Psychologické pracoviště
Boloňská 312, Praha 10-Horní Měcholupy, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Úspěšně ze mne,pomocí terapie, dokázala udělat zdravě sebevědomého a zralého člověka.

• psychoterapie

Umístění: Psychologické pracoviště Jiný

Paní doktorku Novákovou mám velmi ráda, protože mi pomohla v těžké životní situaci. Vždy mě pečlivě vyslechla a nenásilně, postupem času jsem začala chápat souvislosti, které mi způsobily problémy. Paní doktorka neudílí rady, co má kdo dělat, ale ví jak na to, aby každý přišel sám na řešení, které je pro něj nejlepší. A to s laskavým humorem a empatií. Skoro mě mrzí, že už nemám důvod k ní zajít.....

Umístění: Psychologické pracoviště Jiný

K paní doktorce jsem začala chodit před dvěma lety. Paní doktorka, je velice moudrá a hlavně profesionální a zkušená. Pokud vyhledáváte ten typ psychoterapeuta co Vás bude litovat a mazat med kolem huby (pardon), coz teda asi nikam nevede, tak to paní doktorka není. Paní doktorla Vás dobede k tomu že sami pojmenujete své problémy a sami vyslovíte jejich řešení, sami se o všem rozhodnete, ona Vám bude upřímným průvodcem. Musím se přiznat, že mám paní doktorku moc ráda a není nic co bych jí mohla vytknout. Je mi 28let, chodím k ní 1x až 2x týdně a ona mi pomohla změnit můj život od základu, konečně jsem dospěla a jsem na cestě k sebevědomému životu, kdy se nebojím spoléhat sama na sebe:) Pani doktorku Vám jen doporučuji!

U paní doktorky jsem se necítila vůbec dobře. Byla jsem z ní hodně nervózní a nevěděla jsem, jak začít mluvit o svých problémech. Od psychologa bych čekala, že mě trochu "pomůže", ale místo toho jen seděla a mlčky na mě zírala. Radši jsem později šla k placenému psychologovi, u kterého jsem se cítila "v bezpečí". Ale každý to může mít jinak a každému sedne někdo jiný.

Paní PhDr. Novákovou jsem navštívila na základě žádosti o psychologické testy. I když jsem si před první návštěvou přečetla hodnocení klientů, které je za poslední dobu spíše negativní, šla jsem tam s tím, že to je subjektivní názor a záleží na vzájemných sympatiích. Je to o komunikaci a o důvěře.
Při první návštěvě jsem byla seznámena s tím, že testům předchází psychologické vyšetření, takže než na samotné testy přistoupíme, položí mi paní doktorka řadu otázek na mé dětství, stav, anamnézu atd. Na tyto pravidla jsem přistoupila. A byť to pro mne byla naprosto cizí osoba, na otázky jsem odpovídala (ač to někdy bylo těžké) a s paní doktorkou jsem spolupracovala. Po hodině, kterou na mě měla vyčleněnou, mi řekla, že jsme daleko nepokročily a ať si uvědomím, že to celé hradí zdravotní pojišťovna a že celé vyšetření je drahé. Při druhé návštěvě se pokračovalo v onom „výslechu“, opět ta samá písnička, jak je vyšetření nákladné, a o úhradě pojišťovnou. Byla jsem pokárána za to, že na některé otázky odpovídám moc detailně a vlastně jsem za to mohla já, že jsme se ještě nedostaly k samotným testům. Paní doktorce jsem slušně a klidným hlasem odpověděla, že je to ona, kdo to celé řídí a pokud má pocit, že zabředávám do zbytečných detailů, ať mě zarazí, protože já nevím, co je pro ni ještě důležité a co už ne (nehledě na to, že na některé věci se ptala podruhé). Je to přeci o vzájemné komunikaci a domluvě (ani já jsem neměla zájem ztrácet čas vysedáváním u psychologa). Jaká troufalost z mé strany!
Při třetí návštěvě jsem se utvrdila ve svém pocitu, že mě paní psycholožka nebere jako rovnoprávného člověka, ale jako pacienta. Doufala jsem v uvolněnou atmosféru v ordinaci, ale místo toho začala převládat vzájemná nesympatie a z paní doktorky jsem cítila vůči mně naprostou antipatii.
Konečně došlo na testy. Na to, že je paní PhDr. Nováková považována za odborníka a svou psychologickou praxi (předpokládám) vykonává řadu let, vůbec není uzpůsobena pro testování leváků! Což sama přiznala.
Zkrátka a dobře, každý člověk je individualita a nedá se škatulkovat. Věřím, že někomu paní PhDr. Nováková pomohla, ale já rozhodně do této skupiny nepatřím. Bohužel. Poté, co mi při první nesrovnalosti mezi mojí odpovědí a jejími poznámkami začala jako zaseknutá gramofonová deska něco dětinsky podsouvat místo racionálního vzájemného vysvětlení, kde se mohla stát chyba (např. mohlo dojít k přehození obrázků poté, co jste je rozložila na pohovku, paní doktorko), abychom se mohly posunout dál, uvědomila jsem si, že tohle vážně nemá cenu a tohle ve svých čtyřiceti opravdu nemám zapotřebí! Takže jsme to s paní doktorkou po vzájemné dohodě ukončily. Odešla jsem bez testů, zato jsem se najednou zase cítila uvolněně, jako normální dospělý člověk!

