Holečkova 31, Praha 7, Praha
Terapie Sacre Coeur (mapa)

Přijímám: dospělí, děti od 8 let
Hotovost
777 11.....

Psychologické poradenství a terapie (od 800 kč)

Párova a rodinná terapie (od 1 200 kč)

Jsem psycholožka a terapeutka. Narodila jsem se v roce 1978, jsem vdaná a mám dvě děti, syna a dceru. Vystudovala jsem obor Psychologie a Speciální...

• životní krize
  • vztahová krize
  • poruchy v mezilidských vztazích

Fotografie

Umístění: Terapie Sacre Coeur individuální psychoterapie

Markéta je skvělá. Sedí mi nejen jako psychoterapeut, ale také jako člověk. Pomáhá mi uvědomovat si svoji hodnotu a souvislosti, které mi unikají.

Markéta mi velice pomohla s osobními problémy, pomohla mi znovu si vybudovat sebedůvěru a umět se prosadit. Jsem moc ráda, že mi na mé cestě pomáhala zrovna ona a moc bych ji doporučila i vám ostatním.
Verča

od 1 200 kč

Umístění: Terapie Sacre Coeur individuální psychoterapie

Verča

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, mám vnučku, která chodí do 6. třídy.Rodiče s ní mají potíže,protože se sama nechce připravovat na vyučování. Oba jsou zaměstnaní a chodí domu kolem 18. hod. a teprve tehdy s velkým přemlouváním začnou s přípravou do školy. Brzy je unavená. Zádné domlouvání a přesvědčování nepomáhá. Má dva starší sourozence, s kterými žádné potíže nebyly. Jsou v současné době mimo domov na vys. školách. Děkuji za radu.

Dobrý den. Musím říct, že mi přijde skvělé, jakou má vaše vnučka babičku, která se zajímá a má starost. Chápu, že chcete asi ulevit i rodičům, kteří jsou, podle toho, jak píšete, dost pracovně vytížení. Jen si říkám, jestli toho pak není někdy na vás moc. Z toho, co píšete, nevím, zda se tímto trápí i rodiče nebo to vidíte jen vy. Zvažovala bych, zda je opravdu nutné hned vaši vnučku posílat k psychologovi a hledat příčinu potíží v nějakém jejím nerovnoměrném vývoji, tzn, hledat nějakou patologii na její straně. Navíc vnučka chodí už do 6. třídy, to se už většinou zjistí mnohem dříve, že má dítě nějakou poruchu učení a asi by selhávala i ve škole. Toto je přeci problém celé rodiny. S problémem přípravou do školy a vedením dětí k samostatnosti se potýká spousta rodin. Každé dítě je jiné a každá rodina je jiná. Také energie rodičů se mění v čase. Co fungovalo před lety, nemusí fungovat nyní. Já bych doporučovala, aby se sami rodiče obrátili pro pomoc s otázkou, jak oni mohou vaši vnučku podpořit, aby své povinnosti lépe zvládala. K tomu existuje spousta služeb, na které se rodiče mohou obrátit. Ať jsou to rodičovské linky nebo přímo ambulantní služby, které poskytují rodinné poradenství či rodinou terapii. Pokud budete mít zájem, napište a já vám pošlu kontakt na konkrétní poradny, které rodiče mohou kontaktovat.
    Mějte se hezky,
    Markéta Rozsívalová

Mgr. Markéta Rozsívalová

Dobrý den,
    kolegové dali již vyčerpávající odpovědi, se kterými plně souhlasím. Chci Vás tedy také podpořit k návštěvě psychoterapeuta. Pokud budete mít zájem, napište, mohu přímo doporučit odborné pracoviště v Praze, které pracuje s lidmi s poruchou osobnosti nebo projevy chování a prožívání, které se této poruše blíží. (terapeuti zde mimo jiné používají DBT - dialekticko - behaviorální terapii, která je pro vámi popisované potíže velmi účinná).
    S přáním hezkých dní,
    Markéta Rozsívalová