Praktický lékař pro dospělé
Tanvaldská 224, Liberec

Paní doktorka bude jako člověk asi dobré povahy, ale nemám dobrou zkušenost s průběhem léčby dlouhodobých obtíží. Měla mě poslat za odborníkem již dávno. Sestra ne moc příjemná. Dlouhé čekací doby v čekárně (třeba i přes hodinu). Vřele nedoporučuji.

Když jsem si přečetla názory některých pacientů, tak mi nedalo, abych nepřidala ten svůj. Já jsem zde velmi spokojena a i když již 23 let nebydlím ve Vratislavicích, svoji doktorku bych nevyměnila. Vždy mi ochotně pomohla, mnohdy nad rámec svých povinností. Jediné, co mi trochu vadí je delší čekací doba- ale to je daň za oblíbenost lékaře. Špatný lékař, by měl čekárnu prázdnou.

Je to dobrá lékařka a hlavně je lidská! Snaží se poradit a pomoci. A že je sestra trochu přísná. No, tak někdy být musí. Pacienti tedy zrovna taky nejsou někdy dvakrát příjemní. Řekla bych, že jsou někdy až drzí a myslí si, že paní doktorka na povel napíše to, co si řeknou!

Také mě neustále škrábe v krku,ale to je skutečně normální,dnes nikdo nedává ruku před pusu při kýchání,když přijdu k paní doktorce,čekám dlouho,protože každého vyslechne a poradí .Kdyby léčila od stolu,tak by byl každý venku raz dva.Za komunistů jsem zažila mudr.Voslařovou,která ošetřila za 5 minut 2 pacienty a tady jsou někteří u ní i 8 minut.Proč asi?Že by se doma nudili?Takže stěžoválci na dlouhé čekání-kdyby byla tak blbá,tak by měla prázdnou čekárnu.Než začnu nadávat,tak přemýšlím co vypustím z pusinky za blbost.Paní doktorka a sestra jsou super.A já za ní jezdila 5 let 50 km,než bych šla jinam.

Nedá mi to, abych také nezareagovala. Plkání puberťáků, kteří si nechávají očkovat nesmyslná očkování (kdyby byla ta očkování tak dokonalá, proč by nebyla bezplatná ;o) ... je to jen tah farmaceutických firem, kteří z nás jen tahají peníze).
Naopak, jsem paní doktorce vděčná, že dokáže nabídnout hned několik forem léčby a výběr je jen na nás ... 1. podle našich babiček ... čaj s citronem, rakytník, hlíva, šťáva z cibule ... a pod., 2. klasická léčba ... pokud je mi fakt zle, antibiotiky nepohrdnu ... no a za 3. dokáže poradit i která léčiva dokážou pomoci a ne jen od jedné společnosti ...
Zkrátka, zabývá se našimi problémy, zdravotními, problémy pacientů. Když jsem měla těžký úraz, nebo když jsem potřebovala absolvovat nějaké vyšetření u specialisty, hned ochotně zavolala kam bylo třeba.
Spíš si myslím, že je i na nás, pacientech, dbát o své zdraví a ne při případných problémech vinit právě paní doktorku. Ruku na srdce, se svými potížemi za ní jdeme, až za 5 min. 12 ... je to bohužel i můj problém ;o).

Když jsem si přečetla hodnocení, nedá mi to, abych sem nenapsala. Dostává mě to, jak rychle každý hodnotí, že má doktor vrátit diplom a že nic neumí. Nepíšou sem ti lidé a rodiny, kterým tato paní doktorka pomohla. Dnes už je v důchodovém věku a poslední léta si užívá volnějšího režimu. Vím ale, že celý život trávila Vánoce, Silvestry a svátky službami na pohotovosti. Za socialismu se trmácela na nočních službách po všemožných zapadlých vískách, aby lidem pomáhala. Zachraňovala lidi z bouraček, s rozbitými těli po petardách, ohledávala desítky mrtvol v různém stádiu rozkladu. Pomáhala rodinám, jejichž nejbližší trpěli nevyléčitelnými chorobami, docházela za těmito umírajícími pacienty a starala se o ně (jaké by bylo pro Vás, kdybyste věděli, že není ve Vaší moci ani ničí jiné, abyste člověka uzdravili, jaké to asi je, sledovat měsíce člověka, který se blíží konci, podporovat jeho rodinu a moci jen píchat injekce proti bolestem?), pomáhala rodinám po sebevraždách nejbližších, zažila nejrůznější lidské tragédie a vždy se od ní očekává, že bude připravena naslouchat a pomáhat dál a všem, jako by byl lékař nějaký extrasilný nadčlověk, na něhož se toho dá naložit víc, než na normálního smrtelníka.
Má dobrou intuici a dokáže docela rychle objevit vážný zdravotní problém. Mnoho lidí takto včas poslala na vyšetření. I lékař je jen člověk, řeší neplatící pojišťovny, pojišťovny s kvótami na pacienty (co zaplatí a co ne) a podobně. Nebere si volno. Po operaci očí zůstala doma jen pár dní. Viděla tolik utrpení, nesmyslných úrazů a úmrtí, ale tohle se asi sdělit nedá, jen s těmi vzpomínkami musí žít.
Kdo nejste spokojení, běžte prostě k jinému doktorovi. Ale tato paní doktorka si zaslouží úctu za to, co za celý svůj život pro své bližní udělala.