Vřelá a empatická jako robot, chápavá jako špatně vyspalý kriminalista. Velice snadno spadne do konfrontační roviny. Rozhodně nedoporučuji.

Lidé s takhle výraznou poruchou osobnosti by si neměli řešit svoje problémy tím, že půjdou dělat psychology.

Trvám na tom,že paní doktorka je profesionál,který dobře ví co dělá a jak pomoci.Podporuje vnitřní sílu v pacientovi a dělá z něj zdravě sebevědomého člověka.

Po několika letech, co jsem bojovala s depresemi a vystřídala různé psychology, mi pomohla až paní doktorka Nováková. Téměř okamžitě poznala, v čem vězí můj problém, ale nechala mě, abych ho pojmenovala sama. Ve svém přístupu byla velmi opravdová a spravedlivá. Vedla mě k tomu, abych neuhýbala před svým problémem. Pokud jsem před ním utíkala, nedovolila mi to a svým pevným postojem mě k němu zase vrátila. Jedině tak se totiž člověk může uzdravit. Je to už tři roky, co k ní nechodím. A to proto, že mě uzdravila. Po spolupráci s paní doktorkou se můj život od základu změnil, nikdy před tím jsem takhle dobře nežila. Zažila jsem, že přerušila spolupráci s několika svými pacienty pro to, že nechodili včas na domluvená sezení. To skutečně netolerovala. Je ale třeba si uvědomit, že pokud se člověk vyhýbá mluvení o těžkých věcech tím, že nedochází na schůzky, utíká vlastně sám před sebou a terapie pak nemá smysl. To, že paní doktorka bude přespříliš shovívavá, žádnému pacientovi nepomůže. Ona prostě chce, aby se pacient svými problémy OPRAVDOVĚ zabýval. Pokud tohle čte někdo, kdo se chce skutečně uzdravit, ať navštíví paní doktorku. Mně zachránila život a já jí moc děkuji nejen za sebe, ale i za svého manžela a za své dvě děti.

Jak jsem tak četla ty negativní komentáře,tak jsem si řekla,že opravdu internet snese všechno.Já mám ty nejlepší zkušenosti. Nejde přece o to,aby nás někdo chlácholil a hýčkal,ale aby nám ukázal směr a dovedl nás k vlastní síle a snaze dostat se na vrchol.Když na vás bude psycholog dělat ťu ťu ňu ňu, budete jako malé děti,které musí být vedeny za ručičku. Ale když vás dovede k tomu, že si sami najdete odpověď a víte že je správná, je to to pravé ořechové.Několik mých kamarádek od paní doktorky odešlo,to je pravda.Lítaly v oblacích a ona se je snažila držet při zemi. Zakotvit je. Má velmi racionální přístup a odhled,ale je pravda, že vystihne jádro problému. Pokud vás bude litovat,tak nedosáhnete uzdravení. Metody terapie by měly být asi pro každého člověka různé a na každého platí něco jiného. To je stejné jako při výchově dětí. Někomu vysvětlíte, někoho plácnete. Mně paní doktorka pomohla, velmi pomohla k uzdravení. Ale byla to vzájemná spolupráce. Netlačila na pilu,ale byla pevná v tom co považovala za správné. A to je dobře. Dospěla jsem, a daleko lépe se orientuji v nástrahách života. Kdo se chce stát silným,zdravě sebevědomým člověkem,který ví kam jde a co chce a mít sílu to dokázat,ať se paní doktorce klidně svěří do péče. Nebude se na něj možná usmívat,ale pomůže mu.

Vynikající odbornost a přístup k pacientům. Zdravý rozum i velká empatie. Přehled z různých oblastí.Znalost z klasické mediciny i ezoterických věd. Spolehlivost,slušnost,poctivost.Nikam netlačí,jen doporučuje. Dokáže vyhmátnout jádro problému, ale klient si k řešení dojde s její pomocí sám. Mám letitou, vynikající zkušenost.