Přijímám: dospělí

Hotovost, Bankovní převod

Individuální psychoterapie • 800 Kč

Individuální psychoterapie - studentská sleva • 700 Kč

Párová/rodinná psychoterapie • 1 100 Kč

Nabízím Vám psychoterapeutická/poradenská sezení, a to v soukromé praxi nedaleko Arbesova náměstí v Praze a v Oblastní nemocnici Kladno (kde poskytuji...

• emoční poruchy
  • poruchy osobnosti
  • deprese

Ukončené školy

• Univerzita Karlova v Praze (2011-2016)

Fotografie

Cena není uvedená

Párová/rodinná psychoterapie

1 100 Kč

Soukromá psychoterapeutická ordinace

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

17 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    Moje přítelkyně přemýšlí o přeměně pohlaví ( celý život chce být kluk) a chce si nechat odstranit prsa a spodek zachovat + brát mužské hormony... jde to vůbec ? Navíc když bude brát hormony, mam strach že jeji změna bude velká, jak pro mě, tak pro jeji vkus.. miluji jí a nechci b ji kvůli tomu ztratit

Dobrý den, takový postup, který popisujete, je možný, a mnoho trans lidí ho volí (bohužel současné zákony nedovolují změnit si pohlaví úředně bez sterilizace). S tím, jak bude Váš protějšek brát hormony, bude se mírně (ale zcela jistě znatelně), měnit i její/jeho tělo (víc ochlupení vč. vousů, prohloubení hlasu, zvýraznění typicky mužských rysů). Nakolik to bude nebo nebude pro Vás přijatelné, se dopředu nedá přesně odhadnout, záleží na Vašich sexuálních a citových preferencích. Určitě by bylo vhodné s přítelkyní/přítelem probrat, jak si dál představuje Váš vzájemný vztah. Změna u Vašeho partnera nemusí znamenat konec partnerského vztahu. Bylo by dobré Vaši situaci konzultovat s psychologem (doporučuji Mgr. Jiřího Procházku), ale je možné napsat i do webové poradny Sbarvouven.cz, např. některému z trans mentorů.

Mgr. Miroslav Šubrt

• Dlouhodobě (v zásadě celý život) se potýká s psychickými potížemi. Nulová sebehodnota. Paralyzující pocity viny a strachu. Smutek. Zvládám přežívat ze dne na den, ale nevidím větší smysl vlastní existence. V několika akutních situacích jsem již vyhledala pomoc psychologů i psychiatra. Spolupráci jsem ale po odeznění nejhorších potíží ukončila. Opakovaně vnímám, že bych potřebovala dlouhodobou důkladnou psychoterapeutickou/psychologickou práci. A nyní opět sbírám síly s ní začít. Problém je, že nevím, jak najít vhodného odborníka. Žádný z psychologů, které jsem v minulosti navštěvovala mi vlastně nevyhovoval (byli z mého pohledu buď příliš přátelští, příliš ezoteričtí nebo naopak příliš rozumoví). Jak najít někoho, s kým si budeme sedět, zvlášť když doba od kontaktu do prvního sezení se v případě neakutních potíží pohybuje v řádu měsíců? Přeji pěkný den a předem moc děkuji za rady.

Pěkný den,
    napadá mě ještě jako doplnění ke zprávě Mgr. Zichové, že s psychologem si můžete před prvním sezením chvíli popovídat po telefonu, zeptat se ho, jak pracuje a na další otázky, které jsou pro vás důležité. Myslím si, že již z telefonního kontaktu můžete pro sebe ledacos rozpoznat.

Mgr. Miroslav Šubrt

• emoční poruchy
  • poruchy osobnosti
  • deprese

Ukončené školy

• Univerzita Karlova v Praze (2011-2016)

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Stáže

• Psychiatrická nemocnice Bohnice
  • Dětská psychiatrická klinika FN Motol
  • Centrum psychologicko-sociálního poradenství (Praha záp.-vých.)
Zobrazit více

Certifikáty