MUDr.

Petr Kovář

Gynekolog

113 názorů +přidat

Požádejte o spuštení online kalendáře Zeptejte se specialisty

Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy. Pro další termíny volejte vybranou ordinaci. MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o.… Více

Adresy

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Při objednání online prosíme o uvedení důvodu návštěvy.
    Pro další termíny volejte vybranou ordinaci.

MUDr. Petr Kovář je vedoucím lékařem zdravotnických zařízení Gynprenatal s.r.o. a Gynenatal s.r.o., která poskytují komplexní ambulantní gynekologickou a prenatální péči v Havířově, Frýdku – Místku a Hlučíně. Více o gynekologické ordinaci zjistíte na www.gynprenatal.cz

MUDr. Petr Kovář vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde promoval v roce 1994. V roce 1997 složil atestaci prvního stupně v oboru gynekologie a porodnictví, o čtyři roky později získal druhý kvalifikační stupeň.

Po promoci pracoval na gyn.– por. oddělení NsP Havířov, zabýval se především ultrazvukovou diagnostikou a endoskopickými operačními technikami, vedl poradnu pro rizikové gravidity. Od r. 2002 se věnuje soukromé gynekologické praxi.

Od roku 1995 se věnuje kromě lékařské praxe také publikační, lektorské a pedagogické činnosti především v  zdravotně-výchovné oblasti. Stal se autorem řady odborných i popularizačních statí, věnovaných především plánovanému rodičovství a reprodukční medicíně. Je autorem knihy Sexuální agrese, spoluautorem knihy Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně, jíž vydal společně s MUDr. Radimem Uzlem a publikace Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví. Spolupodílel se na vzniku několika publicistických relací a rozhovorů o zdraví v rozhlase a televizi, působil m.j. jako odborný konzultant při vzniku celovečerního filmu k problematice HIV –AIDS „Mezi nimi“. Působí na LF OU v Ostravě, dále jako externí vyučující na PdF Ostravské univerzity a FPF Slezské univerzity, podílel se na několika dílčích projektech VŠB Technické univerzity Ostrava. Je vedoucím vzdělávací agentury CAT Ostrava, která každoročně realizuje přednášky pro studenty a pedagogy v rámci celé ČR, věnované především problematice sexuální osvěty a výchovy, dále se podílí na vzdělávání ve zdravotnictví. Je řešitelem několika regionálních i celorepublikových grantových studií resortu školství. Každoročně se zúčastňuje celé řady přednášek a besed v oblasti reprodukčního zdraví, sexuologie a sexuální výchovy, tuzemských i zahraničních konferencí a sympozií.

Je členem vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, České gynekologické společnosti a České sexuologické společnosti ČLS JEP.

Další webové stránky:
    www.ambulantni-hysteroskopie.cz

Knižní a filmová publikace:
    Antikoncepční otazníky
    Sexuální agrese - znásilnění z pohledu medicíny a práva
    Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautor)
    Gynprenatal s.r.o. je partnerem nově natočeného filmu MEZI NIMI.

Smluvní zdravotní pojišťovny :

• 1988-1994: Studium na LF UP Olomouc, obor ženský lékař

Publikace

• Uzel R., Kovář P., Antikoncepční otazníky – o antikoncepci převážně vážně
  • Kovář P., Sexuální agrese – znásilnění z pohledu medicíny a práva
  • Výchova k sexuálně reprodukčnímu zdraví (spoluautorství v rámci autorského kolektivu)

Znalost jazyků

• onemocnění dělohy

Fotografie

Hodnocení pacientů

• P
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: ambulantní hysteroskopie - odstranění polypu

Moje gynekoložka mi doporučila operativní odstranění polypu pod plnou narkozou. Zákroku jsem se bála a toto řešení oddalovala. Poté jsem na internetu objevila možnost ambulantní hysteroskopie, kontaktovala jsem pana doktora, ten mi na rovinu řekl, že nález je staršího data a pokud by od té doby polyp vyrostl, ambulantně již nejde odstranit. Jela jsem tedy z Berouna do trochu nejistého terénu jako poslední záchrany před narkozou. Před samotným zákrokem jsem podepsala velmi srozumitelný a citlivě připravený souhlas se zákrokem a poté už cca 15 minut trval samotný zákrok. Pak doktor celou dobu se mnou komunikoval, důležité pro něj bylo, abych necítila velkou bolest. Mohla jsem sledovat na monitoru. Hodnocení bolestivosti: není to příjemné, ale ani bolestivé. Lepší než vrtání zubu po umrtvení. První půl hodinku po zákroku jsem se cítila jakoby omámená a měla jsem citlivější podbřišek. Ale po půl hodině se omámenost vytratila a během dne jsem už jen občas ucítila nepříjemný pocit nebo jemné píchnutí v břiše. Nebylo třeba brát už další léky proti bolesti. Ani další dny po zákroku jsem neměla žádné obtíže nebo komplikace. Velmi se mi ulevilo. Vřele doporučuji.

