Alena Baxová, psychiatr Praha

MUDr. Alena Baxová

Psychiatr

5 názorů

Uložit


Adresa

Sokolská 37, Praha
Psychiatrická ambulance

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Oborová zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR + 1 Více


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

4

Obecné skóre
5 názorů

H
Ověřeny pacient

Dobrý den,

k paní doktorce chodím již šest let, mám schizofrenii prý paranoidní, myslím si že patříme k sobě a už bych ji asi neměnil, známe se za tu dobu o něco lépe a mám již představu co si mohu dovolit a co ne :)

podoba a průběh mého léčení nebyl jednoduchý a prošli jsme si nejednou krizí ale náš "vztah" je pevný jako nikdy, nemám důvod ji měnit

myslím si že mi opravdu pomohla i když i to má svou cenu na duši kterou si uvědomuji
nevím jestli ji můžu doporučit mě neznámému člověku - protože každý si musí toho svého doktora najít sám, mě moje paní doktorka Mudr.Alena Baxová vyhovuje :)

ps. Sestřička mi přivodila nejednu horkou chvilku ale i ona je člověk a myslím si že se s ní dá promluvit !

toť asi vše, snad časem nezměním názor


Ověřeny pacient

Ze začátku to s paní doktorkou bylo fajn, ale po čase jsem u ní začala mít stísněný pocit kvůli některým jejím poznámkám.. například, když jsem jí říkala, že mě tíží finanční situace, řekla mi, že v téhle republice hlady ještě nikdo neumřel.. Nebo mi řekla, že už končíme, protože toho má dneska až až (a já myslela, že třeba i kvůli takovým pocitům za ní chodí pacienti). Asi mám o psychiatrovi jinou představu.


I
Ověřeny pacient

Je těžké hodnotit právě tuto lékařskou profesi, ale za sebe musím říct, že paní doktorku považuju za skvělou odbornici a že mi doopravdy pomohla. A setřička (ano, ona starší dáma), se kterou jsem se setkala, se chovala velmi profesionálně a velmi laskavě.


Nedoporučuji, plete si povolání lékaře a soudce. V depresi mi přestala psát antidepresiva, protože si manžel stěžoval, že mi nedělají dobře. Já jsem je v tu chvíli však moc potřebovala. Velmi nebezpečná lékařka.


Ověřeny pacient

Sestricka pani doktorky je starsi dama, ale neni to ani Velka Sestra ani cvok. Ja sama v jejim veku budu zrejme v domove duchodcu. Rada bych videla predchoziho hodnotitele, az mu bude take tolik.
A pani doktorka je opravdu vyborna.


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


  • Dobrý den, pane doktore/doktorko,

    mám na Vás dotaz z pozice "pozorovatele" kterého se dále popsaná situace dotýká. Žijeme v sousedském vztahu s osobou, která trpí s největší pravděpodobností (i dle informací okolí) schizofrenií. Pokud bych to mohl subjektivně posoudit, tak je to ukázková situace Jekyll a Hyde. Na veřejnosti zakřiklá, plachá osobnost, avšak co se děje za zdmi, to je peklo, které se nárazově opakuje. (křik - nesrozumitelný, sprostý, nedávající smysl, výhrůžky smrtí..., avšak osoba je v bytě toho času sama) Rád bych se Vás tedy pozeptal na kvalifikovaný názor, jak mám jako soused na toto reagovat? Mám obavy, aby se v tomto afektu nestalo neštěstí... ať už nějaké sebepoškození, nebo napadnutí okolí. Jaké jsou prosím vaše zkušenosti v podobných případech? Mám to ignorovat a vyhýbat se jí, volat policii, záchrannou službu, nebo sousedku oběsit? (smích) ... Plně si uvědomuji, že za tento stav sama nemůže a lituji jí, nicméně rád bych byl v této situaci obeznámen a poučen. Mnohokrát děkuji a zdravím.

    Může to být cokoli. Paní skutečně může trpět schizofrenii, ale ta obvykle nemění dle okolností projev. Spíš tedy porucha osobnosti. Moc dělat nemůžete, neprovokovat, byt ve střehu, a skutečně kdyby hrozilo nebezpečí buď k vám nebo ji same volat policii.

    MUDr. Alena Baxová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti