Holečkova 31, Praha 7, Praha

Hotovost
777 11.....

Psychologické poradenství a terapie • od 800 kč

Párova a rodinná terapie • od 1 200 kč

Jsem psycholožka a terapeutka. Narodila jsem se v roce 1978, jsem vdaná a mám dvě děti, syna a dceru. Vystudovala jsem obor Psychologie a Speciální...

• životní krize

Párova a rodinná terapie

Holečkova 31, Praha

od 1 200 kč

Umístění: Terapie Sacre Coeur individuální psychoterapie

Markéta je skvělá. Sedí mi nejen jako psychoterapeut, ale také jako člověk. Pomáhá mi uvědomovat si svoji hodnotu a souvislosti, které mi unikají.

Markéta mi velice pomohla s osobními problémy, pomohla mi znovu si vybudovat sebedůvěru a umět se prosadit. Jsem moc ráda, že mi na mé cestě pomáhala zrovna ona a moc bych ji doporučila i vám ostatním.
Verča

21 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Proběhla 2 rande. Vypadalo to,že jsme si padli do oka. Napsal mě,že mě má svým způsobem rád a pak se na 4 dny odmlčel. První jsem se musela ozvat já,pak opět reagoval. Je takové chování normální? Nevím co jsi mám o něm myslet. Zda to myslí vážně a jak přistupovat k takovému muži. /je nám oběma 38/. Děkuji za radu.

Dobrý den, bohužel jsem svědkem, že seznamování a navazování dlouhodobých vztahů, je pro mnoho lidí čím dál náročnější, zvláště, když už mají za sebou několik zraňujících zkušeností. To, co tedy píšete, že se dotyčný po 4 dnech neozval, slýchám od žen ve své praxi velmi často. Nevím, zda je to normální, ale vím, že většina žen, které položí tuto otázku, cítí, že je něco špatně, a že by to potřebovaly jinak. Chápu vás, že chování dotyčného muže vás mate, já bych na vašem místě potřebovala vědět, jak na tom jsme, zda to oba vidíme stejně. Např. chceme se vídat a více se poznávat, komunikovat každý den nebo potřebujeme pozvolný start? Neznám jiný recept, než o svých potřebách hned od začátku otevřeně mluvit a ptát se druhého, co zase potřebuje on. Možná je to cesta pro odvážné, protože s větší otevřeností může být spojen strach z odmítnutí, ale na druhou stranu, není právě to, co ve svém věku hledáte - otevřený, na důvěře založený vztah? Otázka je, co hledá ten druhý.
    Držím vám palce,
    Markéta Rozsívalová

Mgr. Markéta Rozsívalová

• Dobrý den,

jsem student studující v Praze a mám nárazové psychické problémy. Někdy se mi stává, když je toho více ve škole, že mám představu, že když nezvládnu jednu věc, nezvládnu i ty ostatní a že vše půjde do kopru. V ten okamžik nemám chuť žít. Paradoxem je, že mi škola šla vždy dobře, spíše výborně, ale nemám dostatek sebevědomí, abych tuto skutečnost přetransformoval i do reálné spokojenosti v životě. Momentálně jsem v 1. ročníku magisterského studia, bakaláře jsem absolvoval s vyznamenáním. Dalším paradoxem je, že mám skvělé lidi okolo sebe, milující přítelkyni, báječnou rodinu, která mě ve všem podporuje. Ale nejsem spokojený ve vztahu k sobě samému. Chtěl bych být více uvolněný. Největší problém vidím v tom, že jsem buď velmi šťastný, anebo velmi nešťastný. A tato rozkolísanost nálad mě ubíjí a sráží k zemi ve vypjatých situacích. Abych byl přesnější, myslím tím vypjaté situace, které tak vnímám zejména pouze já. Okolí se s tím vypořádává lépe. Rovněž s problémem nedostatečného sebevědomí souvisí strach z vystupování před mnoha lidmi, zejména pro mě cizími. Chtěl bych vyhledat odbornou pomoc, která by se mnou tyto problémy konzultovala a poradila mi, jak se s těmito pocity vyrovnat. Jelikož jsem student, mé finanční možnosti jsou omezené. Mohli byste mi pomoci?

Dobrý den,
    z vašeho popisu obtíží, je patrné, že spoustu věcí už o sobě víte a máte dobrou sebepozorovací schopnost. Je skvělé, že chcete najít odbornou pomoc, abyste na to nemusel být sám a také přišel na to, proč se vám to děje, s čím to může souviset z minulosti, a jak to řešit. Psychoterapie by pro vás mohla být dobrou cestou.
    Doporučuji vyhledat si terapeuta v blízkosti bydliště a domluvit se s ním, zda poskytuje studentské slevy nebo zkusit vyhledat terapeuta přes sociální kliniku (to je sdružení soukromých terapeutů, kteří občas poskytují terapii zdarma nebo za velmi nízkou cenu, právě proto, že si uvědomují, že psychoterapie u nás není stále dostupná pro většinu zájemců). Také je možná cesta medicínská, tedy navštívit psychiatra a nechat si napsat léky na úzkost. Krátkodobě to může pomoci, ale asi sám cítíte, že problém to úplně neřeší. Nebo se obraťte s dotazem na Českou asociaci pro psychoterapii, zde je seznam kvalifikovaných terapeutů, splňující Evropské standardy pro psychoterapii, možná vám pomohou najít terapeuta nebo odborné pracoviště, které má smlouvu s pojišťovnou.
    Pokud si přejete konkrétní kontakt na nějakého kolegu, který by měl volnou kapacitu a finančně by to pro vás bylo dostupné, neváhejte mi napsat a já vám pošlu možné kontakty.
    S pozdravem,
    Markéta Rozsívalová