně pan doktor Kovář je opravdový specialista, protože jsem po celou dobu obou vyšetření/zákroků necítila žádnou bolest a vše proběhlo rychle, precizně, s citem, s vysvětlením a bez komplikací. Sestřičky, prostředí, vybavení vše bylo perfektní a na řadu jsem přišla tak, jak jsem byla objednaná. Panu doktorovi Kováři a sestřičkám moc děkuji za vše a kéž by takových bylo víc! S pozdravem B. Pluháčková Ostrava

• P
    Umístění: Gynekologická ordinace Hlučín

Dobrý den,
    včera jsem podstoupila hysteroskopické vyšetření vedené p.doktorem Kovářem, z
    důvodu odstranění polypu. Tímto mu chci znovu poděkovat za jeho úžasný přístup. Aniž bych se jakkoliv doprošovala informací o tom,co se bude dít, sám začal povídat krok po kroku a dokonce jsem to celé mohla sledovat na monitoru. Byl velmi něžný,uměl celou věc odlehčit letmým zavtípkováním a dokonce mě chválil(asi za to,že jsem neječela jak Viktorka u splavu)????Opravdu velmi šetrný zákrok, obzvlášť pod jeho vedením. Určitě bych neměnila.

• F

I já se musím připojit s velmi kladným hodnocením. Pan doktor je odborník na svém místě s lidským přístupem. Absolvovala jsem odstranění polypu. Mohu skutečně potvrdit, že se jedná o bezbolestný zákrok a jsem ráda, že jsem si nezvolila zákrok v nemocnici prováděný pod narkózou. Je to obrovský benefit. Tímto bych chtěla panu doktorovi i sestřičkám poděkovat a Vám, co půjdete na tento zákrok doporučit - nebojte se, opravdu toto vyšetření nebolí. Dagmar F.

• L
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Hysteroskopie

Dnes 23.5.2018 jsem byla na ambulantní Hysteroskopii u MUDr. Petra Kováře.Měla jsem zavedené nitroděložní tělísko,které se nedařilo mojí gynekoložce vyjmout jelikož bylo vtažené v dutině děložní.Paní doktorka Petrová mi dala možnost výběru mezi zákrokem v narkóze v nemocnici a ambulantním výkonem u pana doktora Kováře v Hlučíně.Zvolila jsem zákrok v ambulanci přestože jsem se trochu bála bolesti a musím říci že to byla vynikající volba!!!Sestřička mi při objednávání doporučila si vzít před zákrokem Ibalgin či Novalgin.Spolkla jsem tedy Novalgin a šla do toho.Přístup pana doktora Kováře mě naprosto ohromil ,byl velmi komunikativní,stále informoval co se bude dít ,hlavně se zajímal aby mě to ne bolelo.Tělísko mi vytáhnul a ještě zkontroloval celou dělohu.Všem vřele doporučuji,vůbec se nebojte!Pan doktor je odborník a ještě má velmi lidský a empatický přístup ,takoví by měli být všichni lékaři!!!Taktéž sestřičky velmi příjemné.Komárová Lenka

• Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: odstranění polypu a kyretáž

při příchodu na mě dýchlo příjemné prostředí. Přístup lékaře a sester byl stejně příjemný. Vše co se odehrávalo bylo lékařem komentováno takže jsem věděla o každém jeho kroku. Když bylo vše hotové při oblékání se mi udělalo slabo tak mě lékař přivedl na lůžko, zvedl nohy a poctivě držel do doby než mi bylo lépe. Je to příjemný profesionál. Na závěr mohu tuto metodu a lékaře jen doporučit. Rekonvalescence je krátká a bezbolestná.

• A
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: ambulantní hysteroskopie

Dne 27. 4. 2018 jsem postoupila ambulantní zákrok u Mudr. Kováře, byla jsem mile překvapena vysoce profesionálním přístupem jak lékaře, tak zdravotnickým personálem. Všem vřele doporučuji návštěvu této gynekologické ambulance Mudr. Petra Kováře. Milena Z.

