Klinická psychologie
Svojšovická 1/3159, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Klinická psychologie Jiný

K paní doktorce jsem chodila na psychoterapii asi před rokem a půl, musela jsem léčbu ukončit kvůli nedostatku empatie, a nepříjemnosti. Z setkání jsem většinou odcházela s ještě horší náladou než jsem měla předtím. Jediné plus je za mě hezký interiér ordinace. Jistě by paní doktorka někomu vyhovovala, toto je jen můj názor.

Umístění: Klinická psychologie

Paní doktorka na mě působila velice nesympaticky až nepříjemně, ale nechtěla jsem dát na první dojem. Nicméně některé její výroky a jednání mi přišlo až komické, podle mě pracuje s vlastními domněnkami a místo mého problému neustále řešila rovnoprávnost mužů a žen či výši důchodů. S tím jsem za ní opravdu nepřišla. Spolupráci jsem musela ukončit a nechápu, že jí může pojišťovna takovou práci proplácet. Nehledě na to, že místo avizovaných 50 minut trvalo setkání někdy pouze půl hodiny. Opravdu raději investujte do někoho empatického a kdo se vám bude věnovat opravdu pořádně, sezení s p. doktorkou je opravdu zadarmo drahé.

ja jsem byl v roce2010 na dvou sezeních potom jsem terapii ukončil pro svoji ješitnost a asi namyšlenost meho ega a teg po 5letch jsem se vrátil k pani doktorce protože měla velkou pravdu v tom včem mě radila
a kdybzch ji poslechnul ušetřil bych si spoustu problmu ted chci pokračovat v terapii a najdení pravého klidu a porozuměni s pani vlachovou jsem celo dobu byl spokojen je doktor na pravém místě a velice si ji ted Vážím a kdo neumí naslouchat radám a chce rychlu cestu k vyřešení svých problému tak si nemyslím že by mu pani doktorka pomohla a tudíš toto ví a proto nabýzi čtení knihy nevyšlapanou cestou myslím si že touto formou ukazuje že musí být snaha o zlepšeni či vyřešení vaších problému na obou stranách... vylečit hlavu není jako chřipku ... a o chripce večinou lidí vědí ale to že jsou trochu psychycky nevivynuti to si uvědomí jen málo kdo a vydí to jen ve svých neřešitelných problémech
omlouvam se za chyby nejsem čech

Jsem docela spokojená, chodím k doktorce už docela dlouho a posun je znát. Můžu porovnat jen s jednou psycholožkou, ke které jsem chodila před tím, a to je paní Vlachová mnohem lepší. Škoda, že má doktorka dlouhé termíny a někdy ani nedodržíme tu 3/4 hodinku. Na druhou stranu není soukromá a neplatím nic.

U paní doktorky Vlachové jsem absolvovala dvě sezení - vstupní pohovor a jeho vyhodnocení. Poprvé jsem k ní přišla s velkou motivací, udělat vše pro to, abych se svého problému zbavila. Bez zdůvodnění jsem si od paní doktorky vyslechla, že studovat dvě vysoké školy najednou bych určitě nezvládla (psycholog, který se vám snaží snížit sebevědomí?!) a že sebevražda je skrytá agrese proti ostatním lidem (psycholog, který se ve vás snaží vzbudit pocit viny či zodpovědnosti za druhé, když máte evidentně problém se zodpovědností za sebe samého?!). Z mého pohledu byl můj problém akutní, ale paní doktorka neudělala nic jiného, než že mi doporučila knihu k přečtení a přidělila mi další termín za měsíc. Chápu, že má paní doktorka hodně pacientů, ale přesto se domnívám, že od ní bylo dost nezodpovědné, nechat mě, se v mém stavu samotnou plácat další měsíc, s pocitem, že si neumím pomoci sama a trápím tím své nejbližší. Na druhém sezení mi bylo řečeno, že jsem "citově nevyzrálá, emočně nestabilní (kolik % lidí v mém věku - 19 a 3/4 roku - to má jinak?), nejsem schopná zvládat stresové situace a potřebuji systematickou péči". Zvolíme prý cestu psychoterapie a uvidíme, jak budu zvládat vysokou školu, na základě toho pak možná i nějaké prášky během zkouškových období. Když jsem paní doktorce sdělila, že nervy před zkouškami jsou to poslední, s čím bych se zrovna já v životě potýkala, jen na mě s lehkým údivem hleděla a neřekla ani slovo. Celkově jsem si odnesla dojem, že paní doktorka pracuje především s vlastními domněnkami a prakticky ignoruje, co jí pacient říká. Při našem prvním setkání jsem totiž definovala dvě věci, které považuji za svůj problém a na kterých chci pracovat (věci, za které v podstatě nenávidím sama sebe, uvědomuji si je, ale nedokáži s nimi vlastní vůlí nic moc dělat - a přesně proto se obracím na odborníka), ale školní problémy mezi nimi nebyly. Přesto na základě dotazů paní doktorky došlo i na zmínku o tom, že jsem se nedávno poprvé v životě setkala s nějakým výraznějším studijním neúspěchem. A z toho si paní doktorka - soudě dle toho, co všechno mi řekla během druhého sezení, viz zkoušková období - zjevně vydefinovala můj hlavní problém. Za nepříliš šťastný považuji také obecně způsob komunikace ze strany paní doktorky, jelikož působí dojmem, že vám nechce pomoci proto, že si myslí, že můžete být ještě lepší, než jste, ale proto, že si myslí, že jste špatní. Už jenom to, že cílem terapie podle ní je, oprostit se od emocí. Ne naučit se s nimi pracovat, zvládat je - ale řešit věci bez nich. Hodnocení zde dávám neutrální, jelikož na samotnou psychoterapii nedošlo a není mým cílem paní doktorku jakkoli poškodit, ale osobně bych opravdu nikomu nedoporučila psychologa, od něhož jsem po obou návštěvách odcházela se slzami v očích a s větším pocitem bezmoci, než s jakým jsem přišla.

Jedním slovem úžasná! Vyzkoušela jsem několik psychologů, ale paní doktorka je doslova nepřekonatelná. Je psychoterapeut, má tedy i psychoterapeutický výcvik. Párkrát jsem narazila na psychology, co buď tahají lidem z kapes peníze, nebo jsou k ničemu popř. obojí. Paní doktorka je velice erudovaná, ihned chápe problém a odhalí, proč prožívám to či ono tak, jak prožívám a polopaticky mi to vysvětlí a vede mě k tomu, abych se postupně na některé věci dívala jinak. Psychoterapie je vždy běh na dlouhou trať, ale se zkušeným profíkem jako je M. V. se to rozhodně vyplatí. Vřele doporučuji!

Báječná lékařka. Chodím k ní už asi dva roky, ale už od začátku jsem viděla posun. Je znát, že má hodně let praxe. Velmi doporučuji.