Psychologická ambulance
Blanická 25/922, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Z této paní mám velké trauma a stres. První, na co se mě zeptala - proč mám "takový hloupý (hrubým slovem) nápad xz", a když jsem jí upozornila, že mi to není příjemné, hned chtěla ukončit setkání! Ovšem, jsme pokračovaly a dále mi pověděla, že pracuje jenom s pacienty, za které jí platí pojíšt´ovna. Takže, pokud mám vážnou depresi - vyslechne mě, pokud ne - na shledanou. Snažila jsem se jí vysvětlit, že depresi a další závažné problémy opravdu mám, ale poslouchala mě nezaujatě - vždyt´ neumírám na rakovinu, nemám bap nebo maniakální psychozu, nejsem "ten pravý" narkoman - ikdyž mám složitou závislost na jiném, než kokain nebo alkohol, což mi hrozně kazí život a nemůžu se z toho sama dostat léta! Prostě, není co řešit. Ikdyž ve své specializaci uvádí "všestranná pomoc v krizových životních situacích" - vůbec to není pravda! Více mluví o sobě, než poslouchá pacienta.
Podle mě, když má doktor dlouholétou zkušenost ve svém oboru a vidí jiného člověka, který trpí, je projevem normálního chování, lidskosti a kultury dát alespon´ několik praktických rad, které mu pomůžou (zejména, když je k tomu prostor). Paní doktorka Kaněrová mi odmítla poradit alespon´ něco - ona pracuje jenom s určitou skupinou a dělá, že v jiném se vůbec nevyzná nebo zkrátka nechce se námáhat a mluvit o 5 minut déle, protože je jí to úplně jedno (vždyt´ pojíšt´ovna jí to nezaplatí). Natož je neusmívavá, pospíchává.
Za 10 minut našeho setkání neprojevila žádnou empatii nebo lidskost, byla nezaujatá, chovala se tak, že jsem tam navíc a nakonec se nedočkala, než se obleču - rychle pokračovala v uklidu své kanceláře, který přerušila před mým příchodem. Nikdy jsem si nepředstavovala, že u doktora může existovat takový přístup...
Určitě jsou lepší příjemnější, chytré specialisti, které vyslechnou, uslyší, vycítí, poradí a pomůžou i bez kalkulačky. Přečetla jsem hodnocení od jiných pacientů už po návštěvě, absolutně souhlasím a vůbec nedoporučuju!

Umístění: Psychologická ambulance

K paní doktorce jsem chodil před lety a vydržel to přes půl roku.
Sezení vždy zahájila stěžováním si na to, že má instalatér víc než ona, že musí vyřizovat plno papírů, atd. To pokaždé trvalo většinu doby sezení. Když se vypovídala začala se zajímat o mne, to už se krátil čas schůzky a nakonec řekla, že už je konec a ať přijdu zase příště. Jenom moje slušnost mi bránila v tom, že jsem jí neřekl, že mne to nezajímá a ať dělá to, kvůli čemu jsem tam začal chodit. Podle její mentality soudím, že by mne bez okolků tato svérázná povaha vyhodila. Pomohla mi málo, odešel jsem od ní a našel si někoho jiného. Tam už pomáhají oni mně a já nemusím být vrbou a poslouchat nářky zneuznané psycholožky. Už bych k ní v životě nechodil.

Umístění: Psychologická ambulance

Paní doktorka je naprosto skvělá, je to svérázný typ. Ano, často mluví o fakturách a pojišťovnách. Ano, je drsná a říká věci tak jak jsou. Mě to strašně pomohlo jak mi "nakopala .... " a z problémů jsem se dostal i navzdory tomu, že mi psychiatr napsal léky, které mé obtíže zhoršovaly. Pravdou je, že paní doktorka nemá ráda fňukání. Souhlasím s názorem, že to má promyšlené a ví co dělá. Avšak její přístup může být pro spoustu lidí nepochopitelný.

