Ctiradova 10, Praha 4, Praha

Psychiatrické vyšetření - komplexní (2 hodiny) • Od 5 000 Kč +3 Více

Psychiatrické vyšetření - kontrolní (20 - 30 min. dle potřeby) • Od 1 400 Kč

Psychoterapeutická konzultace (1 hodina) • Od 2 500 Kč

Párová či rodinná konzultace (1 hodina) • Od 2 500 Kč

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Od 5 000 Kč

Od 1 400 Kč

Psychoterapeutická klinika HERMÉS Group, s.r.o., Ctiradova 10, Praha 4 - Nusle
prim. MUDr. František Matuška
vedoucí lékař kliniky, psyc...

• psychoterapie
  • psychiatrie

Umístění: Psychoterapeutická klinika HERMÉS Group, s.r.o. Praha - psychiatrická a psychoterapeutická ambulance psychoterapeutická konzultace (1 hodina)

k panu doktorovi jsem se dostal díky své fobii z odběru krve. Do té doby se moje pokusy o vyřešení fobie nepovedli. Za tři sezení jsem si odběr krve udělal sám. Velmi profesionální přístup. Pan doktor nejenom že umí ale má velmi lidský přístup. Za sebe moc děkuji:)

Pana dktora si velice vážím.Můj syn je v jeho péči 15 let a udělal pro něho maximum.Má lidský přístup

Chodila jsem k panu Matuškovi na individuální i manželskou psychoterapii a můzu o něm napsat jen to nejlepší!!! Pan doktor se nám vždy plně věnoval, dobře poradil, byl k nám milý. Pan doktor vyniká i smyslem pro humor. Vůbec se mi nelíbi, že o panu Matuškovi někteří tak špatně píší, těmto kritikám já nevěřím, k nám se pan doktor choval vždy velmi pěkně a také na Ondřejově má velmi dobrou pověst! Petra Venturová

Mám s panem doktorem jen tynejlepší zkušenosti! Je milý, vysoce inteligentní, pozitivně smýšlející, své práci rozumí, také je skromný, laskavý, má široký rozhled a vyniká smyslem pro humor. Tohoto lékaře mohu jen doporučit!!!

Léčím se u něho 7 let, dostal mě z hrozných stavů, perfektně odhadl stav a dal vždy vyhovující léky. Je to jeden z mála psychiatrů, se kterým se dá rozumně mluvit, poslouchá a když něco řekne, tak to sedí.

Pomohlo mi, že mne vyposlechl, pak jsem čekal radu, ale namísto ní mne doktor přivedl k mým vlastním nápadům na to, co se sebou mám dělat, aby mi bylo lépe. A nyní už mi opravdu lépe je.

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám menší problém, cca půl roku zpět jsem přestal brát lék Zoloft který mi byl předepsán na mé úzkostné stavy a panickou ataku. Lék jsem předtím bral asi dva roky, vše bylo fajn ale jak nastala zima a s ní i takové to depresivní počasí "panika" se vrátila ale v hrozně malém množství takže jsem to vůbec neřešil. Teď zhruba 5 dní zpět jsem si nechal předepsat na mé akné lék Curacné 20mg zatím je beru 5. den (1x prášek denně) a úzkost a panická ataka se mi vrátila a to v celkem velké míře. Tímto bych se chtěl zeptat zda mohu kombinovat Zoloft a Curacné 20mg, nerad bych totiž přerušil léčbu Curacné když vím že přerušení může znamenat zhoršení aknózní pleti. Předem děkuji za odpověď.

Vážený pane.
Pokud se u člověka objeví psychické problémy, obvykle to není jen tak samo od sebe. Na druhou stranu často člověk sám jen těžko odhaluje, s čím vším v jeho životě to, že se necítí komfortně a má potíže, může souviset. Obvykle lidem pomáhá, obrátí-li se primárně na psychoterapeuta, tedy odborníka, který pomůže se v aktuální životní situaci i psychických stavech zorientovat a najít řešení, které vede ke znovunastolení pocitu životní pohody z celkového fungování.
Pokud se během psychoterapeutického procesu ukáže, že by bylo vhodné některou z psychických funkcí na přechodnou dobu podpořit medikací, odkáže v takovém případě psychoterapeut svého klienta na rozšíření pomoci o spolupráci s psychiatrem, který může léčbu rozšířit o vhodnou lékovou podporu.
Léky samy o sobě obvykle obtížné příznaky na určitou dobu (minimálně na dobu, kdy jsou - pokud jsou vhodně zvoleny - užívány) dokážou potlačit, ale bez skutečného řešení toho, co za vznikem psychických potíží stojí, dochází buď k postupné ztrátě jejich účinnosti a/nebo k návratu obtíží po vysazení léku.
Mohu-li tedy doporučit, vyhledejte sobě psychoterapeutickou pomoc, tedy sérii odborných konzultací, během níž se tím, co se s vámi děje, bude spolu s vámi psychoterapeut seriózně zabývat a již během tohoto procesu vy budete mít pocit, že váš život a vaše věci znovu nabývají smyslu a otevřené životní perspektivy.
Kontakty na psychoterapeuty dle místa bydliště najdete na České asociace pro psychoterapii, případně na stránkách České psychoterapeutické společnosti.
S přáním brzké úlevy a životního úspěchu
MUDr. František Matuška
P.S.: Oba léky, které zmiňujete, je možné kombinovat, ale o užívání dalšího léku k tomu prvnímu by měl být informován lékař, který vám předepsal Zoloft. Optimální je poradit se o užívání léků a možnostech jejich kombinací s ošetřujícím lékařem.

Prim. MUDr. František Matuška

Je mi 19 let. Měla jsem problémy tipu omdlévání, bušení srdce, třes těla a teď už asi cca 2 měsíce užívám citalopram 10 mg, ráno po jídle.
Začátky byly těžké, ale pak se to ustálilo a bylo zase vše normální. Nicméně asi před 14 dny se mi stavy zase vrátily, pak začaly ustupovat, ale pořád mám pocity tlaku nebo-li pálení v hlavě nebo mezi očima. Třes mám jen výjimečně a před dvěma dny jsem měla 1x stav bušení srdce, nával horka a pocit na omdlení (bylo to při lehce stresové situaci). Nicméně dále přetrvává pálení hlavy ( většinou na vrchní části hlavy) a mezi očima. Chtěla jsem se zeptat, dá se s tím něco dělat, nebo tohle už budu mít pořád?
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli můžu na tyto prášky užít paralen.
Děkuji za odpověď.

Vážená slečno.
Pokud se u člověka objeví psychické problémy (které se někdy mohou projevovat - tak jako u vás - i nepříjemnými tělesnými stavy), obvykle to není jen tak samo od sebe. Na druhou stranu často člověk sám jen těžko odhaluje, s čím vším v jeho životě to, že se necítí komfortně a má potíže, může souviset. Obvykle lidem pomáhá, obrátí-li se primárně na psychoterapeuta, tedy odborníka, který pomůže se v aktuální životní situaci i psychických stavech zorientovat a najít řešení, které vede ke znovunastolení pocitu životní pohody z celkového fungování.
S přáním brzké úlevy a životního úspěchu
MUDr. František Matuška
P.S.: Paralen v běžné dávce je možné s Citalopramem užít, např. při bolesti či horečce, nicméně o kombinaci léků byste měla informovat především svého lékaře, tedy toho, kdo vám Citalopram předepisuje.

Prim. MUDr. František Matuška