Slezská nemocnice v Opavě
Olomoucká 86, Opava

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Umístění: Slezská nemocnice v Opavě Jiný

Pan doktor byl při mé operací .Jak všichni těžké operace vyndání dělohy ,výplach pak komplikace ..... Byla jsme hotová bolest ...ale chodil mě kontrolovat...pak teplota .....děkuji , za starost v nemocnici i přístup. A vše mi i před operací vysvětlil. Děkuji .Monika Říčná

Umístění: Slezská nemocnice v Opavě

První věc, co mi vadila, bylo to, že se mnou něco projednává v místnosti plné lidí, kdy on sedí na židli a já vedle něho stojím - vypadá to vůči pacientce dost blbě, ale třeba si to jen neuvědomil, to se ještě dá omluvit. Ale druhá věc - chtěla jsem vyšetření, které mi doporučili dva jiní lékaři, v mém případě k němu byla i indikace, ale i přesto jsem byla ochotná si vyšetření uhradit. Pan doktor než aby pro to něco udělal, tak mi to radši začal rozmlouvat, že je to zbytečné a k ničemu... Zbytečné by to nebylo, jiný lékař mi opět řekl, že by nás to posunulo o kousek dál - jedná se o genetické vyšetření potraceného plodu při opakovaných potratech - při tomto vyšetření by se zjistila konkrétní genetická vada plodu a jelikož jsou vady, které se mohou cyklicky opakovat, dala by se stanovit pravděpodobnost výskytu vady v dalším těhotenství a případně již cíleně potom vyšetřit plod při dalším otěhotnění. Dle pana doktora dnes ženy příliš spěchají - vždyť dříve se něco řešilo až při třetím či čtvrtém potratu...No, kdyby byl žena a musel si tím procházet, mluvil by jinak. Já po něm nechtěla víc, než aby toto vyšetření nechal udělat. V laboratoři jim k tomu stačí 1 cm materiálu (pan doktor mi tvrdil, že na to je mé těhotenství v 10tt příliš malé), mluvila jsem přímo s paní, která tato vyšetření dělá a řekla mi, že je běžně dělají i u takto malých těhotenství a že dva potraty, kdy už u obou byla přítomna srdeční akce, jsou k tomu indikací. No prostě si to okecal, aby to nemusel dělat - k čemu udělat pro pacientku něco navíc, když z toho nic nemám a pro dobrej pocit to dělat nebudu, když je to,,strašně drahé" (řekla jsem, že si to klidně zaplatím a stojí to cca 4-5 tisíc, což podle mě není strašně drahé). Má na to prostě takový názor a jiní lékaři se na to dívají jinak - to bych ještě dokázala pochopit, ale způsob, jakým se mnou mluvil, byl dost zvláštní - mluvil se mnou jako s blbcem, přitom jsem taky zdravotník a o dané problematice leccos vím. Prostě celkový dojem z pana doktora dost slabý...mrzí mě to, ale je to prostě tak.

Měla jsem problémy s nucením chodit na záchod, pálení při močení a později se k tomu přidaly ještě silné křeče v podbřišku. Má obvodní lékařka vyloučila zánět močového měchýře,ale pro jistotu mě ještě poslala na gynekologii. Pak doktor si přečetl v žádance, s čím jsem přišla a arogantně prohlásil: "A co já s tím? Proč vás tu vůbec obvodní posílá?!" Při vyšetření ale přišel na cystu na vaječníku a zánět v pochvě. Nic mi na to nenapsal a když jsem se ho zeptala,co mám dělat s těmi křečmi, odpověděl mi,že si mám vzít brufen. Rozhořčená jsem si vyhádala ještě žádanku k urologovi, který na nic nepřišel, ale ptal se mě, co mi na to gynekolog napsal. Když jsem řekla,že nic, že si mám vzít brufen,překvapivě na mě koukal,jestli si dělám srandu, okamžitě volal na gynekologii, tam mu to nikdo nebral,takže mě nechal samotnou v ordinaci a šel tam osobně, nikdo ale ani neotvíral, takže naštvaně přišel zpátky a volal nějaké známé, co na to běžně předepisuje, že mě takhle domů odejít nenechá....Rozhodně nedoporučuji!

Taky jsem měla "tu čest" rodit v jeho přítomnosti a musím říct, že bych si taky přístup porodníka představovala úplně jinak. Naštěstí byl porod rychlovka, ale to šití pod jeho rukama jsem si pak opravdu "užila". Celý porod netrval tak dlouho, jako následné šití. Stejně si nakonec přizval posilu.... Takže pokud se mu můžete vyhnout, tak hodně velikým obloukem

Sto lidí, sto chutí............. pro mě vstřícný, ochotný, milý doktor, prostě lékař s velkým "L".

Pan doktor Lučan je výborný lékař s velmi milým a lidským přístupem,proto mě překvapují zdejší negativní reakce,které k panu doktorovi vůbec nepasují..
Jako prvorodička právě díky přístupu Dr. Lučana mám i přes bolesti na porod krásné vzpomínky a nejen péče na porodním sále,ale i poporodní vyšetření byla v klidu a dá se říci i příjemná.. Patří vám velké díky,kdybych mohla,vybrala bych si vás i k dalšímu porodu.Přeji vám mnoho zdaru a jen samé spokojené maminky.

V pohode doktor :)

Dr. Lučan je velmi ochotný, vstřícný lékař,vždy poradí, vše vysvětlí.Mám osobní zkušenost s panem doktorem u porodu, byl perfektní.
Jen taková malá reakce na názor zuzany. Píše, že je zdravotník- takto se vyjadřují zdravotníci? At je ráda, že nehodnotí nikdo ji......s takovým vyjadřováním ona nemá ve zdravotnictví určitě co dělat.

Pan doktor Lučan mě přijímal k porodu a u porodu byl taky, spolu s porodní asistentkou p. Hradilíkovou. Musím vám říct, že to co se tady píše, není ale ani trošku pravda!!! Pan doktor i sestřička byli neskutečně trpěliví, všechno mi pořád dokola vysvětlovali, protože jsem pořád něčemu nerozuměla. Pro prvorodičku je to velké plus. U porodu byl velmi profesionální, miminku se chvílema asi nevedlo moc dobře a přesto jsem se cítíla díky personálu klidně a měla pocit a jistotu, že jsem ve výborné péči . Pane doktore, na předešlé reakce pacientek se vykašlete - a to říkám slušně, když někdo dovede anonymně napsat něco tak stupidního a urážejícího, vypovídá to hodně o asi minimální inteligenci těchto osob. Pane doktore Vám jedno velké díky a hodně zdaru do další práce a tisíce spokojených pacientek!!!

Pan doktor na mne působil poněkud arogantně, vyšetření jím prováděné bylo mírně řečeno necitlivé, o komunikativnosti nelze moc mluvit... Jsem ráda, že jsem pak u porodu měla někoho jiného. Možná jsem ale jen ovlivněná přístupem ostatních doktorů na stejném pracovišti, který byl nesrovnatelně příjemnější...