MUDr.

Petr Kovář

Gynekolog

120 názorů +přidat

Požádejte o spuštení online kalendáře Zeptejte se specialisty

Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy. Pro další termíny volejte vybranou ordinaci. MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o.… Více

Adresy

Hodnocení pacientů

• J

Dne 5. 4. 2018 jsem podstoupila ambulantní hysteroskopii u pana MUDr. Petra Kováře. Do ordinace jsem vcházela s obavami, že zákrok bude velmi bolestivý a nepříjemný, ale při odchodu jsem měla úsměv na tváři, protože vše proběhlo rychle a bez problémů. Ještě jednou chci touto cestou poděkovat panu doktorovi a sestřičkám za profesionální a lidský přístup. Jarmila N. z Krnova

• Umístění: Gynekologická ordinace Havířov

Dnes jsem podstoupila ,ambulantní hysteroskopii u pana doktora ,Petra Kováře. Musím napsat ,že jsem měla veliký strach a také musím napsat ,že ten strach byl neoprávněný. Pan doktor se mnou o všem výborně komunikoval . Zákrok trval jen malou chvíli, cca 15 minut a byl opravdu bezbolestný. Podobný pocit .jako při silnější menstruaci. Ambulantní hysteroskopii ,můžu doporučit všem ženám . Děkuji panu Doktorovi i sestřičkám . Peterková

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: Ostranění polypu

Byla jsem na zákroku nedávno a byla jsem velmi mile překvapená nejen bezbolestným, šetrným a rychlým zákrokem, ale taky velmi příjemným chováním jak pana doktora, tak sestřiček. Cítila jsem se v dobrých rukou a za lidský přístup v tak nepříjemné záležitosti jsem byla opravdu vděčná. MUDr. Kováře můžu jen doporučit.

• E
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: odstranění polypu - ambulantní HSK

V ordinaci MUDr. Kováře jsem podstoupila odstranění polypu. Zákrok byl téměř bezbolestný a rychlý. Děkuji panu doktorovi a jeho týmu sestřiček za milý a vstřícný přístup. Pokud bych měla v budoucnu podobné potíže, ordinaci MUDr. Kováře ráda navštívím znovu. Jen mi není jasné, proč je tato šetrná metoda u nás tak málo známá a není nabízena i jinde. Ambulantní zákroky jsou přeci pro nemocnice rychlejší, je možné ošetřit mnohem více žen a pro pojišťovny je to nepochybně levnější.

• E

Dobrý den, dne 1.3.2018 jsem navštívila pana doktora Kováře za účelem vyšetření dělohy a následné provedení výkonu hysteroskopie na základě požadavku mého gynekologa. Výkon měl být původně proveden v celkové anestezii v opavské nemocnici, ale hledala jsem možnost absolvovat výkon bez předoperačních vyšetření, bez hospitalizace a bez narkozy.
    Našla jsem !!! Pana doktora Kováře, skvělého specialistu, který nejen že aplikuje metodu zákroku, který je absolutně bezbolestný, bez nepotřebného zatížení spojeného s běžným postupem při hospitalizaci, ale také velice empatický lékař, který seznamuje ženu během zákroku, co se právě děje. Obavy před zákrokem byly, ale zákrok je opravdu bezbolestný, přirovnám jej k běžnému gynekologickému vyšetření.
    Také jsem měla možnost nahlédnout jak ta naše jeskyňka vypadá zevntř.
    Pane doktore, MOC děkuji za všechno, za přístup, za tu možnost...
    Zpětně mi nějak hlava nebere a asi nebudu sama, proč nás jiní lékaři posílají k hospitalizaci do nemocnice když to není potřeba...Ještě jednou DÍKY MOC !!! Šárka B.

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: drobné gynekologické zákroky

Byla jsem velice spokojená s milým a profesionálním přístupem pana doktora i sestřiček, proto všem mohu návštěvu této ambulance jen doporučit. Renáta Morbitzerová

• L
    Umístění: Gynekologická ordinace Havířov

Milá dámy, pokud se chcete vyhnout narkóze při hysteroskopii, vřele doporučuji ambulantní hysteroskopii, kterou lze podstoupit u pana MUDr. Petra Kováře. Zákrok není sice příjemný, ale je takřka bezbolestný, rychlý a spolehlivý. Pan doktor celou dobu s pacientkou hovoří, vysvětluje co a jak a proč dělá. Věřte, že strach ze zákroku byl mnohem horší, než samotné provedení. Pan doktor, prostředí i ostatní zdravotnický personál je příjemný a milý. Oceňuji poslech velice příjemné hudby. Moc doporučuji, dámy nebojte se! :-)

• P
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: ambulantní hysteroskopie - odstranění polypu

Moje gynekoložka mi doporučila operativní odstranění polypu pod plnou narkozou. Zákroku jsem se bála a toto řešení oddalovala. Poté jsem na internetu objevila možnost ambulantní hysteroskopie, kontaktovala jsem pana doktora, ten mi na rovinu řekl, že nález je staršího data a pokud by od té doby polyp vyrostl, ambulantně již nejde odstranit. Jela jsem tedy z Berouna do trochu nejistého terénu jako poslední záchrany před narkozou. Před samotným zákrokem jsem podepsala velmi srozumitelný a citlivě připravený souhlas se zákrokem a poté už cca 15 minut trval samotný zákrok. Pak doktor celou dobu se mnou komunikoval, důležité pro něj bylo, abych necítila velkou bolest. Mohla jsem sledovat na monitoru. Hodnocení bolestivosti: není to příjemné, ale ani bolestivé. Lepší než vrtání zubu po umrtvení. První půl hodinku po zákroku jsem se cítila jakoby omámená a měla jsem citlivější podbřišek. Ale po půl hodině se omámenost vytratila a během dne jsem už jen občas ucítila nepříjemný pocit nebo jemné píchnutí v břiše. Nebylo třeba brát už další léky proti bolesti. Ani další dny po zákroku jsem neměla žádné obtíže nebo komplikace. Velmi se mi ulevilo. Vřele doporučuji.

