Mgr.

Hana Pivolusková (dříve Tomicová)

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

4 názory +přidat

Objednat se Přidejte názor 138 návštěv profilu během posledních 30 dní

V rámci své praxe se setkávám s lidmi s nejrůznějšími potížemi, které je trápí, nebo otázkami, které by chtěli mít zodpovězené. Často na prvních sezeních teprve hledáme, co je to ono,… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem. 

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
4 názory

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • B
  Umístění: TERAPIE SPOLU

  Paní Tomicovou velmi doporučuji. Napsala jsem jí v akutní situaci, kdy jsem potřebovala pomoc co nejdříve. Byla velmi ochotná a vyšla mi vstříc. Kontaktovala mě, že se jí zrovna uvolnilo místo, a tak jsem na první návštěvu nemusela čekat.
  Všechny návštěvy probíhají více méně stejným způsobem. Na začátku i na konci zhodnotíte svůj psychický stav, který se v průběhu terapie monitoruje, a tak můžete vidět pokroky.
  Paní Tomicová se snaží všechna sezení přizpůsobit vašim požadavkům a zavádí metody, které mohou pomoci s konkrétním problémem. Pokud vám však metoda nevyhovuje, můžete to sdělit a vyzkoušet metodu jinou. V průběhu sezení vás paní Tomicová i zastavuje a zopakuje vám vámi sdělený problém svými slovy, což vás utvrdí, zdali problému rozuměla správně. Je také velmi otevřená a upřímná, což je ve vztahu s psychologem velmi důležité. Cena sezení určitě odpovídá kvalitě služby. Vřele doporučuji.

 • L

  Jsem stále tím stejným člověkem a mám v zásadě stále ty stejné problémy. Ale něco se přece jenom od té doby, kdy jsem začal před půl rokem docházet na psychoterapii k magistře Tomicové, změnilo. Mám větší chuť něco ve svém životě změnit - a to si myslím, že rozhodně není málo. Pokud bych měl zmínit několik věcí, které jsou mi na přístupu magistry Tomicové sympatické, pak by to asi byla v prvé řadě ochota vnímat moji osobu v rámci mého celého životního příběhu. Dále vnímám jako pozitivní, že klade důraz na to, jakým způsobem já sám prožívám svoje obtíže a jak jim rozumím. A neměl bych opomenout zmínit ani vysokou míru osobního zaujetí, dobrou paměť a smysl pro humor :)

  Hana Pivolusková (dříve Tomicová)2016-05-18

  Libore, moc Vám děkuji. A držím palce, ať chuť něco měnit vydrží!

 • K terapeutce Hance jsem přišel s velice konkrétním problém, který mě obtěžoval v každodenním životě již dlouhé roky. Postupně jsme se při rozebírání daného problému dostali k daleko závažnějším tématům jako je má sebedůvěra, vnímání sama sebe a především to, jakou váhu přikládám tomu, jak mě vnímají ostatní. Série sezení mi pomohla pochopit a hlavně se oprostit od spousty zbytečně negativních pocitů a výsledkem bylo i úplné vyřešení prvotního problému. Vřele doporučuji všem, kteří mají problém, který nechtějí řešit s blízkými a mají chuť ho vyřešit, aby paní terapeutku navštívili. Ochotně Vás vyslechne a pomůže Vám. Jsem jí moc vděčný! Vít Brabec

  Hana Pivolusková (dříve Tomicová)2016-03-14

  Moc děkuji Vítku, spolupráce s Vámi byla příjemná a velmi produktivní. Přeji, ať se daří i nadále!

 • Poznala jsem paní magistru, když mi nebylo právě dobře,hroutil se mi život a byla jsem mile překvapená. S velikou empatií, pozorným nasloucháním a citlivě volenými otázkami mi pomáhala uvědomovat si zdroje mých potíží. Ale také mi pomohla najít jejich řešení. Zdůrazňuji ,,pomohla najít,,! Terapie u ní byla hlavně o tom, jak si já sama přijdu s její nenápadnou pomocí na to, co se mi v životě pokazilo. O to rychleji jsem se svých potíží zbavovala, ptž jsem si na jejich příčinu přišla sama. A to je jak známo, to nejlepší pro pacienta, co se chce uzdravit. Paní Tomicová mi umožnila svým přístupem objevit v sobě zdroje a sílu pro změnu mé stávající situace. Vřele doporučuji její způsob terapie všem, co sice mají potíže a problémy ale chtějí se s nimi prát. Paní magistra vám pomůže vyhrát! Marie Hodaňová

  Hana Pivolusková (dříve Tomicová)2016-03-02

  Moc děkuji, jsem ráda, že jsem mohla přispět k dosaženým změnám, ale hlavní práce a zásluhy nejsou mé :-)

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • V rámci své praxe se setkávám s lidmi s nejrůznějšími potížemi, které je trápí, nebo otázkami, které by chtěli mít zodpovězené. Často na prvních sezeních teprve hledáme, co je to ono, o čem bychom měli povídat, co bychom měli řešit. Nejčastěji se pak s klienty zabývám tématy jako vztah k sobě, vztah k druhým lidem, sebedůvěra, náhlé i pozvolné změny nálady, "nepochopitelnými" emocemi, úzkostnými stavy, pocity prázdna, nerozhodností, příčinami stresu a napětí... Také tím, když neví jak dál, co dělat jinak, aby mohli žít spokojenější a naplněnější život.

