Přijímám: dospělí

Lymfodrenáž +5 Více

Léčba obtíží pohybového aparátu

Masáž

Poúrazová péče

Naším cílem je poskytnout klientům a pacientům co nejlepší péči. Vztah mezi fyzioterapeutem a jeho pacientem chápeme jako vztah partnerský, jako vztah...

• Bolest zad

Léčba obtíží pohybového aparátu

Masáž

Poúrazová péče

Fyziomona s.r.o.

Terapie některých neurologických onemocnění (roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, parkinsonova nemoc, různé druhy obrn)

Vyšetření pohybového aparátu

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Fyziomona s.r.o. Běžný termín

Úžasný přístup k pacientovi, paní doktorka se mi velice věnovala, vše vysvětlila, pomohla, no prostě největší spokojenost! Dekuji

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Fyziomona s.r.o. fyzioterapie

Bolest zad je nepříjemná vždycky. Byla jsem překvapená, jak moc se mi po hodině péče paní magistry ulevilo! Moc děkuji, že se můžu zase normálně hýbat a normálně žít.

S první návštěvou jsem spokojena.
Vyplnění dotazníku a zjišťování anamnézy je při první návštěvě nevyhnutné.
Následně vyšetření, hledání příčin potíží, ukázka cviků na procvičování.
Paní doktorka je trpělivá, zodpoví veškeré dotazy a je velice milá a příjemná - je profesionál.

Paní magistra mi velmi efektivně pomohla od bolesti a omezení hybnosti. Objednací lhůta byla velmi krátká a navíc se plně přizpůsobila mým možnostem. Při setkání byla velmi profesionální, příjemná, pečlivá. Doufám, že ten příjemný pocit nebolavých zad dlouho vydrží a až zase budu něco dělat špatně, vím, kam se obrátit :) Děkuju!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní magistra je vstřícná, sympatická a férová. Jelikož nejsem z Prahy, žádala jsem jen jednorázové ošetření s tím, že nemohu pravidelně docházet. Pozorně si vyslechla, co mě trápí, pečlivě se vyptala na další podrobnosti a seznala, že tohle na jednorázové ošetření není, že to bude chtít dlouhodobou péči. Dokonce se i snažila vymyslet, jak by se to dalo zařídit, aby mně ji byla schopna poskytnout, i kdyby mimo své ordinační hodiny. Jelikož jsme to nevymyslely, s omluvou mě odmítla, věnovala čas a úsilí tomu, aby mně vyhledala a doporučila dobré fyzioterapeuty v místě mého bydliště, a nevzala si za to všechno ani kačku.
Pokládám to za velice zodpovědný a férový přístup – jednak že se nepokusila vyrejžovat na mě, co se dalo, druhak že udělala vše proto, aby mně poradila, kde najít dobrou péči, třeťak si obecně vážím každého zdravotníka, který umí říct, že něco neví, něco nejde, nemá to smysl, místo aby podnikal zbytečné zákroky jen proto, aby prostě něco udělal a za každou cenu vypadal všemocně.
Lituji, že k ní nemohu chodit, je moc fajn.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Výborná paní fyzioterapeutka, u které se dá i výborně a jednoduše objednat přes internet. Je velmi pečlivá a vzdělaná. Doporučuji

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní magistra je vstřícná, pomůže a vše vysvětlí. S problémem pomohla, doporučila cviky, takže spokojenost.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Eva Procházková je milá, sympatická a má profesionální přístup. Pomohla mi při akutních potížích. Určitě doporučuji.

C

Názor přidán dne 14.11.15 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Profesionální, příjemná. Snaží se najít příčiny obtíží, věřím, že nám dokáže pomoct. Určitě doporučuji.

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    Před měsícem mě začlo bolet v boku nad zadkem při sezení v autě či u počítače. Bolest začne kolem 10-15 minut a nepřestává. První jsem si myslel že to je od ledvin, protože bolest byla nejhorší vždy další den po alkoholu a i v poslední době chodím častějš na malou. Šel jsem tedy k obvoďákovi který mě poslal na rehabilitace, že to je sedací nerv. Lékař na rehabilitaci mi řekl bez jakéhokoliv vyšetření plotýnka. Chodil jsem tedy 3 týdny na nahřívaní, elektřinu a jakési natahování páteře. Ale bez úspěchu, spíše se to zhoršilo a přidala se bolest vystřelující do kotníku.. nevím co mám tedy dělat. Nevíte si rady? Děkuji

Dobrý den, bylo by dobré doplnit další vyšetření - ať už neurologické nebo případně rentgen páteře. I pokud by to byl výhřez ploténky, je důležité vědět, že se jedná o vratný stav. Může se stát, že i správně vedená fyzioterapie vede k přechodnému zhoršení, nicméně bez dalšího vyšetření se nedá přesně říci, co může být příčinou vašich obtíží.

Krásný den
    Mgr. Eva Procházková

Mgr. Eva Procházková (Prokůpková)

• Dobrý den byla jsem na MR páteře a ráda bych znala výsledek. Ve zprávě stoji:
    Napřímená bederní lordóza.
    Obratlová těla bez posunů, bez kompresí, bez ložisek.
    Lehce snížený meziobratlový disk L5/S1 s mírně sníženou intenzitou signálu při incip.degener. změnách, jinak meziobratlové disky normální výšky a intenzity signálu.
    Primární šířka páteřního kanálu přiměřená, sagitálně 15-16 mm.
    Míšní koncis zasahuje do úrovně L1/2, zachycená část míchy bez myelopatie.
    Mediální protruze disku L5/S1 asi 4 mm o široké bázi, intraspinálně v lehkém kontaktu s odstupujícím kořenem S1 bilat. Neuroforamina hraniční šíře.
    Kloubní štěrbiny intervertebrálních kloubů přiměřené šíře, bez nápadných návalků okrajů kloubních ploch.
    Facetová cysta při levém interverteb. kloubu L5/S1.
    Res:
    mediální protruze disku L5/S1 v lehkém intraspin. kontaktu s kořenem S1 bilat.

Bolí mě levá část beder a bolest vystřeluje do levého stehna a lýtka. Ráda bych věděla co se s tím dá dělat. Mimo obstřiků. Je mi 35 let a už cca rok trpím bolesti zad, poslední měsíc bolesti nohy.
    Moc děkuji za informaci.

Krásný den,
    podrobné vysvětlení nálezu by vám měl dát váš lékař, já se to pokusím jednoduše shrnout. Máte výhřez meziobratlové ploténky, který se lehce dotýká nervů, které odstupují z míchy. Proto také cítíte bolest ve stehně a v lýtku. Rozhodně to však není konečná diagnóza! Výhřez se může vstřebat. Dobrým pomocníkem je fyzioterapie - po vyšetření můžeme stanovit vhodný způsob terapie a zmírnit vaše obtíže.
    Pokud budete mít další otázky, určitě se neváhejte zeptat.

Mgr. Eva Procházková, fyzioterapeutka

Mgr. Eva Procházková (Prokůpková)

• Bolest zad
  • Bolest kyčle