Odhadovaná doba odpovědi:

Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Tlumačovská 2766/26, Praha 13, Praha
S-mysl

Na této adrese online kalendář není aktivní

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zkušenosti

O mně

Jsem absolventkou jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zároveň jsem vystudovala obor Andragogika a personální řízení a ...

Více


Specializace

  • rodinná terapie
  • psychoterapie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Tlumačovská 2766/26, Praha

1 000 Kč

S-myslTlumačovská 2766/26, Praha

1 200 Kč

S-myslTlumačovská 2766/26, Praha

1 000 Kč

S-myslTlumačovská 2766/26, Praha

1 500 Kč

S-myslTlumačovská 2766/26, Praha

1 000 Kč

S-myslTlumačovská 2766/26, Praha

1 500 Kč

S-mysl

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
N
Ověřený profil
Umístění: S-mysl individuální psychoterapie

Andrea je empatická, upřímná, laskavá a neskutečně chápavá žena. Terapie jsou vedeny a zaměřeny čistě na vás a vašich potřebách. Všechny pocity jsou zde na místě a nic není špatně. Hned na prvním sezení se dostavil pocit ultimátního bezpečí a pochopení.

Andrea, dokázala zmírnit nejen mé úzkostlivé stavy, ale i nastavit mi zrcadlo v různých situacích, vyřešit neshody v partnerském životě a být mi oporou po fyzické i psychické stránce.

Všem ji doporučuji, neměnila bych.

Andreo, dekuji za to co děláte.

Mgr. Andrea Kretíková

Já děkuji za krásnou recenzi a budu se těšit na další setkání!

M
Umístění: jiné místo Jiný

Andrea je úžasná, velmi schopná a profesionální, empatická a vtipná. Při našich sezeních mi dala prostor vypovídat se aniž by mě nechala utéct moc daleko od tématu. Podpořila mě ve vytvoření a "kalibraci" malého terapeuta a dala mi několik velmi cenných nástrojů na zvládání mých problémů. Líbilo si mi i to, jak dbala na to, abych mohla říct svůj názor na to jak terapie probíhá. Obzvlášť si cením toho, že krom odborných termínů mi dokázala věci popsat i barvitými příměry, leccos jsem si tak dokázala lépe představit a i se s tím snáze smířit.

J
Ověřený profil
Umístění: S-mysl psychoterapie dětí a dospívajících

Andrea je velmi příjemná a má profesionální vystupování. Stavy úzkosti mé dcery díky terapii začaly postupně mizet a ona se teď cítí mnohem lépe. Mohu jen doporučit

Ověřený profil
Umístění: jiné místo Jiný

Jediné, co mne na spolupráci se slečnou Kretíkovou mrzí je, že jsem doporučení k ní nedostal o několik let dříve.

M
Umístění: jiné místo Jiný

Andy mi obrovsky pomohla při překonávání několika pro mě těžkých životních překážek a i díky ní jsem se ve svém životě dokázala posunout. Cením si nejvíc jejího lidského přístupu v terapii, vždy jsem se cítila komfortně.

M
Ověřený profil
Umístění: jiné místo Jiný

Andrea je velmi profesionální a sympatická. S každým mým problémem mi vždy dokázala perfektně poradit.

M
Umístění: S-mysl individuální psychoterapie

K Andy chodím již přes rok. S jejím přístupem jsem velmi spokojen a progres, který jsme spolu udělali mi neskutečně pomohl v životě.