Tato paní doktorka mi velmi pomohla. Ano, nevypisuje neschopenku jen tak. Ano, na dlouhodobé nachlazení s 37,5 mi doporučila se vyležet s čajem s citronem, kuřecím vývarem, obklady apod. Ale když šlo do tuhého, napsala mi okamžitě různá vyšetření. Telefonovala do různých nemocnic, vzali mě díky ní přednostně. Absolvovala jsem neuvěřitelně rychle všechny návštěvy u specializovaných lékařů (obtelefonovala to tak, že jsem měla co dvě hodiny jednoho lékaře) a na operaci jsem šla druhý den. Po operaci mi nechala dělat různá vyšetření. Sama bych si o to neřekla, cítila jsem se už v pořádku a testy byly čím dál lepší. Ale hlídala mě, aby se něco nezvrtlo. Zařídila mi i další pooperační péči. Na nutná vyšetření jsem se s ní dohodla tak, aby to korespondovalo s mou pracovní dobou (dny, kdy jsem měla volněji) a nevyhodili mě. Velmi si její práce a přístupu vážím. Když se zdraví opravdu pokazí, potřebujete někoho dobrého, komu důvěřujete. Jsem ráda, že jsem byla u ní.

paní doktorku vůbec nedoporučuji, byl jsem u ní jen jednou a pořádně mi nic neřekla, podruhé jsem se chtěl nechat očkovat proti meningokovi, a ta mě vynadala, že to dělá státní zdravotní ústav, tak to mě naštvalo, člověk dbá na prevenci a ještě ho za to pokárají, poslední kapkou bylo, že jsem zjistil, že si paní doktorka bere peníze za neexistující návštěvy, takže jsem vzal kartu a odešel

Já jsem s paní doktorkou a sestřičkou spokojená. Nevyzařuje z nich negativní chováni, které jsem na příklad zažila jinde, od jiné zdravotní sestry. Je přirozená a můžu ji říct i o jiných mých problémech. Taky se mi libí, že paní doktorka se snaží nejdříve léčit přírodní cestou a potom teprv přitvrdí, když se to nelepší. Jasně, poradí kuřecí polevku a být v klidu a potit se, ale to je v pořádku. Když už je ten organizmus z práce vyčerpaný, tak vás nechá doma. Mě třeba udělala u sebe vyšetření krve, když jsem jí řekla, že už se delší dobu cítím vyšťavená, unavená, i když do sebe láduju vytamíny. To, že je narvaná čekárna, s tím už předem počítám. Taky ale záleží, který den v týdnu tam přijdete.

Hodinové čekání v čekárně by mi nevadilo, pokud bych měla pocit, že se mi pak dostane odborné péče a důkladného vyšetření, na jehož podkladě bude stanovena diagnóza a následná účinná léčba. Po pravidelném uvítání již při vstupu do dveří slovy: "Tak co vás trápí?" si mohu být jistá, že jsem si opět přišla jen pro podpis na neschopenku. Letmý pohled do krku a konstatování: "No jo, dneska dýchací potíže trápí každého" mi vážně nepomůže. Pastilky proti bolesti v krku si můžu koupit sama v každé lékárně a antibiotika jen tak na zkoušku vážně nechci. Člověk aby se prosil, jestli by mu aspoň neudělali výtěr z krku a krevní test. Tenhle rok jsem měla "dýchací potíže" snad každý měsíc. To je prý "normální" v téhle době. Mě to moc normální nepřipadá, když mám zvýšenou teplotu, krk v plamenech a sotva mluvím. Pravda, ještě nelezu po čtyrech a neumírám. "To teď trápí každého. Chvíli si odpočinete a bude to zas dobrý". No bezva. Tak to vypadá, že jsem buď hypochondr nebo se mi nechce pracovat. Při odchodu se ptám sestřičky, zda by mi mohla vypsat žádanku na odborné vyšetření, na které jsem se domlouvala na jiném oddělení. Vyjela na mě, že je obcházím a že udělali všechna vyšetření, která jsou potřeba, takže žádnou žádanku nepotřebuji. Fajn, tak mi dejte rovnou kartu, beru nohy na ramena a odcházím někam, kde se třeba budou chovat jako lékaři a ne jako výběrčí daní.