Českobratrská, Ostrava
Ordinace (mapa)

Další nespokojená pacientka.
k tomuto rádoby lékaři chodím už 5 a půl let. přešla jsem k němu k vůli 2 zamlklým potratům před těmi léty pro lepší péči. to, že jsem si připlatila mi v té době nevadilo. přišlo mi, že tehdy v 1. podařeném těhotenství mi těch testů oproti standartu udělal víc. na informace byl skoupý vždy, pravdu musel mít taky vždy jen on i když jsem měla na jisté potíže v tom těhotenství i papíry z nemocnice, že to tak není, ale řekla jsem si tehdy, že budiž, jsou to maličkosti a pak už šlo vše dobře. vadilo mi akorát, že mě u sebe držel až do 40.tt, prt bych šla do porodnice na kontroly ráda dříve, abych si tam zvykla. pak jsem to 3 a půl roku neřešila, prt jsem neměla problémy a šla jsem jen 1x za rok na prohlídku i když musím říct s vnitřní nechutí ani nevím proč.
a nyní jsem na konci 2. těhotenství a musím říct, že to chování jaké bylo tehdy se opravdu 100x znásobilo, čím je starší tím je to asi horší a jsem nespokojená absolutně se vším. znovu jsem si připlatila a testy navíc žádné, jen ty ultrazvuky jak už tady psaly, dokonce na některé povinné i zapomněl a dělal je až později a tím zadrbal pár věcí takže jsem se až 6. týdnů před koncem dozvěděla, že mám rizikové a ještě ani nepřiznal chybu a vztekal se že o nic vážného nejde, že si dovolím se na něco zeptat a nesouhlasit s ním, prt odborník je prý tady on a to asi byl, ale kde jsou ty časy a přístup k pacientce opravdu jako před 30lety. takže opravdu lituju, že jsem si nenašla někoho jiného už na začátku, prt těch 6 týdnů je pro mě teď psychicky peklo, ale už jsem neměla sílu na konci přecházet jinam a doklepala jsem to až na kontroly do porodnice v 38.tt, o které jsem si opět musela sama říct, jinak by mě u sebe držel zase až do konce jen, aby měl pravdu a dokázal mi ji, přesto, že jiní lékaři předávají do péče pacientky v mém případě už od 36.tt. a po porodu už mě určitě neuvidí, akorát jsem tak ztratila důvěru, že opravdu nevím kam, abych se cítěla dobře. takže určitě nedoporučuju.

Záleží na náladě pana doktora, myslím, ale že pacientka nemůže za to, že pan doktor je unavený a nebo, že se špatně vyspal.Byla jsem spokojená do doby než jsem byla těhotná a on mi nabízel nadstandartní péči v těh.za 3000, na otázku co v tom je mi bylo zděleno ultrazvuk při každé návštěvě, jinak prý mám nárok na 3 v těhotenství ( myslím, že ultrazvuk musí dělat pokaždé, ale budiž) dále fotografie a videa,(fotky jsem mohla mít na každé návštěvě).má špičkovou techniku to ano, ale řídí se postupy jako před 30 lety a vy se musíte v těhotenství kdy se bojíte všemožně s větou zatím co můžu určit je v pořádku, do těh.průkazu nepíše ani provedená vyšetření, takže se ani sama nemůžete podívat co Vám prováděl a jak to dopadlo. a 500 za péči v těhotenství platí každá, ovšem byla jen u něj do 20 tt, a jediné co na mě použil byl gel na ultrazvuk, takže za co těch 500 bylo ani nevím :-D říkám mu že mám křeče v břichu a že mi tvrdne tak brzo co s tím - odpověď : běžné obtíže v těhotenství... Na otázku zda dělal vyšetření a jak to dopadlo mi začal předhozovat papíry ať se přesvětčím a potom začal vyšilovat ať si najdu někoho jiného když mám pochybnosti, že je špičkový a atestovaný doktor a pokud nemám důvěru ať jdu k jinému lékaři, naštěstí jsem vyslyšela a na druhý den od něj odešla, teď chodím jinam a jsem spokojená, řekli mi ať na křeče beru magnesko a obtíže jsou rázem pryč...nepotřebuju žádný nadstandart jen chci vědět informace a průběh, což si myslím je scela normální....Souhlasím s názory "chceš péči zaplať" zřejmě jeho heslo...absolutně nedoporučuju. sestra je super dokonce náladovost pana doktora ještě snaží omlouvat, že to tak neymslí, ale myslí, že atestovaný špičkový lékař jak o sobě tvrdí a ani žádný lékař by si neměl dovolit takové chování, každý člověk je jiný a bohužel každý svůj zdravotní stav prožívá jinak...

Přesně jako tady píše řada ohlasů, tato ordinace funguje na principu "chceš péči, zaplať". Pan doktor je poměrně náladový, zažila jsem jej i usměvavého a relativně přívětivého, ale i posměvačného a bagatelizujícího pacientovy problémy. Jeho osobnost by mě však tížila ze všeho nejméně. Dvakrát jsem si u nej nechávala napsat antikoncepci, pokaždé následováno dotazem, zda mi záleží na financích. Když jsem řekla, že ne, byla mi předepsána vždy jedna z nejdražších na trhu, většinou ta, jejíž reklamní předměty zdobily doktorovu kancelář:) V 17 letech jsem tak dostala prášky, které mi způsobily zdravotní problémy, se kterými se potýkám doteď. Empatii při sdělení těchto potíží ovšem nečekejte. O profesionalitě jeho sestry ani nemluvím, její jednání v souvislosti s lékařským tajemstvím by bylo na nahlášení etické komisi. Platila jsem zde za zcela běžná vyšetření, která jsou jinde naprostým standartem a jsou navíc hrazena pojišťovnou. Abych uvedla věc na pravou míru - nevadí mi si za kvalitní služby připlatit, zde se ovšem vybírá poplatek i za čerstvý vzduch v čekárně a denní světlo k tomu. Pokud jste ovšem solventní a rádi si slušné chování ze strany sestry a jinde průměrné ošetření ze strany lékaře zakoupíte, zamiřte jistě sem. Pokud nejste, pravděpodobně se k Vám budou chovat jako k povlu. To platí i tehdy, pokud sice platíte, ale jste mladšího věku, protože to slušné zacházení podle místní etikety nevyžaduje taktéž.

