Viktora Huga 4, Praha 6, Praha

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Přijímám: dospělí, děti od 16 let

Individuální psychoterapie • 1 000 Kč

Online psychoterapie • 1 000 Kč

Psychoterapie • Od 1 000 Kč +1 Více

Párová konzultace • 1 400 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

1 000 Kč

1 000 Kč

Od 1 000 Kč

1 400 Kč

Psychoterapeutická ordinace

Nabízím Vám psychoterapeutická sezení, a to v pražské ordinaci blízko Arbesova náměstí nebo prostřednictvím Skypu/Zoomu.

Psychoterapie ...

• psychoterapie

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Miroslav Šubrt? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

17 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Moje přítelkyně přemýšlí o přeměně pohlaví ( celý život chce být kluk) a chce si nechat odstranit prsa a spodek zachovat + brát mužské hormony... jde to vůbec ? Navíc když bude brát hormony, mam strach že jeji změna bude velká, jak pro mě, tak pro jeji vkus.. miluji jí a nechci b ji kvůli tomu ztratit

Dobrý den, takový postup, který popisujete, je možný, a mnoho trans lidí ho volí (bohužel současné zákony nedovolují změnit si pohlaví úředně bez sterilizace). S tím, jak bude Váš protějšek brát hormony, bude se mírně (ale zcela jistě znatelně), měnit i její/jeho tělo (víc ochlupení vč. vousů, prohloubení hlasu, zvýraznění typicky mužských rysů). Nakolik to bude nebo nebude pro Vás přijatelné, se dopředu nedá přesně odhadnout, záleží na Vašich sexuálních a citových preferencích. Určitě by bylo vhodné s přítelkyní/přítelem probrat, jak si dál představuje Váš vzájemný vztah. Změna u Vašeho partnera nemusí znamenat konec partnerského vztahu. Bylo by dobré Vaši situaci konzultovat s psychologem (doporučuji Mgr. Jiřího Procházku), ale je možné napsat i do webové poradny Sbarvouven.cz, např. některému z trans mentorů.

Mgr. Miroslav Šubrt

Dlouhodobě (v zásadě celý život) se potýká s psychickými potížemi. Nulová sebehodnota. Paralyzující pocity viny a strachu. Smutek. Zvládám přežívat ze dne na den, ale nevidím větší smysl vlastní existence. V několika akutních situacích jsem již vyhledala pomoc psychologů i psychiatra. Spolupráci jsem ale po odeznění nejhorších potíží ukončila. Opakovaně vnímám, že bych potřebovala dlouhodobou důkladnou psychoterapeutickou/psychologickou práci. A nyní opět sbírám síly s ní začít. Problém je, že nevím, jak najít vhodného odborníka. Žádný z psychologů, které jsem v minulosti navštěvovala mi vlastně nevyhovoval (byli z mého pohledu buď příliš přátelští, příliš ezoteričtí nebo naopak příliš rozumoví). Jak najít někoho, s kým si budeme sedět, zvlášť když doba od kontaktu do prvního sezení se v případě neakutních potíží pohybuje v řádu měsíců? Přeji pěkný den a předem moc děkuji za rady.

Pěkný den,
napadá mě ještě jako doplnění ke zprávě Mgr. Zichové, že s psychologem si můžete před prvním sezením chvíli popovídat po telefonu, zeptat se ho, jak pracuje a na další otázky, které jsou pro vás důležité. Myslím si, že již z telefonního kontaktu můžete pro sebe ledacos rozpoznat.

Mgr. Miroslav Šubrt