PhDr.

Jaromír Chrášťanský

Psycholog, Psychoterapeut

28 názorů +přidat

Požádejte o spuštení online kalendáře

Vzdělání, výcviky, kompetence: Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii… Více

Adresy

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
28 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • J

  Ze své zkušenosti, která byla více než výborná, doporučuji pana doktora Chrášťanského každému, kdo se ztratil, neví jak dál nebo se chce vyznat sám v sobě, jako já. Děkuji za podporu a pomoc, která mi byla poskytnuta, když jsem ji nejvíce potřebovala.

 • T

  Vrele pána doktora Chrášťanského každému odporúčam. Je to veľmi príjemný a pokojný človek a skvelý profesionál. Kontaktoval som ho na základe odporúčania a bol som nadmieru spokojný. Hľadal som pomoc a radu v pretrvávajúcom ťažkom obodobí a Jaromír mi pomohol pohnúť sa vpred. Vďaka jeho telentu načúvať srdcom a schopnosti odhaliť ten skutočný problém sa mi podarilo zistiť o sebe množstvo dôležitých informácií a skrytých citov, prežitkov a blokov. Bola to skvelá cesta sebapoznávania a Jaromír bol ten najlepší sprievodca.

 • I

  Pan Chrášťanský na mě působil velmi profesionálně, ale uvolněně a přátelsky. Ihned mi "sednul" a poměrně rychle pomohl zvládnout důležité životní období, kdy jsem se potřeboval zorientovat sám v sobě a ve svých pocitech. Z několika sezení si odnáším dobrý pocit a rád ho doporučím zde i všem mým přátelům v těžké situaci. Pane Chrášťanský, velmi děkuji!

 • P

  Díky Jaromírovi jsem lépe porozuměl svému životu, naučil jsem se řešit obtížné situace a lépe chápat své problémy. Pomohl mi k velké pozitivní změně. Doporučuji ho všem, kteří se v životě ztratili a často cítí zmatek a nejistotu.

 • H

  Pan doktor mi pomohl uvědomit si sebe samu a pojmenovat problém, který jsem měla.Velmi mě pomohl a za to mu patří mé děkuji. Doporučuji vřele! Helena

 • K

  Pan Chrášťanský je profesionální psycholog, který umí vyřešit jakýkoliv problém. Jako zázrakem se moje problémy během pěti setkání téměř vyřešily díky efektivním postupům. Dokázal jsem si uvědomit sebe samotného a naslouchat své duši, mockrát děkuji! :-)

 • B

  Byla jsem na hranici svých psychických a fyziologických sil, snad poprvé jsem otevřeně požádala o pomoc a chci moc poděkovat Jaromírovi, že jsem měla možnost své nejhlubší bolesti svěřit, otevřeně je prožít, že jsem to všechno před ním dokázala vyslovit, dostat se do všemožných koutů své duše a dostalo se mi ošetření, které jsem potřebovala. Přístup Jaromíra, jeho komentáře, jsou stále "živé" a i po ukončení krizové intervence inspirující pro další seberozvoj.

 • P

  Jaromír mě provedl těžším obdobím a poskytl mi neocenitelnou zpětnou vazbu a přitom i citlivou a empatickou oporu. Pomohl mi uvědomit si víc své vlastní skutečné potřeby bez ohledu na požadavky okolí a společnosti a podpořil mě v tom, je následovat. I když vlastní rozhodnutí za Vás samozřejmě neudělá, pomůže Vám se zorientovat v našem zrádném a někdy trochu zacykleném myšlení:-)

 • A

  Pana doktora Chrášťanského všem vřele doporučuji. Je trpělivý a empatický, dokáže člověka dovést k podstatě věci pomocí dobře kladených otázek. Pomohl mi oprostit se od nátlaku okolí a uvědomit si tak, co je pro mě důležité a jakou cestou se vydat. Děkuji.

 • J

  Má terapie s Jaromírem se završila. Byl to dobrý (i když smutný) konec. Stojím teď pevně na zemi, s jasným záměrem. Mám dost síly, odvahy, důvěry i nadšení sama pokračovat na cestě k větší otevřenosti, k pozornějšímu kontaktu. Někde na začátku téhle cesty jsem se cítila jako „vlk, co se dívá z houští“, jako „vetřelec v tomto světě“… Prošla jsem hlubokou vnitřní proměnou. Ráda bych i zde vyjádřila velikou vděčnost za celý ten proces a děkuji Jaromírovi za to, jak k němu přispěl. Chtěla bych podpořit všechny, kdo třeba váhají, pochybují, přešlapují na místě (jako kdysi já), v rozhodnutí udělat první krok k sobě samému a tedy i k druhým. Stojí to za to.

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Vzdělání, výcviky, kompetence:
  Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii (klinické zaměření) na FF UK v Praze. Dále jsem absolvoval Rigorózní zkoušku, Atestaci z klinické psychologie,Funkční specializaci v psychoterapii. Mám systematický psychoteraperapeutický výcvik v Gestalt terapii v IVGT v Praze a výcvik v Pesso Boyden Psychomotorické Psychoterapii (PBSP) v Diabasis v Praze. Absolvoval jsem Supervizní výcvik v gestalt modalitě v IVGT. Mám registraci od Ministerstva zdravotnictví ČR.
  Certifikáty od Evropské Asociace Gestalt terapie: jako její člen a jako akreditovaný supervizor EAGT.

  Pracovní zkušenosti:
  Soukromou praxi mám 12 let. V průběhu jsem pracoval 4 roky v DS Sananim (léčba závislých na psychoaktivních látkách), 6 let na částečný úvazek na Krizovém oddělení a v Sanatoriu DPS Ondřejov (léčba psychóz). Nyní pracuji na částečný úvazek na Psychosomatické klinice v Praze. Dříve jsem působil také jako lektor arteterapie a vedl jsem workshopy osobního růstu. Také jsem spoluvedl procesní (sebezkušenostní) část systematického psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii v IVGT. Nyní dělám v rámci soukromé praxe také cvičného terapeuta pro studenty psychoterapie a případového supervizora studentů Gestalt terapie.

  Jak obvykle probíhá první sezení:
  Na prvním sezení dávám klientovi prostor, aby mi mohl sdělit, proč přichází, jaký je jeho problém či potíže, eventuelně co potřebuje, jaká je jeho představa o naší spolupráci apod. Je pro mne důležité zůstat s klientem v kontaktu a „naladit se na sebe“. Proto se na další informace o něm obvykle ptám až na druhém sezení. Během prvního sezení někdy stihneme zůstat u klientova problému více do hloubky a zkoušíme s ním pracovat, aby měl klient možnost zakusit, jak naše práce probíhá a zda má chuť do spolupráce. Když se domluvíme na dalších sezeních, řekneme si pravidla spolupráce a dohodneme další termín.

  V soukromé praxi se věnuji:
  Psychologickému poradenství, Krizové intervenci, krátkodobému, střednědobému i dlouhodobému psychologickému vedení, psychoterapii systematické i podpůrné, rozvoji osobnosti. S klienty pracuji různě dlouho, od několika sezení zaměřených na konkrétní problém, až po dobu několika let. Snažím se spolu s klienty najít jejich individuální způsob řešení problémů či situace.

Specializace

 • klinická psychologie
 • psychoterapie

Ukončené školy

 • Psychoterapeutická fakulta v Praze
 • Psychologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze
 • Arteterapie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
 • Vv pro Zuš na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Více

Znalost jazyků

 • angličtina

Fotografie