Praktický lékař
Šumavská 33, Brno

Umístění: Praktický lékař Jiný

Nejarogantnější lékařka jakou jsem vůbec kdy v životě zažil. Odmítnutí vyšetřit přestože půlhodina do konce ordinační doby a prázdná čekárna. Poslední tečkou bylo chování po oznámení, že odcházím k jiné lékařce - to už bylo vysloveně jako k poslední špíně. Všem doporučuji vyhnout se jí obloukem...

Umístění: Praktický lékař Jiný

Příšerné jednání, arogance a empatie na bodě mrazu!!!! Vyhněte se ji obloukem. Paní doktorka si myslí, že může s pacienty jednat tak jak se jí zlíbí tedy arogantně, neurvale a povýšeně. Asi se už dlouho nepodívala do své prázdné čekárny. Na rozdíl od dobrých a schopných lékařů, kde čekáte bohužel dlouho, u ní je jediná výhoda, že většinou tam nikdo není, nebo maximálně jeden pacient. Také proto jsem u ní i přes opakované incidenty zůstala tak dlouho. Mám štěstí, že nejsem často nemocná. Tentokrát už to byla poslední kapka... . Potřebovala jsem nutně, po návratu z dovolené, předepsat léky na tlak a srdce.Podotýkám, že veškeré zprávy od specialistů má založené ve složce, pravidelně ji je předávám. Už při představení do telefonu bylo jasné, že opět má "svůj" den. Na žádost o vystavení a zaslání receptu na mobil mi odsekla, že se mám osobně dostavit zítra k ní. Když jsem se ptala proč, že si nebudu brát kvůli tomu dovolenou, když ty léky beru dlouhodobě, doře to ví a má zprávy v mé složce, mne odbyla, že nemá na to čas, že není žádná sekretářka. Když jsem ji odmítla dostavit se a znovu naposílat zprávy které má, řekla že takhle na ni tlačit nebudu.... a to jen proto že se jí nechce jít do mé složky v PC. Nutno také podotknout, že nemá dlouhodobě žádnou sestru. Myslím si, že je to z důvodů jejího chování. Jestli takhle přistupuje ke svým pacientům, kterým není dobře, přijdou k lékaři pro pomoc a ona se k nim tímto způsobem chová, jak asi přistupuje ke svým podřízeným.... Nebo mi odmítla vzít krev na doporučení dietologa s tím, že je horko a krev se srazí.... . Přitom si mě den předtím po telefonické dohodě objednala a věděla co potřebuji, proto jsem se měla dostavit ráno, než bude svoz odběrů. Rok před tím, jsem k ní byla odvezena dopoledne manželem, protože se mi zablokovala záda, aby mi píchla injekci. Spustila na mě, že jsem měla jet do nemocnice na místo k ní. Až když jsem skoro brečela bolestí mi teprve injekce na bolest píchla. Přitom to nebylo poprvé a předtím mi obstřik dala bez konfliktu. Pro mě je špatná lékařka a naprosto otřesný a bezempatický člověk. Podepisuji se celým jménem, neboť se za svůj názor nestydím a chci varovat ostatní! Ivana Peková

Paní Dostálová se bohužel chová otřesně a mám pochyby, jestli by vůbec měla být lékařem. Chová se přezíravě a uráží pacienty a zpochybňuje profesionalitu svých kolegů. Šla jsem za paní Dostálovou s krví v moči jako za závodní lékařkou. Napsala mi antibiotika a když po jejich dobrání v moči nic dalšího nenašla, poslala mě pryč. Když jsem se chtěla dopídit původu svých potíží, protože jsem se bála, že mohou mít i závažnou příčinu, odmítla mi vyhovět s tím, že se mám stavit pouze pokud se symptomy opět objeví. Jenže to už by mohlo být pozdě. Oba mí ošetřující lékaři, které jsem v té době měnila, mi také samozřejmě řekli, že jim diagnóza "nějaká infekce" nestačí. Při poslední návštěvě jsem se jí zeptala, proč neudělala další testy a byla jsem naprosto šokovaná její reakcí. Tato "lékařka" na mě začala křičet a málem mě vyhodila z ordinace. Její názor byl, že jsem byla o svém zdravotním stavu informovaná dostatečně a že nemám právo zpochybňovat jakkoli její postupy. S tím já ale nesouhlasím a cítím, že mě svým přístupem poškodila a zanedbala mou péči. Rozhodně to není lékař, kterého bych doporučila.