Paní doktorka je naprosto skvělá. Je to trochu svérázný typ ale ty já mám rada. Žádný neustále chápavý a litujici pohled. Jedna Naprosto racionálně a věcně a to ma rada i od pacientů. Z ni mám pocit,ze opravdu ví co děla. Už z prvního sezení jsem odešla s velmi dobrým pocitem. Tesim se na další návštěvu.

Tato paní slovem určitě neléčí. Její neustálé stěžování, jak je ten svět hrozný, kolik má teď se vším papírování, jak šílené to bylo za bolševika, apod. mě opravdu ubíjelo. Někdy jsem si připadal, že léčím já ji. Z celé hodiny, kterou má na pacienta, mému problému věnovala asi 10 minut. Vydřel jsem 2 lekce. Paní doktorka si žije tak trochu ve svém podivném světě, kdy jsou na ni všichni zlí, nikdo s ní nejedná férově, nikdo se nedokáže ani omluvit z hodiny nebo s ní férově ukončit léčbu. Většinou to končí tak, že se jí po pár sezeních pacient už prostě neozve. Upřímně, nedivím se jim. Paní doktorku to štve a říká, že už na to kašle a že už pacienty hrazené pojišťovnou nebude brát, neb si toho neváží. Pak ať se smíří s tím, že bude mít prázdnou ordinaci.

K pani psycholožce jsem docházela před lety. Nehodnotim ji v afektu, ale s odstupem času, kdy jsem měla možnost vidět, jak fungují kvalitní psychologové. Ano, přesně - faktury, pojišťovny a stale vlci narky. Mluvila spíše o svých osobních problemech, nez aby se zajimala o me problemy. Neprofesionální a ztráta času.

Dobry den , zkousel jsem řadu psychologu a prosel vsim moznym je pravda je pani doktorka je zpocatku ,,drsna " ale vse ma dokonale promyslene .. Nesnasi pozdni prichody ;-) ale jinak me za 4 mesice pomohla tak jako nikdo jinej za 5 let !!! Doporucuji

Také jsem se rozhodla paní doktorku ohodnotit. Souhlasím se všemi předchozími názory - lamentování nad fakturami, dokonce mi paní doktorka sdělila i výši jejího platu. Bylo mi to velmi nepříjemné. Ještě horší ale pro mne bylo, že mi nedala prostor se vyjádřit, popsat svůj problém. Také mi vadil její chvílemi až káravý tón. Já jsem naštěstí nijak vážný problém neměla, ale lituji lidí, které může ranit, a tím jim ještě přihoršit.

Bohužel musím dát také hodnocení "velmi slabá". Toto hodnocení nedávám v žádném afektu, ale s odstupem, vzhledem k tomu, že jsem k této paní doktorce docházela pomalu před deseti lety se svými problémy, které jsem měla v pubertě. Probíhalo to přesně tak, jak tady kdosi popisuje: lamentace nad pojišťovnami, ukazování faktur, popis problémů ostatních pacientů včetně líčení svých osobních problémů. Jako největší selhání u ní ale vnímám její naprostou neschopnost správně mě diagnostikovat a podle toho léčit. Další doktorka, ke které jsem přišla, mi hned řekla, že mé potíže spadají pod diagnózu sociální fobie. Když jsem paní doktorce Kaněrové líčila, jak mi dělá problémy mluvit mezi lidmi, že často mlčím, protože se bojím, že řeknu něco špatně, odpověděla mi na to prostě: "Vždyť máš přece pusu, tak ji prostě otevři a mluv".

Nejhorší psychiatr se kterým jsem se zatím setkal. Stejně jak zde napsali lidé přede mnou, sezení u této "doktorky" vypadá tak že třičtvrtě hodiny mluví o svých pacientech, pojišťovnách a fakturách, poté ji konečně můžete říct něco o svém problému, v mém případě jsem začal depresemi a myšlenkami na sebevraždu které mě obtěžují i mimo mojí vůli načež ona mi na to odpověděla: "Prosím? No tak se zabij! Tak se zabij! A neobtěžuj s tím doktory. To do zdravotnictví nepatří!"
A nepřeháním, je to neuvěřitelné ale opravdu to tak bylo. Nechápu že někdo takový může být psychiatrem, ruce pryč.