Zeptejte se Požádejte o spuštení online kalendáře

Péči o děti a dospívající je možné poskytnout v rámci zdravotního pojištění, dospělí a klienti nesmluvních pojišťoven přímá platba. Registrovaná klinická psycholožka a psychoterapeutka… Více

Adresy

• Ordinace

Ondříčkova 1029/1, Praha 3, Praha 3
    130 00 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost, Oborová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda Více
    V této ordinaci přijímám:
    dospělí, děti jakéhokoliv věku

Služby

Párové psychologické poradenství 900 Kč
    Terapie hrou 700 Kč
  • Dobrý den,
    mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Pavla Volfová

Dobrý den,
    děti jsou citlivé bytosti, mnohem více citlivé než my dospělí. Její citlivost je nyní zaměřena na něco, co jí ohledně oblékání vadí. Jen těžko mohu nyní na dálku soudit, co je to, co dceři… Více

• Dobrý den, chceme s dcerkou (4 roky ) pomoci s vyprazdňováním mimo plenu.
    Je možné se k Vám objednat? A jsou sezení hrazena ze zdravotní pojišťovny (máme OZP) nebo ne? Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Pavla Volfová

Dobrý den,
    objednat se určitě můžete. Nejlépe, když mi zatelefonujete a společně najdeme nejbližší možný termín, třeba již v příštím týdnu.
    A otázka ohledně úhrady. Jakmile se to týká zdravotního… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Péči o děti a dospívající je možné poskytnout v rámci zdravotního pojištění, dospělí a klienti nesmluvních pojišťoven přímá platba.

Registrovaná klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující v klinické i neklinické praxi s dospělými i dětmi od 10 let.
    (registrovaný klinický psycholog = psycholog oprávněný pracovat s klienty a pacienty s duševními potížemi - deprese, úzkosti atd., se zárukou, že daný psycholog je hluboce vzdělán v dané problematice, zná souvislosti, indikace i kontraindikace, má dostatečnou praxi pod dohledem zkušeného odborníka a nyní je oprávněn pracovat samostatně)

Zabývá se širokým spektrem psychických potíží až poruch u adolescentů a dospělých. Nejčastěji pracuje s klienty, kteří se potýkají s:
    - emočními problémy: např. úzkosti, smutky, časté rozlady komplikující život, přecitlivělost, obavy a strachy, výkyvy nálad
    - potížemi v mezilidských vztazích: partnerské nebo manželské problémy, potíže v rámci pracovních vztahů, potíže v oblasti přátelských vztahů, potíže v původní rodině s rodiči nebo sourozenci apod.
    problémy v komunikaci: potíže s porozuměním druhým, omezená schopnost srozumitelně druhým říci, co potřebujete a očekáváte, omezená schopnost reagovat v konfliktu, potíže se sebeprosazením
    - závislost na alkoholu, nealkoholových drogách a hazardní hře: pomoc závislým i jejich rodinám a blízkým
    - zvládnutí tělesných nemocí omezujících každodenní život: přijetí onemocnění, jak s nemocí žít dál, jak překonat nebo se vyrovnat s omezeními, které nemoc přináší
    - psychosomatické obtíže: různé bolesti, nepříjemné stavy, opakované nemoci, kdy lékař nenalezl vysvětlující tělesnou příčinu
    - zvládání stresu a náročných životních etap
    - rozvoj osobnosti: orientace v sobě samém, porozumění svým emocím, myšlenkám, poznání vlastních možností, ale i omezení
    - v klinické praxi se zabývám psychoterapií duševních poruch a nemocí: úzkostné a neurotické poruchy, poruchy nálady (nejčastěji deprese), závislosti látkové i gambling, poruchy osobnosti, psychotická onemocnění

Nabízím nácvik relaxace, zejména autogenního tréninku, ale také Jacobsonovy progresivní relaxace.