  Od roku 2013 provozuji soukromou praxi v rámci seskupení Terapie Spolu a pracuji jako psycholog a psychoterapeut v rámci sociální poradny ve službě CELSUZ, která spadá pod Diecézní Charitu Brno. Od podzimu 2017 spolupracuji s Poradenským centrem Masarykovy univerzity, kde poskytuji psychologické konzultace studentům. Také jsem od roku 2017 členem multidisciplinárního týmu sdružení Anabell, se kterým spolupracuji v oblasti poruch příjmu potravy.
  Do mých pracovních zkušeností patří také působení v organizaci VIDA centrum, kde jsem se dva roky věnovala poradenství pro lidi s duševním onemocněním.

  O psychoterapii se zajímám nejen prakticky, ale věnuji se i výzkumu účinnosti psychoterapie v rámci doktorského studia psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

  Pokud Vás zajímá můj profesní profil ve strukturovanější podobě, najdete mne na linkedIn.

  Dosažené vzdělání

  Magisterské studium psychologie (Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita).
  Absolvovala jsem čtyřletý komplexní psychoterapeutický výcvik "Cestou systemických terapií" pod vedením Jana Hesouna a Vratislava Strnada. Výcvik naplňuje standardy Evropské asociace pro psychoterapii.

  Také se aktivně zabývám výzkumem psychoterapie v rámci doktorského studia psychologie.
  Pravidelně se účastním odborných konferencí a workshopů.
  Svou praxi rozvíjím také pomocí pravidelné supervize.

  Můj přístup k psychoterapii

  Svou práci vnímám jako lidské setkání, při kterém jsem především zvědavá na váš život - na to, jak to konkrétně u vás funguje, jak se stalo, že do vašeho života přišly problémy, jak to, že vám znesnadňují či znemožňují prožívat spokojenost. Jsem zvědavá, protože se nepovažuji za experta, který by vám měl říkat, co máte dělat a kudy se ubírat, netlačím a nevnucuji své názory či interpretace. Společně hledáme cesty, jak potížím, se kterými se setkáváte, porozumět, poznat jejich roli ve vašem životě a následně snížit jejich vliv a moc nad vámi - vaším prožíváním, vašimi rozhodnutími. Ve své práci usiluji o to, abyste znovu mohli řídit svůj život vy a nebyly to problémy, které určují, jak se máte cítit a jaká má být vaše budoucnost. Pomáhám vám, abyste znovu byli u kormidla.
  Ve své práci se inspiruji především narativní psychoterapií, která patří mezi systemické psychoterapie. Do své práce integruji i prvky z gestalt psychoterapie, jako prožitkově orientovaného přístupu, a ráda využívám i metody relaxace.
  Momentálně se specializuji na individuální práci, pokud byste zvažovali párovou nebo rodinnou psychoterapii, ráda Vám doporučím někoho z kolegů.

  Jak to prakticky probíhá

  Telefonicky, e-mailem nebo skrze on-line kalendář si domluvíme první konzultaci. Pokud Vám termíny z on-line kalendáře nevyhovují, můžete mne kontaktovat, nejsou tam vyvěšeny všechny. Je možné se objednávat na středu a čvtrtek (9-18h).
  Jak dlouho a jak často se budeme setkávat je vždy na individuální domluvě. Nejčastěji se s klienty vídám 1x týdně nebo 1x za 14 dní. Ale je možné se domluvit i jinak.
  Pokud nemůžete na domluvenou konzultaci přijít, prosím o co nejdřívější zrušení, ideálně 48h dopředu, abych mohla termín ještě nabídnout. Vážím si Vašeho i svého času, proto pokud konzultaci zrušíte méně než 24h dopředu, účtuji si storno poplatek ve výši poloviny ceny konzultace (tj. 300 Kč).

  A co kromě psychoterapie

  Volný čas trávím nejraději s přáteli a sportem (hlavně turistika a ashtanga jóga), ráda se zastavím v čase a prostoru za pomocí meditace, často zajdu na kulturu do divadla nebo kina, a moc ráda si přečtu dobrou beletrii.
  No a je mi 30 let.

  Jak mne kontaktovat

  Telefonicky, e-mailem, přes on-line kalendář. Pokud byste měli ještě jakékoliv dotazy ke mně, ke způsobu práce, k cenám nebo k čemukoliv dalšímu, určitě se na mne obraťte.

Specializace

 • psychoterapie

Ukončené školy

 • magisterská psychologie, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
 • čtyřletý psychoterapeutický výcvik "Cestou systemických terapií", Institut pro systemickou zkušenost - MC

Publikace

 • DOLEŽAL, Petr, Hana TOMICOVÁ, Lucia UKROPOVÁ, Michal ČEVELÍČEK a Tomáš ŘIHÁČEK. Significant events in the context of therapeutic change: A pilot study. In Society for Psychotherapy Research: 8th European Conference on Psychotherapy Research. 2015.
 • TOMICOVÁ, Hana a Lucia UKROPOVÁ. Významné momenty z pohledu psychoterapeutky a klientky: Případová studie - zpráva z probíhajícího výzkumu. In 30. česko-slovenská psychoterapeutická konference. 2015.
 • DOLEŽAL, Petr a Hana TOMICOVÁ. Dialogismus v psychoterapii a výzkumu. In Quo vadis, psychologie? Aktuální trendy v psychologii. 2014.

Znalost jazyků

 • angličtina

Certifikáty

 • Hana Pivolusková (dříve Tomicová), psycholog ve městě Brno - Certifikáty

Nemoci

 • poruchy příjmu potravy
 • stavy úzkosti, nepohody
 • depresivní a smutné nálady
 • potíže ve vztazích (partnerských, rodinných, pracovních...)
 • když si nevíte rady a potřebujete nasměrovat
 • zvládání a odbourávání stresu
 • pocity nepohody mezi lidmi, osamělost
 • pocity prázdna a nenaplněnosti
 • a další...
Více