Odhadovaná doba odpovědi:

Od 1 000 Kč

Od 1 500 Kč

Od 1 000 Kč

Terapie Sacre Coeur

Jsem psycholožka a terapeutka. Narodila jsem se v roce 1978, jsem vdaná a mám dvě děti, syna a dceru.

Vystudovala jsem obor Psychologie...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Fotografie

Umístění: Terapie Sacre Coeur terapie online

Markéta mě provedla situacemi, které jsem měla dosud zastřené a neviděla jsem je tak jasně. Její vlídnost a také podpora měla dopad na sebevnímání, na větší držení vlastních hranic a na pochopení sama sebe. Díky!

Terapeutka Markéta Rozsívalová byla mojí skvělou průvodkyní v době, kdy jsem potřebovala pomoct změnit svůj dosavadní život. Není jednoduché cizímu člověku otevřít svůj život, ale Markéta umí vytvořit velice intimní a chápající prostředí, kde dokáže člověk s důvěrou otevřít svoje já. Při terapiích mě někdy méně, někdy více navedla na skutečnosti, které jsem do té doby nedokázala vidět, a umět tak pochopit více svoji minulost a přetvářet současnost k lepšímu (není to fráze).
Děkuji Markétě, že mě posunula, kam mě posunula.

Umístění: Terapie Sacre Coeur párova a rodinná terapie

Úžasná terapeutka, která nám s partnerem pomohla najít řešení i v té zdánlivě neřešitelné situaci..

Umístění: Terapie Sacre Coeur psychologické poradenství a terapie

Markéta je úžasná, na každou hodinu terapie jsem se velmi těšila. Svou klidnou a chápající aurou pro mě vytvořila bezpečný prostor k tomu se svěřit se vším, co jsem si uvnitř sebe řešila a dodala mi sílu na věcech pracovat. Nesmírně si vážím všech cenných rad, které jsem během našich setkání získala. Nemohu jinak než doporučit!

Umístění: Terapie Sacre Coeur individuální psychoterapie

Markéta je skvělá. Sedí mi nejen jako psychoterapeut, ale také jako člověk. Pomáhá mi uvědomovat si svoji hodnotu a souvislosti, které mi unikají.

Markéta mi velice pomohla s osobními problémy, pomohla mi znovu si vybudovat sebedůvěru a umět se prosadit. Jsem moc ráda, že mi na mé cestě pomáhala zrovna ona a moc bych ji doporučila i vám ostatním.
Verča

24 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, bude mi 17 let, a myslím, že jsem na svůj věk psychicky o moc citlivější, než bych měl být. Abych to upřesnil, jedná se zejména o lásku a její prožívání. Např. jsem se zamiloval, a i když vím, že objektivně to moc řeším a prožívám.. nedokážu se toho zbavit a akorát mě to přivádí do depresí.
Abych položil svůj dotaz... teď mi nejde o psychiku, ale chtěl jsem se zeptat, jestli tenhle problém “moc lásky” nelze řešit fyzickou změnou čehosi ( prášky.. cokoli), protože si nemyslím, že by se jednalo čistě o můj špatný přístup, ale moje tělo možná vážně vytváří více hormonů (netuším jakých.. nejsem doktor :D ) než by mělo.
Doufám že můj dotaz dává alespoň trochu smysl a díky za odpovědi .

sice nejsem psychiatr, takže se nevyznám v problematice psychofarmak, ale myslím si, že lék na nešťastnou nebo silně prožívanou lásku, ještě nikdo neobjevil. I když se o to lidé od pradávna snaží (viz literatura). Tělesná změna určitě může ovlivnit intenzitu prožitku, protože emoce jsou s tělesnými prožitky úzce spojené. Takže jakákoliv změna tělesného prožitku např. pomocí sportu, studené sprchy, prodýchávání apod. může ulevit. Ale jestli vám to pomůže se "odmilovat", to asi ne. Pocit zamilovanosti říká, že potřebujeme být neustále s milovanou osobou a prožívat s ní blízkost a spojení, když to nelze, tak trpíme (tohle se může dít v každém věku, ale v dospívání je to intenzivnější, protože se připravujeme na život v partnerství. Proto jsou tělesné projevy tak silné). V tom případě spíš potřebujete mít kolem sebe lidi, se kterými to můžete sdílet, kteří vás pochopí a rozptýlí a pomohou vám přečkat ten čas, který je potřeba k tomu, aby ta silná touha odezněla. Zamilovanost je na jednu stranu krásná, na druhou stranu způsobuje utrpení, takže vám zcela rozumím, že toužíte po nějaké rychlé úlevě. Jako terapeuta by mě zajímalo, kde se bere vaše přesvědčení, že vaše citlivost není v pořádku, že jste jiný, než byste měl být a jak bych vám mohla pomoci v přijetí sebe takového, jaký jste. Ale to je jiný příběh:)
Doufám, že něco z mé odpovědi bude pro vás užitečné a držím palce, ať je líp.
Markéta Rozsívalová

Mgr. Markéta Rozsívalová

Dobrý den je mi 45 let a od svých 40 let trpím depresemi hlavně jarní a podzimní období neberu žádné antidepresiva vše řeším přírodní formou kurkuma,kozlík atd... Chci se zeptat jestli vaše léčba by mi nějak pomohla? Díky za odpověď.

obecně lze říci, že psychoterapie je vhodnou formou léčby psychických obtíží, tedy i depresí. Může pomoci řešit příčiny depresí, nejen odstraňovat či potlačovat symptomy. Zkuste si pro sebe najít sympatického terapeuta a uvidíte.
Držím palce,
Markéta Rozsívalová