Chodila jsem k panu doktorovi Bošotovi asi 3 roky. Byla jsem s ním spokojena do doby, než jsem otěhotněla. V 6. týdnu zjistil, že čekáme dvojčátka a ihned mi nabídl "lepší péči" za příplatek 3000,-Kč. Vysvětloval to tím, že budu mít nárok na více screeningů, fotek a videí kolik chceme. Tak jsem mu to dala. Ve 21. týdnu jsem o dvojčátka přišla. Asi 14 dní před tím mi nebylo dobře, byla jsem šíleně unavená a bolely mě záda. Pan doktor to dával za vinu běžnému nachlazení. Ani ultrazvuk tehdy nedělal. Za pár dní, v noc kdy mi bylo tak špatně, že jsem už nedokázala spát, jsme jeli na pohotovost a po dlouhých vyšetřeních a předávání mezi ordinacemi mě po 3 hodinách přijetí na jipku operovali s tím, že mám na mále, selhávají mi ledviny a játra a operace je prostě nevyhnutelná a dvojčátka mi vzali. Po 14 dnech po operaci jsem šla k panu doktorovi a jediná věta kterou mi řekl zněla " To je to nejhorší co se vám mohlo stát". Na to nikdy nezapomenu. Brečela jsem tak že jsem nebyla jsem schopná vyloudit hlásku. Na další návštěvě, jsem se ho zeptala, jestli mě bude při dalším těhotenství nějak více sledovat, tak prý že ne. Že to co se mi stalo, se stejně nedá dopředu nijak odhadnout. Žádná vyšetření navíc, žádné testy, prostě u pana doktora Bošoty, máte jen co si zaplatíte, víc ani ťuk. Dorazil mě na poslední návštěvě, kdy mi zjistil cystu, ale přešel to jako by nic. Běžné, normální, stavte se za 3 měsíce, mi řekl. Na doporučení kamarádky jsem přešla k jinému gynekologovi, který mě vyvrátil všechno co pan doktor tvrdil. Bála jsem se znova otěhotnět, že se to bude opakovat. Je u něho péče bez příplatků, vyšetření prsou, které mi pan doktro za celé 3 roky nedělal, rady na všechny dotazy. Ráda, bych všem z vás, které o něm uvažujete nebo k němu už chodíte a nejste 100% spokojeny poradila - ODEJDĚTE! A TO HNED! Já přišla o dvojčátka v 5. měsíci, kočárek mám ve sklepě a pan doktor nenaznačil ani sebemenčí politování, slovní pohlazení a povzbuzení. Je nelidský a bez peněz k němu rozhodně nechoďte.

Pan doktor Bošota zničil život mému synovi.Syn David se narodil předčasně ve 34 týdnu těhotenství.Nezájem pana doktora způsobil,že syn musel být kříšený a následek je DMO.Nechali mě na sále bez pomoci jen s kapačkou,sestry si dávaly kafčo a pan doktror byl kdo ví kde.Bohužel si nás všimli hodně pozdě.Je to už 20 let ,ale nikdy nezapomenu na jeho arogantní chování .Takový člověk by neměl být doktor :-(

K panu doktorovi chodím již několik let a jsem s ním velmi spokojená. V případě potřeby mi vždy rychle pomohl. Kdyby naše zdravotnictví takto fungovalo všude, neměli bychom si nač stěžovat.

Dle mého názoru vynikající lékař s lidským přístupem.

Já osobně jsem s panem doktorem velmi spokojená. Je milý, přátelský, mě osobně vždy s jakýmkoli dotazem a problémem pomohl a cítím se u něj příjemně a bezpečně. U paní doktorky ze Studénky, ke které jsem dojížděla, mi vůbec nebylo příjemně. Myslím, že v téhle choulostivé situaci je důležité cítíi se bezpečně. Vždy mě vyslechl a neodbýval mě. Vyšetření byla bezbolestná, narozdíl od zkušeností ze Studénky.
Tereza

Souhlasim s nazory ktere se tady objevily, doktor je:
a) naladovy a casto neprijemny (rekla bych proste necitlivy chlap)
b) pry profesional ale u hodne vysetreni porani a pri tom rekne musite to vydrzet
c) mozna i zkuseny, ale prave proto ma nazory jake byly i pred 30 lety, a pro kazdy tehotensky pripad pouziva stejne leky (i kdyz nefungujou). Pro tehotenske potize ma vzdycky stejny recept - lezet ( 7 tydnu jsem lezela a nebyl zadny rozdil).
d) mozna vhodny pro zeny ktere nemaji zadne potize anebo silnou psychiku, aby nemusely mit depresi z nazoru typu: nic neni jiste, lepsi kdybyste potratila, co ma prezit to prezije apod.
Takze pokud mate jakekoliv problemy urcite nedoporucuji!!!

Pan doktor Bošota je velmi osobitý člověk, každopádně jemu vděčíme za skvělou péči při průchodu těhotenstvím až po bezproblémový porod našich krásných dvojčátek. Děkujeme!!!