Praktický lékař gynekolog
Švermova 4b, Havířov

Pani doktorka je velmi sympaticka, vstricna, profesional na svem miste, na doporuceni jsem k ni presla od Mudr. Zakove, mela jsem opakovane problemy, az pani doktorka me po nekolika letech problemu zbavila a jsem ji moc vdecna! Vrele pani doktorku doporucuji!!!

X

K paní doktorce Naděždě Šturcové chodím, byť ne zcela pravidelně, již cca 15 let. Došlo k tomu zcela náhodně, když jsem po studiích hledala gynekologa a paní doktorka začala rozvíjet svou privátní praxi. Ve svých 36 letech jsem navštěvovala její poradnu pro těhotné, když jsem očekávala své jediné dítě. Do poradny k ní jsem se vždy těšila, i když jsme neřešily vždy jen příjemné věci. Když si položím otázku, jak bych si představovala svého ideálního gynekologa, musím si odpovědět, že paní doktorka se této představě přinejmenším hodně blíží. Podle mého názoru je milá, vstřícná, sympatická, ale i odborně erudovaná a přirozeně inteligentní. (Není to jen můj názor.) Vybavení ordinace podle mého názoru plně odpovídá současnému standardu. Paní doktorka přihlíží k názorům pacienta, ale umí také dát najevo svůj lékařsky podložený, odlišný názor. Všimla jsem si také, že pravidelně sleduje odborné časopisy z oblasti gynekologie a porodnictví. Takže já za sebe: Zatím velmi děkuji a samozřejmě doporučuji.
Doc. Ing. Xenie Lukoszová, Ph.D.

Nemohu si dovolit napsat příběh, však již starší 13 let. Do dnešní doby nemohu zapomenout na přístup paní doktorky Šturcové. Byla jsem těhotná v třetím měsíci, když jsem začala krvácet a přišla jsem ze strachem z potratu k paní doktorce do ordinace. Uložila mne na postel a záhy obdržela telefonát,zřejmě od nějaké své kamarádky a asi 10-15 minut si domlouvaly dovolenou v Chorvatsku, kdy a jak pojedou. Zatím jsem já ležela a nic se nedělo. Pak provedla základní vyšetření a poslala mne domů se slovy, jestli se mi stav nezlepší mám jet do nemocnice. Stav se opravdu nezlepšil. V nemocnici se velice divili, proč mne neposlala v takové nebezpečné situaci do nemocnice okamžitě. Bohužel jsem potratila. Možná se opravdu už nedalo nic dělat, ale její chování je neomluvitelné a nelidské.

Paní doktorka, je mozna mila a hodna, ale i presto je jeji pristup nekdy sileny. Tvari se mile,ale taky mam pocit, vzdy kdyz s ni mluvim, ze me poradne ani neposloucha a snazi se me co nejdrive odbit. Mozna je dobra lekarka, kdyz se jedna o bezproblemovy cyklus, ci otehotneni. Proste kdyz slape vsechno tak jak ma, nevidi v nicem zadny problem. Bohuzel kdyz prijde situace kde je problem, neni schopna problem resit radikalne, dava si nacas a vsechno oddaluje a zajimaji ji jen penize !!!!! Nedokaze udelat hormonalni profil bez toho aby si pacient o to sam nerekl, pak udela jen zakladni, a povysenecky rekne "ja sem vam rikala, ze to budete mit v poradku!. Tak jako kde jsme. U ni mam kolikrat pocit, ze ikdyz ja nejsem lekar, vim toho vic nez ona. BOHUZEL NEDOPORUČUJI!!!!

Není to právě v\yšetření, na které bych se těšila, ale MUDr. Šturcová je velmi příjemný a vstřícný člověk. A právě tím je to pro mě snadnější. Totéž mohu napsat i o sestře, ještě nikdy jsem se i při telefonické konzultaci nesetkala s neochotou, vždy mi vyjde vstříc. A pokud jde o střídání lékařek v této ordinaci-snad to každá pochopíme, že stačí uvést při objednávání jméno lékařky, ke které se chci objednat. To ale není problém lékařky. Některé názory jsou hodně zarážející až bych řekla hloupé-jakoby je psala konkurence :o)) Já ale mám svoje zkušenosti a svůj názor, za kterými si stojím. Navštěvovala jsem gynekologa na Šumbarku a tam jsem opravdu nevěděla, zda ordinuje starý nebo mladý doktor a pokaždé ze mě sestra vytáhla peníze na "charitu", proto jsem změnila ordinaci na doporučení a jsem velmi spokojená.

Tak jako mi návštěva gynekologa nedělá problém, po návštěvě u paní doktorky Šturcové, jsem dlouho uvažovala, zda se k ní opět vrátím. Je pravda, že je možnost volby jiného lekáře na tomto středisku, ale jakmile jsem viděla ty její dlouhé nehty, výraz a "ochotu" na něco odpovědět, rychle jsem si rozmyslela, jestli se tam ještě ukážu.

Velmi dobrá doktorka

V celku bych souhlasila s komentářem, ale s přístupem paní doktorky Šturcové nejsem vůbec spokojena.
Je sice velice milá a hodná, ale u lékaře se jedná spíše o jeho profesní než lidský přístup a ten mi u této lékařky zcela chybí. Naštěstí si dneska můžeme lékaře zvolit dle uvážení.
Jistě je to velice zkušená a dobrá lékařka, nicméně můj osobní názor na její profesní přístup k pacientovi není zrovna kladný.

Je pravda, že se zde střída více lékařů, ale to bych tak za velký problém neviděla, vždyť se mohu objednat, ke kterému chci. Co bych, ale přivítala, tak to je větší intimita vyšetření, třeba za plentou, tak jak to vidíme v některých ordinacích a taky citlivější a odbornější přístup k pacientům, berou to více profesně, je to profesionální deformace, nevidí za problémem člověka, nevysvětli, neuklidní, je tam lhostejnost.

já se také přidávám k ženám,které jsou pacientky paní..zduraznuji paní dokrorky šturcové.Já k ní chodím skoro 10 let a nemohu si na ní stěžovat,je velice milá,hodná,vstřícná...mě naopak vždy pomohla a nenechala nic náhodě.Chci chodit jen k ní.