• J

Dne 5. 4. 2018 jsem podstoupila ambulantní hysteroskopii u pana MUDr. Petra Kováře. Do ordinace jsem vcházela s obavami, že zákrok bude velmi bolestivý a nepříjemný, ale při odchodu jsem měla úsměv na tváři, protože vše proběhlo rychle a bez problémů. Ještě jednou chci touto cestou poděkovat panu doktorovi a sestřičkám za profesionální a lidský přístup. Jarmila N. z Krnova

• Umístění: Gynekologická ordinace Havířov

Dnes jsem podstoupila ,ambulantní hysteroskopii u pana doktora ,Petra Kováře. Musím napsat ,že jsem měla veliký strach a také musím napsat ,že ten strach byl neoprávněný. Pan doktor se mnou o všem výborně komunikoval . Zákrok trval jen malou chvíli, cca 15 minut a byl opravdu bezbolestný. Podobný pocit .jako při silnější menstruaci. Ambulantní hysteroskopii ,můžu doporučit všem ženám . Děkuji panu Doktorovi i sestřičkám . Peterková

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: Ostranění polypu

Byla jsem na zákroku nedávno a byla jsem velmi mile překvapená nejen bezbolestným, šetrným a rychlým zákrokem, ale taky velmi příjemným chováním jak pana doktora, tak sestřiček. Cítila jsem se v dobrých rukou a za lidský přístup v tak nepříjemné záležitosti jsem byla opravdu vděčná. MUDr. Kováře můžu jen doporučit.

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy.
    Pro další termíny volejte vybranou ordinaci.

MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o. a Gynenatal s.r.o., která poskytují komplexní ambulantní gynekologickou a prenatální péči v Havířově, Frýdku – Místku a Hlučíně. Více o gynekologické ordinaci zjistíte na www.gynprenatal.cz

MUDr. Petr Kovář vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde promoval v roce 1994. V roce 1997 složil atestaci prvního stupně v oboru gynekologie a porodnictví, o čtyři roky později získal druhý kvalifikační stupeň.

Po promoci pracoval na gyn.– por. oddělení NsP Havířov, zabýval se především ultrazvukovou diagnostikou a endoskopickými operačními technikami, vedl poradnu pro rizikové gravidity. Od r. 2002 se věnuje soukromé gynekologické praxi.

Od roku 1995 se věnuje kromě lékařské praxe také publikační, lektorské a pedagogické činnosti především v  zdravotně-výchovné oblasti. Stal se autorem řady odborných i popularizačních statí, věnovaných především plánovanému rodičovství a reprodukční medicíně. Je autorem knihy Sexuální agrese, spoluautorem knihy Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně, jíž vydal společně s MUDr. Radimem Uzlem a publikace Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví. Spolupodílel se na vzniku několika publicistických relací a rozhovorů o zdraví v rozhlase a televizi, působil m.j. jako odborný konzultant při vzniku celovečerního filmu k problematice HIV –AIDS „Mezi nimi“. Působí na LF OU v Ostravě, dále jako externí vyučující na PdF Ostravské univerzity a FPF Slezské univerzity, podílel se na několika dílčích projektech VŠB Technické univerzity Ostrava. Je vedoucím vzdělávací agentury CAT Ostrava, která každoročně realizuje přednášky pro studenty a pedagogy v rámci celé ČR, věnované především problematice sexuální osvěty a výchovy, dále se podílí na vzdělávání ve zdravotnictví. Je řešitelem několika regionálních i celorepublikových grantových studií resortu školství. Každoročně se zúčastňuje celé řady přednášek a besed v oblasti reprodukčního zdraví, sexuologie a sexuální výchovy, tuzemských i zahraničních konferencí a sympozií.

Je členem vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, České gynekologické společnosti a České sexuologické společnosti ČLS JEP.

Další webové stránky:
    www.ambulantni-hysteroskopie.cz

Knižní a filmová publikace:
    Antikoncepční otazníky
    Sexuální agrese - znásilnění z pohledu medicíny a práva
    Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautor)
    Gynprenatal s.r.o. je partnerem nově natočeného filmu MEZI NIMI.

Smluvní zdravotní pojišťovny :

• 1988-1994: Studium na LF UP Olomouc, obor ženský lékař

Publikace

• Uzel R., Kovář P., Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně
  • Kovář P., Sexuální agrese – znásilnění z pohledu medicíny a práva
  • Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautorství v rámci autorského kolektivu)

Znalost jazyků

• čeština