Psychiatrická ambulance
Sokolská 37, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

k paní doktorce chodím již šest let, mám schizofrenii prý paranoidní, myslím si že patříme k sobě a už bych ji asi neměnil, známe se za tu dobu o něco lépe a mám již představu co si mohu dovolit a co ne :)

podoba a průběh mého léčení nebyl jednoduchý a prošli jsme si nejednou krizí ale náš "vztah" je pevný jako nikdy, nemám důvod ji měnit

myslím si že mi opravdu pomohla i když i to má svou cenu na duši kterou si uvědomuji
nevím jestli ji můžu doporučit mě neznámému člověku - protože každý si musí toho svého doktora najít sám, mě moje paní doktorka Mudr.Alena Baxová vyhovuje :)

ps. Sestřička mi přivodila nejednu horkou chvilku ale i ona je člověk a myslím si že se s ní dá promluvit !

toť asi vše, snad časem nezměním názor

Ze začátku to s paní doktorkou bylo fajn, ale po čase jsem u ní začala mít stísněný pocit kvůli některým jejím poznámkám.. například, když jsem jí říkala, že mě tíží finanční situace, řekla mi, že v téhle republice hlady ještě nikdo neumřel.. Nebo mi řekla, že už končíme, protože toho má dneska až až (a já myslela, že třeba i kvůli takovým pocitům za ní chodí pacienti). Asi mám o psychiatrovi jinou představu.

Je těžké hodnotit právě tuto lékařskou profesi, ale za sebe musím říct, že paní doktorku považuju za skvělou odbornici a že mi doopravdy pomohla. A setřička (ano, ona starší dáma), se kterou jsem se setkala, se chovala velmi profesionálně a velmi laskavě.

Nedoporučuji, plete si povolání lékaře a soudce. V depresi mi přestala psát antidepresiva, protože si manžel stěžoval, že mi nedělají dobře. Já jsem je v tu chvíli však moc potřebovala. Velmi nebezpečná lékařka.

Sestricka pani doktorky je starsi dama, ale neni to ani Velka Sestra ani cvok. Ja sama v jejim veku budu zrejme v domove duchodcu. Rada bych videla predchoziho hodnotitele, az mu bude take tolik.
A pani doktorka je opravdu vyborna.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, pane doktore/doktorko,

mám na Vás dotaz z pozice "pozorovatele" kterého se dále popsaná situace dotýká. Žijeme v sousedském vztahu s osobou, která trpí s největší pravděpodobností (i dle informací okolí) schizofrenií. Pokud bych to mohl subjektivně posoudit, tak je to ukázková situace Jekyll a Hyde. Na veřejnosti zakřiklá, plachá osobnost, avšak co se děje za zdmi, to je peklo, které se nárazově opakuje. (křik - nesrozumitelný, sprostý, nedávající smysl, výhrůžky smrtí..., avšak osoba je v bytě toho času sama) Rád bych se Vás tedy pozeptal na kvalifikovaný názor, jak mám jako soused na toto reagovat? Mám obavy, aby se v tomto afektu nestalo neštěstí... ať už nějaké sebepoškození, nebo napadnutí okolí. Jaké jsou prosím vaše zkušenosti v podobných případech? Mám to ignorovat a vyhýbat se jí, volat policii, záchrannou službu, nebo sousedku oběsit? (smích) ... Plně si uvědomuji, že za tento stav sama nemůže a lituji jí, nicméně rád bych byl v této situaci obeznámen a poučen. Mnohokrát děkuji a zdravím.

Může to být cokoli. Paní skutečně může trpět schizofrenii, ale ta obvykle nemění dle okolností projev. Spíš tedy porucha osobnosti. Moc dělat nemůžete, neprovokovat, byt ve střehu, a skutečně kdyby hrozilo nebezpečí buď k vám nebo ji same volat policii.

MUDr. Alena Baxová