Praktická lékařka
Za divadlem 4, Brno

Umístění: Praktická lékařka

Paní doktorka si neustále stěžovala na to,jak má málo peněz, jak jí pojišťovna ten a ten úkon neproplatí a tak ho nebude dělat. Když chtěli z alergologie, aby mi spolu s žádankou udělala i rozbor krve, odmítla to, že si to mají udělat sami,že ona to dělat nebude. Několikrát se mi stalo,že v ordinaci vůbec nebyla, i když měla ordinační hodiny. Při vyšetření jakoby nešlo o stanovení diagnózy,ale o možnost si postěžovat a mít už toho člověka z krku. Byl jsem velmi nespokojeny a proto jsem přešel jinam.

Jsem pravidelný dárce krve, mám 75 odběrů. Asi před třemi roky mi při odběru lékařka (bohužel si nepamatuji její jméno) zjistila vysoký krevní tlak a doporučila mi MUDr. Irenu Merlíčkovou. Od té doby jsem jejím pacientem, (jsem státním zaměstnancem, mých závodních lékařů hodně ubylo a nestíhají) a jsem nadmíru spokojen. Na vysvětlení uvádím, že asi rok před doporučením k MUDr. Merlíčkové jsem měl také zvýšený krevní tlak a byl mi původním lékařem naordinován nejdříve jeden lék, po kterém jsem kašlal, pak druhý, který byl lepší, ale taky mi tlak nedal do pořádku, (názvy už nevím, ale podle mých známých se tyto běžně předepisují), tak jsem je přestal brát. MUDr. Merlíčková mi napsala lék Tolura, který je pro mě perfektní a ani se na něj nedoplácí. (Což v dnešní době je vyjímka). K její odbornosti chci jen uvést, že si stačí prohlédnout její certifikace a diplomy, mimo jiné je kardiolog, takže nejen nějaký obvoďák. Podle mých zkušeností každý napíše, když je nespokojen a když je spokojen, nenapíše nic. Proto, ač patřím k mlčící většině jsem se po přečtení těch kritik rozhodl přestat mlčet. MUDr. Merlíčková je vždy velmi ochotná, vstřícná a podle mých zkušeností má ke každému pacientovi i osobní přístup. Vždy podá pacientovi ruku a jedná s ním jako s člověkem, ne s nějakým kusem, kterého by se chtěla co nejdřív zbavit. A to podle mých zkušeností s lékaři, bohužel, není rozhodně běžné.

Doktor by mal mať radosť z pomoci iným - táto pani doktorka má z toho skôr smútok, keď k nej niekto príde. Bola som u nej raz na urgentnom vyšetrení, no tak neľudský prístup snáď nemajú ani v bitúnku. Na bolesť pri dýchaní (niekde v okolí priedušnice) mi bolo vynadané, prečo nejem lieky na bolesť v krku. Fonendoskop ku mne priložila možno 2* len na chrbát, spredu nie, aby som ju náhodou nenakazila a s nešťastím v hlase mi dokola rozprávala, ako zo mňa ako zahraničného pacienta ona nebude mať peniaze.
Takže toľko k radosti a starosti o zdravie pacienta - snáď aby človek veľmi prosil a ďakoval naveky, že ho niekto "ošetril". Avšak už nie sme v dobe ľadovej a tak ak nechcete len antibiotiká na všetko, ale normálne vyšetrenie, adekvátnu liečbu a stručný záver o tom, čo vám je - bežte inam.

K paní doktorce chodím již pár let , jsem velmi spokojená, vyslechne, poradí, necpe na vše atb...neměnila bych..:)

Jen se ztotožňuji s tím, co již zde bylo napsáno v oblasti negativních zkušeností. Že si chce povykládat, jak je na tom jako lékařka špatně...budiž (i když prodávat do Lidlu nešla, takže to asi taková bída nebude). Diagnózy si však pacient musí pro jistotu určovat sám a po ní chtít jen odběry, příp. léky (pokud nemá vyčerpaný limit). Prázdná čekárna je jediná výhoda. Zaregistroval jsem se jinde a nelituji.

Osobně se divím, že tato paní "doktorka" stále vykonává lékařkou praxi - byla jsem její pacientkou v devadesátých letch a měla pocit, že už s ordinováním paní "doktorka" sekne, protože na ní bylo vidět, že ji tato práce nebaví a nezajímá.
Doufám jen, že během své krátké ordinační doby nenadělá více škody než užitku.
Tuto "lékařku" nedoporučuji - má sebestředný přístup, pacient je očividně jen zdroj zisku od pojišťovny. O medicíně a léčení nemá tato paní vůbec potuchy.

Velka spokojenost s pani doktorkou,doporucuji ostatnim!

Tato lékařka je smluvním lékařem pro mého zamšstnavatele. Pracuji ve státní správě a sedím u počítače. Jednou s kolegy jsme si o ní povídali a zjistili jsme, že nám všem při vstupní prohlídce diagnostikovala skoliozu v pokročilém stupni. Přitom já jsem ji jako dítě ani později zjištěnu neměla a to ani kolegové. Má to snad paní doktorka příkazem? Kdybychom si náhodou za čas chtěli stěžovat na bolesti zad ze sedavého zaměstnání? Každopádně zajímavé :-/ Když k ní přijdete s chřipkou, dostanete skoro vynadáno. Registruji se jinam.

Paní doktorka není moc dobrá, nedoporučuji. Bolelo mě hodně ucho a chtěla jsem,aby mi ho prohlédla. Bohužel se jí z ničeho nic rozbil strojek, tak mě poslala domů s tím, že to určitě časem přejde, že mi tam jen nafoukalo. V noci jsem jela na pohotovost s bolestmi.. Tam mě naštěstí vyšetřili a napsali prášky.

Vždy jsem měl jen tu nejlepší zkušenost. Poslední roky se toho nahromadilo víc, ale diagnóza byla vždy přesná a doporučená léčba zabrala. Níže popisovaným problémům se divím, nic podobného jsem nikdy nezažil. Jestli ono to někdy nebude v osobním přístupu...