K paní doktorce chodím přes 3 roky a je to nejlepší praktický lékař, u kterého sem kdy byla. Neléčila sem se u ní pouze s nachlazením ale i se složitějšími onemocněními (úraz páteře, endometrióza). Možná je trochu svérázná, ale člověk vždy ví na čem je a její metody zabírají. Pokud mi nebyla schopna pomoci ona, vždy doporučila vynikajícího specialistu.

Paní doktorku Dostalovou mám jako praktickou lékařku od roku 1981 a neměnil bych.
Pavel Resl

Jsem pacient -a část mé rodiny- paní doktorky zhruba 20 let. Nikdy jsem neměl potřebu se od paní doktorky přehlásit. Vždy mi dokázala pomoci a hlavně dobře poradit! A musím upozornit, že se nejednalo o nachlazení. Každý by měl začít u sebe. S arogantním chováním jsem se spíše setkal ze strany některých pacientů, kterým bylo zatěžko odpovědět na pozdrav, popř. pozdravit.
Radek Lukšík

Také jsem měla tu čest. Ve svých 23 letech jsem trpěla nárazovým brněním končetin, motáním hlavy a zrychleným tepem. Napsala mi lék "na zklidnění". Tuším, že to byl Neurol. Po návštěvě asi pěti lékáren jsem zjistila, že tento lék mi už nikdo nevydá, že se už nevyrábí (asi naštěstí, jinak bych skončila jako ospalý, nemotorný uzlíček). Když jsem se přestěhovala, zaregistroval se k jinému lékaři a šla si pro dokumentaci, setkala jsem se s naprosto neuvěřitelnou reakcí paní doktorky, která mě zahrnula urážkami a arogancí. Tak život chodze....

Moje paní doktorka má dovolenou a jako zastupujícího lékaře uvedla MUDr. Dostálovou, kterou jsem dnes nic netuše navštívila. A musím konstatovat, že jsem se za celý svůj život (45) s takovým lékařem ještě naštěstí nesetkala! Paní doktorka je velmi arogantní, hrubá, nepříjemná, chovala se ke mně přezíravě, dá se říci, že mě až urážela, velmi nepříjemný zážitek, rozhodně nedoporučuji. A po přečtení dalších názorů vidím, že nejsem jediná s takovými pocity.

Ačkoliv se paní doktorka chová jako dr. House v sukních, já jsem s ní velmi spokojena. Chodím k ní cca. 6 let a nikdy jsem neměla žádný problém. Nejspíš nemá ráda, když se někdo "vymlouvá" nebo se snaží dělat že tomu rozumí lépe jak ona. Jak již bylo v některém hodnocení řečeno, je docela svérázná a to některým lidem nevyhovuje. Já za sebe však můžu vřele doporučit!

K paní doktorce jsem chodila od svých 18 roků skoro 20 let. Je pravda, že pár chřipek a angín mně vyléčila. Když však přišel větší zdravotní problém, nestačila jsem se divit. Během své delší pracovní neschopnosti jsem musela kromě odborných lékařů bohužel také pravidelně navštěvovat praktickou lékařku, která prováděla převážně administrativní činnost a neustále kritizovala způsob léčby nastavený odbornými lékaři. Když mně měla odebrat krev, měla x řečí, že musí dělat práci za někoho jiného. Po nějaké době jsem na kontrolu chodila s velkým sebezapřením a rozhodla se registraci ukončit. Nejsem typ, kterého lékař musí držet za ručičku, ale nemocný člověk potřebuje povzbudit, ne srazit na kolena. Během posledního roku jsem navštívila hodně lékařů, ale paní doktorka je uhikát - bohužel v tom špatném smyslu slova.

Při poslední návštěvě jsem dostala po krátkém přetahování do ruky zdravotní dokumentaci a ke svému velkému překvapení jsem se z ní dozvěděla, že všechny návštěvy byly nehrazeny, přestože já jsem pokaždé nechala v ordinaci 30,- Kč.