• psychoterapie
  • klinická psychologie
  • dětská psychologie

Ukončené školy

• Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, obor Psychologie, specializace klinická psychologie, Mgr. 2004, PhDr. 2007
  • IPVZ - speciální průprava v klinické psychologii, zakončení zkouškou 2008
  • IPVZ - funkční specializace v systematické psychoterapii, zakončení zkouškou 2008

Publikace

• Kognitivní trénink v praxi. Grada, Praha 2009.
  • Kognitivní trénink v praxi, 2.rozšířené vydání. Grada, Praha 2016.

Znalost jazyků

• čeština
  • angličtina

Nemoci

• deprese, úzkosti
  • syndrom vyhoření
  • problémy v mezilidských vztazích
  • potíže v komunikaci
  • závislost na alkoholu, nealkoholových drogách a hazardní hře
  • zvládání stresu a náročných životních etap
  • problematické chování

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Paní Volfovou jsem navštěvovala v průběhu uplynulých 3 let. (nejdříve častěji, potom nepravidelně)
    Vyhledala jsem její pomoc, protože jsem se cítila vyčerpaně a vyhořele na rodičovské dovolené. Později po mém nástupu do práce jsem řešila jak sladit práci a osobní život se dvěma malými dětmi.
    Paní psycholožka působí příjemným a ukidňujícím dojmem a je velmi empatická.
    Vyslechne problém, rozebere ho s vámi, dokáže vás nasměrovat k jeho řešení, a vy od ní odcházíte s pocitem, že vše je na dobré cestě.
    Hodně mi pomohla i řešit situace s dětmi, u kterých jsem si nebyla jistá, jak se mám chovat.
    Na šálek čaje u ní jsem se vždy těšila, a určitě ji mohu doporučit!

• K pani Volfovej som chodila na terapiu asi 4 roky a veľmi mi pomohla s mojimi osobnymi problemami, s ktorymi som bojovala v cudzom meste a na vysokej skole a pomohla mi pomaly sa posuvat v zivote dalej. Je empaticka a miesto radenia sa snazi ukazat cloveku jeho vlastnu cestu, aby mohol fungovat v zivote nadalej aj sam, co si velmi cenim. Som vdacna, ze to so mnou cele tie 4 roky vydrzala a nevzdala moju terapiu, i ked ja som sa vzdavala velakrat. Dakujem a ako psychologicku urcite odporucam. Jana

• Dobrý den,
    S paní doktorkou Volfovou jsem spolupracoval (docházel na terapie) cca přes dva roky, postupně jsem sám nacházel odpovědi i pochopení sebe sama. To především díky přístupu paní doktorky, kdy vždy velmi trefně reagovala na moje vyprávění, postoje, názory... i přestože, jsem je podával dost zamotaně. Nikdy jsem nedostal žádnou prvoplánovou radu nebo recept, ale trpělivě a chápavě jsme se vždy dostali problému na kobylku. Paní doktorku velmi doporučuji nejen pro její lidský přístup.
    Jirka P.

• Maximální spokojenost. Paní Pavla si mě vyslechla ptala se na to co bylo podstatné a pomohla pochopit problém. Velmi dobře se s ní povídá a můžu ji jedině doporučit. Nikola

• Moje pokroky na tejto terapii su odrazom aj mojej vlastnej prace na sebe samej.
    Ale este nikdy sa mi tak neulavilo ako tu. Je to to najkrajsie co som kedy zazila.

Zuzana

• Jsem velmi ráda, že jsem paní doktorku vyhledala, moc mi pomohla s pohledem na moje problematické pití a s tím spojené deprese. Cítím, že jsem se odrazila ode dna díky ní.

• Paní doktorku Volfovou můžu jedině doporučit. Je pozorná, milá, naslouchá člověku a svými dotazy se vždycky dostane ke kořeni problému. A najednou je mi všechno tak jasné a nechápu, že jsem na to nepřišla dřív. Mám pocit, že dělám rychlé pokroky. Vždycky se na to popovídání s ní těším.

• Sympatická mladá paní. Mám pocit, že jí můžu říct snad úplně všechno. Terapie u ní mi pomáhají, cítím se tam příjemně, jako bych si povídala s kamarádkou. Vždy když odcházím, cítím se líp.