Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Počernická 15, Praha
Psychoterapeutické středisko

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Psychoterapeutické středisko Jiný

Odborník na svém místě, empatie, přehled o problému ,studnice znalostí a schopnost rychle se zorientovat v případu .velice příjemný člověk, a to opravdu moje desetiletá dcera jen tak o nikom neřekne.

K panu doktorovi jsem sla na doporuceni. Behem nekolia sezeni jsem prosla snad vsemi moznymi testy. Behem toho vetsinou telefonoval nebo vypravel vtipy a ano, ma behem tech let praxe prehled o state, ale spise mluvi o sobe, synovi, jeho praxi a letitych zkusenostech, komentoval dalsi pacienty. V podstate mi zmeril IQ, zamumlal neco o mozne skupinove terapii - kterou nema jak sestavit.. Dalsi lekarka se jeho zprave jen pousmala, pry je k nicemu. Vubec mi nepomohl, cele to nemelo zadny smysl

Otřesné. Byla jsem tam před 10 lety a co čtu, tak se to nezměnilo. Všude vystavené jeho diplomy, nahlas po mě opakoval, co jsem říkala a dvěma prsty vyťukával do klávesnice. Samolibý, trapné žerty. Když jsem tam dorazila, vyšel z ordinace a říká mi : "Tak vy jste ta oběť...?" Když ho vidím v TV, hned přepnu.
Daniela.

K panu doktorovi jsem chodila s dcerou. Byla jsem celkem spokojena z jeho přístupu, i když dost často vyprávěl své příběhy a k našemu problému jsme se skoro nedostali, pokud ano, většinou se jen opakovalo již vyřčené u předchozích návštěv.. Za posudek jsem nemusela nic platit, ani za sezení u něj. Bohužel pan doktor zapomíná na termíny návštěv a 3x se nám stalo, že jsme stály s dcerou před domem a zvonily zbytečně. Telefon nebral.. Tak jsme přestaly k panu Humhalovi chodit.

dost často, když vidím Humhala v televizi, vrací se mi všechny nepříjemné pocity ze sezení s ním. Bohužel jsem ho musela navštěvovat, protože mi to nakázal soud. Humhal je "soudní znalec" - pořádně tomu nerozumím, ale vypracovává psych. posudky dospělích i dětí pro soud, kt. z nich vychází ve svých rozhodnutích. Děti byly Humhalem opravdu traumatizovány.
Prosím, je nás hodně nespokojených. A´t si Humhal ty své povídánky říká do televize, ale ať nemůže vypracovávat psych. posudky pro soud. Pojďme s tím něco udělat. Třeba se to dá. Pokud nás bude více, třeba nám někdo bude chtít naslouchat a něco se změní. Můj mail je anna-kozakovaZAVINÁČemail.cz - ozvěte se.

F

tento primitiv nemá s lékařem nic společného, pokud potřebujete na zakázku sepsat nějaký nesmysl k soudu či za jiným podobným účelem a máte dostatek financí na úplatek tomuto hochštaplerovi, pak jste na správné adrese. Pokud ale skutečně potřebujete lékaře a odborníka, obloukem se vyhněte tomuto bezcharakternímu zvířeti bez svědomí. A především, nikdy k němu nevoďte děti - nesnáší je a záměrně jim ubližuje - pozor na něj!
Kdyby šmejda Humhala vyšetřil skutečný odborník, asi by se na Primě a Nově nestačili divit :-)

Je pravda prokazatelné, že je fakt neschopný a povrchný člověk, pro děti nebezpečný....

Dlouho jsem zvažoval zda se připojit k asi bezvýznamnému komentování psychologa Humhala, ale když ho poslouchám v TV, tak mi to nedá...je to skutečně směšné když hodnotí děti a vážné poškozování a případy týraní dětí... Tento člověk nevi o dětech téměř nic, nic necítí, nic nevnímá, hodnotí teoreticky a i to s klidem na základě pomluvy od jednoho z rodičů, je to po všech mých zkušenostech velmi slabý člověk, lehce ovlivnitelný, chybí mu naprosto realistický pohled, myslím že pro děti je i tak nějak nebezpečný...dovolím si popsat jeden posudek, kdy se dostal úplně mimo"kolej" a prodloužil utrpení dítěte, které bylo jednoznačně prokázané mnoho let dokládané...ignorované 2 směšnými úřady OSPOD a odbornicemi kvalifikovanými a titulovanými DIS...
Bohužel na znalecký posudek, který vypracoval tento "odborník" není možné dostatečně reagovat, protože jediný způsob jak nekvalitní posudek plný odborných i lidských chyb, které jsou lehce prokazatelné, je možné reagovat pouze jediným způsobem a to zpochybněním a žádostí o nového znalce, nový posudek, který ale rozhodne provést jen kvalitní soudce... Nicméně mne osobně moc nublížil, ale mému synovi prodloužil utrpení o 1 rok....Dnes už syn netrpí /závažně/ je silnější a již odolnější, starší, tím pádem se netrápím ani já, ale neustále se mi vrací ty "odborníkové" nesmysly, chyby a maskování a snižování závažnosti poškození dítěte jedným z rodičů a jeho partnera, ignorace důkazů o poškozování dítěte, dokonce tajil i projevy dítěte o odporu k jednomu prostředí ve střídavé péči, zatajoval projevy dítěte, které již ve 5ti letech dokázalo dítě projevit v doprovodu "vadného"/odpovědného rodiče za jeho psychické poškození a letité traumata, ...je toho strašně moc, ale vím že tento popis ať sebepřesnější nikomu dalšímu moc nepomůže, můj právník se jen pousmál, když jsem chtěl prokazatelné chyby, fakta o neschopnosti tohot psychologa alespoň nějak řešit, u komory apod...je to asi fakt bezvýznamné...Kdyby šlo o poškozození a nespravedlnost a ignorantsví vůči dospělému člověku, přijal bych to jen s úsměvem /smutným/ ale vůči dítěti, které je bezbranné je to vážný problém...Tento člověk, Dr. Humhal, je fakt nebezpečný pro každé posuzované dítě, u kterého je překročená hranice zdravého -bezpečného duševního vývoje. Když ho slyším mluvit v TV, jak se má ke všemu přistupovat s rozvahou, jak by on týrané děti určitě vyslechl a podrobil vyšetření...je mi fakt k smíchu, když zrovna on, kteý vyšetřoval poškozené dítě maskoval a znavažoval jeho poškození, důkzy, které jasně prokazovali kdo to zavinil a léta zaviňoval... myslím, že tento člověk je jedním z mnoha neschopných a podprůměrných "odborníku" v tomto státě, čemu se nemůžeme divit...nebud komentovat arogantní, drzé a všemocné soudkyně...Naštěstí se díky EU zvyšuje naděje na zlepšení, a mne a synovi již moc pomohlo, že zákony a pravidla z vyspělých zemí, pomaličjku vnikají do naší společnosti a za čas už potlačí tu "primitivní a ignorantskou moc "odborníků" v ČR....