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, byla mi odborníkem diagnostikována narcistická porucha osobnosti. Vždy mi příšlo, že se zajímám o druhé a dokážu se do nich vcítit, že opravdu mám někoho rád bez postranních úmyslů a že nejsem sebestředný v každé situace a snažím se přijít na to, jestli to byl jen můj sebeklam nebo to opravdu tak bylo.
Pravda je, že poslední rok jsem se dost uzavřel do sebe a narcistní vlastnosti se mi dost zvýraznily a proto bych na tom chtěl pracovat. Příjde mi, že špatné vlastnosti s touto poruchou/osobností, se objeví hlavně, když mám já sám problém, ale když jsem šťastný, tyto charakterové rysy jdou do ústraní.
Otázkou ale je, jestli to můžu zvládnout? Můžu to překonat a změnit se, naučit se s tím pracovat?
Znamená tato diagnoza, že opravdu nemůžu mít někoho upřímně rád bez toho, abych od toho něco očekával? Pokud jsem narcis, nemůžu být empatický? A můžu být vůbec dobrý člověk?
A ještě mi dovolte poslední otázku - Musí být všechny informace, které si na internetu přečtu, i v mém případu pravdivé či to má každý člověk s touto poruchou osobnosti indiviuálně nastavené? Jsou zde nějaké obecné definice, které jsou děsivé a pokud by byly opravdu stoprocentně pravdivé, tak být dobrým člověkem ani nemohu...
Předem moc děkuji za odpověď. Rád bych na sobě pracoval, ale k tomu musím mít nějaký základ, který bych rád našel zodpovězením těchto otázek.

Dobrý den,
poruchy osobnosti jsou z terapeutického hlediska specifické tím, že si osoby jimi trpící často plně neuvědomují dopady svého chování a odchylky od normality v jejich prožívání a vystupování. Tím, že si pokládáte výše uvedené otázky, jste vykročil správným směrem k hledání cest k řešení Vaší situace. Zároveň každá diagnóza je pouze všeobecným shrnutím symptomů dané poruchy a tedy i míra jejich projevů a vlivu na individuální život klientů je vždy jedinečná.
Přeji Vám mnoho sil a úspěchů při řešení Vaší situace. Andrea Kretíková

Mgr. Andrea Kretíková

Dobrý den, zvažuji výběr psychologa, ale jsem zahlcena množstvím profesionálů, ze kterých lze v současné době vybírat. Jsem maminkou dvou malých dětí a řeším jak osobnostní krizi (nezvládání emocí, vztek, výčitky, lehká deprese) tak z toho plynoucí potíže s výchovou. Poradil by mi někdo, jak ideálně vybrat psychologa? Při mých časových možnostech bych se chtěla vyhnout opakovaným pokusům o navázání terapeutického vztahu.

Dobrý den,
jak velmi správně uvádíte, v psychoterapii je velmi zásadní právě terapeutický vztah mezi klienty a terapeuty. Zjednodušeně se při výběru můžete soustředit na dvě roviny, profesní a osobnostní.
Z profesního hlediska můžete hledat informace o tom, zda je terapeut psychologem případně zda má vystudovaný jiný humanitní obor. Dále Vám může pomoci směr, v kterém má absolvovaný komplexní psychoterapeutický výcvik. Každý ze směrů učí pracovníky spolupracovat s klienty trochu jiným způsobem. Bude Vás to zřejmě stát nějaký čas, dohledat si k teoriím informace, ale můžete se řídit vodítkem toho, jak byste si přála, aby s Vámi terapeut pracoval. Například zda preferujete více či méně direktivní způsob spolupráce apod. Kromě výše zmíněného se dále můžete zajímat o další absolvované kurzy, členství v profesních organizacích nebo jiné profesní aktivity (např.: lektorování, dobrovolnictví apod.).
Z osobnostního hlediska Vám pro vytvoření prvního dojmu o psychoterapeutovi dopomohou další informace z medailonků na stránkách zaštiťující odborníky (např. Známý Lékař) případně přímo na webu terapeutů. Další, co Vám může pomoci zjistit, zda k pracovníkovi cítíte sympatie či antipatie jsou fotografie nebo recenze od jiných klientů.
Za zmínku ovšem také stojí praktické faktory v rozhodování o spolupráci s daným terapeutem a tím jsou adresa terapeutovny či pracoviště (pokud máte zájem o osobní setkávání) a cena za sezení. Možná právě tyto dvě informace Vám mohou pomoci při prvním "filtrování" množství dostupných pracovníků.
Přeji Vám štěstí při hledání a pozitivní spolupráci s nalezeným odborníkem.

Mgr. Andrea Kretíková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Jsem absolventkou jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zároveň jsem vystudovala obor Andragogika a personální řízení a ...

Více


Specializace

  • rodinná terapie
  • psychoterapie

Související vyhledávání