Ultragyncenter s.r.o
Jana Švermy, Havířov

Za panem doktorem bych šla světa kraj. Když sloužil v Hlučíně i teď na poliklinice Hrabůvka. Zachránil mě, když jsem měla gyn. potíže, které můj tehdejší lékař nebyl schopný celkem rok vyřešit. A od té doby k němu chodím a jsem nadmíru spokojená. Vždy na vše odpoví, vyslechne, je příjemný a milý a v podstatě se za ním vždycky těším :)

Byla jsem u pana doktora poprvé na preventivní prohlídce, už jsem měla hodně gynekologů, i když už nějakých pomalu dvacet let docházím stále do jedné ordinace na poliklinice v Hrabůvce, což mi ovšem nijak nevadí. Když jsem přišla, tak se mě ptal, zda plánuji letos dítě, řekla jsem, že rozhodně ne, že nic takové není v plánu, což naprosto chápu, protože mi je 34 a kdybych neměla syna, bylo by už na čase, pak se ptal na porod, jak probíhal, zda nebyly komplikace a byl přirozený, další osobní otázky už nenásledovaly. Můj sexuální život semnou rozhodně neprobíral. Ptal se mě na HA, viděl v kartě, že neberu a zda se něco změnilo a já ji budu chtít napsat, odpověděla jsem, že ne, že si kdyžtak zavolám. Tím to skončilo, nic nenutil ani nepřesvědčoval, rozloučil se a já šla. Zkušenost mám opravdu pozitivní, byl milý, komunikativní, popsal mi vše, co bude dělat, vyšetření nebylo nijak zvlášť nepříjemné, ani bolestivé, prostě jako vždycky. Ráda k panu doktorovi opět přijdu.

Běžně k tomuto doktorovi nechodím, ale v určitý den ordinuje pouze on a já tak neměla na výběr. Paní doktorky ze stejné ordinace jsou výborné, ale pan doktor mi svým nutivým přístupem dost vadil. Šla jsem na běžnou prohlídku a po jejím skončení se mne ptal na můj sexuální život a zda beru hormonální antikoncepci - bylo mi v té době 23, byla jsem ve vztahu a miminko už tak nebyla úplně nereálná představa. Pan doktor měl ovšem stále potřebu mi nutit HA, přestože jsem mu říkala, že nic takového bych si sama nevzala a že nevidím důvod k jejímu užívání. Bylo mi jasné, že se snaží na receptech na HA vydělat, ale tohle bylo extrémně nepříjemné a znovu už bych k němu nešla.

Neuvěřitelně empatický, ochotný a vstřícný lékař, který pacientku vyslechne a vše jí trpělivě vysvětlí. K tomu jako „bonus“ neuvěřitelně milá a usměvavá sestřička, která skvěle odbourá nervozitu a navodí přátelskou atmosféru (ordinace Ostrava). Děkuji za tenhle přístup, který již dávno není ve zdravotnictví standardem.

Umístění: jiné místo

U pana doktora jsem byla jiz vicekrat, ale jeho pristup se mi nelibi. Byla jsem na preventivni kontrole a za mesic jsem mela jiste problemy, kdyz jsem dosla k pani dr, tak mi rekl, ze jsem byla na kontrole nedavno, jako by jej obtezovalo, ze jsem vubec prisla. Nyni po 4mesicich jsem mela dalsi zdrav.problem a opet pri prichodu do ordinace, ze preventivku mam mit az v lete, opet jako bych jej obtezovala. Nejsem ten typ, co lita po dr, opravdu jen kdyz mi neco je a tenhle pristup je otresny. Co se tyce lecby, super. Ale pristup?

Umístění: jiné místo komplikace po kyretáži

doktor mě s bolestmi břicha, se kterými jsem přišla, poslal shánět po lékárnách lék, který mi chtěl aplikovat jen jej neměli v ordinaci a který se dokonce již čtyři měsíce nevyrábí a který by vlastně ani mi jako pacientovi nevydali... takový přístup jsem ještě nikde nezažila

Po porodu mi provedl manuální vybavení placenty bez narkózy. Byla jsem instruována, že tento zákrok mi bude proveden v anestezii a jako bonus mohu považovat to, že i šití tím pádem bude provedeno v celkové anestezii. K mému nemilému překvapení dorazil uspěchaný pan doktor (bohužel se mi během porodu vyměnili lékaři) a bez jakékoli informace tento zákrok provedl bez narkózy. Poznámka - žádné masivní krvácení neprobíhalo, což by mohl být důvod tohoto kroku bez narkózy...
Porod byl proti tomu opravdu procházka růžovým sadem...
Takže za mě mínus za tuto akci a snad ještě větší mínus za to, že se mnou situaci neprobral, neinformoval proč a co činí, na což mám nárok. Předchozí lékař a porodní asistentka se mnou vše probírali, informovali, na mé dotazy odpovídali a vše vysvětlovali. Dodnes sama sebe přesvědčuji, že NEJSEM KUS MASA na jatkách...
Petra

Byla jsem u neho sice pouze jednou,protoze muj lekar mel dovolenou a byla jsem s panem doktkorem velice spokojena.