Psychologické poradenství

Ergoterapeutické vyšetření, ergodiagnostika

Neurorehablitace

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

AKTUALIZACE:
- Do konce roku 2023 je ambulance uzavřená. -

4. 2. 2021
- V tuto chvíli mám vyhlášený stop stav v přijímá...

• ergoterapeut
  • rehabilitační a fyzikální medicína
  • dětská psychologie

Jsom po urazu mozku, mam potize s pozornosti a trochu s pameti.Kontakt a doporuceni na slecnu ergoterapeutku jsem ziskala od jedne pacientky ze skupiny.Byla jsem uni bohuzel jen jednou,ale i tak na me silne zapusobila. Uzasny byl nejen vstricny a empaticky pristup a vse, co by kazdy zdravotnik mel mit, ale i smysl pro humor, vseobecny rozhled a trochu odlisny pristup k rehabilitaci pameti a pozornosti. Moc se mi libilo to zasazeni do toho, co delam nebo jsem delala bezne v zivote. Take me zaujal koncept spoluprace s klin psychology.Musim jeste vyzdvihnout praci s metaforami a prirovnanimi, dokazala mi na prikladu automatu na kavu vysvetlit, co se stalo s moji hlavou. Terapie uz nemuzu hodnotit, prtoze slecna ergoterapeutka po tom, co me peclive vyslechla a precetla zpravy shledala,ze by to bylo na dlouhodobejsi terapii a nam se bohuzel nepodarilo najit zadny spolecny termin. I kdyz se opravdu snazila.Bylo to ale komplikovane, nejsem z Prahy a mohla jsem pouze v dopolednich hodinach.
Velmi si ale vazim toho, ze me s omluvou odmitla s tim, ze se ji to nepodarilo vymyslet a snazila se mi najit nekoho jineho,misto aby z.a kazdou cenu zkousela neco jednorazoveho nebo kyvla na mnou navrhovane zkracene terapie za stejnou cenu.Dokonce si nevzala za prvni setkani ani korunu. Minusem je velmi omezena kapacita.
Mrzi me, ze ke slecne nemohu chodit, byla moc prima a rada na prvni setkani vzpominam.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, je mi 47 let
už rok mě bolí levá ruka od loktu až ke koncům prstů .
Absolvovala jsem již několik vyšetření a doktoři pořád nevědí čím to je.
Vyloučily tenisový loket , karpální tunely , revma , zánět šlach .
Měla jsem sádru a ruka začala otékat a bolet ještě více .
Dále mi dali ortézu , ale k ničemu to nevedlo.
Byla jsem hospitalizována a podávali mi analgetické infuze po kterých přišlo asi sedmidenní zmírnění bolesti.
Dále následovalo vyšetření EMG u kterého byla bolest nesnesitelná a okamžitě nastal otok ruky . Doktoři nevěděli co se mnou tak mě poslali na Revmatologií . Po čekací době tří měsíců , bylo revma vyloučeno.
Nyní mě již bolí obě ruce .
Můžete mi prosím poradit na jakého specialistu se mám obrátit ??
Děkuji

příčin může být bohužel opravdu mnoho, dokonce ani nemusí být přímo v místě bolesti. Nevím, zda je to bolest tupá / vystřelující / apod., zda Vás to bolí neustále, i když je končetina v klidu, nebo se bolest objevuje po námaze/po klidu, příp. během/po konkrétním pohybu.

Co mě ale tak zatím napadá:

Dívali se Vám odborníci také na páteř, její pohyblivost, na držení těla, apod.? (fyzioterapeut, nebo třeba lékař v rámci revmatologického vyšetření?)

Nepíšete, jaká je Vaše profese - stálo by možná také zhodnotit, jak vypadá Vaše pracovní činnost, jak např. pracujete na PC (pokud pracujete), jak sedíte, jak manipulujete s různými předměty, jak vypadají Vaše pohybové stereotypy u činností, které provádíte často, atd. (ergoterapeut)

Když Vás vyšetřovali na revmatologii, byl tam nějaký problém s hybností?

Píšete, že je Vám 47, nepozorujete na sobě nějaké projevy klimakteria (menopauzy)? Hormonální změny mohou být také příčinou. S hormony souvisí také třeba funkce štítné žlázy, apod. - neměla jste s ní v minulosti nějaké potíže, popř. díval se Vám na ni někdo nyní?

Neznám Vaši anamnézu, nevím, zda nejste např. diabetička - potíže s nervy, apod. mohou někdy způsobit i metabolické změny.

Když čtu o těch otocích - dělali Vám vyšetření průchodnosti cév (např. Doppler, apod.)? Někdy může způsobit problémy například špatný cévní návrat (způsobený třeba útlakem prvního žebra).

Příčiny se také mohou skrývat v psychosomatice - psychika je s tělem hodně propojena a potíže se mohou objevit opravdu kdekoli (a oboustranně), i tam, kde by to člověk opravdu nečekal; znám případy, kdy to vyřešila třeba malá změna způsobu řešení některých situací nebo změna způsobu komunikace, práce s emocemi nebo uvědomění si, že je člověk v permanentním stresu (byť mírném), a nalezení způsobu odpočinku, změna životního stylu, vyřešení některých ("zapomenutých") hlubších nedořešených témat, ujasnění si svých priorit, atd. Oblastí tu je opravdu hodně a někdy opravdu stačí málo, malá drobnost, kdy si člověk pak říká "t-á-k-o-v-á blbost, a přeci jen!".

Držím Vám v (skoro už detektivním) pátrání palce a přeji, ať se Vám brzo uleví! KH

Mgr. Kateřina Holubová

Dobrý den asi priblizne pred pul rokem jsem spadla na lyzich.Dopadla jsem velmi spatne na nohu a citila jsem jakby mi koleno vyletelo.Povedlo se mi dojet na hotel, ale pohyblivost kolene byla omezena.Pozdeji bolest nejak presla, ale jednou kdyz jsem sla po schodech ucitila jsem obrovskou bolest jakby se mi cele koleno utrhlo to znamena ze jsem spadla na zem a nemohla jsem chvillchodit.Bolest presla, ale pri jakemkoliv vetsim pohybu nebo zatezi koleno se nejak osklive uvolni a bolest je k nevydrzeni.

je to spíše dotaz pro ortopeda/chirurga. V každém případě by ale bylo dobré koleno nechat vyšetřit u lékaře (ortoped aj.). Skládá se z mnoha částí, struktur, je potřeba nejprve zjistit, jak to tam vypadá a co může být příčinou Vašich potíží. Od toho by se také odvíjel další postup.
Srdečně
KH