Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ

Nejlepší psycholožka. Vždy, když jsem tam přišla, tak mě hezky přivítala a vždy s úsměvem jsem od ní. Je velmi příjemná a vyslechne si vás.

Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ

Skvělá paní psycholožka, staršího věku, ale stále jí to pálí, její přístup mi velice vyhovoval,vyzařuje z ní moudrost a mnohaleté zkušenosti v oboru, s malými dětmi to umí, dala mi několik dobrých rad a tipů jak přistupovat ke své tříleté dceři, ta od ní dostala pár drobných dárečků, ze kterých měla radost.

Dobrý den, u této psycholožky jsem byla na doporučení dětské lékařky ohledně odladu do školy . Mé dceři je 5 let a myslím si že je ještě hravá a proto jsem byla u p.doktorky. Jsem velice znechucená z této doktorky . Ze začátku faj ale potom začala mačkat mou dceru za tvářičky držet ji pod krkem a rdousit ji. Vidím že nejsem sama komu se to stalo. Její zastaralé metody jse mi nelíbí, dcera brečela a dál nechtěla s doktorkou spolupracovat - bálá se ji.

Velmi nepříjemná osobní zkušenost u psycholožky s žádostí o zjištění úrovně psychomotorického vývoje u své 5-leté dcerky. Nevhodné jednání s dítětem, neadekvátní přístup k němu s nedostatečným empatickým cítěním a odezíráním z kontextu situace. Zastaralé postupy (pevné objetí podle Prekopové) zvládání dětského pláče , který doktorka Pechová sama opakovaně, u jinak zcela normálního dítěte, generovala. Nemístné snižovaní důstojnosti dítěte - mačkala dceři tvářičky, a snažila se ji i přes její odpor obejmout. Pokoušela se mě přesvědčit, že nejlépe bude nechat dceru naprosto vyplakat a to o samotě v přilehlé ordinaci, kde to neznala, cítila se zrazená, opuštěná a nepochopená. Tvrdošíjně vyžadovala dokončení úkolu, který prostě a jednoduše bez slovní instrukce a vedení pro nezralost nezvládala, a který apriori nebyl určen pro její věkovou hladinu.Tento problém právě způsobil pláč mé dcerky pro neschopnost vyhovět instrukci. Stále opakovala možné problémy s ambidextrií, kterou jsem však vůbec řešit nechtěla a nemusela, dcera se vyhranila sama, je pravoruká, a v tomto směru nemá žádné problémy s preferencí končetin ani smyslů. Vyšetření nebylo možné dokončit, dcerka byla hodně nešťastná a paní doktorka stále (marně!) nabízela svou metodu pevného objet nebo okamžitou separaci do vedlejší místnosti. Ač se žádného výsledku nepodařilo dobrat, protože dcera nespolupracovala (už jen plakala) zhodnotila její schopnosti jako nepřiměřené, "iistě jste viděla, že nepracuje dobře, to nejsou dobré výsledky", což byla pravda, protože plakala tak, že by nebyla schopná se ani sama napít. Dceru jsem nechala přetestovat u jiné lékařky, kde spolupracovala výborně, což bylo dáno zejména kvalifikovaným a příjemným přístupem psychologa při zachování respektu k dětské osobnosti a také objektivity.

Psycholog,který se neobtěžuje zjistit fakta,který napíše jednomu rodiči zprávy pro soud aniž by kontaktoval druhého rodiče a provedl konfrontaci údajů,informace si tento psycholog neověřuje a rodinnou situaci dětem v problémovém vztahu rodičů ještě více komplikuje.Psycholog,který pro potření jednoho rodiče se klidně u soudu přimlouvá a lobuje proti druhému rodiči,kterého vůbec nikdy neviděl ani s ním nemluvil.Všem dětem,které rodič používá k nátlaku na druhého rodiče přeji aby se ordinaci této "psycholožky" mohly vyhnout obloukem a dostaly se do rukou rozumnému člověku s nadhledem a objektivitou,nikoliv této paní doktorce.

PhDr. Dagmar Pechová, i přes vystudovaný obor, může nadělat na psychice dítěte více škody než užitku. Ochotně rozvádějícím se matkám potvrzuje jejich výmysly, které vůbec neověřuje a tyto pseudoodborné názory posílá soudu. Přijde-li do její ordinace matka s nemluvícím dítětem, hodí na papír všechny lži kolem pobytu dítěte u otce, aniž by se obtěžovala otce informovat nebo se zeptat na jeho názor či postoj. Na mém dítěti se naštěstí negativně nepodepsala, neboť soud jejím blábolům, byť zaštítěným akademickým titulem, nepřikládal žádnou váhu. Natrefit ale na podobně naladěnou soudkyni, mé dítě mohlo kvůli ní mít zničený kus dětství v podobě manipulativní matky a omezeného kontaktu s otcem. Otázkou zůstává, zdali tak paní doktorka činí nezištně z přesvědčení, či ji matky nějak motivují.

Paní doktorka je skvělá na povídání, odlehčení toho břemena. Navede, ale nenutí a je příjemná.

Tato lékařka, která celý život sbírala zkušenosti, mi striktně před zahájením školní docházky mého syna sdělila, že syn má podprůměrnou inteligenci a tudíž že můžeme zapomenout na úspěšné absolvování základní školy.
Dnes můj syn studuje gymnázium!!! Kdybychom ji tehdy poslechli, naše dítě nezíská vzdělání a zkazíme mu tak v podstatě život

Nejlepší paní doktorka pod sluncem. V slzách a vyčerpání vstupujete, rozzářeni a posíleni odcházíte. Z ďábla anděla na místě samozřejmě neudělá, ale na výchově svých dětí musíme pracovat dlouho a být si vědomi, že to neni otázka ani tak jich jako nás. A jak na to poradit určitě umí!

U paní doktorky jsem byla 2x se synem a pokaždé mi velmi pomohla problém vyřešit. Byla milá a příjemná.