• R
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Zavedení nitroděložního tělíska

Dobrý den, chtěla bych přispět k osvětě a nabídce služeb pana doktora Kováře. Pana doktora mi doporučil můj gynekolog, když se mu nepodařilo zavést nitroděložní tělísko z důvodů srůstů. Řekl mi, že je tato klinika jediná svého druhu a vřele mi ji doporučuje. Objednala jsem se telefonicky a byla objednaná do 3 dnů (byla jsem velmi mile překvapena rychlostí objednávky). Ambulance je nová, pohodlně a krásně vybavená. Velmi milé prostředí s příjemným personálem. Samotný zákrok byl velice rychlý a naprosto bezbolestný. Vše trvalo snad jen 10 minut. Pan doktor se mnou během zákroku mluvil, ptal se jestli bolí, nebolí, zákrok jsem mohla sledovat na monitoru. Je velice šikovný. Určitě doporučuji ostatním ženám, které chtějí zavést bezbolestně a rychle Mirenu či jiné nitroděložní tělísko, kdy pomocí mikrokamery lékař vidí srůsty či jiné překážky. Pan Mudr. Kovář je nejen velice šikovný, ale též příjemný člověk. Mnohokrát děkuji jemu i celému týmu sestřiček.

Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: Odstranění polypů

5.1.2018 jsem u pana doktora Kováře podstoupila ambulantní odstranění polypů. Jeho ordinaci jsem si našla na internetu, hledala jsem alternativu oproti operativnímu řešení, kterého jsem se hrozně bála. I když jsem za panem doktorem jela 400 km, vůbec toho nelituji. Celý zákrok trval 15 minut. Vše proběhlo bez problému. Přístup pana doktora i jeho celého týmu byl více jak profesionální. Služby pana doktora mohu jen doporučit. Pokud by se opět objevil nějaký problém a bude možno ho řešit opět ambulantně, bez rozmýšlení pana doktora v Havířově opět navštívím. Jolana M.

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy.
    Pro další termíny volejte vybranou ordinaci.

MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o. a Gynenatal s.r.o., která poskytují komplexní ambulantní gynekologickou a prenatální péči v Havířově, Frýdku – Místku a Hlučíně. Více o gynekologické ordinaci zjistíte na www.gynprenatal.cz

MUDr. Petr Kovář vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde promoval v roce 1994. V roce 1997 složil atestaci prvního stupně v oboru gynekologie a porodnictví, o čtyři roky později získal druhý kvalifikační stupeň.

Po promoci pracoval na gyn.– por. oddělení NsP Havířov, zabýval se především ultrazvukovou diagnostikou a endoskopickými operačními technikami, vedl poradnu pro rizikové gravidity. Od r. 2002 se věnuje soukromé gynekologické praxi.

Od roku 1995 se věnuje kromě lékařské praxe také publikační, lektorské a pedagogické činnosti především v  zdravotně-výchovné oblasti. Stal se autorem řady odborných i popularizačních statí, věnovaných především plánovanému rodičovství a reprodukční medicíně. Je autorem knihy Sexuální agrese, spoluautorem knihy Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně, jíž vydal společně s MUDr. Radimem Uzlem a publikace Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví. Spolupodílel se na vzniku několika publicistických relací a rozhovorů o zdraví v rozhlase a televizi, působil m.j. jako odborný konzultant při vzniku celovečerního filmu k problematice HIV –AIDS „Mezi nimi“. Působí na LF OU v Ostravě, dále jako externí vyučující na PdF Ostravské univerzity a FPF Slezské univerzity, podílel se na několika dílčích projektech VŠB Technické univerzity Ostrava. Je vedoucím vzdělávací agentury CAT Ostrava, která každoročně realizuje přednášky pro studenty a pedagogy v rámci celé ČR, věnované především problematice sexuální osvěty a výchovy, dále se podílí na vzdělávání ve zdravotnictví. Je řešitelem několika regionálních i celorepublikových grantových studií resortu školství. Každoročně se zúčastňuje celé řady přednášek a besed v oblasti reprodukčního zdraví, sexuologie a sexuální výchovy, tuzemských i zahraničních konferencí a sympozií.

Je členem vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, České gynekologické společnosti a České sexuologické společnosti ČLS JEP.

Další webové stránky:
    www.ambulantni-hysteroskopie.cz

Knižní a filmová publikace:
    Antikoncepční otazníky
    Sexuální agrese - znásilnění z pohledu medicíny a práva
    Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautor)
    Gynprenatal s.r.o. je partnerem nově natočeného filmu MEZI NIMI.

Smluvní zdravotní pojišťovny :

• 1988-1994: Studium na LF UP Olomouc, obor ženský lékař

Publikace

• Uzel R., Kovář P., Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně
  • Kovář P., Sexuální agrese – znásilnění z pohledu medicíny a práva
  • Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautorství v rámci autorského kolektivu)

Znalost jazyků

• čeština