• R
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Zavedení nitroděložního tělíska

Dobrý den, chtěla bych přispět k osvětě a nabídce služeb pana doktora Kováře. Pana doktora mi doporučil můj gynekolog, když se mu nepodařilo zavést nitroděložní tělísko z důvodů srůstů. Řekl mi, že je tato klinika jediná svého druhu a vřele mi ji doporučuje. Objednala jsem se telefonicky a byla objednaná do 3 dnů (byla jsem velmi mile překvapena rychlostí objednávky). Ambulance je nová, pohodlně a krásně vybavená. Velmi milé prostředí s příjemným personálem. Samotný zákrok byl velice rychlý a naprosto bezbolestný. Vše trvalo snad jen 10 minut. Pan doktor se mnou během zákroku mluvil, ptal se jestli bolí, nebolí, zákrok jsem mohla sledovat na monitoru. Je velice šikovný. Určitě doporučuji ostatním ženám, které chtějí zavést bezbolestně a rychle Mirenu či jiné nitroděložní tělísko, kdy pomocí mikrokamery lékař vidí srůsty či jiné překážky. Pan Mudr. Kovář je nejen velice šikovný, ale též příjemný člověk. Mnohokrát děkuji jemu i celému týmu sestřiček.

• E
    Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: Odstranění polypů

5.1.2018 jsem u pana doktora Kováře podstoupila ambulantní odstranění polypů. Jeho ordinaci jsem si našla na internetu, hledala jsem alternativu oproti operativnímu řešení, kterého jsem se hrozně bála. I když jsem za panem doktorem jela 400 km, vůbec toho nelituji. Celý zákrok trval 15 minut. Vše proběhlo bez problému. Přístup pana doktora i jeho celého týmu byl více jak profesionální. Služby pana doktora mohu jen doporučit. Pokud by se opět objevil nějaký problém a bude možno ho řešit opět ambulantně, bez rozmýšlení pana doktora v Havířově opět navštívím. Jolana M.

• Umístění: Gynekologická ordinace Havířov

Ambulantní (bez zbytečné hospitalizace a celkové anestezie) hystereskopie byla panem doktorem provedena velice šetrně a absolutně bezbolestně. Mohu jen vřele doporučit.

• Umístění: Gynekologická ordinace Hlučín

Tři roky se trápím s potížemi přechodu - návaly horkosti a závratí. Pan doktor Kovař mě byl doporučen. Dvě návštěvy u tak profesionálního lékaře mě zbavily potíží. Podstoupila jsem hysteroskopii , která byla bez bolesti a rychle provedena. Mam za sebou vyšetření kostí a krve. Jsem jeho přístupem k pacientce nadšená. Pro mě je pan doktor zázrak ????.

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace Havířov

U pana doktora jsem byla pouze na zákrok - ambulantní hysteroskopii. Mohu o něm říct jen to nejlepší - velice jemný, pozorný, na začátku vysvětlil, jak bude celý zákrok probíhat. V průběhu zákroku vysvětloval co právě dělá a co se dále bude dít. Navíc můžete sama celý zákrok sledovat na monitoru. Při zákroku si stále ověřuje, že jste v pořádku a dotazuje se, jak se cítíte. Kdybych dopředu věděla, jak bude celý zákrok probíhat, ušetřila bych si spoustu nervů a strachu :-) . Moc děkuju panu doktorovi i jeho týmu sestřiček, které byly rovněž velmi příjemné.

• Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: odstranění polypu, zjištění průchodnosti vejcovodů

Byla jsem na odstranění polypu u pana Dr. Kováře vč. zjištění průchodnosti vejcovodů. Vřele doporučuji všem pacientkám, které jsou posílány na hospitalizaci pod narkózu. Zákrok byl bezbolestný, zákrok byl rychlý a zákrok byl proveden odborníkem. Nemám ani slov, jak jsem byla šťastná. Jsem jen překvapena, že mi tento zákrok nedoporučila ošetřující lékařka, když jsem se jí na to tázala, řekla jen, že zákrok bez narkózy nedoporučuje a poslala mě do nemocnice. V podstatě to semnou ani nerozebrala, což jsem se dost divila. Jela jsem za panem doktorem až z Prahy, ale výlet stál za to. Bolest bych přirovnala asi tak možná k píchnutí menší jehly do prstu, ale to ještě přeháním max. 5 sec., poté jsem necítila nic, nekrvácela jsem, jen opravdu menší bolest břicha, ale ta hned po 5. min. přestala. Ráda bych, aby byla větší znalost ambulantních gyn. zákroků, které jsou ve světě známy již min. 30. let. Uvítala jsem to hlavně proto, že jsem nemusela pod narkózu do nemocnice. Vzala jsem si jen den dovolené a to je vše. Jsem doslova nadšená. Průchodnost vejcovodů mi byla zjišťována metodou HYCOSY, opět zcela bezbolestný zákrok, který bohužel nehradí pojišťovna, ale i tak to stojí za to, protože jinak se průchodnost vejcovodů zatím zjišťuje jen pod narkózou metodou, kterou hradí pojišťovna, avšak tato metoda by již dle mého neměla patřit do zdravotnictví, když je metoda HYCOSY zcela bezbolestná a rychlá. Nemám ani slov, jak jsem nadšená, jak pan Dr. Kovář pracuje se svým týmem a hlavně s pacienty. Zaslala jsem v podstatě jen e-mailem žádanku pro odstranění polypu a zjištění průchodnosti vejcovodů, do 10. min. mi p. Dr. Kovář odepsal s tím, že se mohu objednat u sestřičky. Byla jsem doslova a do písmene nejšťastnější člověk na svět. Uvítala jsem tak krátkou čekací dobu, volala jsem v pátek a objednána jsem byla za týden, což je nepředstavitelné u vyřizování zákroku pod narkózou v nemocnici. Jsem jen překvapena, proč se o této metodě téměř vůbec neví, proč lékaři nemluví s pacientkami o této možnosti. Možná proto, že jsou smluvní vztahy mezi lékaři a nemocnicí!? Doporučuji jednoznačně!!!

• Umístění: Gynekologická ordinace HavířovSlužby: odstranění polyů

S díky Jiřina Tomášková.
    Pana doktora Kováře jsem si našla na internetu, protože gynekolog.zákroky (ambulantní hysteroskopie) vykonává ambulantně, bez narkózy. Byla jsem na odstranění polypů. Samotný zakrok byl velice rychlý a též naprosto bezbolestný. Vše trvalo snad jen 10 minut. Pan doktor se mnou během zákroku mluvil. (Jen při napouštění tekutiny dovnitř, je trochu tlak, jinak vše v klidu a pohodě.) Pan doktor se na vše ptá, jestli bolí, nebolí. Je velice šikovný. Určitě doporučuji ostatním ženám. Právě jsem 2 hodiny po zákroku. Sedím v restauraci na jídle a za chvíli jedu vlakem na Prahu (16.10.2017).
    Pan Mudr. Kovář je nejen velice šikovný, ale též příjemný člověk.
    Přijela jsem za ním z Prahy.

• M
    Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: Ambulantní hysteroskopie

Příjemné prostředí, příjemní lidé. Pan doktor byl vstřícný a příjemný. Při zákroku mi vše podrobně vysvětlil, zajímal se o mé pocity a zda necítím nepříjemný tlak nebo bolest. Zákrok jsem mohla sledovat na obrazovce a byl naprosto bezbolestný. Během asi patnácti minut jsem odcházela a mohla jsem se vrátit ke každodenní činnosti bez nepříjemných pocitů nebo nějakého omezení.
    Doporučení jsem dostala od své gynekoložky.

• Umístění: Gynekologická ordinace HlučínSlužby: hysteroskopie

Skvělý lékař i sestřičky,vše odborně vysvětleno.Mohu jen doporučit.Maximální spokojenost,profesionální přístup.