Znalecký obor zdravotnictví tak, jak jej specifikuje vyhláška č. 37/1967Sb. s přílohami, se dělí na 16 odvětví. V odvětví psychiatrie je znalců nejvíce – aktuálně 585 znalců. V odvětví psychiatrie jsou jmenováni znalci se zdravotnickou specializací: psychiatrie dospělých, psychiatrie dětská (nebo pedopsychiatrie). V psychologii by se mělo jednat o klinickou psychologii dospělých a klinickou psychologii dětskou (nebo pedopsychologii). Bohužel, zde již zákon (ministerstvo, resp.ten, kdo znalce jmenoval) nerozlišují dostatečně přesně zmíněnou „dospělou“ či „dětskou“ kvalifikaci znalce. Řada znalců kvalifikovaných pro práci s dětmi má sice uvedeno ve svém jmenovacím dekretu a na znalecké pečeti zmíněnou „dětskou“ specializaci, ale mnoho z nich také tuto kvalifikaci zmíněnou nemá. Platí to též obráceně: mnozí znalci, kteří nejsou odborně kvalifikováni pro práci s dětmi, tuto činnost vykonávají.

Následkem dnešního legislativního stavu řadu posudků z oblasti psychiatrie vykonávají znalci, kteří k tomu vůbec nejsou oprávněni (!!!) neboť nemají „dětskou“ specializaci. Automaticky je přijímáno, že kdo umí vyšetřit dospělého, umí vyšetřit i dítě. V tomto směru je obzvláště alarmující, že v celé ČR je soudními znalci pro psychiatrii dětí celkem 21 osob, v Praze samotné dokonce pouhých 8 osob. Při způsobu jmenování „dětských“ znalců by se přitom zásadním způsobem měla zohlednit atestace kandidáta. Ta však bývá pro jmenující orgán značně nepřehledná a o zpětnou kontrolu znalců jednou již jmenovaných se nestará už vůbec nikdo. Ve skutečnosti je to tak, že kdo má kvalifikaci pro znaleckou práci s dětmi, má
a u t o m a t i c k y kvalifikaci i pro znaleckou práci s dospělými. Atestace z dětské psychiatrie je totiž atestace tak zvaně nástavbová, což znamená, že ji může složit pouze lékař, který již má atestaci z psychiatrie dospělé. Jedinou výjimkou je, když atestaci z dětské psychiatrie složí lékař, který vystudoval dětské lékařství. Takový znalec je skutečně oprávněn pouze pro psychiatrickou práci s dětmi.

Je tedy zásadní nutností, aby si soudce, který ustanovuje k vypracování znaleckého posudku psychiatra zjistil, jaká je jeho atestace. Kvalifikace „znalce“ je zcela nedostatečná a pokud na příklad pro vyšetření dítěte soudce ustanoví psychiatra bez „dětské“ kvalifikace, je možné, že nevlídný advokát mu jeho rozhodnutí, potažmo znalcem již vypracovaný posudek, rozcupuje na hadry. Protože velmi často má být psychiatricky (psychologicky) posuzována celá rodina, nestačí, aby byl povolán „dospělácký“ znalec s tím, že „umí vyšetřit i dítě“ (Kolikrát já tohle už slyšela!!!), ale musí být buď povoláni znalci dva – dospělý a dětský, nebo pouze dětský, a to takový, který má všeobecné lékařství a může tedy šetřit i dospělé……..

Co se týká soudních znalců – psychologů, ti doposud skládají jednu atestaci, která zahrnuje klinickou psychologii dospělých i dětí a případně nástavbovou atestaci z psychoterapie. V současné době je třeba odlišit klinické psychology, kteří mají praxi a dovedou diagnosticky pracovat s dětmi (a mladistvými) a těmi, kteří se k takové práci dostávají pouze příležitostně. V zásadě není možné, aby psychologický posudek na dítě vypracovával soudní znalec, který se celý svůj profesní život věnuje práci s dospělými osobami (ať již na psychiatrickém oddělení nemocnice, v psychiatrické léčebně anebo ve své soukromé ordinaci). Většina psychologů uvádí, že „vyšetřit dítě“ zvládne také, ale tento přístup naprosto není akceptabilní.
Pan doktor - dětskou atestaci nemá....

Je to velmi moudrý člověk a po dlouholetých zkušenostech ví, jak to v našem státě chodí.